Akční / Krimi / Komedie / Thriller

Velká Británie / USA, 2017, 112 min

Edgar Wright je borec. To, co natočil dřív, je jedna věc, ale on tím svým zbrkle vychytaným střihem a láskou k muzice dokázal natočit jednu z nejlepších gangsterek za poslední dobu. A během sledování mi opravdu bylo hodně jedno, jak je film místy dost nelogický. Užíval jsem si totiž po technické stránce tak bravurní akční komedii, že pochybuju v podobný zážitek v nejbližších minimálně pěti letech dokud Edgar nepřijde s něčím novým. Dojde Vám to totiž v momentě, kdy Vám muzika bude hrát kvalitní tóny na střelbu z ryzího kulometného hnízda. Také to ale určitě zaregistrujete v momentě, kdy muzika bude intenzivnět ve chvíli, kdy dojde k životnímu smyku Ansela Elgorat. To, že je to dvacet tři let starý mentol dementol je sice jedna věc, ale po asi půl hodině oťukávání jsem si na něj přeci jen dokázal zvyknout. Za tou hrubou vrstvou drsnosti a aroganci se totiž skrýval kluk, který si odžil opravdu dost. A tím vlastně směřuju i k příběhové stránce, která není kdovíjak silná. A já to po tvůrcích ani nechci. Tenhle film se totiž točil na efekt a chtěl jím vědomě poděkovat všem gangsterkám nejen Guye Ritchieho. Kdyby v hlavní roli byl Simon Pegg a Nick Frost, tak si myslím, že se jedná o další film Cornetto série. Takhle je to "jenom" jednoduchý, ale silně efektivní film. Tedy přesně to, co jsem od Edgara Wrighta čekal a co jsem dostal. Díky za super zážitek. Chvílemi jsem si říkal, že v rámci akce v dnešní době nic lepšího neseženu. Ten střih v kombinací s dobrou muzikou? Ten je prostě boží!(20.8.2017)

Už uvodní představení Babyho v autě když čeká na zbytek postav při vloupačce mi naznačil, že tohle bude trošku pozérský film u kterého nějaké motivace a příběh nebudou důležité. Pro mě je tohle prázdná nuda - tedy v případě, že se nejezdí rychle autem. Srovnání s Drive je podle mě mimo, Bejby driver je pro jiné publikum, v jiném tónu a s lepší hlavní postavou.. sorry jako.. Baby je postava, která mi byla absolutně volná. Edgar Wright je technicky očividně velmi schopný, ale vdechnout postavám a příběhu život by se fakt hodilo.(15.7.2017)

Jak by asi vypadal mix filmů "Drive" a "Grease"? Přesně takovou otázku si pravděpodobně položil režisér Edgar Wright, jelikož právě Baby Driver tato kritéria splňuje do posledního puntíku. Silniční honičky jsou "vymazlené" do posledního detailu, což jde v ruku v ruce se skvěle zvoleným soundtrackem, který je od první až do poslední písně podivně optimisticky návykový. Přičtěte si k tomuto všemu skvělý, dynamický střih společně s perfektními výkony všech zúčastněných a dostanete téměř precizně vysoustružený akční koktejl, který se nejlépe podává za studena. Bohužel i přes tyto klady má film Baby Driver pár záporných bodů, což je citelné to zejména u scén s dlouhými dialogy, kdy celá scéna ztrácí ten "drajv", který snímek provázel po celou tu dobu. Právě v tu chvíli se film začne hrozně vléct a příběh a celá jeho kontinuita dostává vážné trhliny. Až na tento vcelku podstatný atribut jsem se snímkem Baby Driver navýsost spokojen. Jako nenáročná akční jízda totiž funguje více než dobře. „He had an accident when he was a kid. Still has a hum in the drum. Plays music to drown it out. And that's what makes him the best.“(16.9.2017)

Ale jo. Kurýr-teenager určitě nezklamal a místní autohoničky patří určitě do zlatého fondu hvízdajících gum. Ale bavil i náčrt osobní linky hlavního hrdiny a hodně se povedl zástup vedlejších postav, které se kolem něho motaly. Herecky to asi nemohlo být lepší a Elgort si svým minimalistickým hraním s osvědčenými jmény rozhodně v ničem nezadal. Celkový velmi dobrý dojem pak korunuje našlápnutý soundtrack. 80%(17.9.2017)

Za mě největší překvapení Filmového víkend 2017. Moc dobře odehraná a odvyprávěná komedie, které to kazí pouze Debora. Těžko říct, zda to byla otravně napsaná postava, nebo to prostě Lily James otravně zahrála, ale postava to byla fakt na facku. Kevin Spacey se taky moc nepředvedl, vlastně si jen z House of Cards odskočil vydělat nějaké peníze bokem a zapomněl, že hraje jinou roli. Za to Ansel Elgort překvapil. Zatím jsem ho zaznamenala pouze ve Fault in Our Stars a je vidět že se herecky vyvíjí dobrým směrem. Dávám 5*, i když se obávám, že bych tomu normálně napálila pouze 4*. O tu pátou hvězdu se asi postarala atmosféra letního kina, která filmům pomáhá opravdu hodně. (Artuš se nepočítá, tomu byl nemohlo ani nakopnutí zlatou klapkou).(14.8.2017)