• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Hudební / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 2017, 112 min

Film, který si pro svoji cool originalitu zaslouží kultovní status. Bejby (Ansel Elgort) kdysi zaplatil za svoji mladickou nerozvážnost a stal se z něj řidič pana Doca (Kevin Spacey), mafiána, kterému dluží. A svůj dluh splácí tak, že vozí jeho zločinecký tým k naplánovaným loupežím. Zaměřme se nejprve na samotného Bejbyho a jeho hutnou osobní linku, asi jste poznali, že to zřejmě nebude jeho skutečné jméno, nýbrž přezdívka, není jediný, kdo ji má, celá zločinecká parta, která ho obklopuje, se honosí přezdívkami. Mladík je hlavně pozoruhodný tím, že kvůli ušnímu šelestu, kterým trpí odmala po autonehodě, kterou přežil, ale jeho rodiče nikoliv, jen málo odkládá sluchátka, do kterých si pouští hudbu, a dále si odmala nahrává na audiokazety mluvené slovo všech, s nimiž během života přišel do kontaktu, čímž si vytváří úctyhodnou sbírku životních vzpomínek, kterou ještě převádí do hudebních mixů. Po smrti rodičů ho vychovával němý černošský pěstoun, se kterým nyní sdílí poměrně skromné bydlení. A Bejbyho nejvíc hřeje vědomí, že až nesmlouvavému mafiánovi splatí poslední cent, bude volný, anebo taky ne. Vykoupení má totiž podobu poslední loupeže, do které je Bejby, chtě nechtě, naverbován. Filmoví hrdinové mají tu výhodu, že je jim dopřáno flirtovat se sympatickými servírkami, které vypadají jako dívky jejich snů, tudíž nepřekvapí, že se náš hrdina rázem zamiluje.do milé Debory (Lily James).Takový film plný špinavých charakterů se neobejde bez nepřístupného ratingu. Ten sice není hned zkraje bohatě využíván, drsnější ráz se dostaví až o něco později. Tedy přesněji řečeno v okamžiku, až se Bejby rozhodne konfrontovat po zpackané loupeži na poště s týmem, se kterým byl vyslán do terénu. Rozhodně je film neméně zajímavý, i když pedál není stlačený až k podlaze. Nejvíc mě na filmu bavilo, jakým originálním způsobem byly budovány vztahy mezi Bejbym a ničemy Batsem (Jamie Foxx) a Buddym (Jon Hamm), třetí do party byla mrška Darling (Eiza González), kteří svorně dostali nevyzpytatelnost i zabijácké instinkty, Foxx byl přes hlášky, zjeba Batse zahrál dost zapamatovatelně, Jon Hamm měl pomalejší rozjezd, celkem se i držel stranou, náhle přidal na obrátkách a stal ze s něj výstavní zmrd s "terminátorovým" syndromem. Kevin Spacey se vždy zjevil, aby procedil několik vět, trochu pustil hrůzy a zase zaplul. V podstatě dobrý mafián. Filmy Edgara Wrighta mají vzestupnou tendenci. Tohle je jeho režijní i scenáristický vrchol. Pravda, mohlo to být trochu víc akčnější, ale chápu, že tuhle látku chtěl mít režisér mnohem více emočně propracovanou. Když přijde na akci, z jiných jeho filmů už vím, že ji umí. Akce je natočena přehledně a důležité je, že je dynamicky našlapaná. Bylo-li by to možné, dal bych si pokračování. Film v kinech vydělal, tak co by ne. 10/10(19.9.2017)

Jak mě potěšily Dobrý časy, kde hudba žene film zběsile dopředu, tak mě zklamal Baby driver. Úvodní automobilová honička je super, pak se na scéně objeví ONA a.. pak až do konce to kdovíjak zajímavé nebo strhující není. Píšou to tu všichni, ale je to tak, chybí propracovanější příběh, výraznější postavy i ten nadhled, proboha. Občas sice potěšilo nastříhání na hudbu či zvukové efekty, ale to byly jen momenty, čekal jsem toho víc.(6.7.2017)

