Mladý policista Jake Hoyt je povýšen, převelen do protidrogového oddělení a přidělen drsnému černošskému detektivovi Alonzovi Harrisovi. Na předměstí černošské čtvrti Alonzo zabaví drogy trojici studentů a donutí Jakea, aby drogu vyzkoušel. Nepozorovaně mu však podstrčí silnější dávku. Omámeného ho poté představí svému informátorovi, drogovému dealerovi Rogerovi. Jake neschvaluje Alonzovy drsné metody, a navíc si všimne, že jeho kolega se sám pohybuje za hranicí zákona, když si nechává zabavené drogy a peníze. Další cesta vede do luxusního podniku, kde se detektiv setká se třemi muži. S pomocí úplatku si obstará povolení k prohlídce a s několika členy protidrogové jednotky přepadne Rogerův dům. Pod podlahou tu najdou bednu se čtyřmi miliony dolarů. Jake však nepřijme svůj podíl a stejně tak odmítne zastřelit bezbranného Rogera. Nakonec to udělá Alonzo sám, vše narafičí tak, aby to vypadalo jako zabití v sebeobraně, a před přivolanými posilami společně vypovědí, že Rogera zabil Jake. Má ještě nějakou naději zachránit si život a pustit se s proradným kolegou do boje? (TV Nova)

Mr.Shock

Ethan Hawke je fajn... Hodně fajn. Nicméně Training Day je podle mě trošku přeceňovaný... Trošku hodně přeceňovaný :) ()

moviepill

No, takže takto: Ethan Hawke hrá výborne, ale... z Denzela som mal mrazenie v zátylku. Vôbec z celého filmu mi bolo všelijak. Myslím, že Fuqua bravúrne vykreslil tmársky svet drog a zločinu. Obdivujem chlapov, čo robia v tejto brandži (myslím detektívov a spol.). Nechápem to nízke hodnotenie, ale proti názorom druhých žiaden dišputát. U mňa skvelý triler so skvelým Washingtonom a záverom.( nemusím byť hlupák, ak poviem, že som ten koniec neodhadol...) ()

walkingdead

Skvělý Denzel i Hawke, celkem dobrý (i když ne originální) příběh. Úplná perla to sice není, ale dá se na to podívat i opakovaně a to o mnoha "novodobých" krimi říct nelze. 70%. ()

andranyk

Solidny filmik, mozno tomu chybala vacsia zapletka, ale kaslat nato. Ethan Hawke, bol vynikajuci. Washington podal takisto nadstandardny vykon. Niekolko dych vyrazajucich scen. Za vsetky by som spomenul scenu s mexikancami v kuchyni, ktora sa v mojom osobnom rebricku radi medzi 10 naj krimi/ mafianskych scen. ()

Apoxyomenos

denzel zahral svoj standart ale mohol dat do toho aj viac co mohol vidiet na hawkovi, ktory si nominaciu plnym pravom zasluzil, a mohli dat trosku viac akcie do tohto filmu nie len poulicne jazdenie dvoch policajtov ()

BAADRAAM

Další film, který nám chce vnuknout myšlenku, že fízlové jsou kolikrát při nejmenším stejný svině jako zločinci. Já se této myšlence nebráním a uznávám, že někteří strážci státu opravdu tací jsou. Poměrně dost působivý thriller zrežirovaný ne zrovna nejlepším režisérem. ()

route60

Jó korupce není jen problém tady u nás ale kvete všude na světě, Training Day je sice drsný film ale mnohdy přeceňovaný a drží ho nad vodou hlavně výborné herecké výkony Denzla Washingtona v roli zkorupovaného poldy Harrise a Ethana Hawkea jako nováčeka ve zboru Hoyta. ()

vodkasesemte

tohle vlastně tak špatný není, ono to VUBEC neni špatný - zfetovaný policajti jedou za zfetovanýma fetákama - ten film mě svírá svojí HLOUBKOU objektivizovanou mi na míru - víš, že když někoho zabiješ ve službě, stane se z něj po smrti tvuj otrok? jen po kraku nejsi jak princezna, co ji klus za vlasy drží zezadu, ale řveš u toho jako drákula, ŽE . ()

