Reklama

Reklama

Poldové a nemluvně

(seriál)
Krimi / Komedie
Česko, 2020, 12 h 53 min (Minutáž: 55–69 min)

Kamera:

Marek Dvořák

Hudba:

Jiří Hájek

Hrají:

Svatopluk Skopal, Taťjana Medvecká, Marek Němec, Marek Adamczyk, Jana Pidrmanová, Radek Holub, Andrea Daňková, Daniel Mavrov, František Jílek (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Seriál ČT obohacuje klasické detektivní schéma o životní peripetie jedné typické české rodinky. V úvodním příběhu Karel Mlejnek (S. Skopal) – šéf oblastní kriminálky – odchází do penze a nově se smiřuje s rolí důchodce, který se stará o své vnouče a jezdí s kočárkem. Z toho má radost hlavně jeho laskavá žena Vlasta (T. Medvecká), která se vždy těšila na to, až bude mít Karel více času na rodinu. Oddělení po otci přebral jeho starší syn Kamil (M. Němec), právě jehož dceři Elišce se má Karel věnovat. Příliš mu to ale nejde a nakonec ho policajtské instinkty vždy zavedou k nějakému případu. Kamilova žena Monika (J. Pidrmanová) je vděčná, že má Karel čas, takže může navázat na studium, které musela kvůli těhotenství přerušit. Nejmladší syn Mlejnkových Petr (M. Adamczyk) jednou bude také sloužit v uniformě, zatím si ale neuvědomuje, jakou odpovědnost jeho budoucí povolání nese. Volbou škodolibého osudu ti všichni bydlí pod jednou střechou a neustále na sebe naráží. (Česká televize)

(více)

Recenze (29)

Pierre 

všechny recenze uživatele

Mix naivní komedie a naivní krimi, která   mírně převládá. Jenomže kriminální případy se podřízují oddychovému žánru seriálu a jsou poněkud o ničem. V kombinaci s občasným jemným humorem ale ve výsledku seriál funguje jako docela fajn oddechovka na páteční večer, která pokud nenadchne, tak minimálně vůbec  neurazí a je celkem milá. Koukal jsem na to díky sourozencům,  zabavilo nás to relativně všechny, a to se počítá, ne?  Takže bych se ani pokračování nebránil a rád budu na seriál vzpomínat. Postupně jsem se na další díly a sledování i těšil.   Tahounem je jednoznačně poručík Ruda v podání Radka Holuba. Jo a ta titulní melodie je děsně chytlavá (:D) ()

bourec 

všechny recenze uživatele

Už jenom to, že v seriálu se vtipně upřednostňujou peripetie policejní rodiny, a to celkem vtipně, před prací kriminalistů, je jinaký, a v záplavě pořádně debilních kriminálek z miliónu zemí celýho světa je to osvěžující. Ovšem kvalita samotnýho seriálu trochu pokulhává. Dokoukal sem to za tři dny, ale chválit to ani nebudu. Slabší průměr. 50%. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Jalová snaha udělat rodinný pohodový seriál vyšla na prázdno. Tvůrci moc tlačí na pilu, výsledkem jsou vtipy typu: zasměj se nebo tě zastřelím. 1) Seriál začal pěkně, ale postupně díly prostupovala stále větší a větší nuda._____ 2) Policie nic nedělá a jen řeší, jak se nenamočit. Její bývalý šéf se chová jako kokot._____ 3) Rovněž herecké výkony jsou typicky seriálové (v tom špatném smyslu slova). Zvláště výkony policistů jsou samé pitvoření (současný šéf Marek Němec, jeho zástupce Radek Holub i řadoví policisté)._____ 4) Vlastně to nejhezčí byla sportovní postava 33letého Marka Adamczyka v parádních džínách. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spokojenost. Je málo věcí na co se těším, Mlejnkova rodina sem ale patří. Chytlavý hudební motiv, výborný Holub, fajn nápad, většina dílů ale byla hodně nudných, tvůrci si vystříleli prach hned v prvních dvou. Pidrmanová se z role princezny v Apoveru posunula do rodičky, ale sluší jí to stejně. Symptáci Němec a Adamczyk drží komediální rovinu, hodně se povedla i role Jany Kolesárové (pardon, ona sama). ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Sváťa Skopal je požehnáním a záchranou seriálu. Spolu s Holubem tvoří velmi zábavnou dvojku. Jakmile zmizí ze scény, úroveň automaticky padá. První čtyři pět dílů jsou naprosto v pohodě. Pak už zřejmě nebyl čas pilovat dialogy a scény a jelo se na čas, je to velmi vidět. V závěru se to zase trochu zvedne a zase díky tomu, že Skopal je skoro v každé scéně. Je to škoda, jelikož to začínalo moc dobře a těšil jsem se na další díly, ale přišla nuda. 60% ()

Galerie (313)

Zajímavosti (4)

  • Natáčelo se v Berouně a v Malé Hraštici. (rakovnik)
  • Jednu z hlavních rolí má v seriálu i nemluvně, se kterým se dá natáčet, jak přiznává režisér i herci, jen době, kdy má náladu. „Museli jsme použít dvě miminka, protože ta první holčička nám přes zimu vyrostla,“ vzpomínal na část natáčení režisér Bártek. [Zdroj: berounsky.denik.cz] (rakovnik)

Reklama

Reklama