Papežův vymítač

• USA The Pope's Exorcist (více)

Film Papežův vymítač, který je inspirován skutečnými zápisky otce Gabriela Amortha, hlavního vatikánského exorcisty (Russell Crowe), sleduje Amortha, který se snaží vyšetřit děsivou posedlost mladého chlapce. Nakonec však odhalí po staletí staré spiknutí, které se Vatikán zoufale snažil utajit. (Falcon)

petra8619

Tohle nebyl horor ani z rychlíku. Nejvíc jsem se bála při ukázkách před filmem. Tohle byla komedie, která ospravedlňovala hříchy katolické církve. Ale dost jsem se nasmála. A vůbec jsem se nebála. Žádné lekačky. Dvě hvězdičky za vtípky a herecké výkony. ()

johankazarku

Nakoľko filmy o exorcizme neprinášajú dejové prekvapenia pretože je to vždy jeden a ten istý štýl aj napriek tomu to bola veľmi vydarená jednohubka s napínavou atmosférou. Mierne oživenie a odlíšenie od podobných žánrov priniesol určite Russell v úlohe otca Gabriela a tak isto prostredie opustenej budovy s desivým tajomstvom. Keď si toto porovnám s Diablovou korisťou tak je to rozhodne lepšia voľba. ()

Zlajdaa

Průměrný horor s nadprůměrnou hlavní postavou a jeho protagonistou. Čtvrtá hvězda za Russella, který je stále fešák. ()

vaclav.g.kar

Sympatický horůrek který je víc než děsivý spíše zajímavý. Ono jakmile dojde na pořádný exorcismus tak film vyletí do velice nadprůměrných výšin. Vše okolo staví a padá na bedrech Crowea. Naštěstí je jeho otec Amorth zábavnou postavou která myslí a přesně ví co kdy udělat. Je tedy jasné že nejde pouze o horor ala bububu ale máme tu opravdový příběh. Navíc finále rozkopne možnost pokračování ve stylu Men in Black: DOOM version. Jsem spokojený a upřímě doufám že budou pokračovat 7/10 a choď preč Satan... ()

Egito

Za mě celkem slušný horror, který je nadprůměrný vzhledem k tomu co se dnes za kraviny točí. Dokonce jsem se u filmu i párkrát zasmála. Triky byly dobře udělané i konec. Vše bylo srozumitelné, kámoš kněz hlavního vymítače mohl být více odvážný, ale to není ještě tak hrozné. Náznak toho tajemna byl celkem slušný, avšak jsem očekávala trochu více. Vytkla bych ještě jednu věc, rodina tam mohla být ještě kapku více než v úplném pozadí. Za mě 3,5 hvězdy. ()

Accuphose

Musím ocenit vizuálně zvukovou stránku, dialogy a vnořené zápletky... Jasně, strachy se z toho nepotento, to ale podle mě ani nebyl záměr tvůrců. Konec konců, milovníci žánru se jen tak z něčeho nesesypou... Ale měl jsem z toho několikrát v kině husinu (dobrý vymítání můžu). Mimo kino si to tolik neužijete, protože film je super ozvučenej. Jen proboha už nedávejte do těch filmů lidskýho lezoucího pavouka, je to naprosto ohraný a film to nikdy nikam neposune.... ()

AnubisFSH

Dá se říci, že 4 hvězdy jsou hlavně za skvěle odvedenou práci Russella Crowea. Když hodnotím film jako celek, tak příjemný, poutavý a konečně se netočí vše kolem postižené rodiny, ale kolem exorcisty (jak už název filmu napovídá), bohužel konec pro mě lehce přitažený za vlasy. ()

vinducha

Tentokrát se ten hajzlík jmenuje Asmodeus a o svých protivnících ví všechno , hlavně se mu hodí do mlýna hříchy z minulosti .  Samozřejmě pro hnidopichy nic nového tam člověk , který pár vymítaček viděl , nenajde. Každopádně Russsel jako otec Gabriel hláškuje a válí, takže Je to vlastně vcelku příjemný akčňák . ()

Baru.Class

Celkem zajímavej počin. Hodně láká obsazení - Russel by v žádný kokotině podle mě nehrál. Příběh dobrej, provedení taky, pár slabších momentů se najde ale jinak celkově hodnotím jako povedené. Od hororu nikdy nečekám kulturní žážitek, ale fajn relax podívanou, což se tady stalo. Na atraktivnosti určitě přidává i fakt, že se jedná o skutečnou postavu a "real" příběh ze života jednoho vymítače lol. Samotnou by mě zajímalo, kolik lidí si po skončení filmu objednalo knížky od Amortha :) Hodnotím tři hvězdy, což je na tendle žánr nadstandardní hodnocení. ()

jizvoun

Tři hvězdy za Russela, ten utáhne snad každý film. I když tohle bylo slabší dílo. Začátek super, kněze jsem si hned zamiloval, ale od druhé poloviny filmu je to typická duchařina, kterých je tu mraky. ()

Pavelkedar

Tematicky je film lehce nad průměrem, ale se silně! nadprůměrným soundrackem v Dolby Digital, což od Sony plaformy zase ale není až tak vyjímečné. Perfektní lokace jednotlivých kanálů a z toho plynoucí značný prostorový  efekt. A to mě potěšilo. ()

TheSecond0ne

Celkově je tato již několikrát zpracovaná tématika nepřekvapující. Ovšem z pohledu nehororového diváka, který nelační po, co minuta, to náběh na lekavý záběr, se jedná o dostatečně okouzlující podívanou. Naštěstí nekompetentnost filmových studií v současnosti s počítačovou úpravou tu není až tak znatelná, a proto za ni neuberu hodnocení, avšak závěrečné vyvrcholení lehce pošimrá člověku jeho inteligenci a schopnost rozeznat film od reality. Herecké obsazení solidní a výkon některých herců v čele s R. Crowe tomu dodává na síle. Za R. Crowe na mopedu + 1 k hodnocení, za kukajícího R. Crowe + 1 k hodnocení. Scénáristé dobře obešli problém s novodobým trendem církev = ztělesnění zla, kdy podala přístup hlavního protagonisty jako poslední možnost. Trošku to koliduje s informovaností veřejnosti, ale jinak za mě solidní, odpočinkový, nenáročný a hlavně korektností nepřekypující teen movie. 4/5, realita 3.75/5 ()

jarmil8

Je to ještě horší než v traileru - neuvěřitelně otravnej kluk, laciné triky a spousta kraválu. Naprosto bez atmosféry, nuda a můj ty ďáble, oni v tom snad chtějí dál pokračovat! ()

TOPmoovie

kto mu dovolil tak obtlstnut??? hral gladiatora, jeho povinnost bola , je, navzdy mu drzat uroven.  ale bolo to dobre, nerusilo ma to. technicky , vypravou top praca. ()

Polux

6/10 | Jak nebo čím inovovat rigidní (ehm:-)) hororový podžánr, věnující se náboženské víře a vymítání démonů? Pokud to někdo ví, tak Avery to bohužel není:-). Tenhle námezdní řemeslník se po roce opět hlásí o slovo a opět vstupuje na území, které před ním důkladně prozkoumali již mnozí jiní. Jen superhrdiny a superpadouchy vyměnil za vymítače a démony a jednu velkou hereckou hvězdu v pokročilém věku za druhou. Ale tentokrát to kupodivu není až taková mizérie jako v případě Samaritana, jak jsem se po neúmyslně vtipném traileru původně obával, na čemž má největší zásluhu Crowe v hlavní roli. Nicméně až taková sláva taky ne, na čemž má největší "zásluhu" nepřekvapivě právě Avery. | Na jednu stranu film obsahuje fajn nápady typu detektivní linka o odhalování temného tajemství v minulosti místního kláštera, mnohočetná posednutí, nebo soustředění pozornosti na osobu vymítače a nikoliv na démonem posedlou oběť. Na stranu druhou je přeplněn tuny klišé všech podobných vymítačských historek, které byly k vidění už nesčetněkrát v přesně tom samém provedení. Správně, všechny typické radovánky typu lezení po stropě, nepřirozené otáčení hlavou, vzkazy vyryté do těla, opakované pokecy s démonem, po kterých všechny zúčastněné čeká zasloužená pauza:-), vyvrcholení v podobě posednutí samotného vymítače, atd. jsou tady samozřejmě přítomny a nesmí chybět i nějaké ty nelogičnosti navrch (proč posedlý syn skoro celý děj jen leží v posteli, když je k ní uvázán až na úplném konci filmu, proč démon neposedne rovnou vymítače, jakmile se dotyčný objeví na scéně a dál se zdržuje se synem, atd.). | Na jednu stranu některým scénám nechybí gradace (prostřihy mezi několika souběžně probíhajícími ději - průzkum podzemí vs napadení matky s dcerou vs papežovo pátrání v archivních dokumentech) a hlavní postava s poměrně legračním přízvukem nejde pro vtipnou hlášku daleko, čímž přidává filmu na zábavnosti. Na stranu druhou kamera a střih v kombinaci s hudbou nepředvádí nic extra a tak není divu, že skutečně strašidelných scén je ve filmu naprosté minimum, napětí se dostavuje jen na pár místech a zamýšlená hutná atmosféra má až příliš časté výpadky. Ani přepálené finále, aneb digibordel znovu zasahuje, výsledný dojem moc nevylepšuje. Co jej naopak vylepšuje znatelně je tak sympatický Crowe, bez jehož přispění by film skončil jen jako další zapomenutí hodný zástupce žánru v řadě. V případném pokračování, které se významně naznačuje, by to už ale nemuselo stačit, bude-li opakovat stejné chyby. | PeZet ()

