Přátelé: Zase spolu

(TV film)
  • USA Friends Reunion Special

Ve speciálu, který nemá scénář, se hvězdy seriálu Přátelé Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer vrací do kultovní haly číslo 24 (Stage 24) ve studiích Warner Bros. v Burbanku, kde se oblíbený sitcom natáčel. V pořadu se objeví i řada speciálních hostů jako jsou David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon a Malála Júsufzaj. (HBO GO)

Remivsremi

Ústřední šestice má stále tu kouzelnou chemii mezi sebou a kdyby byl speciál vyplněný pouze příběhy a vzpomínkami na natáčení seriálu, vrněl bych blahem. Vsuvky celebrit byly zbytečné. Mnohé situace zbytečně škrobené. Výsledek jsem si ale stejně dokázal užít. ()

vnimatkrasu

Dvě hodiny krafání ústřední šestky u jednoho stolu by byl býval mnohem větší (a produkčně vydatně jednoduší) touchdown. ()

Triple H

Prekvapivo príjemné stretnutie po rokoch. Neviem či pôvodný zámer pred COVID-om bol robiť niečo iné (regulérnu epizódu?) a nakoniec sa improvizovane akceptoval tento kompilát talk show a nostalgickej stretávky po rokoch. Tí, čo k seriálu mali vzťah si to nepochybne užijú viac, pre ostatných v zásade nemá význam takéto niečo sledovať. Dokonca sa možno dá povedať, že ako sa počas COVID-u celkovo kus poddimenzoval bežný hektický štýl života (minimálne v západnom svete) a ľudia mali priestor kus si od niektorých vecí oddýchnúť, že sa toto dočasné "uvoľnenie" premietlo aj do väčšej uvoľnenosti hlavných aktérov. Herecká zostava pôsobila príjemne sebareflexevíne, s určitým nadhľadom a ako stretnutie ľudí čo si už niečo odžili a dokážu oceniť pridanú hodnotu toho čo celý seriál pre ich osobné aj profesionálne životy znamenal. Pôsobilo to, že v ére kedy žiadny úspech nie je dostatočný si tu všetci (možno práve aj pre COVID) viac uvedomovali, že vlastne mali s celým seriálom aj zostavou ľudí okolo seba dosť šťastie. Možno trošku málo sa vyzdvihlo, že za celým seriálom bolo nepochybne veľa práce ako pred kamerou, tak aj za ňou a že tie figúrky a momenty, ktoré nás roky bavili boli výsledkom vedomej a sústredenej snahy zúčastnených vyprodukovať niečo takpovediac poriadne. Všehovšudy príjemná, sympatická záležitosť, ktorá možno práve pre obdobie, v ktorom vznikla, časom získa určitú osobitosť a pridanú hodnotu. ()

Motinski

Oddychovka, hlavne pre fanúšikov. Prišlo mi to trochu divne postrihané, akoby museli veľa vecí dať preč aby neprehnali dĺžku, no nič iné mi nevadilo. Nostalgia zafungovala ajkeď slzu som nevyronil, verím tomu že niektorý áno. ()

filmmovier

Užil jsem si to. Neskutečně mě to dojalo. Smál jsem se. Brečel. V mnoha momentech jsem byl absolutně nadšen, z toho, že se to děje i z toho, jak a s kým se to děje. Ovšem to hlavní, tedy rozhovory a vzpomínání bylo místy velmi nepříjemně prostříhané, určitě tam toho mohlo být víc, ať už na úkor názorů slavných osobností (naprosto zbytečné) či scén ze seriálu, které stejně každý zná nazpaměť. Ale zákulisí bylo samozřejmě super a zjištění, že Jen a David do sebe byli zamilovaní i ve skutečnosti, je zpráva století. A nebo to úplně klidně mohlo být delší, Klidně to mohlo mít i deset hodin. Bylo by mi to úplně jedno. I tak je to ovšem krásné, nostalgické a to hlavní se v tomhle Reunionu povedlo na výbornou. Horší hodnocení dát nemůžu a ani nechci. 90%. ()

Script odpad!

Každý chtěl vidět Přátele zase pohromadě po ukončení seriálu, ale ve formě filmu. Já jsem se rozhodl po prvním ohodnocení tohoto dokumentu zrekapitulovat celý seriál, a když jsem ho dokoukal, tak jsem se rozhodl tedy po skončení zkouknout i ten celý dokument. Když jsem ho dokoukal, tak jsem doslova přemýšlel nad tím, že někdo se mnou právě vyjebal. Respektuji rozhodnutí tvůrců seriálu neotevírat znovu příběh, ale proč tedy se rozhodli stvořit tuto frašku? Ano. Je to inspirující seriál plný emocí. I mě dojal závěr seriálu, ale když jsem dokoukal dokument, tak mi bylo pocitově zle. Vždyť do toho ti idioti míchali jablka s hruškami. V jeden moment, tam se všichni setkali, pak vzpomínali, následně se to změnilo v talkshow pak tam dali modeling a zase se vzpomínalo. Ano přineslo to zajímavé informace z průběhu natáčení seriálu, ale mé svědomí nedovoluje tomuto dokumentu nechat ani jednu jedinou hvězdu. Důvod je prostý. Fanoušci seriálu si tohle prostě nepřáli. I když ten seriál skončil, tak ať. Přátelé svůj konec měli a diváci chtěli pokračování. Nechtěli směsici všeho co můžeš. Kromě toho, pokud ten seriál měl mít dokument, tak ať, ale tohle se nedá ani za dokument považovat, jelikož to míchá všechno a ani to nefunguje. Opět musím připomenout, že můj pohled na věc se může lišit od ostatních kritiků nebo diváků. Nic méně tohle je můj názor a mrzí mě, že je takový jaký je. Já Přátele měl opravdu rád a pokaždé, když je vysílali v televizi, tak jsem si rád zopakoval ty díly. Hezky se na ten seriál vzpomíná a je emotivní docela dost. Co se týče dokumentu tak doufám, že na něj brzo zapomenu. ()

