Vesmír mezi námi

• Austrálie

Sci-Fi / Dobrodružný / Romantický / Drama

USA, 2017, 120 min

Námětem mě film zaujal a musím říct, že i zpracování nebylo špatné. Sice je to trochu předvídatelné, co se asi tak bude odehrávat ale nějak to fungovalo. Je tu ovšem pár logických tedy spíše nelogických a nevysvětlených chybiček který mi ten celkový dojem trochu kazí. Další takovou drobností, které mi tak úplně nesedlo je věkový rozdíl hlavních protagonistů, a tak trochu jejich nevyvážené charaktery. Lehce nadprůměrná romantická oddechovka. Na čtyři hvězdy mi tu chybí trochu více dramatu a spádu v celkovém závěru filmu…(19.11.2018)

• Deratizer

Film je vyloženě mířen na mladé pubertální publikum a podle toho to celé vypadá. Zábavná blbina pro mládež. Kdo hledá něco rozumného o Marsu, ať hledá jinde.(7.5.2017)

• Likan7

To, že dáte k sobě malou (ale starší) a vysokého (ale mladého) neznamená, že to nebude vadit. Butterfieldovi je 20, ale vypadá na 15 a Robertsonová vypadá přesně na svůj věk (27). Máme tu pak dvojici, která totálně nefunguje a jejich (hlavně jeho) řeči o životě a lásce jsou legrační, zvlášť, když Asa má v repertoáru 2 výrazy, které používá furt dokola. Občas sice potěší Gary Oldman, ale tohle ani on nezachrání. On ten základní příběh není vůbec špatný, pokud si ho budu číst na papíru. Ze zdejšího obsahu jsem čekal sci-fi, kde se kluk narozený na Marsu snaží dostat na Zem za kamarádkou, se kterou si dlouho píše. Jenže ve filmu si píšou asi 2x a za půl hodiny je už on někde na Zemi, zdrhne NASA, která ho vlastně skoro nehledá (honí ho asi 5 lidí místo půl světa) a s kámoškou, která vždy přijde zrovna v momentě, kdy může šlohnout auto jen tím, že nastoupí a odjede (tohle se stane snad 3x) objednou půl USA naprosto nevystopovatelně. Těch logických chyb je takový množství, že Vás to prostě přestane bavit přehlížet. Jak proboha může ženská nastoupit do raketoplánu těhotná? Už vidim, jak to otec Gardnera na cestě zjistí a v klidu pustí dál svou milovanou na Mars. Ve fináe jsem fakt už čekal jen to, co napadne asi všechny diváky a tak nějak doufají, že to pro pr*el fakt přijde. Přišlo nakonec tak nějak na půl. A to nemluvím ještě o tom strašnym cukru, který se na Vás během filmu sype na tuny. Všechny ty romantické momenty jsou strašně wtf. Chemie mezi dvojící absolutně nefunguje a sjou po drtivou většinu naprosto k smíchu. A to je pro rádoby romantický sc-fi film průser. PS - Ale Britt bych si nechal říct.(8.5.2017)

Jakžtakž to funguje, přesto že je to děravý jak svině...(3.8.2017)

• AxelWers

Začiatok vyzeral sľubne. Čakal som niečo napínavé, ale nakoniec z toho bola kvázi romantická volovinka. Fyzikálne nepresnosti nebudem ani hodnotiť, to by som musel dať hodnotenie ešte nižšie. A záver veľmi predvídateľný.(7.8.2017)

• Mitisko

Větší teenage píčovinu jsem ještě neviděl. Takové hovná co tam padají celý film to jsem myslel, že se nedá. Dokonce je tam reklama na BMW a Volvo. Nejdu to spoilerovat, ale 100% astronavka umře u porodu. Psaní real-time Mars -> Zem (povídá se, že láska hory přenáší, ale nepovídá se, že rychleji jak rychlost světla). Výztuž kostí ve vývoji (16 let). Lék na zmenšení srdce je lítaní v prostore bez gravitaci. (Zajímavé, že při startu nevadí gravitační přetažení) Tolik píčovin vtěsnat do dvou hodin je obdivuhodné ...(21.8.2017)

Kdysi jsem viděl japonský animák o lásce napříč vesmírem. Po dlouhé době mi to něco silně připomnělo. Krásný projekt dovedený do úspěšného konce. Typ filmu, ve kterém mi nechybělo vlastně nic. Vesmír, technika blízké budoucnosti, cizí svět, oslava našeho světa z pohledu mimozemšťana, love-road-movie, emoce a samozřejmě výborný Gary Oldman. Možná se tam leccos dětem zjednodušilo při útěku, ale leccos odpustím. 85%(23.9.2017)

• LordMysti

Chvílemi až trapné, drsně přitažené za vlasy s opravdu hloupými postavami nedávající smysl. Toto výborné téma by šlo natočit mnohem dospěleji a lépe, bohužel tohle je hodně velká hloupost sotva pro dospívající děti.(10.10.2017)

