Papežův vymítač

• USA The Pope's Exorcist (více)

Film Papežův vymítač, který je inspirován skutečnými zápisky otce Gabriela Amortha, hlavního vatikánského exorcisty (Russell Crowe), sleduje Amortha, který se snaží vyšetřit děsivou posedlost mladého chlapce. Nakonec však odhalí po staletí staré spiknutí, které se Vatikán zoufale snažil utajit. (Falcon)

AndrewNewman

Dobrá a celkovo cool postava Russela Crowea, verzus primitívny scenár, založený na všetkom možnom, čo sme už videli. Škoda, že s príchodom áčkového herca sa niekto nehecol a nepripravil k tomu aj áčkový scenár. Tak sa zdá, že je Pápežov exorcista pomerne dosť nevyužitý, čo je skutočne škoda. Na druhej strane to bolo celkom fajn, dalo sa to pozrieť bez väčšej ujmy, ale čakal som od toho trochu viac, zrejme ako všetci tu prítomní. ()

ZHODNOTITEL

Russell Crowe celý film výrazně zvedá nahoru. Celkem dobrá atmosféra. Poutavé a nenudí. Všechno se ale děje nějak z nenadání. Sotva matka se svými dětmi přijede do nového domu, kterým je z nějakého neznámého důvodu jakýsi starý strašidelný španělský zámek, posedne jejího syna satan. Čímž se dozvídáme, že v domě straší. Následuje scéna s papežem, který už o tom posednutí ví (nejspíš nemá ani svoji pracovnu, neb neustále sedí v modlitebně) a posílá za rodinou Russella Crowea. Ten jede z Vatikánu do Španělska (něco kolem dvou tisíc kilometrů) na svém skútru... ()

Kennedy_R

Dobré a povedené. Jen škoda závěru, který uvěřitelnost práce vymítačů dost sráží svými přehnanými komiksovými scénami a digitálními efekty. Ale jako originální nápad je film velmi slušně natočený. ()

david141474

No musím říct, že to nebylo špatný. Je to solidní podívaná s velice šíleným koncem. Nelituji své přítomnosti v kině. Je to horor, který by se v kině neměl vynechat. Můžete tam vzít svoji girl, jako pár který seděl přede mnou a v jednom kuse se líbali, takže mě to trochu vytrhávalo z děje. Nebo když se na plátně objeví jediná brutální scéna, tak si dejte ruku před ksicht a nedívejte se na to jako pár o tři řady přede mnou. Také se můžete celý film vykecávat a tím pádem rušit všechny přítomné od sledování vymítače, jako borci za mnou. Když ale pominu ty borce za mnou tak to byla solidní podívaná, krve ani brutality tam moc nebylo, jen v druhé polovině byly dvě takový scény. Kdo by čekal u hororu, že se zde vyskytne i pár povedených vtípků. No humor je na solidní úrovni. Soundtrack je taky opravdu solidní. No a CGI bylo opravdu pěkný, takže za mě spokojenost! Jo a taky je nutné zmínit, že potom co mi před ksichtem ujel bus, tak jsem si pokecal s bezdomovcem se kterým se dalo dobře bavit, tak jsme 15 minut kecali pak odešel a před odchodem jsem mu dal 20k na pivo, byl spokojen, poděkoval a odešel. Mějte pochopení, víc jsem neměl. 8/10 Neměli by jste vynechat tento film v kině! (Velký Špalíček - 7.4.2023) ()

Aideon

Tento film patří mezi jedny z lepších hororů, i když má své mouchy. Nejvíce vyniká hlavní postava otec Gabe, který je velmi sympatický, chytrý a má smysl pro humor, což je velmi pozitivní. Poté určitě nutno pochválit chlapce, který je posednutý, jelikož i on předvedl velice povedený kousek. Horor má rychlý rozjezd, což hodnotím velmi kladně. Film se celou dobu drží v tajemné a velmi nepříjemné atmosféře, démon se ukazuje čím dám silnější než si myslíme a proto není dokonce jisté, zda se jedná o happy end či ne. Snímek je také plný několika zvratů, jenž dělají děj zajímavějším a napínavějším. Film až do samotného exorcismu působí velmi dobře, tak jak by správný horor měl. Ovšem ke konci filmu, po provedení exorcismu začne film trošku slábnout na dané síle a strašidelnosti, kterou měl. V konečném závěru je to moc povedený horor a vřele doporučuji všem, kteří jsou milovníci démonických filmů. ()

