Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál)

How I Met Your Mother

• slovenský

Ako som spoznal vašu mamu

H.I.M.Y.M

(neoficiální název)

HIMYM

(neoficiální název)

Komedie / Romantický

USA, 2005, 208x22 min

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino, Morena Baccarin, Amy Acker, Mandy Moore, Valerie Azlynn, Danica McKellar, Elizabeth Bogush, Preston Bailey, Heidi Klum, Hayes MacArthur, Michael Trucco, Bob Saget, Tom Lenk, David Burtka, James Tupper, Erin Cardillo, Britney Spears, Sarah Chalke, Eric Allan Kramer, Neil Jackson, Nikki Griffin, Sharon Madden, Maggie Wheeler, John Cho, James van der Beek, Enrique Iglesias, Harry Groener, Jane Seymour, Patricia Belcher, Abigail Spencer, Ashley Williams, Lucy Hale, Jessica Barth, America Olivo, Alyssa Shafer, April Bowlby, Anne Dudek, Floyd Van Buskirk, Nate Torrence, Vanessa Evigan, Lindsay Price, Camryn Manheim, Samm Levine, Kathleen Rose Perkins, Caroline Lagerfelt, Jacqueline Piñol, Rachel Specter, Alan Thicke, Deanna Russo, Erinn Bartlett, Busy Philipps, Vanessa Minnillo, Katie Walder, Hallie Lambert, Megan Mullally, Kristen Schaal, Kelly Stables, Arielle Vandenberg, Heidi Herschbach, Betsy Rue, Marshall Manesh, Martin Starr, Michele Nordin, Orson Bean, Michelle Noh, Adriana Lima, Laura Prepon, Cedric Yarbrough, Robert Wisdom, Wayne Brady, John Getz, Darcy Rose Byrnes, Eric Braeden, Nicole Taylor, Alexis Krause, Beth Riesgraf, Danneel Ackles, Renée Taylor, Shammy Dee, Courtney Ford, Buck Kartalian, Rachel Bilson, Christine Woods, Scoot McNairy, Jamie-Lynn Sigler, Raquel Alessi, Jae Head, Amanda Peet, Will Forte, Meredith Scott Lynn, Jennifer Lopez, Kate Micucci, Deanna Webb, Zachary Gordon, Kevin Heffernan, Christina Pickles, Malin Åkerman, Carrie Underwood, Dwight Hicks, Heather Morris, Selita Ebanks, Michael York, Rick Malambri, Michele Boyd, Joe Manganiello, Tess Parker, Catherine Reitman, Camila Greenberg, Jon Bernthal, Jennifer Morrison, Kim Kardashian West, Jorge Garcia, Sarah Campbell, Tiffany, Kyle MacLachlan, Bob Odenkirk, Nicole Scherzinger, Virginia Williams, Dawn Olivieri, Vanessa V. Johnston, Cristine Rose, Candice King, Ray Wise, Annie Ilonzeh, Steve Little, Nazanin Boniadi, Mark Cirillo, Katy Perry, Johnny Palermo, Melissa Molinaro, John Lithgow, Geoff Stults, Chris Romano, Kenny Rogers, Richard Gant, Lisa Catara, Phill Lewis, Chris Kattan, Christine Scott Bennett, Lindsay Sloane, E.E. Bell, Riley Thomas Stewart, Peter Bogdanovich, Kathleen M. Darcy, Jayden Lund, Kal Penn, Katie Holmes, Bryan Cranston, Ben Vereen, Marshall Cook, Olga Fonda, Melissa Ordway, Michael McCafferty, Matthew Moy, Jenae Altschwager, Kelly Curran, Jamie Hagan, Sonia Rockwell, Bar Paly, Tina Casciani, Gattlin Griffith, Ryan Pinkston, Gabrielle Allan, Brenda Koo, Chi McBride, Conan O'Brien, Bill Suplee, Chasty Ballesteros, Taran Killam, George Cheung, Ken Barnett, Morgane Slemp, Dimitri Diatchenko, Lennon Parham, Luka Jones, Becki Newton, Chris Elliott, Julianna Guill, Michael Rupnow, Suzanne Ford, Rob Huebel, Amir Talai, Marcus Folmar, Caitlin Wehrle, Clark Gilmer, Kathy Uyen, Katie Savoy, Shelby Zemanek, Heather Nichols, Ed Brigadier, Khary Payton, Martin Short, Andrew Caldwell, Brent Tarnol, Jacob Witkin, Vanessa Ross, Alec Medlock, G.J. Echternkamp, Napiera Groves, Choice Skinner, Carter Bays, Craig Thomas, Jon Paul Burkhart, Ashley