Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál)

How I Met Your Mother

• slovenský

Ako som spoznal vašu mamu

H.I.M.Y.M

(neoficiální název)

HIMYM

(neoficiální název)

Komedie / Romantický

USA, 2005, 208x22 min

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino, Morena Baccarin, Amy Acker, Mandy Moore, Valerie Azlynn, Danica McKellar, Elizabeth Bogush, Preston Bailey, Heidi Klum, Hayes MacArthur, Michael Trucco, Bob Saget, Tom Lenk, David Burtka, James Tupper, Erin Cardillo, Britney Spears, Sarah Chalke, Eric Allan Kramer, Neil Jackson, Nikki Griffin, Sharon Madden, Maggie Wheeler, John Cho, James van der Beek, Enrique Iglesias, Harry Groener, Jane Seymour, Patricia Belcher, Abigail Spencer, Ashley Williams, Lucy Hale, Jessica Barth, America Olivo, Alyssa Shafer, April Bowlby, Anne Dudek, Floyd Van Buskirk, Nate Torrence, Vanessa Evigan, Lindsay Price, Camryn Manheim, Samm Levine, Kathleen Rose Perkins, Caroline Lagerfelt, Jacqueline Piñol, Rachel Specter, Alan Thicke, Deanna Russo, Erinn Bartlett, Busy Philipps, Vanessa Minnillo, Katie Walder, Hallie Lambert, Megan Mullally, Kristen Schaal, Kelly Stables, Arielle Vandenberg, Heidi Herschbach, Betsy Rue, Marshall Manesh, Martin Starr, Michele Nordin, Orson Bean, Michelle Noh, Adriana Lima, Laura Prepon, Cedric Yarbrough, Robert Wisdom, Wayne Brady, John Getz, Darcy Rose Byrnes, Eric Braeden, Nicole Taylor, Alexis Krause, Beth Riesgraf, Danneel Ackles, Renée Taylor, Shammy Dee, Courtney Ford, Buck Kartalian, Rachel Bilson, Christine Woods, Scoot McNairy, Jamie-Lynn Sigler, Raquel Alessi, Jae Head, Amanda Peet, Will Forte, Meredith Scott Lynn, Jennifer Lopez, Kate Micucci, Deanna Webb, Zachary Gordon, Kevin Heffernan, Christina Pickles, Malin Åkerman, Carrie Underwood, Dwight Hicks, Heather Morris, Selita Ebanks, Michael York, Rick Malambri, Michele Boyd, Joe Manganiello, Tess Parker, Catherine Reitman, Camila Greenberg, Jon Bernthal, Jennifer Morrison, Kim Kardashian West, Jorge Garcia, Sarah Campbell, Tiffany, Kyle MacLachlan, Bob Odenkirk, Nicole Scherzinger, Virginia Williams, Dawn Olivieri, Vanessa V. Johnston, Cristine Rose, Candice King, Ray Wise, Annie Ilonzeh, Steve Little, Nazanin Boniadi, Mark Cirillo, Katy Perry, Johnny Palermo, Melissa Molinaro, John Lithgow, Geoff Stults, Chris Romano, Kenny Rogers, Richard Gant, Lisa Catara, Phill Lewis, Chris Kattan, Christine Scott Bennett, Lindsay Sloane, E.E. Bell, Riley Thomas Stewart, Peter Bogdanovich, Kathleen M. Darcy, Jayden Lund, Kal Penn, Katie Holmes, Bryan Cranston, Ben Vereen, Marshall Cook, Olga Fonda, Melissa Ordway, Michael McCafferty, Matthew Moy, Jenae Altschwager, Kelly Curran, Jamie Hagan, Sonia Rockwell, Bar Paly, Tina Casciani, Gattlin Griffith, Ryan Pinkston, Gabrielle Allan, Brenda Koo, Chi McBride, Conan O'Brien, Bill Suplee, Chasty Ballesteros, Taran Killam, George Cheung, Ken Barnett, Morgane Slemp, Dimitri Diatchenko, Lennon Parham, Luka Jones, Becki Newton, Chris Elliott, Julianna Guill, Michael Rupnow, Suzanne Ford, Rob Huebel, Amir Talai, Marcus Folmar, Caitlin Wehrle, Clark Gilmer, Kathy Uyen, Katie Savoy, Shelby Zemanek, Heather Nichols, Ed Brigadier, Khary Payton, Martin Short, Andrew Caldwell, Brent Tarnol, Jacob Witkin, Vanessa Ross, Alec Medlock, G.J. Echternkamp, Napiera Groves, Choice Skinner, Carter Bays, Craig Thomas, Jon Paul Burkhart, Ashley Benson, Jess Rowland, Chase Ellison, Hollie Winnard, Kyle Bornheimer, Laura Soares, Jennifer Lothrop, Chelsea Gilligan, Benton Jennings, Natalie Denise Sperl, Ralph Macchio, William Zabka, Cristin Milioti, Casey Wilson, Moon Unit Zappa, Peter Gallagher, Seth Green, Mike Tyson, Brooke D'Orsay, Tenille Houston, Ailsa Marshall, Nicole Zeoli, Christine Joaquin, Frances Conroy, Rebecca Budig, Amber Stevens West, Anna Zielinski, Russell Vance Bailey, Irene Choi, Jesse Heiman, Melissa Tang, Saba Homayoon, Stephanie Faracy, Jackie Geary, Alyshia Ochse, Vanessa Vander Pluym, Milynn Sarley, Necar Zadegan, Will Shadley, Tara Holt, Katie A. Keane, Nicole Foster Callahan, Joey Diaz, Keegan-Michael Key, Anisha Adusumilli, Andrew Rannells, Matt Jones, Katie Gill, William Schallert, Arianna Huffington, Josh Abraham Webber, Alexandria Sounis, Hong Chau, Celeste Thorson, Lindsey Morgan, Brandi Burkhardt, Ira Ungerleider, Jon Dore, Jessica Gardner, Yves Bright, Joseph Russo, Gloria Calderon Kellett, Jonathan Morgan Heit, Brooke Lynn Howard, Mircea Monroe, Todd Stashwick, Rachael Markarian, Brooke Mackenzie, Jeff Probst, Nicole Hayden, Ron Roggé, Brendan Robinson, Kate Mansi, Italia Ricci, Ahna O'Reilly, Cinda Adams, Rachelle Lefevre, Timothy Brennen, Jocelyn Osorio, Kim Matula, Brooke Nevin, Chelan Simmons, Houston Rhines, Joanna Garcia Swisher, Maite Schwartz, Hope Riley, Michael Mantell, Brian Huskey, Candace Kroslak, Todd Sherry, Becky Baeling, Drew Droege, Darlene Tejeiro, Dan Bakkedahl, Beth Lacke, Matthew Corbett Davis, Darby Stanchfield, Rebecca Creskoff, Alan Fudge, Amy Holland, Gina Comparetto, Nikki Limo, Jill Basey, Nikki BreAnne Wells, Bruno Amato, Suzy Nakamura, Brendan Hunt, Ping Wu, Stephanie Lynn, Tahmus Rounds, Brian Letscher, Shira Scott Astrof, Austin Majors, Joanna Leeds, Brooke Newton, Rachele Brooke Smith, John Ducey, Ted Cannon, Christiann Castellanos, Connie Sawyer, Dennis Haskins, Sarah Karges, Justene Alpert, Larry Wilmore, Tim Gunn, Marcienne Dwyer, Damon Gameau, Pamela Dunlap, Vivian Bang, Bianca Haase, Laura Bell Bundy, Jake Elliott, Edward Herrmann, Kevin Fabian, Emily Chang, Abigail Wright, Cameron McCasland, Davis Cleveland, Dean J. West, Terrell Lee, Stephen Keys, Nicholas Roget-King, Wendy McColm, Adam Tsekhman, James Pumphrey, Abhi Sinha, Max Daniels, Tom Virtue, Paul Schackman, Jamie Denbo, Peter Mackenzie, Jason Jones, Nick Swisher, Katie Hein, Rizwan Manji, Marjorie Lovett, Mike Kochansky, Joel McCrary, Francesca Capaldi, Skyler Vallo, Albert Tsai, Tiffany Brouwer, Alec Gray, Linda Porter, Michael James Bell, Wilson Stiner, Kyle S. More, Jacqui Holland, Rachel Bloom, Lin-Manuel Miranda, Bryan Callen, Suzie Plakson, Judith Drake, Lawrence Mandley, Don Lake, Kevin Michael Richardson, Katierose Donohue, Maria Arcé, Dean Chekvala, Labrandon Shead, Jane Carr, Amy Gumenick, Michael Gladis, Michael Rider, Aaron Hill, Ted Jonas, Jeff Grace, Lindsey Stoddart, Zach Bandler, Peter Breitmayer, Beau Casper Smart, Krizia Bajos

