Reklama

Reklama

Poldové a nemluvně

(seriál)
Česko, 2020, 12 h 53 min (Minutáž: 55–69 min)

Kamera:

Marek Dvořák

Hudba:

Jiří Hájek

Hrají:

Svatopluk Skopal, Taťjana Medvecká, Marek Němec, Marek Adamczyk, Jana Pidrmanová, Radek Holub, Andrea Daňková, Daniel Mavrov, František Jílek (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Seriál ČT obohacuje klasické detektivní schéma o životní peripetie jedné typické české rodinky. V úvodním příběhu Karel Mlejnek (S. Skopal) – šéf oblastní kriminálky – odchází do penze a nově se smiřuje s rolí důchodce, který se stará o své vnouče a jezdí s kočárkem. Z toho má radost hlavně jeho laskavá žena Vlasta (T. Medvecká), která se vždy těšila na to, až bude mít Karel více času na rodinu. Oddělení po otci přebral jeho starší syn Kamil (M. Němec), právě jehož dceři Elišce se má Karel věnovat. Příliš mu to ale nejde a nakonec ho policajtské instinkty vždy zavedou k nějakému případu. Kamilova žena Monika (J. Pidrmanová) je vděčná, že má Karel čas, takže může navázat na studium, které musela kvůli těhotenství přerušit. Nejmladší syn Mlejnkových Petr (M. Adamczyk) jednou bude také sloužit v uniformě, zatím si ale neuvědomuje, jakou odpovědnost jeho budoucí povolání nese. Volbou škodolibého osudu ti všichni bydlí pod jednou střechou a neustále na sebe naráží. (Česká televize)

(více)

Recenze (30)

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

ČT se pokusila zkřížit krimi komedii s rodinným filmem, ale výsledkem je něco, co fandy krimi seriálů neuspokojí, nezasmějí se a koukat na to s dětmi taky nebudou, když se tam mluví sprostě a chodí do erotických podniků. Seriál pro úzkou skupinu diváků, kam jsem se nevešel. Nicméně u tohoto seriálu jsem si vzpomněl na rozhovor s Hankou Vágnerovou, která si kdysi stěžovala, že u nás nejsou psány silné ženské role ( nebo něco v tom smyslu ) a já si to uvědomil u tohoto seriálu na 100%. Všechny hlavní ženské postavy jsou většinu času jen zbytečnými rekvizitami nebo v lepším případě jen nahrávačkami mužských kolegů. Medvecká má prakticky roli ženy, před kterou Skopal jen utíká a zapírá se před ní, Pidrmanová úplně zbytečná teda krom toho, že je matkou toho nemluvněte, které je taky zbytečné a taková Kollesárová se pro jistotu ve většině dílů radši ani nevyskytuje, ( ale v posledních dvou dílech má víc prostoru než ty dvě dámy dohromady v celém seriálu ) Dvě hvězdy za plus minus pozitivní náboj a skvělého Skopala, který se na stará kolena dostává k hlavním rolím. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Jalová snaha udělat rodinný pohodový seriál vyšla na prázdno. Tvůrci moc tlačí na pilu, výsledkem jsou vtipy typu: zasměj se nebo tě zastřelím. 1) Seriál začal pěkně, ale postupně díly prostupovala stále větší a větší nuda._____ 2) Policie nic nedělá a jen řeší, jak se nenamočit. Její bývalý šéf se chová jako kokot._____ 3) Rovněž herecké výkony jsou typicky seriálové (v tom špatném smyslu slova). Zvláště výkony policistů jsou samé pitvoření (současný šéf Marek Němec, jeho zástupce Radek Holub i řadoví policisté)._____ 4) Vlastně to nejhezčí byla sportovní postava 33letého Marka Adamczyka v parádních džínách. ()

