• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Hudební / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 2017, 112 min

• Happens

Takový popík. Rádoby hitovka, co ale zanikne, tu písničku si druhý den nezazpíváte, snaží se být dobrá, ale scénář je prosťácký a s ničím novým nepřekvapí, refrén s láskou je otřepaný a melodie z komplexů podtrhuje klišé. Rozhovory by potřebovaly trochu opepřit něčím mimořádným. A Ansel je tak necharismatický až to bolí.(23.9.2017)

Muzikálová heist krimi, která rozhodně potěší. Film nenabízí žádný promyšlený příběh, důraz je tu kladen hlavně na audiovizuální stránku a ta je mimořádně povedená. Wright zkrátka ví, jak natočit zábavný mišmaš žánrů. Z hereckého obsazení zmíním jen Kevina Spaceyho, který si odehrál svůj standard a Jona Hamma, jenž dostal mnohem více prostoru, než jsem čekala. Svou postavu si pořádně užil a z celého ansámblu nejvíce zaujal. Ale možná je můj pohled coby jeho dlouholetého vášnivého fanouška trochu zkreslený, to nedokážu objektivně posoudit.(29.7.2017)

• SeBig

Co s filmem, když hlavní postavou je totální čuraček? Hudba? Na hovno a když už se ozve nejakej znamej singl, tak je to dosranej cover. Příběh zavanel neoriginalitou a to jak se to snažilo bejt v některých momentech vtipný zavánělo trapností..konec byl masakr uznávám, ale to už nezachrání to, že jsem se celej film nudil a čuměl na debilka a jeho totálně nesympatickou držku. Happy end trapas.(21.3.2018)

Patnáctistý komentář patří Wrightovi. A ačkoliv musím říct, že jsem z ani jednoho jeho filmu nebyl nijak extra odvařený a krom Scotta Pilgrima jsem neměl potřebu se na ně koukat víckrát, tak musím jedním dechem dodat, že Baby Driver se vedle cornetto trilogie bude směle tyčit. A to samozřejmě hlavně co se týče v akčních pasáží, ve kterých je Edgar Wright už od Soumraku mrtvých mrtvých nejjistější, opravdu pečlivě si vyhrál s bohatou hudební koláží, která na milimetry sedí k tempu akce a všechny akční, zejména automobilové, scény jsou díky tomu správně hektické, napínavé a dobře se na ně kouká. Co se týká toho ostatního, tam už je to podstatně horší. Po příběhu se nikdo nepídí, ovšem rejža měl k ruce bohaté slavné herecké obsazení, ze kterého ždíme maximum a tak zejména díky Spaceyho a Hammovo charismatu se to povede doklepat do konce i v tomto směru. A pak je tu Jamie Foxx, který je doslova démonický. Očekávání díky bohu mírně překonána.(31.7.2017)

• Kaka

Drive pro děti a náctileté, kteří ještě neumí číst mezi filmovými řádky a v ideálním případě preferují dostatek popíku a snahu o cool akční scény s postavami, které si zapamatujete podle jejich účesů a oblečení, nikoliv podle toho co dělají, nebo jaký postoj reprezentují. A to je tady herecký ansámbl přímo hvězdný. Velká škoda nevyužitého potenciálu. Po všech stránkách nedotažené.(30.9.2017)