CrazymanM

Výborný film,který jsem,bohužel,viděl až teprve nyní,po 12 letech od natočení!?Prostě jsem ho nějak opominul,ale nevadí,byl to velmi temný,drsný příběh s výbornými hereckými představiteli,Denzel byl pro jednou v roli toho špatného(i když ne úplně,co si budeme nalhávat) ()

gefr

Na tenhle fim mám samé dobré vzpomínky. Tohle je přesně místo, kde by se měl Ethan Hawke uchytit a nesnažit se utáhnout celovečerní film na vlastní triko. Washington je sázka na jistotu a v roli osekaného poldy je skvělý. ()

J.Mayen

Dnes jsem viděl poprvé, dal jsem na doporučení,ale film nesplnil očekávání, nuda střídala nudu a několikrat jsem zjišťoval kolik mi té nudy ještě zbývá dokonce. Zápletka se spíš přibližuje sci-fi než realitě, že by se policie nezajímala, co se děje v jejím okolí, v USA? ale no tak... ()

elanista1

Denzel Washington exceluje, a jeho postava skorumpovaného policajta celému filmu výrazne dominuje. Drsné a prekvapujúce, atmosféra je veľmi neistá - nikdy neviete kedy kto vystrelí a či to myslí vážne. Zaujímavé ako sa v priebehu jedného dňa môže človek dostať do takýchto sračiek, ak schytá takého partnera. ()

PTomA

Skvělý scénář Davida Ayera bohužel převzal naprosto rutinní režisér Fuqua, dokazuje tuto průměrnost i v Training Day. Film nechává pomalu rozjíždět, pak tvrdě údeří po první hodině filmu (ježdění v autě a obyčejného tlachání, ale nenudícího!) a pak to prostě nějak skončí, no.. Jo a ještě něco, Hawke s Washintonem jsou skvělí, ale nic převratného. 6.5/10 Apendix: Na nalákání, objeví se ve filmu Dr. Dre a Snoop Dogg! (Snoop dokonce na vozíčku :D) ()

matys12

Film, který jsem měl v hledáčku delší dobu, ale nějak jsem na něj časem úplně zapomněl do chvíle, než jsem si ho všiml v televizním programu. Vyplatilo se na něj čekat. Děj mě hned pohltil a nemohl jsem se od celého příběhu na chvíli odtrhnout. Zvraty, překvapení... prostě docel "wau" efekt. Od začátku jsem nevěděl, co si o Alonzo Harrisovi myslet. "Je to jen jeho plán, jak ho ozkoušet, nebo to dělá za jiným účelem?" to se asi musí každý přesvědčit sám. Ethan Hawk v takové roli opravdu mile překvapil. Asi zkusím vyhledat další filmy, kde podobné role ztvárnil. ()

AndrewNewman

Veľmi intezívny krimi triler s hercami, ktorí hrajú svoje postavy tak dobre, ako sa len dá. Toho Oscara by som ale predsa len doprial skôr Ethanovi ako Denzelovi. Jeho postava mi totiž prišla viac zaujímavejšia, než Denzelov "krivý polda". ()

Vito_LePour

O tom, že policejní práce je často za trest. Denzel Washington zahrál brutálního policajta opravdu skvěle i s tou postupnou změnou chování, když už to přestávala být sranda. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

28.07.2022

Bude Apple příštích pár let dominovat oscarové večery? Přestože si z posledních Oscarů nikdo nepamatuje nic jiného než facku, kterou Will Smith uštědřil Chrisu Rockovi, vítězný snímek V rytmu srdce… (více)

Training Day se dočká prequelu

Training Day se dočká prequelu

13.10.2019

Studio Warner Bros. chystá prequel ke kultovnímu krimi drama Training Day. Hlavní role v původním filmu vynesla herci Denzelu Washingtonovi Oscara, zatímco Ethan Hawke si odnesl za vedlejší roli… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)