Reklama

Reklama

M*A*S*H - Co bylo potom

(seriál)
  • USA After M*A*S*H
USA, (1983–1984), 12 h 54 min (Minutáž: 25–49 min)

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Hrají:

Harry Morgan, Jamie Farr, William Christopher, Rosalind Chao, Brandis Kemp, Edward Winter, John Chappell, Jay O. Sanders, Gary Burghoff, Wendy Schaal (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(30)

Obsahy(1)

V 11. sérii M*A*S*H se producenti seriálu zeptali hlavních představitelů M*A*S*He, jestli chtějí hrát v pokračování. Alan Alda, Mike Farrell, Loretta Swit a David Ogden Stiers už nechtěli. Harry Morgan, Jamie Farr a William Christopher chtěli pokračovat. Přesto že většina hl.představitelů na konci show skončila, producenti však nepřestali. Potěšili tím 3 hlavní představitele. kteří chtěli pokračovat, producenti vytvořili AfterMASH, show, která pokračovala životy Shermana Pottera, Maxe Klingera, a otce Mulcahyho, kteří pracovali v General John J. Pershing, Veteránské Nemocnici v Missouri. Rosalind Chao je zde jako Klingerova žena Soon Lee Klingerová, ale žádní další herci z M*A*S*He se už neobjevili v hlavních rolích v AfterMASH. Hlavní představitelé v seriálu zažívali veselé i smutné příhody, které řešili s nadsázkou a humorem

Když se v Americe začal seriál vysílat, tak první série byla hodnocena kolem 15 místa, ale v druhé sérii AfterMASHe jeho hodnocení klesalo a po 29. epizodách II. série se AfterMASH přestal vysílat. Seriál běžel od 26. záři 1983 do 31. května 1985 a zřídka ho opakovali a finální 30. díl nebyl nikdy odvysílán. Seriál AfterMASH se v české verzi jmenuje "M*A*S*H - co bylo potom" a začal se poprvé vysílat v České Republice dne 14. listopadu 1996 na TV NOVA a skončil 16. ledna 1997. (krib)

(více)

Recenze (62)

Han22 

všechny recenze uživatele

Velice nezasloužených 34%. After Mash sice není tak vtipný nebo dramatický tako Mash, nicméně umožnil mi sledovat osudy tří lidí z tábora - Pottera, Mulcahyho a Klingera. Epizodně se objeví i zestárlý Radar nebo starý známý špion Flagg. Další postavy jsou slabší, ale dá se na ně zvyknout a časem mě bavili - ofravná sekretářka Alma kraluje, ale i cynicky dr. Boyer takový předobraz pro dr. House není špatný a srandovní byl i stařičký pacient Bob. Celkově se nejedná o žádné veledílo, ale příjemný pohodový seriálek z nemocnice, který nemusel tak rychle končit. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Kdysi v dávných devadesátkách, když prvně skončil celý MASH, začal tento seriál. Viděl jsem asi deset dílů, holt setrvačnost je mrcha. Zatímco z MASHe si i bez stálého opakování pamatuju něco ze všech více než 250 dílů, z tohoto si pamatuju pouze německého vojáka předstírajícího, že je Američan, a jeho Käse. ()

Reklama

gogos 

všechny recenze uživatele

Největším problémem seriálu je, že se jedná o spin-off k takové legendě a že v něm paradoxně zůstalo několik hlavních aktérů původní série. Každý si to pak spojí s matnými vzpomínkami 15 let starými a seriál pak nemůže dostat kvalitní hodnocení. Přitom se v jádru nejedná o vůbec špatnou věc. Parta starých známých hledá cestu, jak začít nový poválečný život a naleznou nejvhodnější řešení. Společně pokkračovat tam, kde skončili, jak to jen trochu úřady dovolují. Pokud by se jednalo o samostatný seriál s novými herci, kteří se snaží najít poválečnou rovnováhu, nebojím se říct, hodnocení by bylo o mnoho procent lepší... After MASH je solidní drama o nových začátcích uskutečňovaných prostřednictvím starých známých. Minimálně první díly nejsou vůbec špatné, zachovalý český dabing taky rozhodně přidá na kvalitě a já můžu s klidem na srdci říct, že ačkoliv se nejedná o žádný zázrak a znám několik lepších doktorských seriálů, jako vzpomínka na MASH a jako začátek něčeho nového to funguje docela slušně... 3* ()

Flagg 

všechny recenze uživatele

Pro fanoušky původního seriálu (mezi které se řadím) určitě zajímavá věc - objeví se zde dost postav, o kterých se v M*A*S*Hi mluví (Potterova manželka Mildred, Klingerova rodina...), ale samo o sobě to už není nic moc, především kvůli neúčasti hlavních hvězd a navíc to celé není ani moc vtipné. Dvě hvězdy asi ze soucitu a nostalgie, ale podruhé už to vidět nemusím. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Rozhodne to nie je taká tragédia ako hovoria ostatní, ale na pôvodný seriál to nemá. Hlavným problémom bolo, že rozbehli seriál príliš skoro bez toho, aby mali jasno koncept jak pokračovať. To, že uvidíme zopár hlavných postáv z predošlého seriálu v civile v USA sa divákom opozeralo behom pár epizód a následne seriál zvyšok prvej série bezradne prešlapoval na mieste a ponúkal jednoduchý prízemný humor, voči ktorému sa pôvodný MASH snažil vyhradiť. Až koncom prvej série prišla do seriálu postava doktora Boyera, ktorá mala potenciál nahradiť Piercea jeho ľudskosťou a seriál začal namiesto prízemného humoru viac serióznejšie reflektovať problémy americkej spoločnosti. Ale už bolo neskoro sledovanosť klesla na bod mrazu a predčasne ho zrušili. Klinder a otec Mulcahy sa ako nosné postavy neosvedčili. Radarová dvojepizóda bola milá, ale už skôr pôsobil ako cudzí element. Rovnako ako šialenec Flag v jednej epizóde. Ale ako celok to stále považujem za mierny nadpriemer a som rád, že som po dlhých rokoch seriál konečne videl. Rovnako som rád, že ešte ho stihli nadabovať skvelým CZ dabingom krátko pred smrťou Miroslava Nohýnka. 6/10. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (6)

  • I přes značné kritiky byl seriál nominován na cenu Emmy, a to za nejlepší režii komediálního seriálu. (gogos)
  • V seriálu se ve 2 epizodách objeví také Gary Burghoff, představitel Waltera "Radara" O'Reillyho. Ten jako jedniný herec ztvárnil svou roli v původním filmu MASH (1970), seriálu M*A*S*H (od r. 1972) a navíc se s ním tvůrci pokoušeli v roce 1979 rozjet vlastní televizní seriál W*A*L*T*E*R, který podobně jako zde sleduje osudy válečných veteránů po návratu do USA. K němu však byla natočena pouze 1 pilotní epizoda a tvorba seriálu se taky nikdy nerealizovala. (gogos)
  • Natáčení probíhalo ve studiu 20th Century Fox Studios, na 10201 Pico Blvd. v Los Angeles, tedy v místech, ve kterých se natáčelo i mnoho interiérů původního seriálu M*A*S*H (od r. 1972). (gogos)

Reklama

Reklama