Reklama

Reklama

M*A*S*H - Co bylo potom

(seriál)
  • USA After M*A*S*H
USA, (1983–1984), 12 h 54 min (Minutáž: 25–49 min)

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Hrají:

Harry Morgan, Jamie Farr, William Christopher, Rosalind Chao, Brandis Kemp, Edward Winter, John Chappell, Jay O. Sanders, Gary Burghoff, Wendy Schaal (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(30)

Obsahy(1)

V 11. sérii M*A*S*H se producenti seriálu zeptali hlavních představitelů M*A*S*He, jestli chtějí hrát v pokračování. Alan Alda, Mike Farrell, Loretta Swit a David Ogden Stiers už nechtěli. Harry Morgan, Jamie Farr a William Christopher chtěli pokračovat. Přesto že většina hl.představitelů na konci show skončila, producenti však nepřestali. Potěšili tím 3 hlavní představitele. kteří chtěli pokračovat, producenti vytvořili AfterMASH, show, která pokračovala životy Shermana Pottera, Maxe Klingera, a otce Mulcahyho, kteří pracovali v General John J. Pershing, Veteránské Nemocnici v Missouri. Rosalind Chao je zde jako Klingerova žena Soon Lee Klingerová, ale žádní další herci z M*A*S*He se už neobjevili v hlavních rolích v AfterMASH. Hlavní představitelé v seriálu zažívali veselé i smutné příhody, které řešili s nadsázkou a humorem

Když se v Americe začal seriál vysílat, tak první série byla hodnocena kolem 15 místa, ale v druhé sérii AfterMASHe jeho hodnocení klesalo a po 29. epizodách II. série se AfterMASH přestal vysílat. Seriál běžel od 26. záři 1983 do 31. května 1985 a zřídka ho opakovali a finální 30. díl nebyl nikdy odvysílán. Seriál AfterMASH se v české verzi jmenuje "M*A*S*H - co bylo potom" a začal se poprvé vysílat v České Republice dne 14. listopadu 1996 na TV NOVA a skončil 16. ledna 1997. (krib)

(více)

Recenze (62)

peiton 

všechny recenze uživatele

Je zbytočným úsilím siliť niečo,čo už muselo byť očividne zjavné už pri prvotnej myšlienke pokračovať tam,kde sa naposledy prestalo.Prišlo mi to ako nevydarený klon skvelého originálu.Silené a chabé.Ked to nejde,tak to nejde.Ako sa vraví:v najlepšom treba prestať.Väčšina hlav.predstaviteľov to pochopila,no a tá zvyšná sa popálila.No aspoň za pokus to stálo,že chlapci?!Lenže tento pokus bol už maximálne cez hranicu únosnosti.Treba sa len zmieriť s tým,že všetko má svoj koniec a nevznikol by už takýto ehm výkrik do tmy. ()

Němi 

všechny recenze uživatele

"Klingere, stahnete si ty rukavy, nebo vam hodim banan!" __ Temer nulove vzpominky nedovoluji prilis poznamek... Serial ve me zanechal jen par kusovych "scen", dojem prazdnoty po hlavnich postavach, kterou ty vedlejsi nedokazali zaplnit, ac je trojka Potter, Klinger, Mulcahy dobre napsana a zahrana jako dedictvi MASHe, ale i nejake vtipne momenty a dojem, ze jsem videl uz dalece horsi pociny. http://www.youtube.com/watch?v=hPy5gHQqXKI ()

Reklama

anli 

všechny recenze uživatele

Pokračování legendy to nemá snadné.Tady jde,myslím,o úplně zbytečnou snahu,jak navázat na předešlou,11 let trvající,slávu a snažit se z ní něco vytěžit.Hlavní problém je b tom,že většina herců v pokračování odmítla hrát a tak byl velmi malý prostor pro nový příběh,nové nápady a nový humor.Tvůrci se snažili,po pár dílech se nějaký ten vtip a zábavná scéna najde,ale celkově to je opravdu slabé.Naštěstí to nikdo zbytečně neprotahoval a po 30-ti dílech byl tenhle seriál ukončen.Za úctu k fenoménu MASH,několika vtipným momentům a triu Morgan-Farr-Christopher dávám 40% a jdu si pustit originál(který je opravdu jen jeden),abych si připoměl tu nádheru. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Rozhodne to nie je taká tragédia ako hovoria ostatní, ale na pôvodný seriál to nemá. Hlavným problémom bolo, že rozbehli seriál príliš skoro bez toho, aby mali jasno koncept jak pokračovať. To, že uvidíme zopár hlavných postáv z predošlého seriálu v civile v USA sa divákom opozeralo behom pár epizód a následne seriál zvyšok prvej série bezradne prešlapoval na mieste a ponúkal jednoduchý prízemný humor, voči ktorému sa pôvodný MASH snažil vyhradiť. Až koncom prvej série prišla do seriálu postava doktora Boyera, ktorá mala potenciál nahradiť Piercea jeho ľudskosťou a seriál začal namiesto prízemného humoru viac serióznejšie reflektovať problémy americkej spoločnosti. Ale už bolo neskoro sledovanosť klesla na bod mrazu a predčasne ho zrušili. Klinder a otec Mulcahy sa ako nosné postavy neosvedčili. Radarová dvojepizóda bola milá, ale už skôr pôsobil ako cudzí element. Rovnako ako šialenec Flag v jednej epizóde. Ale ako celok to stále považujem za mierny nadpriemer a som rád, že som po dlhých rokoch seriál konečne videl. Rovnako som rád, že ešte ho stihli nadabovať skvelým CZ dabingom krátko pred smrťou Miroslava Nohýnka. 6/10. ()

Zodd 

všechny recenze uživatele

Nechci nijak pochybovat, jak na postavy může působit prostředí i jak v případě našich známých tváří musela být v hlavě ta Korea ještě čerstvá. Ovšem téměř scénu co scénu i větu co větu se všichni snaží perlit hlášky právě tím způsobem, který v mých očích měl zůstat za mořem (dějová a dramatická stránka nejsou ani blízko to přebít). Protože humor takto situovaný vzhledem ke spinoffskému castu potom ani vlastně pořádně nedává smysl. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (6)

  • Z původního seriálu M*A*S*H (od r. 1972) se kromě ústřední čtveřice a Radara (Gary Burghoff) objevil jako host také plukovník Flagg (Edwarda Wintera). Existovaly i plány, které počítaly s účinkováním dalších herců ze seriálu, včetně Alana Aldy. K tomu ale nikdy nedošlo. (gogos)
  • Natáčení probíhalo ve studiu 20th Century Fox Studios, na 10201 Pico Blvd. v Los Angeles, tedy v místech, ve kterých se natáčelo i mnoho interiérů původního seriálu M*A*S*H (od r. 1972). (gogos)
  • I přes značné kritiky byl seriál nominován na cenu Emmy, a to za nejlepší režii komediálního seriálu. (gogos)

Reklama

Reklama