Skouknout tenhle serial jsem se uz chystal davno a pak sem se tak jednou nudil a behem 14 dnu sjel vsech 5 serii a pulku sesty. Co k tomu rict. Typicky schema Pratel, kde mame hlavni particku, ktera neustale resi vztahy, sem tam i nejakou tu praci, pribuzny a podobne, ale hlavne ty vztahy. A popravde receno, cely je to silne stereotypni. Nekdo ma kazdou chvily novou znamost, aby se po case rozesly, najde si dalsi a tak furt dokola. Dej se odehrava vetsinou v byte nebo hospode a postavy se chovaj tak nejak furt stejne. Cela ta myslenka na vypraveni o tom, jak hlavni hrdina poznal matku je tak trochu zbytecna. Jenze na druhou stranu, i kdyz je po par dilech vicemene jasny, jak se kdo v urcity situaci zachova a doprovazi to i stejny hlasky, hlavni hrdina je tak trochu vul a to neustaly moralizovani a udobrovani je lehce otravny, tady se proste nejde nesmat. Co dil to 20 minutovej nasup skvelejch hlasek a scenek s hyper sympatickejma hercema v cele s ultra dobytkarem Harrisem. Takze ackoliv serial nicim neprekvapi a vse tu uz bylo, je to proste spickova komedie u ktery se clovek tesi na kazdej dalsi dil a nejde nedat 5*.(28.2.2011)

