Mladý policista Jake Hoyt je povýšen, převelen do protidrogového oddělení a přidělen drsnému černošskému detektivovi Alonzovi Harrisovi. Na předměstí černošské čtvrti Alonzo zabaví drogy trojici studentů a donutí Jakea, aby drogu vyzkoušel. Nepozorovaně mu však podstrčí silnější dávku. Omámeného ho poté představí svému informátorovi, drogovému dealerovi Rogerovi. Jake neschvaluje Alonzovy drsné metody, a navíc si všimne, že jeho kolega se sám pohybuje za hranicí zákona, když si nechává zabavené drogy a peníze. Další cesta vede do luxusního podniku, kde se detektiv setká se třemi muži. S pomocí úplatku si obstará povolení k prohlídce a s několika členy protidrogové jednotky přepadne Rogerův dům. Pod podlahou tu najdou bednu se čtyřmi miliony dolarů. Jake však nepřijme svůj podíl a stejně tak odmítne zastřelit bezbranného Rogera. Nakonec to udělá Alonzo sám, vše narafičí tak, aby to vypadalo jako zabití v sebeobraně, a před přivolanými posilami společně vypovědí, že Rogera zabil Jake. Má ještě nějakou naději zachránit si život a pustit se s proradným kolegou do boje? (TV Nova)

YURAyura

Az na ten nezvladnuty konec paradni vec. Serpico po 30 letech s podobnymi hereckymi vykony - Denzel vyborny a Ethan pomerne slusne sekundujici. Hnus v tom nejlepsim slova smyslu. Od akcnaku vetsinou cekam akci, ale tedy scenar i hrani na vysoke urovni. ()

Thomassi

Velmi kvalitní kriminálka, která se ale v hodmě věcech odlišuje od těch ostatních, od těch klasických. Je to hlavně proto, že se to všechno točí kolem černochů. A jak to bývá, vždy, když se to točí kolem černochů a drog, sjede to ke gensterce nebo tak. Ale tady je vidět, že celý příběh, který se odehrává během jednoho dne, je kvalitní i právě po té kriminální stránce. Není to jen samé Whats Up? Hey Bitch nebo jim podobné. Začátek byl sice vlažnější, ale pak se to rozjelo a až do konce mě to upoutalo na křeslo. Denzel už od začátku působil trochu rozpoluplně, ale nemyslel jsem si, že se z něho vyklube parchant. To mě celkem překvapilo, a to je jen dobře. Ethan byl taky skvělej a to závěrečný zúčtování mi k němu pasovalo. Rozhodně je na co se koukat, ale podle mě to taky není pro každého. Já jsem ale spokojen. ()

Aiax

Já byl nadšen, což se mi u filmů podobného ražení často nestává. Možná to bylo tím, že policajtský podžánr "prohnilých" stále funguje a funguje hodně dobře, možná tím, že Fuqua vdechl filmu výbornou atmosféru a téměř nevídaný "drajv". Zkrátka jsem se nenudil ani jednu jedinou sekundu, dlužno říct, že hlavně díky Denzelu Washingtonovi. Nevím, jestli to byl výkon přímo na Oscara, tady bych asi upřednostnil Russela Crowa, ale mezi nominované patří určitě. Kdo je vyloženě fandou policajtských thrillerů, bude téct blahem. ()

dom156

Solidní zklamání. Očekávání byla vysoká a dostal jsem mix drsných scén a arogantnosti od postavy Alonza. Viděl jsem již mnoho podobných filmů a vždy v nich byla nějaká přidaná hodnota, něco co stálo za zmínku, bohužel zde jen pusto a prázdno a taky Alonzo. Já se nebavil a tak nemohu ani doporučit. ()

salalala

Film, který tak nějak po těch více než dvaceti letech uzrál. Antoine Fuqua od počátku nastoluje dost hutnou atmosféru, ze které nepoleví ani na okamžik, navíc se opírá o parádní syrovost, která k podobným počinům a zákoutím velkoměst patří. Nepotřebuje žádné velkolepé scény, ale soustředí se na naprostý minimalismus, s nímž realizuje každičký moment a diváka dostává do zvláštního pocitu bezvýchodnosti. Tomu pomáhá i pomalejší tempo, v němž je prostor na práci s postavami, z nichž zejména ta titulní prožívá těžce deziluzivní úvodní den, v němž přijde o úplně všechny ideály. Akce je tu naprosté minimum, když už se ale na ni dostane, nelze jí nic vytknout a je podobně syrová a drsná jako celý film. Denzel Washington je v titulní a SPOILER jedné z mála záporných rolí kariéry KONEC SPOILERU naprosto skvělý, i když o Oscarovi se vzhledem k tehdejší konkurenci dá polemizovat, o moc nezaostává ani Ethan Hawke, který kraluje zejména v závěru, podobně výborně jsou obsazeny i role vedlejší, z nichž nikdo nemá větší prostor, každý ho ale využije. Ke konci je to asi trochu předvídatelné a těžko říct, kolik toho má Ayerův scénář společného z realitou a zda by bylo vůbec možné, aby nováček prožil něco takového, to ale dojem výrazně nekazí  a v kontextu dalších let dělá z Training Day výbornou podívanou, jakých se v současnosti bohužel mnoho nevidí. 75 % ()

DonPedro

Zásah přímo na komoru. Stačilo třicet minut a byla ze mě myš sedící v policejním autě na sedadle spolujezdce - nervózní, zkouřená a zhypnotizovaná velkou černou kobrou, která to celé řídí. Už dlouho se mi nestalo, abych po skončení filmu pět minut seděl a přemýšlel, jak daleko bych na místě nějaké filmové postavy zašel já... ()

