Přátelé: Zase spolu

(TV film)
  • USA Friends Reunion Special

Ve speciálu, který nemá scénář, se hvězdy seriálu Přátelé Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer vrací do kultovní haly číslo 24 (Stage 24) ve studiích Warner Bros. v Burbanku, kde se oblíbený sitcom natáčel. V pořadu se objeví i řada speciálních hostů jako jsou David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon a Malála Júsufzaj. (HBO GO)

tombarider

Snad každý, kdo má rád ten seriál, o něčem podobném ve skrytu duše snil. Asi není náhoda, že HBO upopředilo Přátele v posledním půl roku na své nabídce, a já to samozřejmě zase celé hltal. Měl jsem z toho obavu, přeci jen ten seriál byl klenot a skončil takřka dokonale. Nakonec měli tvůrci rozum, netočili nové díly ale pojali to pouze jako setkání a vzpomínaní na staré dobré časy. A přes mnohou kritiku se jim to dle mého povedlo. Funguje tu emoční stránka, jejich slzy i smích jim věřím. Aby ne, deset let života, které udělali z neznámých snažílků doživotní legendy, na to se nezapomíná a s výjimkou Jennifer už na )spěch nikdo z nich pořádně nenavázal. Překvapil mě jejich vzhled. Nejrychleji stárnoucí (v rámci seriálu) Lisa Kudrow vypadala skoro stejně, jako na konci natáčení, naopak mladíček Perry působil dojmem polomentálního důchodce. Drogy mu daly asi zabrat. Sympaťák LeBlanc zůstal sám sebou, jenom má dvacet kilo navrch, CC už přes plastiky skoro nehýbe čelem a Anniston to pořád sluší, ikdyž i na ní se podepisuje zoufalá snaha nestárnout. Ross je Ross jen mu trochu klesl ksicht, gravitaci hold neodolá nikdo. Ale působil z nich asi nejvíc svěže a sám sebou. Potěšily návštěvy dalších účinkujících, trochu mě provokoval moderátor, který měl teda echt přihřátý english accent. Ale věc zvládl. Já na seriálu vyrostl a nyní jsem v kristových letech, tedy starší, než Přátelé ve většině jejich sérií.  Jsou věci, co mi na seriálu už tolik nesedí, ale na druhou stranu zde nacházím pořád nové a nové pohledy na věci, které jsem dřív nevnímal. Jako pocta neopakovatelnému fenoménu a úžasné atmosféře 90. let to vyšlo a tvůrcům tleskám. Jsem rád, že jsem konečně zahlédl i samotné tvůrce, protože největší uznání patří právě jim. Ten nápad, koule to prosadit, financovat a upravovat často za pochodu, respekt. Při vší nenávisti, která vládne světu je vidět, že nejsilnějším činitelem je pořád láska a humor, a to mi dává naději. ()

PlysovyMacko

Netlaci sa mi do oka slza nostalgie, lebo serial pre mna neni minulost - kazdy den bezi v telke. Vidiet, ze vsetci zostarli - pani su trochu pribrati, damy su trochu botoxove. Dozviete sa o pociatkoch serialu, natacani o tvorcoch a pripomenu sa highlighty. Ale cakala som ze to bude novy diel po dvadsiatich rokoch. ()

Ivoman

Jedním slovem zklamání. Přijde Tom Selleck = Ahoj Tome, střih a je v prdeli. Všechno špatně. Hodinku bych snesl aby se tam rozplývali nad tím, jak se shledali s prostřihy ze seriálu, ale další hodinku bych čekal, že budou na místě hosti, kteří budou vykládat o natáčení s šestkou přátel. A že tam mohli pozvat hromadu hostů ! Ale nic. ()

chesterko

Veľmi milé, zamerané nie len pre fanúšikov seriálu. Je tam veľa nových informácii zo zákulisia a trochu nám táto show odkryje nejaké tajomstvá. Výborný nápad, bolo skvelé vidieť hercov pokope po takej dlhej dobe. Odporúčam naozaj každému fanúšikovi. Pre mňa matka sitkomu. Tlieskam ()