Seffi

Tohle bylo krutopřísný vymítání jednoho z nejmocnějších démonů z pekla, dokonce samotného krále pekla, který byl tak mocný, že aby si mohl hrábnout na prsa nějaký ženský, tak musel posednout malého kluka a prohrábnout kozy jeho mámy. Potom se nesmírně soustředil, aby ukázal svou nadřazenost a až z paty vytáhnul tu nejmocnější pekelnou sílu a otočil s ní křížkem na zdi. Wau. Taková mocnost by rozhodila pantofel i samotného Satana. Pak nastal nepovedený pokus o posednutí špekoprýsta, který ho nakonec přemohl obyčejnýma pobožnýma kydama, i když by ho podle mě mohl v klidu umlátit s tím svým mopedem. No nic, tak díky za plochodrážní invence a jateční soft přízemnost. 30% ()

cheesephobia

démoni, sarkastický exorcista a happy end :) slušný film na jeden večer. hororové prvky boli priemerné až do momentu kulminácie príbehu, kde množstvo špeciálnych efektov bolo trápne a celú scénu robilo až príliš patetickou. aj to "choď tam, ty si jediný, kto môže všetkých zachrániť!" mi prišlo ako quest z videohry. vo filme sa objavilo aj niekoľko klišé, ktoré vidíme v každom druhom filme o démonoch: 1) v rodine práve niekto zomrel 2) ak je tam malé dieťa, ktoré nerozpráva - už vopred viete odhadnúť, koho posadne démon 3) rebelujúca pubertiačka všetci sekundárni herci boli dobrí, ale Russell Crowe bol skvelý.  možno je to jeho prirodzeným šarmom a hereckými schopnosťami, alebo možno tým, že som príliš veľa krát pozerala Gladiátora, ale jeho postava sa mi okamžite zapáčila, vyvolála empatiu. zaujímavá je aj historická stránka, keďže film je natočený podľa knihy skutočného otca Gabriela. vatikánske intrigy, čo sa skrýva za oponou dobra a zla, kto sú skutoční démoni - niečo na zamyslenie. záver je však úplne nečakaný, aspoň pre mňa. bola som pripravená na obetu a odplatu otca Gabriela. ale možno práve o to ide? nemusíte trpieť, aby vám bolo odpustené. veď náboženstvo nás učí, že Boh všetko odpustí, ale najťažšie je odpustiť sebe. každý človek v tomto filme má nejakú traumu, pocit viny alebo ľútosti, ale každý sa pohne ďalej a naučí sa žiť znova. ()

AmunRa

Pevně jsem doufal, že tvůrci chytí příležitost za pačesy a natočí inovativní film o exorcismu a ne stokrát přežvýkaný prostý příběh bez jakéhokoliv zvratu. A dostal jsem stokrát přežvýkaný prostý příběh bez jakéhokoliv zvratu. Jediná zajímavá odbočka je, že se hrdinové snaží zmateně tvrdit, že španělská inkvizice byla dílo ďáblovo, jinak je příběh tristně lineární a předvídatelný. Russell Crowe má už své nejlepší roky dávno za sebou, ale naštěstí laťku držel Daniel Zovatto. Ve výsledku je pořád lepší si znovu pustit Exorcistu, který má stále co říci i po padesáti letech. ()

Exorcista, kam se podíváš

Exorcista, kam se podíváš

26.04.2024

Běžný člověk by si skoro myslel, že hororové příběhy o vymítání ďábla jsou jedním z těch námětů, které stačí udělat pořádně jednou a dost (za všechny příklady Vymítač ďábla z roku 1973). Kolikrát… (více)

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (více)