Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 92
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Mi Nü-Chai odpad!

A když už se mi tak dnes, nevím proč, vybavují seriály, které mě přes mizivý počet dílů, jež jsem měla tu smůlu vidět, silně znechutily, tak si ještě uplivnu tady. How I Met Your Mother je seriál, který ve mně dokázal během pěti minut vzbudit svou uslintantostí, trapností a nulovým výskytem čehokoliv byť jen zdánlivě zábavného odpor v hodnotě minimálně 1 MΩ. Další pokusy zjistit, co na něm tolik lidí vidí, dopadly obdobně, takže milost a aspoň jedna hvězdička nebudou (možná bych nad ní byla ochotna uvažovat, kdyby Alyson Hannigan obarvili zase nazrzavo, obávám se však, že ani toto by nepomohlo). ()

HAL

Úpadek potká všechno, geniální seriály nevyjímaje. A How I Met Your Mother geniální seriálem skutečně bylo, ještě žádný seriál, neřkuli sitcom, nedokázal podávat pravdy o vztazích tak lehkým a zábavným způsobem, aniž by ty pravdy ani v jednom díle ztratily svou trefnost. Brilantní mix romantiky s jejím melancholickým bilancováním a situační komiky plné legendárních hlášek (co Barneyho slovo, to perla) zákonitě nemohl vydržet věčně a už v druhá série je o něco slabší, byť zatím nijak výrazně. Třetí série se držela na podobné úrovni... až do příchodu jedné nové postavy, která jasně předznamenala definitivní propad seriálu do hlubin. Kdyby šlo jen o ni, tak se ještě nic velkého neděje, ale s ní začaly postavy upadat prakticky všechny. Z awesome Barneyho se pomalu ale jistě stává trapný trotl, Lily je otravná čím dál víc až k naprosté odpornosti, a ten zbytek také moc nestojí za pochvalu. Samozřejmě se to nestalo nějak skokově, šlo jen postupný propad díky kterému se ale na HIMYM od půlky páté řady takřka nedá dívat ani s největším sebezapřením. Chytrá romantika je pryč, dokonalé gagy zmizely v prachu dějin, trapnost a nuda ovládly vše. Ale ten dokonalý začátek už mi nikdo nevezme :) 1 série 5/5, 2 - 3: 4/5, 4: 3/5, 5: 2/5 ()

DJ Obelix

Tak dlouho jsem odolával tomuto seriálu až jsem nakonec už jednoduše podlehl a šel si ho shlédnout. Navíc po všech těch nadšených komentářích jsem měl hodně vysoká očekávání a mohu na to říci jenom ... nezklamalo mě to ani v nejmenším. Stačilo prvních pár dílů a měl jsem tuhle partičku zarytou hluboko pod kůží. A Barney? To je prostě bůh a můj největší seriálový hrdina všech dob. A po epizodě "Slap Bet" už jsem v plném hodnocení neváhal ani sekundu. Už jsem se smířil s tím, že teď již budu po LOST, Big Bang Theory a South Parku čekat netrpělivě každý týden na novou epizodu tohoto seriálu ... ale když to prostě jinak ani nejde... True story! ()

Aknah

No příběh je to dokonalej, vyprávět jak poznal mámu jeho dětí, je to skvělý, že to vlastně celý vypráví, neuvěřitelně vtipný scény, z takovýho prostředí, že mi to opravdu přijde děsně zábavný, jindy i dojemný, nebo prostě ze života... Jak se mi dostal do ruky tenhle seriál, zapomněla sem na ty ostatní, protože tohle mě fakt vcuclo... :-D Skvělej humor, perfektní výběr herců a všechny ty hlášky, rozhovory nebo příhody sou prostě legendary ! ()

InJo

Během 4. série jsem o ten seriál nějak ztratil zájem (základní premisa už mi začala připadat neúměrně natahovaná), takže si nejspíš počkám, až definitivně skončí a pak ho (snad) dokoukám... 1. - 3. série: 90 %, 4. série (zatím): 90 % ()

Šakal

Tomuto seriálu jsem se ( ani nevím proč ) vyhýbal hodně dlouho dobu, abych mu jednoho hnusného odpoledne dal konečně příležitost. Ihned po prvních dílech jsem zjistil, jak velkou chybu jsem doposud dělal a o co vše jsem se mohl ignorováním tohoto seriálu připravit! Tomu říkám situační komedie se vším, co k tomuto označení patří! Nádherně namýcháno! Pětice přátel Marshall, Lili ( snoubenci ), Ted ( architekt ), Robin( televizní reportérka) a ... Barney :o) Podobně jako v přátelích, ač každý zcela jiný, dohromady jim to " skvěle funguje" . Nechci vyzdvihávat jednotlivé postavy ( kouzlo seriálu spočívá právě v tom, jak jsou tyto postavy namýchány ), ale nedá mi to a nemůžu nezmínit postavu Barneyho ( kterého fantasticky ztvárňuje Neil Patrick Harris), který tento seriál posouvá ještě o stupínek výše. Jeho některé hlášky jsou opravdu Legen......dární! :o) p.s. Alyson Hannigan ušla pořádný kus cesty z hudebního tábora s flétnou:o) Jediným problémem tohoto seriálu tak zatím pro mě zůstává, jak si ho dávkovat, aby mně vydržel a zvedal náladu po co možná nejdelší dobu. Doufám, že tvůrci budou přicházet stále s novými díly, které si udrží kvalitu těch dosavadních, co jsem měl možnost zatím shlédnout! ()

gilmore_girl

Bohuzel kvalita serialu jde radu od rady rapidne dolu, Barney se uz davno vyhlaskoval a tim padem nemaji na cem stavet. Jen z nostalgie nechavam ctyri, ale spis bych to videla na tri. ()