Benson, Jess Rowland, Chase Ellison, Hollie Winnard, Kyle Bornheimer, Laura Soares, Jennifer Lothrop, Chelsea Gilligan, Benton Jennings, Natalie Denise Sperl, Ralph Macchio, William Zabka, Cristin Milioti, Casey Wilson, Moon Unit Zappa, Peter Gallagher, Seth Green, Mike Tyson, Brooke D'Orsay, Tenille Houston, Ailsa Marshall, Nicole Zeoli, Christine Joaquin, Frances Conroy, Rebecca Budig, Amber Stevens West, Anna Zielinski, Russell Vance Bailey, Irene Choi, Jesse Heiman, Melissa Tang, Saba Homayoon, Stephanie Faracy, Jackie Geary, Alyshia Ochse, Vanessa Vander Pluym, Milynn Sarley, Necar Zadegan, Will Shadley, Tara Holt, Katie A. Keane, Nicole Foster Callahan, Joey Diaz, Keegan-Michael Key, Anisha Adusumilli, Andrew Rannells, Matt Jones, Katie Gill, William Schallert, Arianna Huffington, Josh Abraham Webber, Alexandria Sounis, Hong Chau, Celeste Thorson, Lindsey Morgan, Brandi Burkhardt, Ira Ungerleider, Jon Dore, Jessica Gardner, Yves Bright, Joseph Russo, Gloria Calderon Kellett, Jonathan Morgan Heit, Brooke Lynn Howard, Mircea Monroe, Todd Stashwick, Rachael Markarian, Brooke Mackenzie, Jeff Probst, Nicole Hayden, Ron Roggé, Brendan Robinson, Kate Mansi, Italia Ricci, Ahna O'Reilly, Cinda Adams, Rachelle Lefevre, Timothy Brennen, Jocelyn Osorio, Kim Matula, Brooke Nevin, Chelan Simmons, Houston Rhines, Joanna Garcia Swisher, Maite Schwartz, Hope Riley, Michael Mantell, Brian Huskey, Candace Kroslak, Todd Sherry, Becky Baeling, Drew Droege, Darlene Tejeiro, Dan Bakkedahl, Beth Lacke, Matthew Corbett Davis, Darby Stanchfield, Rebecca Creskoff, Alan Fudge, Amy Holland, Gina Comparetto, Nikki Limo, Jill Basey, Nikki BreAnne Wells, Bruno Amato, Suzy Nakamura, Brendan Hunt, Ping Wu, Stephanie Lynn, Tahmus Rounds, Brian Letscher, Shira Scott Astrof, Austin Majors, Joanna Leeds, Brooke Newton, Rachele Brooke Smith, John Ducey, Ted Cannon, Christiann Castellanos, Connie Sawyer, Dennis Haskins, Sarah Karges, Justene Alpert, Larry Wilmore, Tim Gunn, Marcienne Dwyer, Damon Gameau, Pamela Dunlap, Vivian Bang, Bianca Haase, Laura Bell Bundy, Jake Elliott, Edward Herrmann, Kevin Fabian, Emily Chang, Abigail Wright, Cameron McCasland, Davis Cleveland, Dean J. West, Terrell Lee, Stephen Keys, Nicholas Roget-King, Wendy McColm, Adam Tsekhman, James Pumphrey, Abhi Sinha, Max Daniels, Tom Virtue, Paul Schackman, Jamie Denbo, Peter Mackenzie, Jason Jones, Nick Swisher, Katie Hein, Rizwan Manji, Marjorie Lovett, Mike Kochansky, Joel McCrary, Francesca Capaldi, Skyler Vallo, Albert Tsai, Tiffany Brouwer, Alec Gray, Linda Porter, Michael James Bell, Wilson Stiner, Kyle S. More, Jacqui Holland, Rachel Bloom, Lin-Manuel Miranda, Bryan Callen, Suzie Plakson, Judith Drake, Lawrence Mandley, Don Lake, Kevin Michael Richardson, Katierose Donohue, Maria Arcé, Dean Chekvala, Labrandon Shead, Jane Carr, Amy Gumenick, Michael Gladis, Michael Rider, Aaron Hill, Ted Jonas, Jeff Grace, Lindsey Stoddart, Zach Bandler, Peter Breitmayer, Beau Casper Smart, Krizia Bajos, Carlease Burke, Emmitt Smith, Jessica Blair Herman, Brady Matthews, Rob Evors, Kevin Christy, Artemis Pebdani, Ashley Michaelsen, Benjamin Koldyke, Jordan Masterson, Charlene Amoia, Kim Hidalgo, Elizabeth Pan, Mikaela Hoover, Lara Wickes, Brenda Isaacs Booth, Jay Hayden, Adam Paul, Guy Nardulli, Earl Billings, Molly Prather, Lynne Alana Delaney, Floriana Lima, Joe Spellman

