Počínaje Psycho, přes Základní instinkt až po Mlčení jehňátek, dostává hollywoodský thriller pořádně zabrat v tomto gagy nabitém filmu italského scénaristy, režiséra a herce Ezia Greggia. Mlčení šunek staví žánr thrilleru na hlavu a setkávame se v něm se spoustou parodovaných známych osobností buď ze světa showbyznysu (Michael Jackson, Sharon Stone), politiky (Bush, Clintonovi) nebo hororu (Alfred Hitchcock). Příběh se točí kolem pátrání FBI po nebezpečném psychopatickém vrahu. Špičkový tajný agent Jo Dee Fostar (Billy Zane) se ocitá v myšlenkovém souboji s šíleným Doctorem Animalem Kanibalem Pizzou (Dom Deluise) a ještě v tvrdším souboji s namyšlenými nadřízenými. (oficiální text distributora)

Trailer

Hellboy

Jeden z nejnevtipnějších filmů, který jsem kdy viděl. Tvůrci chtěli natočit komedii a vyšlo z toho něco neuvěřitelného - přehlídka trapnosti a nefungujících ftipů, kterou doplňuje dokonalý český dabing! Takže jsem se skutečně téměr nepřetržitě chechtal! Už se těším, až se na to někdy zase podívám!:) ()

noriaki

Je fascinující, že jsem v té záplavě vtípků, narážek a odkazů nenašel alespoň deset povedených. Šermuje se situačním humorem i konverzačním humorem. Nehledí se na kvalitu, ale na kvantitu. Žádná hloupost není scenáristovi dost trapná, nebo dost provařená. Jednu hvězdičku dávám za komediální schopnosti Billyho Zanea. ()

Z0oMb3E

Paródia, ktorá sa snaží parodovať všetko a všetkým. No už od úvodnej paródie na znelky filmových štúdií sa na nás valí trapas za trapasom. Chyba humoru ani neije v neznalosti pôvodných filmov ale v tom, že všetky fórky sú silové a ukričané. Film skočí po každej možnosti byť vtipný, ale nakoniec to dopadne ako strata času. Aby som bol korektný jeden dva fórky vydarené boli a s chuti som sa na nich zasmial, ale keďže pokusov bolo asi milión. Dva sú tak veľmi nízke percento úspešnosti. Dokážem tolerovať zlé filmy, ale tu moja tolerancia dostávala úder za úderom. Nuda, nuda, nuda siahnite radšej po inom filme. ()

gudaulin odpad!

Viděl jsem už hodně špatných filmů, ale Mlčení šunek patří k těm, co by si zasloužily zvláštní kategorii. Kdybych s hodnocením mohl jít do mínusu, bez váhání tak učiním. Stokrát provařené vtípky a pokud už některý z nich potenciál má, je podaný tak lacině, že to pointu zabije...Trpěl jsem a to hodně.Celkové hodnocení 0 třikrát podtržená ! ()

Jara.Cimrman.jr

V dobách, kdy se záda nacházely na hrudi, modrá barva nebyla rozpoznatelná od červené a za vzkazy schovanými pod postelí bylo nutné vylézt na lustr, bylo pro mne velmi těžké nezasmát se některé z mlčících šunek. Pod hrozbou nabitého banánu se však musím přiznat, že nejeden fór byl i na mne příliš absurdní. ()

• Ve filmu se objeví fotka a plakát herce Rogera Moora, který byl představitelem třetího Jamese Bonda. (Benjamin-L)
  • Náklady na výrobu filmu činily 3 miliony $. (Benjamin-L)