Reklama

Reklama

M*A*S*H - Co bylo potom

(seriál)
  • USA After M*A*S*H
Komedie
USA, (1983–1984), 12 h 54 min (Minutáž: 25–49 min)

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Hrají:

Harry Morgan, Jamie Farr, William Christopher, Rosalind Chao, Brandis Kemp, Edward Winter, John Chappell, Jay O. Sanders, Gary Burghoff, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(30)

Obsahy(1)

V 11. sérii M*A*S*H se producenti seriálu zeptali hlavních představitelů M*A*S*He, jestli chtějí hrát v pokračování. Alan Alda, Mike Farrell, Loretta Swit a David Ogden Stiers už nechtěli. Harry Morgan, Jamie Farr a William Christopher chtěli pokračovat. Přesto že většina hl.představitelů na konci show skončila, producenti však nepřestali. Potěšili tím 3 hlavní představitele. kteří chtěli pokračovat, producenti vytvořili AfterMASH, show, která pokračovala životy Shermana Pottera, Maxe Klingera, a otce Mulcahyho, kteří pracovali v General John J. Pershing, Veteránské Nemocnici v Missouri. Rosalind Chao je zde jako Klingerova žena Soon Lee Klingerová, ale žádní další herci z M*A*S*He se už neobjevili v hlavních rolích v AfterMASH. Hlavní představitelé v seriálu zažívali veselé i smutné příhody, které řešili s nadsázkou a humorem

Když se v Americe začal seriál vysílat, tak první série byla hodnocena kolem 15 místa, ale v druhé sérii AfterMASHe jeho hodnocení klesalo a po 29. epizodách II. série se AfterMASH přestal vysílat. Seriál běžel od 26. záři 1983 do 31. května 1985 a zřídka ho opakovali a finální 30. díl nebyl nikdy odvysílán. Seriál AfterMASH se v české verzi jmenuje "M*A*S*H - co bylo potom" a začal se poprvé vysílat v České Republice dne 14. listopadu 1996 na TV NOVA a skončil 16. ledna 1997. (krib)

(více)

Recenze (62)

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Kdysi v dávných devadesátkách, když prvně skončil celý MASH, začal tento seriál. Viděl jsem asi deset dílů, holt setrvačnost je mrcha. Zatímco z MASHe si i bez stálého opakování pamatuju něco ze všech více než 250 dílů, z tohoto si pamatuju pouze německého vojáka předstírajícího, že je Američan, a jeho Käse. ()

Němi 

všechny recenze uživatele

"Klingere, stahnete si ty rukavy, nebo vam hodim banan!" __ Temer nulove vzpominky nedovoluji prilis poznamek... Serial ve me zanechal jen par kusovych "scen", dojem prazdnoty po hlavnich postavach, kterou ty vedlejsi nedokazali zaplnit, ac je trojka Potter, Klinger, Mulcahy dobre napsana a zahrana jako dedictvi MASHe, ale i nejake vtipne momenty a dojem, ze jsem videl uz dalece horsi pociny. http://www.youtube.com/watch?v=hPy5gHQqXKI ()

Reklama

Zodd 

všechny recenze uživatele

Nechci nijak pochybovat, jak na postavy může působit prostředí i jak v případě našich známých tváří musela být v hlavě ta Korea ještě čerstvá. Ovšem téměř scénu co scénu i větu co větu se všichni snaží perlit hlášky právě tím způsobem, který v mých očích měl zůstat za mořem (dějová a dramatická stránka nejsou ani blízko to přebít). Protože humor takto situovaný vzhledem ke spinoffskému castu potom ani vlastně pořádně nedává smysl. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Vytřískat z úspěchu Mashe další zlaťáky do pokladničky není úplně opovržení hodný nápad,jak by se mohlo zdát pří hodnocení 32%.After Mash byl takovým sympatickým kalným dnem luxusního ležáku.Když z deset let trvajícího hitu dostanete pouhé tři herce z původního obsazení,kteří navíc nejsou těmi hlavními tahouny a dokážete natočit plných třicet dílů a najdete si své diváky,lze to považovat za úspěch.Seriál sympaticky řeší problémy veteránů po válce,stejně tak i přistěhovalců a práce s těmito lidmi,jimž válka zasáhla do života.Tahounem veškerého humoru je samozřejmě Klinger,který místy opravdu perlí a jeho věčný souboj s idiotskou Sekretářkou byl místy geniální.Ono to vůbec nebylo špatné a i když každý nadává že to vařilo z vody nebylo to vtipné,no to sorry ale bylo to místy opravdu hodně dramatické,stejně jako původní Mash,která místy taky nebyla moc sranda.Potter byl řízek a otravný kaplan Mulcahy mě nechával chladným už i v původním seriálu.Mě prostě bavilo sledovat jejich osudy po válce a i když seriál není místy nijak závratně zábavný,ale za materiál se kterým tvůrci museli pracovat a co z toho dokázali vitěžit si zaslouží určitý respekt.Za nejsmutnější chybu pokládám neúčast ostatních herců,protože sledovat jejich po válečné osudy by bylo opravdu hodně,hodně dobrým tématem na další seriál.Za tento zbytkový pokus sem i tak rád,nostalgicky sem si zavzpomínal na své milované z Mashe.60%. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Nechápu, proč si tvůrci nebo prostě lidi kolem toho jedenáctiletého natáčeni MASH nezkusili natočit jeden jediný pokusný díl jen s Klingerem. Schválně, jestli tenhle nosatej blb dokáže rozesmívat celých třicet minut a utáhnout ten jeden díl. Piersovi zlámat nohy, aby to bylo poctivě jen na tom tranďákovi. Pustit tam leda toho nerudného dědka Harryho Morgana a tu buchtičku Christophera. Hned by ti lidé viděli, že je naprostá, ale opravdu naprostá blbost točit něco navíc jen s těmito elementy. After MASH je zbytečný výpotek. Opravdu jsem chtěl vědět, co bylo po tom, když jim to tam rozpustili, ale tohle jsem nečekal. Jednu hvězdu za možnost vidět známé khaki ksichty v civilu. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (5)

  • Z původního seriálu M*A*S*H (od r. 1972) se kromě ústřední čtveřice a Radara (Gary Burghoff) objevil jako host také plukovník Flagg (Edwarda Wintera). Existovaly i plány, které počítaly s účinkováním dalších herců ze seriálu, včetně Alana Aldy. K tomu ale nikdy nedošlo. (gogos)
  • I přes značné kritiky byl seriál nominován na cenu Emmy, a to za nejlepší režii komediálního seriálu. (gogos)
  • V seriálu se ve 2 epizodách objeví také Gary Burghoff, představitel Waltera "Radara" O'Reillyho. Ten jako jedniný herec ztvárnil svou roli v původním filmu MASH (1970), seriálu M*A*S*H (od r. 1972) a navíc se s ním tvůrci pokoušeli v roce 1979 rozjet vlastní televizní seriál W*A*L*T*E*R, který podobně jako zde sleduje osudy válečných veteránů po návratu do USA. K němu však byla natočena pouze 1 pilotní epizoda a tvorba seriálu se taky nikdy nerealizovala. (gogos)

Reklama

Reklama