• Mahoney.
  ****

  Áno, originálnemu seriálu Mash sa to ani zdaleka nevyrovná, možno iba keby to malo všetky postavy. Ale aj tak ma tento seriál potešil. Klinger, Potter a Mulcahy, ľudkovia ktorý sa rozhodli nejak Mash udržať pri živote, verím tomu že ak by tam hrali všetci, najmä Alan Alda bol by to kult. 32%... u mňa to má tak aspoň tých 55% aj viac :). V mojom srdci Mash never die...(11.8.2012)

 • rytir1
  **

  Většina uživatelů by se měla jít zahrabat zpátky na zastávky pokuřovat před školu, protože jestli tady někdo čekal stejně velkou legendu jako MASH, pak asi spadnul z Marsu či jeho prstenců okolo. Tento seriál jako pokračování je sice velice slabé, nicméně příjemně koukatelné. Kdo čekal že se podaří dostat do něj všechny hvězdy od Hawkeyeho po Margareth, asi sjížděl moc omítky na školním záchodku. Do takovýchto pokračování se většinou všechny nehrnou ani se je tam nepodaří dostat. Takže trojice Potter, Klinger, Otec Mulcahy si myslím už tak je víc než dost, včetně hostování Radara. After Mash je sice matný odraz Mashe, nicméně myslím až moc tvrdě hodnocen, neboť v hodnocení je spíše více přihlíženo na nenaplněná očekávání v pokračování než samotný seriál jako takový. Chybou v něm jsou spíše přeskočené děje jako chybějící narození Klingerova dítěte nebo výměna ředitele a míchání s postavami, kde zajímavý nevrlý doktor Bowyer přišel do děje už příliš pozdě zatímco jedna z mála výraznějších postav ředitele Di Angela byla nahrazena novým, který už byl skutečně to co zde dělá nevýrazný děj, než málo humoru, který někdy místy má i náznaky Mashe. Jsou to sice jen světlé chvilky, ale přesto na ty dvě hvězdy zde jsou...,,Klingere mohu vás někam hodit? Nejlépe do výtahové šachty dolů,,. Stejně tak výměna herečky manželky paní Potterové nebyla to pravé ořechové, ale to vše bych dával za cenu pokusu něco s tím ještě za pochodu v druhé sérii udělat, což autoři zřejmě takto zamýšleli....Souhlasím ale jinak, jistě jsme se všichni těšili ,, co bude po tom,,. Ovšem prostředí války už bylo tak víc než dost myslím vyčerpáno a prostě z toho nešlo udělat víc, jestli čekáte že i tady to bude sršet vtipy a typickým humorem Mashe, pak to ani nezapínejte.(2.9.2011)

 • flanker.27
  *

  Kdysi v dávných devadesátkách, když prvně skončil celý MASH, začal tento seriál. Viděl jsem asi deset dílů, holt setrvačnost je mrcha. Zatímco z MASHe si i bez stálého opakování pamatuju něco ze všech více než 250 dílů, z tohoto si pamatuju pouze německého vojáka předstírajícího, že je Američan, a jeho Käse.(18.3.2017)

 • Dinsberg
  **

  Už opravdu jen slabý odvar. Zmizela hlavní zápletka i většina postav. Vytratila se tíživost dopadu původního M*A*S*He, není to o válce, ale o byrokracii. Ta se ale ukáže jako mnohem horší než tzv. rudé nebezpečí. Mohlo se více zapracovat na společenském dogmatu padesátých let, kdy bujel rasismus, společenská intolerance a tuny předsudků. Ale váleční hrdinové jsou zřejmě atraktivnější než hrdinové všedního dne. Proto si seriál nezískal své příznivce. A díky slabému castingu si nezískal ani mě.(7.2.2013)

 • Segrestor
  *

  Nechápu, proč si tvůrci nebo prostě lidi kolem toho jedenáctiletého natáčeni MASH nezkusili natočit jeden jediný pokusný díl jen s Klingerem. Schválně, jestli tenhle nosatej blb dokáže rozesmívat celých třicet minut a utáhnout ten jeden díl. Piersovi zlámat nohy, aby to bylo poctivě jen na tom tranďákovi. Pustit tam leda toho nerudného dědka Harryho Morgana a tu buchtičku Christophera. Hned by ti lidé viděli, že je naprostá, ale opravdu naprostá blbost točit něco navíc jen s těmito elementy. After MASH je zbytečný výpotek. Opravdu jsem chtěl vědět, co bylo po tom, když jim to tam rozpustili, ale tohle jsem nečekal. Jednu hvězdu za možnost vidět známé khaki ksichty v civilu.(24.4.2011)

 • - Z původního seriálu M*A*S*H (od r. 1972) se kromě ústřední čtveřice a Radara (Gary Burghoff) objevil jako host také plukovník Flagg (Edwarda Wintera). Existovaly i plány, které počítaly s účinkováním dalších herců ze seriálu, včetně Alana Aldy. K tomu ale nikdy nedošlo. (gogos)

 • - I přes značné kritiky byl seriál nominován na cenu Emmy, a to za nejlepší režii komediálního seriálu. (gogos)

 • - V seriálu se ve 2 epizodách objeví také Gary Burghoff, představitel Waltera "Radara" O'Reillyho. Ten jako jedniný herec ztvárnil svou roli v původním filmu MASH (1970), seriálu M*A*S*H (od r. 1972) a navíc se s ním tvůrci pokoušeli v roce 1979 rozjet vlastní televizní seriál W*A*L*T*E*R, který podobně jako zde sleduje osudy válečných veteránů po návratu do USA. K němu však byla natočena pouze 1 pilotní epizoda a tvorba seriálu se taky nikdy nerealizovala. (gogos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace