Animatrix: Poslední let Osirise

• USA The Animatrix: Final Flight of the Osiris (více)

Jedna z povstaleckých lodí, križujúca posapokalyptický skutočný svet, je napadnutá strojmi. Jeden z jej členov sa musí čo najrýchlejšie napojiť do Matrixu a varovať posledné ľudské mesto - Sion... (Avathar)

Quipido

Tenhle film(eček) podle mě vzniknul, aby prodal ostatní epizody Animatrixu. Najdete tu všechny pilíře západní produkce, od rasových stereotypů po sexy záběry. Neurazí, ale je nejslabším článkem celé kompilace. ()

RedDuck

Jako počítačová hra by to bylo kurevsky dobrý, problém je že to je film...nejslabší součást vynikajícího celku. Šermířská scéna fajn, ale to už radši hranej. ()

boul

Pro Matrix jsem měl vždycky slabost, Animatrix jsem nikdy neviděl tak jsem byl dost zvědav a animace byla udělaná dost luxusně, ani jsem kolikrát nepoznal animaci a přišlo mi to jak real, posoudit můžete sami.. zde.. ()

Barak

Co zaujme nejvíce, tak to je určitě vizuální stránka, která je naprosto "dokonalá". Velice efektní souboj na začátku (kdyby byl delší, vůbec bych se nezlobil), u kterého si svalnatý černý borec a pěkná japonská dívka svlíkají velice netradičním způsobem oblečení (to spíše jen pro blaho oka) a pak už jen honička se sentinely, o které to vlastně všechno je - dát vědět do Sionu, že za chvíli tam budou mít trochu horko. A do toho všeho hraje hudba typická pro Matrix (jak jinak, že). Úvod do "Animatrixu" se vydařil.... ()

n3uro

První a trochu slabší díl Animatrixu. V podstatě vysvětluje jak se lidé dozvěděli že stroje kopají směrem k Zionu a přináší i znatelnou dávku lásky a odhodlání. ()

Respex

Co dodat. Počítačová animace nebyla snad nikde použita lépe. Geniální příběh plně navazující (doplňující) trilogii. Jednoznačně za 5* ()

lakart

Pro mě rozhodně povídka na špici celé série. Příběh nádherně předchází počítačové hře a poté i filmu. Super zážitek. 100% ()

hero_bk

Dobrý, i když krátký příběh, který skvěle doplňuje Matrixovský svět. A úvodní fight je samostatná kapitola :) ()

Kenneth odpad!

Je to taková počítačová hra, která se nedá hrát, dá se na ni jen dívat. Na to se vlastně ani dívat nedá. ()

vaclaw

Sice náramě vymodelovaný, ale z Animatrixu pro mě asi nejslabší, i když i tak hodně dobrý. Navíc se osvětlí i celkem klíčovej moment dalších dvou pokračování matrixu. Na rozdíl od ostatních filmů z animatrixu mu ale schází nějaká vnitřní hloubka, což neznamená, že by ho to nutně odsuzovalo k tomu aby byl špatnej, ale Let Osiride jsou prostě jenom grafický orgie zabalený do prostředí matrixu. ()

Krčma

Krásná, realistická animace, povedená úvodní scéna, ale jinak pro mne tento příběh vyznívá trochu do ztracena. ()

SirGawain

Za plus oproti ostatním dávám souvislost z příběhem filmu. Jinak je to asi horší než většina. Animace je pěkná, ale nijak zvlášť zajímavá mi nepřijde. To bude asi tím, že nemám rád 3D počítačové animace. ()