Stepca

Gabriel Amorth byl opravdu zajímavý člověk a natočit o něm film byla určitě dobrá volba. Hlavním pilířem celého snímku je bezpochyby úžasná hlavní postava, kterou skvěle ztvárnil oscarový herec Russell Crowe. Škoda jen že to celé musel táhnout sám, jelikož jsou další postavy silně nevyužity a některé zase byly na plátně častěji, než by měly být, protože na děj neměly žádný dopad. Když se ale přeneseme přes postavy, tak nám už zbývá jen průměrný příběh, který je ale i přes svoji jednoduchost zábavný. Velkým zklamáním je zakončení, které se lehce topí v klišé a zbytečně epickém CGI vizuálu, který místy vypadá opravdu zle. I přes očividné chyby jsem z kina odcházel spokojen. Kdyby si ale scénář víc hrál s budováním atmosféry a zkrotil akční hollywoodské zakončení, tak bych možná odcházel i nadšen. ()

taibrek

Hlavná postava pobaví svojím charakterom. Na druhej strane by stačilo, keby počas natáčania niektorá postava zle zahrala svoju rolu a celé by to išlo ešte horšou cestou ako aj šlo... Neviem sa zbaviť toho pocitu, že pozerám Scary movie a stále čakám kedy sa zasmejem. Tento horor by som zaradil do skupiny hororov, ktoré by som pustil deťom na detskom tábore v noci, aby mali aspoň akú takú spomienku naň. ()

brasek

Začiatok fajn, ale potom snímok prezradil svoje "pravé meno". Béčkový kopec nezmyslov prezlečený do pekného šatu. Scenáristi zjavne nemajú poňatie čo je exorcizmus, čo bola inkvizícia a pletú si piate cez deviate. Ako príbeh graduje tak je to stále viac a viac neznesiteľné predstavenie a koniec je totálna fraška (zahnanie Asmodea do pekla). Hlboké sklamanie! ()

Tomko87

Nie zlý vyhánačský horor. Páčil sa mi príbehový twist a demonove vyčínanie. Ale boli a sú lepšie filmy s exorcismom. Na takú Emily Rose sa nechytá ani zďaleka ()

veverysiak

Je to síce stará téma, ale priniesla do žánru niečo nové, hlavne podarený vymetač so svojským humorom a štýlom, ktorý celkom nepasuje do skostnatelej a zatuchnutej cirkevnej squadry, akurát ho musia jej najnatvrdlejší menežeris pre nepopierateľné výsledky tolerovať, inak osvedčené prvky pre tento žáner, ktoré sa nijako nevymykajú priemeru, takže 55%. ()

Grázl83

Mám rád duchařské filmy, takže jsem byl spokojen. Skvělý herecký koncert Russella, kterému role dobře sedla. Režie i atmosféra solidní. Škoda přeplácaného závěru, takže celkem 4*. Uvítal bych klidně pokračovaní. ()

SpicyNugget

Kněz Gabriel Amorth se snaží pomoct malému chlapci, kterého posednul démon. Přitom bojuje se svými vlastními strachy - s tímto démonem už jednou měl co dočinění a nedopadlo to tak, jak si přál… Podle skutečné události, takže jsem to musela vidět. A nebylo to špatné. Russel Crowe byl skvělý, jeho postava kněze, který má výhrady proti církvi, mi byla hodně sympatická. Byť už jsme téma “vymítání” tady měli už asi stokrát, měla jsem pocit, že vidím něco nového. Reálný základ to jen umocňuje, o otci Amorthovi jsem doteď neslyšela. Jsem ráda, že mi film potvrdil mou domněnku, že inkvizice nebyly dílem Boha, ale Satana. Docela solidní jednohubka. Klidně aj dvojhubka. ()

Easykill

Žádná pecka se nekoná. Neviděl jsem nic nového pod sluncem, všechno už bylo viděno jinde. Dojde i na tisíckrát ohraná klišé a odkazy na exorcistu nejdou přehlížet, ale nijak to nechci shazovat, je to celkem solidně natočené, zahrané taky super. Sice si to znovu asi nepustím, ale i tak celkem solidní počin. A určitě sledovat v originálním znění, hlas démona a celkově výkon toho posedlého kluka byl top. Pokračování? why not.. No nic, budeme čekat dál až přijde konečně opravdu nějaký pořádně creepy creepies horror, tohle je dobrý film, horror nikoli, alespoň za mě.. *SPOILER* Jo a jakto, že ten druhej puta madre padre měl na konci zpátky ucho? ()

Exorcista, kam se podíváš

Exorcista, kam se podíváš

26.04.2024

Běžný člověk by si skoro myslel, že hororové příběhy o vymítání ďábla jsou jedním z těch námětů, které stačí udělat pořádně jednou a dost (za všechny příklady Vymítač ďábla z roku 1973). Kolikrát… (více)

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (více)