Počínaje Psycho, přes Základní instinkt až po Mlčení jehňátek, dostává hollywoodský thriller pořádně zabrat v tomto gagy nabitém filmu italského scénaristy, režiséra a herce Ezia Greggia. Mlčení šunek staví žánr thrilleru na hlavu a setkávame se v něm se spoustou parodovaných známych osobností buď ze světa showbyznysu (Michael Jackson, Sharon Stone), politiky (Bush, Clintonovi) nebo hororu (Alfred Hitchcock). Příběh se točí kolem pátrání FBI po nebezpečném psychopatickém vrahu. Špičkový tajný agent Jo Dee Fostar (Billy Zane) se ocitá v myšlenkovém souboji s šíleným Doctorem Animalem Kanibalem Pizzou (Dom Deluise) a ještě v tvrdším souboji s namyšlenými nadřízenými. (oficiální text distributora)

Trailer

dr.horrible

Najprv som chcel dať jednu hviezdičku, ani neviem začo. Potom sa objavil Mel Brooks (ktorého neznášam) a zrazil to na nulu. Keď ale prišiel záver, rozhodol som sa pre tú jednu, pretože na tom menení ksichtov som sa fakt schuti zasmial. Asi som vadný. PS: Odporúčam sledovať s českým dabingom. Ten tej debilite a trápnosti dodáva ešte ďalší rozmer. "Ty svudnice! Podraznice, dvoutaktní chtivice, perverzní milovnice, chlupatice jak čepice!” ()

noriaki

Je fascinující, že jsem v té záplavě vtípků, narážek a odkazů nenašel alespoň deset povedených. Šermuje se situačním humorem i konverzačním humorem. Nehledí se na kvalitu, ale na kvantitu. Žádná hloupost není scenáristovi dost trapná, nebo dost provařená. Jednu hvězdičku dávám za komediální schopnosti Billyho Zanea. ()

JARDAHONDA

Příběh se točí kolem pátrání FBI po nebezpečném psychopatickém vrahovi. Špičkový tajný agent Jo Dee Fostar (Billy Zane) se ocitá v myšlenkovém souboji s šíleným Doctorem Animalem (Dom Deluise) a v tvrdším souboji s namyšlenými nadřízenými . Zda-li se jedná o autobus na chodbě mrakodrapu, gumový nůž v zádech, Pavarottiho v kůlně, nebo smičcové kvarteto v koupelně, je tahle bláznivá komedie nabitá vizuálními gagy a dialogovými narážkami na všechny proslulé hollywoodské thrillery minulosti i současnosti. ()

RendaVahala odpad!

Katastrofa, a to ještě dlouho budu mít výčitky svědomí, že jsem se na to vůbec díval. Mlčení šunek je prozatím nejhorší film, který jsem kdy viděl. V žádném případě nechápu Ezio Greggio, jenž toto režíroval musel se ještě sám obsadit v tomto filmu. To není dobrá kombinace. A navíc vůbec neměli na můj krásný film Mlčení Jehňátek.. Tohle parodovat nemuseli, za to je nemám rád... ()

Sany33

Príbeh: Agent FBI je na stop psychopatickému vrahovi za pomoci ešte väčšieho psychopata, ktorého rady prichádzajú spoza mreží. Herecké obsadenie: Film sa opiera a dokonale betónový ksicht Billyho Zana, ktorý aj v tých najvtipnejších situáciách dokonalo funguje a dodáva paródií svoj šmrnc. Prevedenie: Paródia ktorá si berie paškál nie iba osobnosti showbiznisu ale aj politickej scény alebo bežného života. Niekedy sa humor získava okľukou ale je zas dávkovaný v svižnom tempe. Mínusom je cítiť rukopis scenáristu, ktorý pretláča množstvo Talianskych prvkov do evidentne Americkej komédie. Pocity: Môžem z istotou tvrdiť, že táto paródia formovala dráhu môjho humoru až do dnešnej podoby za čo som vďačný. Keď som si ju pozrel takto po rokoch už mi to neprišlo také super ale v dobe svojho vzniku išlo určite o klenot žánru. Za to filmu patrí veľká vďaka. Pridaná hodnota: Paródia, ktorá vo svojej dobe patrila k najlepším. 76% ()

• Ve filmu se objeví fotka a plakát herce Rogera Moora, který byl představitelem třetího Jamese Bonda. (Benjamin-L)
  • Náklady na výrobu filmu činily 3 miliony $. (Benjamin-L)