Blazkowicz

Hned po seriálu muselo logicky přijít tohle. Někdo to tady vychvaluje a někdo zas říká, že je to ojeb. Kde je pravda fakt nevím, asi někde mezi. Těžko říct, kdo z šestice tam byl jen pro prachy a koho to bavilo a jestli to bylo dělané jen jako zdroj příjmů nebo pro fanoušky. Mně osobně to nevadilo. Šlo to ale udělat určitě líp, místo přeskakování z místnosti do místnosti nebo čtení dialogů, mohli dotáhnout třeba tu soutěž nebo něco na ten způsob. Musím souhlasit s názorem na zombíky, protože to je hrůza. Každý stárneme, ale někomu to vadí, tak bude radši mutant. 3-* ()

Frca

Je to začátek nové řady Přátel? Nový díl? Ne. Je to prostě a jednoduše velmi příjemné ohlédnutí za jedním z nejlepších seriálů, jaký kdy vznikl. Je tam spousta vtipných momentů, spousta zážitků z natáčení, spousta fajn hostů.  Pro mě byli Přátelé tím nejoblíbenějším seriálem. A stále jsou. Možná proto, že sám moc přátel nemám. Zní to strašně trapně, ale je to tak.  Jednotlivé interakce mezi herci jsou naprosto skvělé již od první scény, kdy se všichni schází v kulisách toho starého známého bytu.  A ano, jsou zde všichni. Ti naši staří známí, jejichž osudy jsme deset let s napětím sledovali, se kterými jsme se smáli, plakali, prožívali úplně všechno.  A když se celá šestice sejde před onou ikonickou fontánou a zazní titulní píseň "I'll Be There For You", tak se zkrátka neubráníte slzám.   Je to na 5*? Objektivně asi ne. Ale jak jsem jsem řekl, tohle je můj nejoblíbenější seriál a já NEMŮŽU jinak. Je to za 5* Přátelé. Děkuji za skvělé vzpomínky. ()

Luswani

Usmíval jsem se téměř od začátku do konce. A v těch chvílích, kdy jsem se neusmíval, tak jsem byl dojatý a cítil velkou nostalgii. Výborný nápad udělat tohleto setkání. Je sice trošku děsivé vidět vizáž Přátel po letech, v nejednom případě upravenou plastikami, ale i tak to byl velký zážitek. Všichni byli skvělí, jen Matthew Perry mi přišel poněkud mimo, úplně mezi ně nezapadal, měl zpomalené reakce, prázdný pohled... Tu a tam se na Přátelé podívám i teď po letech, ale po tomhle pořadu mám chuť zhlédnut všech deset řad. 85% ()

kominik18

Jsem velký fanda Přátel. Od návratu jsem nic nečekala a ničeho jsem se nedočkala. O 17 let starší hrdinové v civilních rolích nikoho neohromí. ()

blondboss

Mňa osobne to maximálne bavilo a som neskutočne šťastný, že týchto 6 úžasných ľudí sa opäť stretlo na pľaci, aj keď len v jednej dlhšej finálnej epizóde, ktorá nie je ani tak epizódou ako takou, ale skôr spomínaním a zaujímavými zábermi, ktoré sme ešte nevideli. Navyše emočne to bolo spracované perfektne. Ja som spokojný a do piatej hviezdy chýbalo málo. 80 % ()

blazma

Bylo fajn se podívat na reunion mého nejoblíbenějšího sitcomu. Bohužel i přesto, že měl přes hodinu tak to bylo moc krátké. Bylo toho moc a přitom tak málo. Když pomyslíte, že víc už asi nedostaneme, budete nadšení a zároveň zklamaní, že toho nenatočili víc. ()

swinevenca

No pořád lepší nastavit oblíbenej seriál dvouhodinovým dostaveníčkem mísícím povedený zajímavosti z natáčení a čtený zkoušky s ne úplně povedeným cameem kdejaký hvězdy a totálně zeblitíhodným cameem kdejakého menšinového tvora vděčícímu seriálu za šťastný život, než udělat po dvaceti letech rovnou celou řadu, nebo dvě obsahující takřka výhradně zeblitíhodnosti. ()