IQ Tiqe

Netřeba komentovat. Jen pro někoho nezasvěceného přidám trochu kritiky: první dvě řady jsou bez diskuze výborné, třetí taky ok, ale pak už jde zábava o dost dolů, takže jsem se z plného počtu díky novým sériím dopracoval na 3*; vypadalo to, že 5. bude poslední a už se chystá 6. řada, snad už se v ní matka ukáže, nebo děj nabere lepší směr, jinak nevím... Každopádně po 4. řadě jsem viděl pár dílů z 5. a tenhle seriál u mě skončil. ()

Sonnery

Jestli jste někdy vyslovili větu: "Zamiloval jsem se do ní na první sex" (pohled už je staromódní), tak u Matky se dá aplikovat: " Zamiloval jsem se do ní na první díl ". Jenže tady to jde použít s tím rozdílem, že to platí i pro díl druhej, třetí, čtvrtej... ( Holky nezlobte se na mě. Jsem jen obyčejný, egocentrický ignorant a bezohledný chlap, co by vás v náručí nosil, jen kdyby to bylo to, co hledátel ;) ) ()

HoneyBunny

Skvěle vymyšlená koncepce čekání na postavu, o které se jenom mluví, ale která je tak úžasná, že se jí nemůžeme dočkat. Ted je romantik tělem i duší a pro dívky svého srdce je schopný velkých gest: vyvolávání déště, kradení modrých lesních rohů, pětiminutové perfektní rande atd. Takovou velkou romantiku už nevidíte ani ve filmu. Bohužel tahle linie se postupně ze seriálu vytrácí a himym se zvrhává do série epizodek tu dobře promyšlených, tu trapných. Ještěže tu máme stejdu Barneyho s kupou kultovních hlášek, úžasným nadhledem Neila Patricka Harrise a sto a jedním trikem na balení. Slabší epizody se dají odpustit, protože ty silné části jsou legen-wait for it-dary! ()

Sinecod

Do 5 serie fajn a vtipne. Pak to šlo z kopce, ale ještě se na to dalo koukat. Devátá serie je otřesná a naprosto a totálně zabiji cely seriál. ()

Frajer42 odpad!

Viděl jsem útržkovitě pár dílů z tohoto seriálu, dokud neuvidím ten pilotní, tak s odpadem počkám. EDIT(po pár dnech). Tak už mám za sebou i ten pilotní. A musím vám říct jedno. Božínku takhle jsem se u seriálu už dlouho nenasmál(rovná nula). A to se musí přece ocenit....odpadem. Člověk nemá potřebu vidět ani další díl, protože už ten název napoví o čem tahle sračkoidní sračka bude. Charaktery trapné. Herci hnusní. Příběh debilní. Vtip žádný. Na romantiku jim seru. Nadpozemská sračka. Tady jsou snad všichni na drogách a já nedostal. Myslel jsem, že větší trapná pičovina než Přátelé nemůže vzniknout. Ach, jak jsem se mýlil. Chápu, že na mentálně zaostalé jedince ( a že jich tu je ) může ten smích v pozadí působit a postupně jim sugerovat myšlenku: ,, Jé to je sranda, když se všichni tolik smějí. " Veškerý rádoby vtip je tu založen na situacích typu: ,,Vem si oblek!...Proč sis nevzal oblek? CHA CHA CHA SMĚJU SE AŽ SE VÁLÍM PO ZEMI. Začínám dospívat k názoru, že ty české sračky ( které mimochodem hodnotím stejně ) jsou v mnoha ohledech lepší. Je tam totiž něco na co tady páni autoři úplně zapomněli....NĚJAKÝ DĚJ. I když v Ordinacích, VKV apod. je ten děj tak příšerně debilní, tak jsem pořád názoru, že něco je stále víc než nic. No ale ať si kldině HIMYM slouží jako téma k diskuzi pro slabomyslné, nebo děti předškolního věku: ,,Viděl jsi včera HIMYM?" ,,Jo ten Barney zase válel, řekl LEGENDARY." ,,Ty vole, tak to je ukrutnej borec a vtip.....a teď si počkej, ale určitě víč co bude následovat.....álek těžkýho kalibru" Mě však prosím z podobných dialogů vynechte. ODPAD!! Jeden z nejméně perspektivních seriálů, které jsem měl možnost vidět. Jako útěcha může sloužit pouze fakt, že jich mnoho nebylo. ()

