Basketbalový skaut, kterému se smůla lepí na paty (Adam Sandler), objeví hráče s jedinečným talentem a taky komplikovanou minulostí. Nemá sice souhlas klubu, ale rozhodne se svoji hvězdu dostat do Států na vlastní pěst. A všemu navzdory oba nakonec dostanou poslední šanci ukázat, že koše pro ně nevisí příliš vysoko ani v NBA. (Netflix)

mzss1

[80%] Sem tam za čas vidět nějaké kvalitní sportovní drama je fajn a tohle je ukázkový příklad. Adama Sandlera až tak nevyhledávám, ale tahle jeho vážnější poloha s výborným charakterem mi krásně sedla, stejně tak sledování mladého talenta ze Španělska. Dějem, scénářem a ostatními aspekty to rozhodně není originální, ale když mě to bavilo od začátku do konce, tak není potřeba, abych si více ztěžoval. Třeba takový The Way back s Affleckem byl o dost horší, tam mě to celé nebavilo. Tohle je je o dost lepší. A vůbec mi nevadilo, že zde měl Sandler partnerku černé pleti. Hlavně, že tu nebylo to otravné LGBT!!! Určitě mohl mít film více emotivních momentů a pestřejší finále, ale skončilo to solidním a nenáročným koncem, takže paráda! ()

Dzeyna

Skvělý příběh se super herci. Navíc to má i emotivní stránku, takže je to hlubší, než by člověk od sportovního filmu čekal. A basket mám ráda, takže spokojenost. ()

silentname

Popravde, keď sa Adam Sandler dostane do vážnejšej role, pôsobí na mňa ešte úprimnejšie a lepšie ako keď sa snaží robiť komédiu. A vďaka kvalitnému castingu, skvelému basketballu, dobrému srdcu a príjemnej atmosfére, ktorá z tohto filmu vyžaruje sa "Hustle" stáva jeden z mojich najobľúbenejších filmov s Adamom Sandlerom. Pravdou je, že posledné roky som už dávno nevidel ani Queen Latifah vo vážnejšej úlohe a musím povedať, že ako jeho manželka pôsobila rovnako skvele. A okrem toho tu máme Juancha Hernangomeza ako mladého talentovaného basketbalového hráča, ktorý ale potrebuje trošku poštuchnúť správnym smerom. Talent treba vylepšovať a treba sa zdokonaľovať. A tréningy v tomto filme vyzerajú výborne. Behy kopcom, driblovanie, hody cez koleso, koncentrácia na hru... všekto je tu obsiahnuté a pôsobí to skvele. Okrem toho je aj film preplnený veľkými menami zo sveta basketbalu, športové časti vyzerajú perfektne a najmä vzťahy medzi našimi hlavnými hrdinami sú veľmi dobre zachytené. Mám taký pocit, že Stanley vidí v Boovi tak trošku toho atletického syna, ktorého nikdy nemal. A to puto medzi nimi je veľmi dobre spracované. Ale to neznamená, že nepodporuje svoju dcéru vo svojom sne byť filmárkou. Celkovo láska k rodine je tu vidieť asi aj zo strany Boa aj Stanleyho. Obaja tomu filmu veľmi veľa dávajú. Pre mňa úprimne skvelý film, ktorý miestami ma aj prekvapil svojim smerovaním, hoci sa samozrejme dočkáme finále, ktoré by sme chceli vidieť. Sú tu určité aspekty, ktoré som vedel predvídať, no sú minimálne spracované na úrovni, ktorú musím na filme oceniť. Dávno ma Adam Sandler takto nepotešil. Naposledy to bolo asi v "Uncut Gems". Tak mu dávam na jeho herecké konto novú čiarku medzi dobrými filmami. Hodnotenie: A- ()

eLeR

Dosť slušný športový film, ktorý je skoro stále v tempe. A hrá v ňom dobrá muzika. A ešte veľká kopa šikovných basketbalistov, na ktorých sa dobre pozerá. Apropo, životní trefa? ... to kto vymýšľa tieto názvy. ()

SeBig

Hustle - působí na jednu stranu klíšovitě jak nějaká hecovací disneyovka, na druhou stranu se na to nekouká špatně i když ve strašný zkratce dost předvídatelné, co se bude dít. Sendler najde nadějného basketbalistu, basketbalista dostane na prdel od antilopy, pak trenuje a pak nadejny basketbalista natrhne prdel antilopě. Nic novýho, leč zabavý. Ale antilopa zbytečně moc ukecaná. ()

Chrustyn

Sandler opět seriózní, tentokrát v klasickém příběhu o hledání a nalezení talentu. Ničím překvapivé, ale dobré po všech směrech. ()

Arsenal83

Fajn film, ale prečo je tak vysoko v červenom (zatiaľ) netuším. Jedine preto, že u Sandlera je dobrý film už raritou? Zároveň to pre neho bola aj srdcovka, lebo je zanieteným fanúšikom basketbalu. Ale filmy typu from zero to hero sme tu mali už veľa a neviem, v čom je tento lepší. Akurát, že v ňom hraje pár hviezd NBA. Aj to slovo hviezda je prisilné slovo. Ale vždy si na konci človek povie: už som to niekde videl. ()

Marze

Sandleruv sarm tento prumerny sportovni film o radosti z pomahani druhym a nevzdavani se svych snu tahne. Pokud nejste fanousek NBA, muzete si film uzit jako feegood drama s vysokym Rockym a staromodnim koucem. ()

marhoul

Pohodové, velmi příjemně zahrané, žánr, který mě baví a ano, tak jsem podobný příběh viděla už x krát, ale mně to nevadí. Průhledné, ale svižné a zábavné. Potěší řadu diváků, kteří rádi usednou k něčemu lehčímu, co má ale hlavu a patu. ()

BMW12

Adam Sandler i v 55 letech válí! Tentokrát nejde o komedii, ale o dramatický sportovní film z basketbalového prostředí. Já osobně jsem velice sportovně založený, ale basketbal mě nikdy nebavil. Ovšem v tomto filmu jsem ho sledoval s nadšením, jakožto i celý příběh. Velice musím pochválit scénář, protože děj filmu mě opravdu bavil, a především Adama Sandlera, protože tohle je jedna z jeho nejlepších rolí! ()

rikitiki

Stokrát provařené sportovní klišé o vzestupu outsidera. Neuráží, leč nemohu hodnotit výše a to pro scenáristikou lenost, která opsala, co viděla a na nic původního se nezmohla. ()

TheEvilTwin

Sandler ve vážnějších rolích je stejně dobrý jako ten “komediální” Sandler a zde tomu není jinak. Jinak je to ale takový klasický sportovní film ve stylu from zero to hero, který výrazněji nenadchne, ale ani neznudí. Čtvrtou hvězdu ubírám za chybění finálního battlu, který by krásně završil celý film, takhle to může trochu působit, jakoby tvůrci moc nevěděli, jak celou záležitost uzavřít - a to je celkem škoda. ()

HellFire

Další Adam Sandler v dramatické poloze? Sem s tím! Na sportovních filmech miluju to, že nemusím být vůbec fanouškem daného sportu a přesto si film užiju. O basketu toho vím asi tolik, že Shaquille O'Neal a Michael Jordan, ale při sledování jsem se opravdu bavil. Ano, bylo to prvoplánové, ale co? ()

ARI50

Výborný sportovní zážitek, basket je skvělá hra a tak se na tuhle parádu hodně dobře koukalo. Adam svojí roli odvedl velmi dobře, o vtip a hodně zajímavý příběh nebyla nouze. ()

SLOTH

Klasický sportovní film o outsiderovi S dobrým Adamem Sandlerem a příjemnou stopáží.  Co musím pochválit, je kupodivu dobrá kamera, zejména v tréningové pasáži! ()

luka4615

Adam Sandler nám po snímku “Uncut Gems” opět dokazuje, že jeho herecký projev zraje jako dobré víno. Osobně si myslím, že dramatické role, přesně jako je tato, jsou pro něj v této fázi kariéry mnohem lepší než nablblé a zapomenutelné rádoby komedie. Snímek Hustle právě z tohoto faktu těží, tudíž po většinu času Sandler “nesleze” ze záběru, což je více než dobře, jelikož právě on se svou celoživotní láskou k basketbalu dokáže celý film prodat (téměř) každému divákovi. Celé to působí hřejivě upřímně a má to onen kýžený pozitivní feeling, takže ve finále vůbec nevadí, že příběhová linie není nic nového pod sluncem a že stopáž působí lehce nataženě. Tohle se opravdu moc povedlo, pročež Vám snímek Hustle mohu jen a jen doporučit. Skvělá práce! (Netflix) „It's you against you out there.” ()

ancientone

V kontexte americkej športovej drámy to nie je ani He Got Game, ani Ali, ani Moneyball. Je to však ďalší zaujímavý twist v kariére a celkovom mediálnom obraze Adama Sandlera. Hviezda (okrem iného aj športových) komédií berie moreless charakterovú úlohu (už druhú vrámci netflixovej produkcie) a dokáže ju solídne ukočírovať. Dokonca mám chuť použiť tú desivú novinársku frázičku "predvádza herecký koncert". Intergrálnou súčasťou jeho postavy je aj šialená fashion game, ktorú predvádza. sandlerov anti-štýl sa v poslednej dobe mení na oceňovaný módny postoj (stačí si poscrollovať magazíny ako GQ)a začína byť jasné, že ešte donedávna "filmového trtka" začína publikum chápať ako ikonu. A Hustle je po Uncut Gems ďalším dôkazom tejto transformácie. Sandlerovka raz bude samostatný subžáner americkej kinematografie. Wait for it! ()

Earl_23

Objektivně slabší 4*. Moc dobře natočené, moc dobře zahrane. Jenom spousta klišé a dopředu velmi čitelný příběh. Historii a současnosti basketbalu jsem nepoliben, ale i tak jsem si to moc užil. ()

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023