Tři kroky od sebe

• USA Five Feet Apart (více)
Trailer 3

Stella s cystickou fibrózou se v nemocnici zamiluje do chlapce se stejnou nemocí. Stereotypní nemocniční život je nudí, proto se rozhodnou žít svůj život naplno a po svém… Stella a Will jsou teenageři, kteří trpí genetickým onemocněním známým jako cystická fibróza. Žádní dva lidé s CF se k sobě nesmí přiblížit více než na metr a půl, aby se navzájem nenakazili. Stella, která je odhodlaná se jednoho dne z nemocnice dostat, je přísná na svou léčbu a pravidelně užívá všechny prášky. Will se raději fláká a vyhýbá se svým povinnostem, čímž ji velice rozčiluje. Will, který se nakazil bakterií B. Cepacia, se účastní i testování nového léku, protože pro něj není možná transplantace plic, zatímco Stella je na seznamu transplantací už velmi dlouho. Stella později zjistí, že Will léčbu fláká, a snaží se mu pomoci. Will ji na oplátku požádá pouze o svolení nakreslit její obrázek. Postupem času začnou léčbu absolvovat společně. Will a Stella se do sebe zamilují, ale nesmí se k sobě přiblížit na víc než tři kroky. Stelle se později dostane infekce do hadičky, která jí pomáhá s dýcháním, a musí podstoupit operaci, aby jí ji vyměnili. Stellina sestra Abby, která byla během každé operace vždy se Stellou, nedávno tragicky zahynula. To zanechalo ve Stelle těžký pocit viny „toho, kdo přežil“, a nyní musí operaci podstoupit bez sestřiny podpory. Will, který se dozvěděl o Abbyině smrti, jde Stellu doprovodit a zazpívá jí píseň, kterou jí Abby vždycky před operací zpívala. Když Will opouští Stellu těsně před operací, přistihne ho zdravotní sestra Barb. Barb mu vypráví příběh o lidech s CF, kteří se do sebe zamilovali; oba zemřeli, protože byli blízko sebe a vzájemně se nakazili bakteriemi. Will nechce Stelle ublížit, a tak jí řekne, že už se s ní nemůže vídat... (TV Nova)

Trailer 3

Viktooorka

1 dítě z přibližně 2500 až 3000 narozených dětí se narodí s Cystickou fibrózou, to je docela dost. O nemoci jsem už slyšela, ale nevěděla jsem, že má i tak přísná pravidla mezi pacienty. Tři kroky od sebe je ten typický film plný kliše, citových vydírání a nepřichází s ničím novým... Má ale jeden velký plus - sympatické postavy. Hlavní hrdinku si prostě musítě zamilovat. A Cole? Ten je pro mě objev roku. Tak se mi zalíbil, že jsem kvůli němu začala koukat na Riverdale a přítel se mi za to doma směje :D Tři kroky od sebe se stal mým oblíbeným filmem!!! ()

eLeR

Jeden by sa utopil vo vlastných slzách. Typická tínejč/smrteľnáchoroba/byťnadvecou romantika, ktorá sa nevyhne klišé a samozrejme aj scénam, ktoré sa môžu stať hádam len vo filme. Ale má príjemnú atmosféru a pre mňa neopozeraných hercov, ktorí ma bavili asi najviac. Samozrejme, že Cody so svojim bratom ix rokov dozadu okupovali našu obývačku, ale od vtedy som na to aj zabudla, takže slovo neopozeraných je namieste. Tradične skvelý soundtrack. 3,5* ()

silentname

"Five Feet Apart" podľa mňa bude filmom, ktorý funguje a nefunguje zároveň. Vie ma zaujať svojim spracovaním a postavami a dramatickými momentkami, no romantické časti to pre mňa úplne zabíjajú. A okrem toho ten melodramatický gýčovitý záver to skutočne len dorazia. Pravda je taká, že prvá polovica filmu ma celkom bavila. No potom prídu všetky scénky, ktoré som predpovedal, prídeme do sveta veľkej melodrámy a viac-menej sa pokazí všetko, čo film celkom slušne počas začiatku budoval. Nemyslím si, že je to vyslovene zle spracované. Je tu pár dobrých momentov, no aj v tom prípade by som vám ponúkol lepší film s podobnou témou a konkrétne film "The Book Of Stars". Aj keď môžeme argumentovať, že ten film je tiež dosť melodramatický, tak jednotlivé scénky nepôsobili, ako keby sa tu varili všetky možné klišé dokopy. Film ma totiž ku koncu nezasiahol. A to je chyba. Nemôžem film zakopať, nakoľko si myslím, že má svoje dobré momentky a určití ľudia ho určite ocenia, no jeho romantická stránka mi proste neulahodila. Je mi ľúto. Hodnotenie: C+ ()

Djoker

Hvězdy jim znovu nepřály. Cystická fibróza je svým způsobem ještě zákeřnější než růžné formy rakoviny, takže o emočně vypjaté scény tady není nouze. Díky covidu jsem si sice částečně zvykl na respirátory, dezinfekce a sociální distanc, ale v kombinaci s depresivním nemocničním prostředím, je to stále těžko stravitelná záležitost. Hlavní dvojice utáhne i lehce naivní pasáže. Richardson je zlatíčko a charismatický Sprouse se v mládí učil od nejlepších. ()

misterz

Tak zase niečo o chorobe a umieraní. No som prekvapený, na to ako som tohto námetu v poslednej dobe prejedený, to nebolo až tak zlé. A to aj napriek tomu, že mi tu občas trápne klišé romantických umieracích filmov otrieskalo hlavu o stenu. Napríklad to porovnávanie jaziev, narodeninová oslava.... Nejak mi to v tomto prípade nevadilo. Možno to bolo vďaka sympatickému hereckému obsadeniu, alebo že sa celý príbeh autori snažili poňať reálne a čo to o chorobe aj povedať. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

• Postava Stelly (Haley Lu Richardson) je částečně inpirována Claire Wineland, která se stala popularizátorkou cystické fibrózy a aktivistkou. Stejně jako Stella ve filmu, Claire točila o celém svém životě videa na YouTube. Na filmu se podílela a pomáhala režisérovi a hercům reálně portrétovat cystickou fibrózu. I přes to, že dostala nové plíce, týden po operaci, roku 2018, zemřela. Měla 21 let. (Kitcat)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v americkom meste New Orleans. (MikaelSVK)