Dejf4

Velmi povedené nostalgické ohlédnutí a vzpomínaní s legendární partou, kterou už asi nikdy nic nepřekoná. Svůj účel to splnilo na jedničku. 8/10 ()

Marcas

Nostalgie na mě zafungovala. Věděl jsem, že jakmile si to pustím, tak na konci budu smutný a zasažený tím, že to je konec. Úplný, definitivní konec. Je mi to líto, jsem z toho smutný, ale život musí jít dál. Čas plyne strašně rychle a na hercích to je vidět. Na některých víc, na některých míň. Nejsilnější scéna byla logicky asi ta poslední rozlučková, která opravdu hrála na ty nejvíc nostalgické noty a trefovala se přímo tam kam měla, tedy do srdce. Vypíchl bych ještě jednu scénu, která mě dostala a to byl videohovor s Jamesem Michalem Tylerem alias Gunterem. Je strašně smutné, že jen pár měsíců po setkání, podlehl své nemoci. To mě hodně mrzí. Na závěr chci ale napsat, že se k Přátelům budu vždy rád vracet, vždy se na ně budu rád dívat a vždy je budu milovat, protože to je seriál, na který budu vzpomínat do konce svého života. ()

koza3

Kdo z fanoušků Přátel si nepřál ještě jeden díl...ještě jednu sezónu. Ideálně aby to nikdy neskončilo a byl z toho Tak jde čas. Dokument nebo spíše vzdání holdu vysvětluje proč se tak nikdy nestalo a nikdy nestane. Seriál skončil, protože zachycuje část života, která je o přátelství. Začíná vysvobozením se ze spárů rodičů, počátky pracovní kariéry a končí tím, že si každý založí svou vlastní rodinu. Tvůrci si toho byli vědomi a ukončili to ve správný moment. Jedna z největších sitcom show, která kdy vznikla a nabila několik generací výbornými humornými hláškami tak navždy zůstane v našich srdcích. Jsem nakonec rád, že to pojali takto, jako takový vzpomínkový cyklus, který byl obohacen různými celebritami (nevím proč vám těch pět vteřin s Biebrem tak vadilo), záběrů z natáčení, které jsme nikdy neviděli a příběhy herců. Hezká tečka a teď si jdu pustit s01e01 a jedu to celé znovu :-) ()

chup44

Nedá sa dať (zaujímavé spojenie) menej, ako 5*. Friends sú proste pojem a v histórii televízie budú mať navždy svoje veľké miesto. Určite je čo vytknúť, privítal by som viacej “bloopers”, taktiež niektoré celebrity som nechápal (Beckham, ten další ani neviem meno), radšej by som privítal Bruca Willisa a podobné legendy, čo si v seriáli zahrali. No ako píšem, buďme radi aspoň za toto. ()

jirka25

Bylo to trošku chaotický a přeplácaný po americku, ale prostě nikdy mi žádný seriál nepřirostl tak k srdci. Klobouk dolů hlavně před tvůrci. Spoustu věcí v seriálu vyšlo i celkem náhodou, ale to tak u geniálních věcí bývá... ()

Harry Potter se dočká reunionu

Harry Potter se dočká reunionu

17.11.2021

Podobně jako tomu bylo v případě nedávného speciálu Přátel od HBO Max, se teď dalšího takového reunionu v rámci oslav 20. výročí od premiéry prvního filmu dočká Harry Potter. Vznikne tak další zhruba… (více)