Fanucci

Nejde o nijak výjimečný film a opravdu nechápu, co je na výkonu Denzela Washingtona tak oslňující - mě jako zkorumpovaný policejní drsňák nepřesvědčil. Začátek filmu je celkem zajímavý, ale ke konci se z něj stává tuctová záležitost - souboj mezi spravedlivým, zásadovým policistou (samozřejmě Ethan Hawke) a tím druhým - tedy bezohledným, zkaženým Denzelem Washingtonem. Že nejde o nějak převratně zajímavou zápletku tady snad nemusím zdůrazňovat:-) Přiznávám, že jsem viděl film jen s dabingem, který nesnáším čím dál víc, protože celkový dojem dokáže naprosto zkreslit, ale mám takový pocit, že ani po shlédnutí originálu názor na tento film nezměním. ()

rastlinka

Súhlasím s komentárom užívateľa Boss321 a iba dodávam, že som mala stále pocit, že Washington mi jednoducho na takýto typ postavy až tak veľmi nepasuje. Je to dobrý herec, ale ako "dobrák " ma vie presvedčiť oveľa viac. ()

OG_Swifty

Reálně působící film o drsném veteránovi a morálně zásadovém zelenáči (což je popravdě v dnešní době docela nereálné). Pro hip hopové nadšence povinnosti díky skvělým herním výkonům Dr. Dre, Snoop Dogga a okouzlující Eva (v rouše Evinně) Mendes. Pro nás je to především zpráva, že bychom se neměli do podobných čtvrtí nikdy dostat, a rovněž se vyhnout ruské mafii :) 5 hvězd, jeden z mých oblíbených filmů. ()

maverick10

Vynikajici vykon herecke dvojice Washington - Hawke. Po volnejsim zacatku film s ubyhajicimi minutamy graduje a speje k ocekavanemu konci. Opet se tu potvrzuje, ze k natoceni dobreho filmu, neni zapotrebi stomilionove rozpocty. Chybi mi tam ovsem, jak je mym dobrym zvykem, lepsi hudebni doprovod. ()

SonG

Zezačátku jsem nevěřil, že to mlůže být zábava...pak ovšem film nabral úlně jiné obrátky a nakonec z toho byl celkem slušný nářez..... ()

BitlDjus

Film o prvním dnu jednoho zelenáče, který přichází jako neználek a odchází jako odhodlaný polda. Alonzo Harris je zkorumpovaný polda který se prohání ve své "kanceláři" Chevroletu Monte Carlo a obírá zločince o prachy aby mohl přesně do půlnoci zaplatit dluh který udělal a však nemá ani páru že novej kolega se mu dokáže postavit aby k tomu nedošlo. Je to v skutku geniální film, ať už po stránce příběhu či po stránce výkonů a obsazení herců. Alonzo je prostě vydařenej hajzlík "proto mu nikdy nepodám ruku". Jeden z mých TOP. ()

Fíla

Alonzo, jako velký taťka zaučující Jakea ve světě drogových dealerů a ostatních grázlů. Trainning Day je zvláštní svou nepřirozenou předvídatelností. Čekáte, že se něco stane a když se to stane tak to není takové, jak si představujete. Je to jako napínavá hra o život. Jake si může říci, šichta je za mnou. Mimochodem, konec filmu nemá co nabídnout. Ale to už je záležitost posledních 30. minut. ()

applause

Nevím, moc co k tomu říc, recenzi píšu po pěti dnech a moc si toho nepamatují, to o něčem vypovídá. Já tenhle žánr moc nemusím, ale tohle mě nějak neiritovalo. Co mě, ale štvalo, velká kupa postav a každou chvíli jsem nevěděla, kdo je kdo. Jinak je to ukázkový případ, jak někomu dát najevo, když se vám něco nelíbí. Nedoporučuji. ()

Morloth

Ten film je špatný, dle mého názoru i výkon Washingtona není nijak excelentní, je fakt, že jsem to dokoukal, ale bože to není krimi, to je akční film. Navíc nesmyslný, nebo spíše nepravděpodobný, nereálný, nelogický. Pro mě tak, až je to do očí bijící. Z chudinského prostřediší čiší umělost. Mexikáni jsou čistí, jako by se právě vykoupali, slečny krásné a prsaté a vrcholem vtipu, je závěrečná scéna s mořem drsných černochů, mezi nimiž se krom Hawka majestátně vyjímá jeden jediný stařík, no nádhera. Navíc českej dabing, je... Kdyby bylo shlédnuto v originále, byl bych třeba nadával míň. Ó všichni, kterým se toto líbilo odpusťte, ale nechápu. Nikdy víc. ()

lekr

Můj oblíbenec Denzel Washington mě přímo šokoval. Čekal jsem normální krimithriller z ulice o boji s drogovými dealery a místo toho výborný thriller o špinavém polodvi a jeho novém čestném parťákovi. U těch závěrečných scén se tají dech! Geniální!! ()

rakovnik

Ethan Hawke mnohem lepší než Denzel. Myslím tím jako herec. Jako drsný chlap z ulice působí Washington impozantně. Toto mi vyvstalo v mysli po skončení filmu. Slušně zamotané, slušně akční, perfektní záporáci - gangsteři z LA. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

28.07.2022

Bude Apple příštích pár let dominovat oscarové večery? Přestože si z posledních Oscarů nikdo nepamatuje nic jiného než facku, kterou Will Smith uštědřil Chrisu Rockovi, vítězný snímek V rytmu srdce… (více)

Training Day se dočká prequelu

Training Day se dočká prequelu

13.10.2019

Studio Warner Bros. chystá prequel ke kultovnímu krimi drama Training Day. Hlavní role v původním filmu vynesla herci Denzelu Washingtonovi Oscara, zatímco Ethan Hawke si odnesl za vedlejší roli… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)