Reklama

Reklama

Poldové a nemluvně

(TV seriál)
Krimi / Komedie
Česko, 2020, 12 h 53 min (Minutáž: 55–69 min)

Kamera:

Marek Dvořák

Hudba:

Jiří Hájek

Hrají:

Svatopluk Skopal, Taťjana Medvecká, Marek Němec, Marek Adamczyk, Jana Pidrmanová, Radek Holub, Andrea Daňková, Daniel Mavrov, František Jílek, Anna Jiřina Daňhelová, Terezie Holá, Pavla Beretová, (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Seriál ČT obohacuje klasické detektivní schéma o životní peripetie jedné typické české rodinky. V úvodním příběhu Karel Mlejnek (S. Skopal) – šéf oblastní kriminálky – odchází do penze a nově se smiřuje s rolí důchodce, který se stará o své vnouče a jezdí s kočárkem. Z toho má radost hlavně jeho laskavá žena Vlasta (T. Medvecká), která se vždy těšila na to, až bude mít Karel více času na rodinu. Oddělení po otci přebral jeho starší syn Kamil (M. Němec), právě jehož dceři Elišce se má Karel věnovat. Příliš mu to ale nejde a nakonec ho policajtské instinkty vždy zavedou k nějakému případu. Kamilova žena Monika (J. Pidrmanová) je vděčná, že má Karel čas, takže může navázat na studium, které musela kvůli těhotenství přerušit. Nejmladší syn Mlejnkových Petr (M. Adamczyk) jednou bude také sloužit v uniformě, zatím si ale neuvědomuje, jakou odpovědnost jeho budoucí povolání nese. Volbou škodolibého osudu ti všichni bydlí pod jednou střechou a neustále na sebe naráží. (Česká televize)

(více)

Recenze (25)

Véča 

všechny recenze uživatele

Detektivní seriál s kojencem v jedné z hlavních rolí? Ale kdeže... ono toho malého caparta v některých dílech člověk vidí tolikrát jako paní Columbovou v seriálu jejího manžela. Dějově předvídatelné fungující na podobných vzorcích, až máte stejně jako u zmiňovaného Columba pocit, že se hlavní postavy neustále motají pod nohy hlavnímu "zlosynovi". Tím, že se divá vždy seznámí s postavami nebo slyší z rozhovorů jejich jména, tak dostane i poměrně přesnou představu o mapě vzájemných vztahů a možných podezřelých vinících, jinak také na maloměstě není nikdo nevinný a když o někom slyšíte, tak určitě něco udělal. A pokud před koncem dílu nemá některá z postav jasně danou roli v příběhu, tak s vsaďte, že zavraždil/ukradl/unesl//zpronevěřil XY a je tím hledaným. Když vám tohle dojde po prvních dvou dílech, tak už těžko některý z dalších překvapí. Nechme stranou ty vtipy, které jako kdyby se zasekly ve slabších dílech Baldýnského comebacku. Product placement bez komentáře. Možná ještě zvláštnější je ale kolísavá kvalita jednotlivých dílů - od prvních asi tří dostanete když ne dobrou, tak alespoň průměrnou komediální detektivku s občasným výskytem nemluvněte a souvislou dějovou linkou rozvíjenou napříč díly. Od čtvrtého do desátého je to jen šedý průměr jednotlivých, vzájemně NEPROPOJENÝCH případů - často kojence skoro nevidíme a o Evě ani neslyšíme. Až v jedenáctém díle zase navazujeme na dějovou linku třetího. Jen těžko se pak zbavuje podezření, že prostředek seriálu tvoří jenom vatu dodatečně napsanou k seriálu potom, co si vedoucí výroby řekli, že původní počet dílů nestačil a bylo potřeba natáhnout na třináct. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Spokojenost. Je málo věcí na co se těším, Mlejnkova rodina sem ale patří. Chytlavý hudební motiv, výborný Holub, fajn nápad, většina dílů ale byla hodně nudných, tvůrci si vystříleli prach hned v prvních dvou. Pidrmanová se z role princezny v Apoveru posunula do rodičky, ale sluší jí to stejně. Symptáci Němec a Adamczyk drží komediální rovinu, hodně se povedla i role Jany Kolesárové (pardon, ona sama). ()

Reklama

Pierre 

všechny recenze uživatele

Mix naivní komedie a naivní krimi, která bohužel převládá. Je tady asi víc vyšetřování než humoru. Jenomže kriminální případy se podřízují oddychovému žánru seriálu a jsou poněkud o ničem. V kombinaci s občasným jemným humorem ale ve výsledku seriál funguje jako docela dobrá oddechovka na páteční večer, která pokud nenadchne, tak minimálně neurazí a je poměrně milá, i když by určitě snesla rafinovanější scénář. Jejím tahounem seriálu je jednoznačně poručík Ruda v podání Radka Holuba. Pokračování bych se nebránil. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Jalová snaha udělat rodinný pohodový seriál vyšla na prázdno. Tvůrci moc tlačí na pilu, výsledkem jsou vtipy typu: zasměj se nebo tě zastřelím. 1) Seriál začal pěkně, ale postupně díly prostupovala stále větší a větší nuda._____ 2) Policie nic nedělá a jen řeší, jak se nenamočit. Její bývalý šéf se chová jako kokot._____ 3) Rovněž herecké výkony jsou typicky seriálové (v tom špatném smyslu slova). Zvláště výkony policistů jsou samé pitvoření (současný šéf Marek Němec, jeho zástupce Radek Holub i řadoví policisté)._____ 4) Vlastně to nejhezčí byla sportovní postava 33letého Marka Adamczyka v parádních džínách. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Sváťa Skopal je požehnáním a záchranou seriálu. Spolu s Holubem tvoří velmi zábavnou dvojku. Jakmile zmizí ze scény, úroveň automaticky padá. První čtyři pět dílů jsou naprosto v pohodě. Pak už zřejmě nebyl čas pilovat dialogy a scény a jelo se na čas, je to velmi vidět. V závěru se to zase trochu zvedne a zase díky tomu, že Skopal je skoro v každé scéně. Je to škoda, jelikož to začínalo moc dobře a těšil jsem se na další díly, ale přišla nuda. 60% ()

Galerie (287)

Zajímavosti (4)

  • Natáčelo se v Berouně a v Malé Hraštici. (rakovnik)
  • Jednu z hlavních rolí má v seriálu i nemluvně, se kterým se dá natáčet, jak přiznává režisér i herci, jen době, kdy má náladu. „Museli jsme použít dvě miminka, protože ta první holčička nám přes zimu vyrostla,“ vzpomínal na část natáčení režisér Bártek. [Zdroj: berounsky.denik.cz] (rakovnik)

Reklama

Reklama