Kostýmy:

Susanna Puisto

Já je žeru, několikanásobně lepší než Přátelé! :-) S postupem času a s přibývajícími sériemi už to není zase tak úžasné, zase takové čaro. Nakonec to dopadlo nečekaně. Asi. Člověk to asi musí rozdýchat.(15.11.2008)

• gudaulin

Celkem funkční sitcomový humor bohužel kazí postavy, které přesně vystihl uživatel Radek99. Tak unikátní sbírku maloměšťáků v rozpuku věku člověk jen nepotká a lze se jen domýšlet vzhledem ke známému faktu, že člověk se obvykle mění jen k horšímu, kam až to ve svém snobství a měšťáckém pozérství ke stáru dopracovali. Po shlédnutí tří dílů jsem zatoužil přidat se k pankáčům někde v kanálu a to si vzhledem ke svému věku a rodičovskému postavení nemůžu dovolit. Takže s tímhle seriálkem jsem udělal rázný konec.:-) Celkový dojem: 40 %.(11.3.2011)

Ách, Robin .. už v The L Word jsem ji hltala každým pohybem. Dnes jsem si dala maraton několika epizod HIMYM a kdo tam nehraje jednu z hl. postav .. :) // Už mám za sebou všechny díly a (?) - zjistila jsem, že když si člověk jede maraton, seriál se stane závislostí a divák ho musí vynášet chtě / nechtě do nebes. Jakmile sleví a dá si pauzu, rozsvítí se mu a zjistí, že to vlastně až taková bomba není.(9.2.2009)

Po těch letech čekání, kdy jsem tenhle seriál opouštěl a zase jsem se k němu vracel, jsem po konci (jako mnoho dalších) zažil překvapení. Chtělo to dost přemýšlet a pokud by se poslední řada zbytečně nevěnovala jen svatbě a poslední díl by nebyl brán tak hopem, byl bych spokojen úplně. V tomhle komediálním seriálu hrála mocná romantická linka opravdu prim (Ted je něco jako mužská Ally McBealová), ale vlastně to byla ona, která mě od něj odháněla, závěr je totiž životný a říká mnoho o nevyhnutelnosti, zásadách, poctivosti i té lásce, o správném načasování i o tom, že někdy je třeba počkat dvakrát. I víckrát. Tvůrci dospěli, vytvořili i dospělý konec, jen je škoda, že mnoho skalních fanoušků jede po jedné, jednodušší lince a jsou ochotni brát závazně bonusy na DVD, místo aby se trošku odklonili od svých představ, které měli prvních pár řad. Mě se to snad povedlo. 90%.(18.12.2014)

Přestože je tento seriál napodobeninou Přátel, srovnání s nimi nesnese. Přátele jste totiž milovali všechny přes některé jejich nesnesitelné vlastnosti. Tady jsou některé postavy v čele s hlavním hrdinou vysloveně protivné. Nejlepším sitkomem současnosti tak zůstává bezesporu Teorie velkého třesku.(20.4.2011)