• Drom

Tam mezi těmi žánry chybí Komedie, ne? Páč to bylo dost vtipný, hlavně jak si tvůrci představujou lety do vesmíru, Mars, technologie, zvídavého a vysoce inteligentního chlapce... a tak všechno. Mám se tu o tom nejen fyzikálním paskvilu víc rozepisovat, třeba o gravitaci s proměnlivou silou (jak se to zrovna hodí) nebo neexistujícím limitu rychlosti světla? Že by používali subprostorové vysílání? A navíc to bylo uvěřitelný asi jako že já si už nikdy nepustím obdobnou kravinu. Ale pojďme dále a osvětleme si pravou podstatu tohoto pavědecko-fataskního filmu. Ta zápletka se smradem narozeným na cizí planetě mohla být výživné a těžké téma. Mohla. Jenže záhy zjistíte, že je to jen barevná kulisa za kterou se ne příliš dovedně schovala romantická telenovela pro mladistvé, pojednávající o náctiletým blbečkovi a prokládaná poměrně dementními dialogy. Nu a když toho blbečka zachránila jeho kámoška a budoucí buchta v dvojplošníku... wtf? ...tak jsem to proklikal do konce a šel spát. Trochu mi to připomínalo tu kravinu, jak mladý amíci jeli do Evropy... eh EuroTrip? A schválně hádejte, jak to asi dopadlo. Ty popový cajdáky napoví. Nebyl tohle spoiler? Spíš ne, páč všechno bylo jasný tak nejpozději od čtyřicátý minuty. O to hůř, že to mělo dvě hodiny.(20.2.2018)

• Dm1tr1j

Hrozná sračka. Píšem odpad. Vychovaný vedcami...nevie ako sa správať k ľuďom? wtf bol len na stanici s najbystrejšími ľuďmi, a má tam internet...určite bez youtubu lebo z tade by sa perfektne zžil s ľudským správaním...kokotniec kokotncov on je stále človek..aj keď prijebaný hrozne....brilantnému hackerovi nedošlo ako sa ovláda fontánka na pitie a pomýli si ju s núdzovou sprchou, nevie že vyzerá ako kokot kým nezmení štýl chôdze a milión ďalších vecí, ktoré by vedel automaticky keby bol naozaj rozumný...kokot je to blbý americký ako jeho piča blbá sprostá mama čo zatajila tehotenstvo...ako dopiči zatajila tehotenstvo? Ošťatý prípravok to vie určiť veľmi presne a vedci, ktorý ju pripravovali a preverovali či znesie pobyt na marse by si to nevšimli? kokotina uplná pičovina. oh a aby som nenadával len retardíkovy.....tá piča čo sa cíti tak hrozne lebo nikoho ona svete nemá ale vlastne preto lebo nechce ale aj chce ale ona musí každého nenávidieť (ach piča sprostá umri) lebo bola adoptovaná....piča úboha povedz mi aké hrozné je voziť sa zo strednej na motorke vlastnej cez horský priechod a potom si môcť zalietať na otčimovom práškovacom lietadle!!! TY PIČA BLBÁ JEBNUTÁ VYMETENÁ AMERICKÁ!!!!(1.4.2017)

Okej, všichni dobře víme, že je naprostá blbost, aby astronautka utajila těhotenství a dostala se na Mars... ale budiž, to bychom pak neměli film, a asi by to byla trochu škoda... neříkám, že to musíte bezpodmínečně vidět... ale bylo to takový slaďoučký a dojemný... asi na to zrovna byla nálada. Vizuál je krásný, celý score a soundtrack je povedený, a hlavně Asa Butterfield mě v této roli strašně moc bavil. A ta otázka, co mi bude dlouho zvonit v uších... "What's your favorite thing about Earth?".(27.4.2017)

• pushover

Slabota.(4.5.2017)

• Mamlas

Nuda ja sviňa. Blbost jak cyp.(10.8.2017)

Ale toto mě příjemně trefilo. Námět originální, herecké výkony vcelku povedené a scénář, který kličkuje a nejde přímo tam kde to oběčejně už člověk čeká. To je prostě příjemné a dobře se to sleduje.(10.12.2017)

• HodnotitelCZ

Ze začátku se to zdálo jako dobrý film. Úvod byl svižný, zajímavý... NASA vysílá astronauty na Mars, aby ho úspěšně kolonizovali, ale astronautka se po startu dozvídá o svém těhotenství. Po přistání na Mars astronautka při porodu umírá a NASA to dítě, které porodí utajuje před veřejností a snaží se vymyslet, jak to dítě na Zem dostat, aby nemělo zdravotní potíže, protože při svém vývinu strávil ve stavu beztíže a tak se mu nevyvinuli kosti, aby mohl chodit po Zemi. Průběh filmu naprosto ztrácí smysl a nabírá na hlouposti. Vztahy mezi lidmi ve filmu je nezáživná a nudná. Závěr to nakonec vyvrcholí do beznadějné hlubiny a film vám nabudí pocit, že jste se dívali na film naprosto zbytečně. Po té si v závěru řeknete, že by jste se mohli radši dívat znova na film Marťan, než aby jste sledovali tuhle blbost. 2 hvězdy.(7.5.2018)

• Karmin

Docela milý film...až na to, že to je TOTÁLNÍ BULLSHIT. Celou dobu se to tváří hrozně vědecky, ale prakticky nic z toho, co tam říkají a dělají z oblasti vesmírných letů, kolonizace Marsu nebo vlivu gravitace na organismus, nedáví vůbec smysl. Někdo to asi dokáže odignorovat a dostane klasický snímek ve stylu "ten kluk je divnej, ale právě proto nebo přesto ho budu mít ráda", ale mě se takto povznést na logiku nepodařilo :-( Škoda.(22.7.2018)

mladá romantika a potěšující role pro stále výbornou a dobře vypadající Carlu Gugino. Logiku to nemá, ale to romantické filmy nepotřebují.(24.11.2018)

"Copak máte na Zemi nejradši?" Originální vesmírně-pozemská road-movie, která absorbuje sci-fi, dobrodružství, drama i romantiku, až melodrama. Také vizuální stránka filmu stojí za zmínku. Takže nadstandard.(15.1.2019)

Nádhérná romantická scifárna, co víc si přát...na film jsem se moc těšil a rozhodně mě nezklamal, sám moc dobře vím, jaké to je být jiný...(29.3.2017)

• nwx

..blbina pro malá děcka..(20.5.2017)