Reklama

bourec 

všechny recenze uživatele

Už jenom to, že v seriálu se vtipně upřednostňujou peripetie policejní rodiny, a to celkem vtipně, před prací kriminalistů, je jinaký, a v záplavě pořádně debilních kriminálek z miliónu zemí celýho světa je to osvěžující. Ovšem kvalita samotnýho seriálu trochu pokulhává. Dokoukal sem to za tři dny, ale chválit to ani nebudu. Slabší průměr. 50%. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Seriál má velmi nízké hodnocení. Dal bych důvodem to, že mnoho lidí nepochopilo, že se jedná především o komediální seriál, až pak o kriminálku. Když pominu ty banální případy, jako komedie to funguje výborně. I když přiznávám, že zpočátku jsem tomuto dílu moc nevěřil a trochu jej slovně urážel. Ale postupem času si mě seriál získal. Opravdu od srdce jsem se mnohokrát zasmál. A to nemluvím o naprosto nakažlivé úvodní melodii na kterou jsem se doslova těšil. Scénář je trošičku průměrnější, ale zachraňují to výborní komediální herci - především Radek Holub, ale výborná byla i celá rodinka. A pak celá řada komediálních situací. Jistě, jako kriminálnímu nebo detektivnímu - chcete-li, seriálu bych dal asi spíše dvě nebo tři hvězdy. Ale jako komedie tohle funguje výborně. Tak si říkám, tomuhle by slušelo pokračování. ()

Véča 

všechny recenze uživatele

Detektivní seriál s kojencem v jedné z hlavních rolí? Ale kdeže... ono toho malého caparta v některých dílech člověk vidí tolikrát jako paní Columbovou v seriálu jejího manžela. Dějově předvídatelné fungující na podobných vzorcích, až máte stejně jako u zmiňovaného Columba pocit, že se hlavní postavy neustále motají pod nohy hlavnímu "zlosynovi". Tím, že se divá vždy seznámí s postavami nebo slyší z rozhovorů jejich jména, tak dostane i poměrně přesnou představu o mapě vzájemných vztahů a možných podezřelých vinících, jinak také na maloměstě není nikdo nevinný a když o někom slyšíte, tak určitě něco udělal. A pokud před koncem dílu nemá některá z postav jasně danou roli v příběhu, tak s vsaďte, že zavraždil/ukradl/unesl//zpronevěřil XY a je tím hledaným. Když vám tohle dojde po prvních dvou dílech, tak už těžko některý z dalších překvapí. Nechme stranou ty vtipy, které jako kdyby se zasekly ve slabších dílech Baldýnského comebacku. Product placement bez komentáře. Možná ještě zvláštnější je ale kolísavá kvalita jednotlivých dílů - od prvních asi tří dostanete když ne dobrou, tak alespoň průměrnou komediální detektivku s občasným výskytem nemluvněte a souvislou dějovou linkou rozvíjenou napříč díly. Od čtvrtého do desátého je to jen šedý průměr jednotlivých, vzájemně NEPROPOJENÝCH případů - často kojence skoro nevidíme a o Evě ani neslyšíme. Až v jedenáctém díle zase navazujeme na dějovou linku třetího. Jen těžko se pak zbavuje podezření, že prostředek seriálu tvoří jenom vatu dodatečně napsanou k seriálu potom, co si vedoucí výroby řekli, že původní počet dílů nestačil a bylo potřeba natáhnout na třináct. ()

Galerie (333)

Zajímavosti (5)

  • Jednu z hlavních rolí má v seriálu i nemluvně, se kterým se dá natáčet, jak přiznává režisér i herci, jen době, kdy má náladu. „Museli jsme použít dvě miminka, protože ta první holčička nám přes zimu vyrostla,“ vzpomínal na část natáčení režisér Bártek. [Zdroj: berounsky.denik.cz] (rakovnik)
  • Natáčelo se v Berouně a v Malé Hraštici. (rakovnik)
  • Dle záběru na mapu v čase 44:11 se dějiště seriálu, Hradec, nachází v obci Prachovice (okres Chrudim), a to včetně názvů silnic, názvů okolních obcí nebo rozložení ulic. Rozdíl je jen v tom, že vápencový lom je v mapě vybarven modře jako vodní plocha. (ypres.bass)

Reklama

Reklama