• Tom_Lachtan

Tenhle film mi už z trailerů připadal tako nějako podivný, ale točí to Edgar Wright, říkal jsem si, to hrozny nebude... Jak jsem se mýlil, já tupá ploutev! Ten film nemá duši, má jen pár povedenejch akčních sekvencí, co jsou dobře nastříhané na hudbu a několik málo humorů, kterých je ale stejne tsk dobrých, jako tech trapnych a casting je asi to nejhorší vůbec, protože půlka postav vypadá jako parodie a napodoba někoho, na koho v rozpočtu nevyšli prachy ( černoch, co se zoufale snažil být Samuelem L. Jacsonem). A poslední půl hodina je už jenom totální zmar, kdy se všechno rozsype pod rukama a tam, kde mela byt pocta, nebo odkaz na nějaké dobovky a béčka, je jen transformace v obrovskou hroudu slizu plnou až příliš nasteroidované akce (která je tímto nechtěně směsná) a odporně přeslazených klišé(5.8.2017)

Pro mě až moc předvídatelné a ploché. Exteriér hlavního filmového hrdiny se oproti standardům razantně proměnil. ALE je to vlastně celé "jen na oko" a nebudu hodnotit vysoko jen pro to, že hlavnímu hrdinovy je 15 let, umí řídit, neustále poslouchá hudbu, neustále má negelovaný vlasy a slyší i trávu růst. Opravdu kvalitní hrdina pro naše adolescenty ke kterému mohou vzlížet. Tfuj! ZA mě 50%(14.10.2017)

Nevim no, asi jsem od rezisera Soumraku mrtvych a Hot Fuzz cekal vic. Kdyby se aspon film nebral tak zbytecne vazne a bylo to ladeny vic do komedie, dalo by se tomu spousta odpustit, takhle jen zustala naprosto tuctova a predvidatelna krimi historka o parte zlodeju s jednim ridicem, kterej sice rizenim da vzpomenout na Stathama v Kuryrovi, ale jinak je to trapak. On vlastne Elgort je prakticky jedinej z hercu, kterej me sral. Chapu, ze ve snaze sladit dej s hudbou z neho udelali magora ze sluchatkama, ale misty je uz fakt na pres drzku, kdyz musi zastavit akci, aby si pretocil pisnicku, navic se furt tvari jak trouba, co neumi do peti pocitat. Naopak ostatni herci jsou super, v cele s Hammem a Foxxem. Film se samozrejme snazi neustale tvarit desne cool, ale za chvilku se to okouka, i kdyz je pravda, ze ke konci nabere dej slusny tempo a ke konci se da i mluvit o nejakym napeti, navic naroubovani pisnicek na dej je misty fakt skvele udelany. Mozna, kdyby se tvurci zamerili i na vymakanejsi scenar a ne jen audiovizualni stranku, mohla z toho bejt pecka, takhle jen svizne odsejpajici film na jedno skouknuti, kterej neurazi ani nenadchne.(4.5.2018)

• Ansel Elgort

• - Při střihu scény úniku z banky Perimeter Trust, ve které hraje song „Neat Neat Neat“, se Edgaru Wrightovi nedařilo vměstnat celou scénu do délky písně v konečném střihu. To vedlo k nápadu, který vznikl během posledních dní produkce, přetočit song na začátek v Babyho (Ansel Elgort) iPadu. (MasterMagic)

• - Ansel Elgort během natáčení filmu ve sluchátkách opravdu poslouchal muziku, která následně hraje ve filmu. (Tft)

• - Spoiler: Po bankovní loupeži Griff (Jon Bernthal) vtipkuje, že pokud ho příště neuvidí, tak je nejspíš mrtvý. Po této scéně se ve filmu už neobjeví. (DJDVD)