Mlčení šunek

• Kanada

Komedie / Thriller

Itálie / USA, 1994, 81 min

• Londo

Sledoval jsem to sice jen pár minut, ale rozhodně jsem si o filmu dokázal vytvořit jasný obrázek. Parodie musí být alespoň trochu vtipná. Já jsem se během těch několika minut bohužel nezasmál ani jednou! Autoři jen posbírali nejrůznější trapné absurdní situace a bezmyšlenkovitě je vložili do prostředí z jiných filmů.(10.7.2006)

• wray

Ked som to zhliadol prvykrat tak mi to prislo ako uplne super parodia, strasne vtipne, kopec srandy a - proste taka klasika... Ked som si to pozrel znova dnes tak uz to bolo wtf, trapne, slabe, nudne :( Pripustam, par scen tam bolo stale takych co vyvolalo usmev, ale celkovo to strasne zaostava za tym filmom ktory si pamatam z "detstva". Skoda :((6.9.2014)

Příběh se točí kolem pátrání FBI po nebezpečném psychopatickém vrahovi. Špičkový tajný agent Jo Dee Fostar (Billy Zane) se ocitá v myšlenkovém souboji s šíleným Doctorem Animalem (Dom Deluise) a v tvrdším souboji s namyšlenými nadřízenými . Zda-li se jedná o autobus na chodbě mrakodrapu, gumový nůž v zádech, Pavarottiho v kůlně, nebo smičcové kvarteto v koupelně, je tahle bláznivá komedie nabitá vizuálními gagy a dialogovými narážkami na všechny proslulé hollywoodské thrillery minulosti i současnosti.(23.6.2013)

Sice už je to dlouho, co jsem to viděl, ale ještě dnes si pamatuju, že hlavní hrdina má na tričku napsáno: Secret Agent Jo Dee Fostar, což mě teda úplně dostalo. Jindy Viděl jsem to znova a zvedl jsem hodnocení. Už jen za tu hlášku: Jdu si dát sprchu, smrdím jak Kevin Costner po tanci s vlky. Nebo to finální odmaskování, to je teda doslova neočekávatelný. Pravda je, že je tu strašně moc vtípků a odkazů na jiné filmy a to mnohdy špatných, ale nikdy mi nepřišly tak trapný, abych se aspoň nepousmál, což ty nový parodie prostě nedokáží vůbec. Některé hlody jsou naprosto odzbrojující (na Misery, právníci v bazénku, vůbec celá postava Ezzia Greggia), že člověk neví, co si o tom má myslet. Jen tak pro Mattyho, pokud je vtip o tělesně postižených dobrej, klidně se mu zasměju. Protože jakej je rozdíl, jestli se směju vtipu o policajtovi, nebo vozíčkáři? Pokaždý tím urážím nějakýho kripla. Tak, to byl žert nakonec. Doufám, že jsem jím nějakýho kripla neurazil :D Jindy Říkejte mi blázen, ale já si dnes, 30.1.07, koupil dyvko. Je to prostě hodně dobrá parodie.(4.12.2005)

• tom88

Ostal som sklamaný, toto nie je žiadna premyslená paródia na známe filmy, ale nasilu natlačený ten najtrápnejší humor do osemdesiatich minút. Je pravda, že som sa občas pousmial, no na paródiu je to málo. Pobavil som sa na Gomezovi Adamsovi, ktorý sa tam objavil a na nohe ako Vec. Billimu Zanovi komediálna úloha nesedí a ostatným hercom tiež nie teda okrem Adamsa. Je to dosť nevydarené,ale na tie 2* to snáď je. 40%(1.6.2008)

• - Ve filmu se objeví fotka a plakát herce Rogera Moora, který byl představitelem třetího Jamese Bonda. (Benjamin-L)

• - Náklady na výrobu filmu činily 3 miliony $. (Benjamin-L)