CzechGod

jako zajimavy videt po tolika letech, ale teda ty botoxovy ksichty jsou desivy :D chapu, ze herci a tvurci maji vzpominky z nataceni, takze pro ne to ma uplne jinou vahu, ale pro me jako pro divaka to bylo prilis povrchni a celkove o nicem ()

A.Beech

PRIATELIA sú mojim najobľúbenejším komediálnym seriálom. Čakal som, že pôjde len o prehrávanie starých záberov a do toho pár slov hlavných protagonistov. Ale toto bola naozaj emočná pecka. Tak veľmi bolo vidno ako sa herci medzi sebou majú radi a vážia si jeden druhého za tých spoločných 10 rokov ktoré spolu strávili. Je tam kopa spomínania, záberov zo zákulisia, emócii, hostí a celé to pôsobí pre fanúšika seriálnu naozaj nostalgicky. Od prvého momentu až po posledný naozaj skvelé. ()

2mig1

Jsou tam věci, který mi vadily, nejsou tam věci, který bych tam chtěl mít.... ale proboha, já stejně nemůžu jinak. ()

viperDavid

Jediné co mě bavilo byli opravdovné scény z přátel, proto byl seroš tak vynikající. Možná ještě "modní přehlídka". Bohužel jinak Reunion special byl propadák ()

Johnny.ARN

Nepochopil som, prečo to bolo tak nastrihané. Inak pekné spomienkové video. Niektorých ako keby teraz vytiahli z balzamu a niektorých z mekáča alebo protidrogového. Ale je fajn, že to vzniklo. Aspoň som sa zasmial. 3 z 5 ()

Mrkvič

Trochu zbytečný, trochu milý, trochu zajímavý, ale pořád je to pohled do jedné z takových těch "našich televizních rodin". Kdo by neznal? Kdo by nesledoval většinu dílů? A kdo by neměl rád? Pěkně si s námi hráli herci i tento vzpomínkový večer. Poměrně hodně zajímavých věcí (možná díky tomu, že Přátelé frčeli v době, kdy ještě tolik nefrčel internet s doplňující tunou zajímavostí o všech zúčastněných). Některá společná vystoupení byla zábavná. Pohled na zničené nebo upravené obličeje už tak zábavný nebyl. Zde jasnými vítězi přirození Matt a Lisa. No a pár minut zbytečného tlachání absolutně nezúčastněných - například Kid Harington ze Hry o trůny. ()

Zek

Film o kterém se dlouhá léta mluvilo, byl konečně natočen a musím říct, že se mi tento směr hodně líbil. Přátelé mají prostě perfektní zakončení a tak to prostě musí zůstat. Jen jedna věc mi tu strašně chyběla a to je český dabing. ()

_DAVE_

Tento “film o filmu” mi naservíroval všechno, co by se dalo od podobného dílu očekávat. A navíc se docela úspěšně vyhýbá patosu a přemíře sentimentu. ()

Pavlínka9

Je to krásná nostalgie :) Je tam tolik informací, které pro mě nebyli novinkou, ale tak hezky zpracované, že jsem se fakt pobavila, užila jsem si celou tu show, kterou tam předvedli a zakompnovali tam i další herce, které jsme v seriálu viděli a přehlídka kostýmů? :D super :) ()

SamVimes

Speciál Přátel je pestrou kombinací mnoha různých segmentů, mezi nimiž poměrně rychle prostřihuje. Díky tomu stominutová stopáž pořadu celkem dobře ubíhá. A tak se od emotivního začátku s postupnými příchody na starý seriálový set přesouváme k talkshow s Jamesem Cordenem, zpátky do ikonického bytu na kvíz, záběry ze studia jsou střídány předtočenými rozhovory s tvůrci seriálu a to celé je prokládáno krátkými vstupy jako módní přehlídka, Phoebe s kytarou nebo vzpomínky fanoušků z celého světa, co pro ně Přátelé znamenali. Něco funguje víc, něco míň. Třeba mnoho z dalších hereckých hostů doslova jen přijdou, pozdraví se s Přáteli a zase jdou pryč. Osobně bych bez klipů s fanoušky obešel klidně úplně, byť třeba kolega krauset je dále v textu vyzdvihuje. Naopak nostalgické vzpomínání centrální šestice (nejen) v ikonických kulisách funguje moc hezky a jak herci, tak i tvůrci seriálu prozradí některé nové zajímavostí. Speciál Přátel není ničím převratným, ale pro fanoušky je to povinnost, která příjemně naláká na opětovné shlédnutí těch starých deseti sezón. A zároveň jde také o skvělý argument, proč opravdu nechtít regulérní pokračování (pokud o tom tedy někdo ještě pochyboval). ()

Harry Potter se dočká reunionu

Harry Potter se dočká reunionu

17.11.2021

Podobně jako tomu bylo v případě nedávného speciálu Přátel od HBO Max, se teď dalšího takového reunionu v rámci oslav 20. výročí od premiéry prvního filmu dočká Harry Potter. Vznikne tak další zhruba… (více)