Animatrix: Poslední let Osirise

• USA The Animatrix: Final Flight of the Osiris (více)

Jedna z povstaleckých lodí, križujúca posapokalyptický skutočný svet, je napadnutá strojmi. Jeden z jej členov sa musí čo najrýchlejšie napojiť do Matrixu a varovať posledné ľudské mesto - Sion... (Avathar)

thorewi

V 9 minutách nahuštěná vizuální pastva pro oči. Ten, který ani po shlednutí této demonstrace animovaného umění nenajde v animovaných seriálech či filmech zalíbení, je blázen ;) ()

Bafo

Od tvurcu Final Fantasy... Kdyz filmecek skoncil mama se me zeptala: " A to nebylo hrany?"... To si myslim ze svedci za vse... Ale pribeh prece jen lehce pokulhava za ostatnimi animatrixi i za final fantasy... ()

Anderas

Pro evropsko-americké publikum je Osiris po vizuální stránce rozhodně nejstravitejnější ze všem Animatrixáků a rovněž jako jediný přímo doplňuje či navazuje na děj Reloaded. Úvodní bitka má náboj a moc hezky se na ni kouká, útok sentinelů je však po chvíli (a to i při velké krátkometrážnosti) mírně nudný, asi jako "ohromná" bitva strojů v Revolutions. Jednu hvězdu odemne ztrácí proto, že narozdíl od ostatních povídek až moc sází na efekt a prezentaci technologií a i když samotný děj má smysl a návaznost, přeci jen je ze všech povídek nejplytčejší. ()

Arach.No

Tak tohle kua joo! Určitě nejlepší část Animatrixu. Tohle se zaryje do paměti a donutí vás sjíždět těch necelých deset minut znovu a znovu. ()

CjKukis

Podle mě nejspíš nejvydařenější příběh Animatrixu, počáteční bitva je úžasná. Prostě je se na co dívat. ()

kwoky

Ve své době animace z říše snů. Dokonalé pohyby a povedený scénář. Navíc skvělý přesah do druhého Matrixu. ()

Rozjimatel

Prvý diel rozmanitej a podmanivej zmesi krátkych filmov zo sveta Matrixu, nazvanej The Animatrix. Svojim duchom (vzhľadom, príbehom, atmosférou) je najbližšie k pôvodnému filmu, ide však skôr len o akúsi demonštráciu vtedajších schopností počítačovej grafiky, s veľmi bohatou akciou (pripomínajúcou PC hru) a slabším príbehom. Tak či onak, tie spomínané schopnosti sú vcelku pôsobivé, a tak sa na to veľmi dobre pozerá (parádne realisticky vykreslené prostredie). ()

Mekgrůdr

Poslední let Osirise vyniká nad ostatními co se vyspělosti grafického stvárnění týče. Taky jako jeden z mála (ne li jediný) přímo nějak souvisí s filmem. Příběh je opravdu působivý, hezky dotváří atmosféru a akční pasáže jsou úžasné. Přesto není můj nejoblíbenější z "animatrixů", ale aplaus zasloužený! ()

Piri

Existovali iba dva kvalitné 3D projekty v tom čase ako vzory – prvým bol Final Fantasy: Esencia života a tento diel Animatrixu. Asi najviac pauzované scény v ére 3D animácií, kvôli jednej prdeli :) ()

radekgfx

Díky své výtvarné stránce, věrně kopírující původní filmový svět, nejlepší epizoda Animatrixu. V roce vzniku (2003) určitě CGI špička a ve srovnání se zde často vzpomínaným FF také jasný vítěz (i když je to trochu nefér srovnání). Animace a všechny exteriérové (anorganické) záběry z povrchu jsou v podstatě stejně kvalitní jako trikové záběry z druhého a třetího dílu ságy. ()

Luk Skywalker

Tak tady není co řešit, parádní nasazení, jak se dá v tak krátkém čase vytvořit příběh i s bojovou sekvencí, které pro příběh není důležitá. Příběh má spád, je akční a technicky skvěle zpracovaný. A autoři Reloaded nezapomněli zmínkou upozornit na Osirise ve filmu. ()