Vlastně to není špatný seriál, kromě hlavní postavy, jejímž pohnutkám nerozumím. Ted je totiž naprostý nezodpovědný a hloupý idiot, který si prakticky s ženskejma jen hraje a neumí dospět. Věci, které člověk neřeší jsou zde dováděny do absurdity (Jestli se ženské líbí Starwars? Nebo že bydlí v New Jersey? Nebo spousta jinejch pitomostí?) Tedova psychika je přinejmenším podivná, protože i když je jeho postavě kolem třiceti (a představiteli už táhne na čtyřicítku), chová se pořád jako by mu bylo patnáct až dvacet. Na druhou stranu je tu proutník a pozér Barney a Marshall s Lilly, jejichž vztah je propracován do detailu partnerské závislácké absurdity (např: Oba vaří v kuchyni u linky. L: Musím skočit pro vejce. M: Půjdu s tebou, zlato. - Načež oba dojdou do ledničky pro vajíčka...) Dokonalé jsou i scény okolo svatby se svatebními dary a vůbec obřad. Přesto mi přišlo, že ze začátku se seriál utápí v nudě a opakování zažitých humorných seriálových stereotypů, kdy kolem konce druhé série se to zlomilo a kromě Tedovy dějové linie to začalo být zábavnější a méně předvídatelné. Robin neřeším, ta je jen do počtu. A skutečný tahoun série a výtečná a nápaditá postava Barney, ten je skutečně lege... počkejte si... ndární!!!(27.4.2012)

• Morien

Pokaždé, když omylem přepnu na tento seriál, obrací se mi žaludek při představě, že je jeden z nejoblíbenějších. Díky bohu to neznamená, že z nejlepších. --- A na základě logiky, že Big Bang Theory jsem dala tři hvězdičky, HIMYM by měl dostat tak mínus dvě. --- A nejlepší seriál s tématikou otce Teda bude vždycky Father Ted, muhahaha. --- A hvězdičku dávám momentálně jenom proto, že mi momentálně Neil Patrick Harris přijde krásný. --- A je to další důkazní materiál pro teorii, že hodný romantický chlapec jako hlavní postava sitcomu je hloupost, protože koho někdo takový zajímá (a navíc ho vždycky scénáristé nakonec zkomolí do roviny sobeckého blba). --- A kdyby mi chtěl někdo vyčítat, proč jsem seriál sledovala, když mě tolik irituje, zde je má reakce: V seriálu se sem tam objeví dobrý vtip, kterému se třeba i velmi nahlas zasměju, je to ale ten koncept vyprávění, spojující příběh na pozadí a nekonečné moralizování, co mě maximálně vytáčí. --- A po úplném konci připojuji ještě spontánní hejtovací příspěvek původně určený pro dívčí drbací fórum: Já jsem celou dobu vážně čekala, že to je nějaký aprílový žert... Jinak jsem vůbec nechtěla vědět, co se stane "potom". Celá ta premisa byla jaksi definovaná názvem = jak jsem poznal vaši matku, čekala jsem, že to skončí situací, kdy se dají poprvé do řeči a najednou bude jasné, že osudová jiskra přeskočila a nic nebude jako dřív. To dohrávání všech osudů mi přijde jako laciný trik a vaření z vody. Nehledě na to, že to nasere velkou část fanoušků a není to ani příliš vtipné. (Haló, býval to sitcom! Kdybych chtěla brečet, pustím si nějakou telenovelu.)(24.8.2010)

• - Dvojdielnu finálovú epizódu si pozrelo 13 miliónov divákov, čo ju robí najsledovanejšou epizódou z celého seriálu. Tiež dostala najvyššie hodnotenia. (katherine.)

• - Během 17. dílu 5. série má Ted (Josh Radnor) oblečené tričko s adresou "Ve smečkách 25", což je vyhlášené místo v Praze. (Michael02)

• - Když jde v 13. epizodě 3. série Ted (Josh Radnor) se Stellou (Sarah Chalke) na dvouminutové rande, netrvá jim to přesně 2 minuty, ale 2:14, přestože to Ted stopoval na hodinkách. (ELBobes)