boshke

89%? Zbláznili jste se? Ztratili jste všichni soudnost nebo hodnotíte jenom první sérii? Ano, jednička je skvělá, dvojka dobrá, ale trojka je ucházející, čtyřka alarmující a pětka se šestkou už jsou opravdu zoufalé. Lehce jsem se pousmál vždy tak jednou za díl (jestli vůbec), ale až (téměř) k nule sráží hodnocení ta trapná a očividná snaha být za každou cenu vtipný a vytřískat z dávno vyčerpaných postav poslední gag, i kdyby měl být jediný v celé sérii plné sraček. Stále se opakující otravná moudra jako "Děti, když se rozejdete, tak..." nebo "Tede, musíš tohle a tohle, protože tamto a toto", další trapné teorie, kdy celá zábava spočívá v tom, že Marshall vidí sekretářku a Robin jako kapustňáky, díly recyklující již úspěšné použité (Robin Sparkles, fackování) a konečně díly o naprostém totálním hovně (Lilly všechny probodává pohledem či Marshalla přepadla opice)... Přiveďte už někdo, prosím, na scénu matku a spusťte oponu, protože toto je vskutku nedůstojné. A Zoey je otravná, debilní a zbytečná postava... 50% (1. série - 90%, 2. série - 80%, 3. série - 70%, 4. série - 50%, 5. série - 10%, 6. série - 0%) ()

MikeCool

TV-seriál. "Milé děti, budu vám vyprávět příběh o tom, jak jsem poznal vaší matku..." Nádherný koloběh komické a hlavně romanticky vyšperkované scenérie. Po prvních dvou řadách mé romantické JÁ plesalo radostí. S dalšími sériemi kvalita děje malinko upadala a 9. řada byla katastrofická po všech směrech, ale díky bohu tuto řadu zachránila závěrečná epizoda, která mě naprosto uchvátila a dojala! "A tak jsem děti, poznal vaší matku...." PS: BEAUTIFUL THEME SONG. | 1.série(85%), 2.série(90%), 3.série(85%), 4.série(85%), 5.série(85%), 6.série(80%), 7.série(80%), 8.série(85%), 9.série(50%) > Průměr: 81% (4*) | ()

Kothy

Snaha o novodobé Přátele opět od CBS. Nekonečný seriál o tom, jak Ted Mosby poznal svoji ženu. Je to super seriál se spoustou fórů. Od 7. série bohužel kvalita začíná klesat. Nejlepší je asi 6. I tak je tam ale spousta narážek, jak na současné, tak na starší věci. Skvělé jsou třeba Barneyho balící metody. Postavy se časem změní. Barney přestane nahánět ženské a začne chodit s Robin. Lily a Marchall se vezmou, a pořídí si dítě. A Ted pořád hledá tu pravou. Na konci 8. série se konečně objevila. Tak a je konec. Bohužel je pro mě závěr docela zklamáním. Mohlo to skončit líp a originálněji... Aleranitvní konec je o něco lepší, ale pořád je to po těch letech neuspokojující. "Chcete nejlepší kafe? Jděte do Starbucks." :D ()

leila22

Prvé série fakt šlapali. Od začiatku som si síce nebola istá výberom hlavnej postavy Teda (jeho ksicht ma tak nejak vždy iritoval, rovnako ako aj samotný vývoj jeho charakteru), no na druhej strane, o to viac kvitujem postavu geniálne vymysleného sukničkára Barneyho a jeho nekonečné výzvy. Avšak dosiahnuť, aby toľko epizód divákovi poskytlo rovnakú vysokú kvalitu a aby to neskĺzlo do niečoho nesúvislého a extrémne prehnaného sa režisérom bohužiaľ nepodarilo. Posledné série išli žalostne dolu a podliezali latku tých prvých veľmi jednoznačne. Tie už zo začiatkom nemali nič spoločné. ()

Filmmaniak

Se začátkem čtvrté řady to jde docela dost do kopru, ale první tři řady jsou neskutečně vtipné, originální a nezapomenutelné. Škoda té sestupné tendence. P.S. Barney Stinson! Legendary! ()

swamp

"It's gonna be legen - wait for it - dary! " "Suit up!" "Self five!" "Haaaaave you met Ted?" Těch pár hlášek jsem si tu zkrátka musel vypsat, protože až budu starý, senilní a opuštěný, musím si vzpomenout na tenhle seriál a na pár dnů se dostat z útrob staroby. :) Škoda jen, že pozdější série už nedosahují takových kvalit.. první tři sezóny jsou bezkonkurenční a dosahují kvalit (i když trochu v jiné podobě) seriálu Friends. Bohužel autoři nebyli schopni a ochotni ukončit seriál dříve, a proto jdu s celkovým hodnocením až k průměru. Bylo bolestné dokoukat některé epizody do konce. A závěr?! Nemastný, neslaný a zmatený. Něco se v něm samozřejmě povedlo, ale posuďte sami. ;) ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)