Titanic

• Česko Titanic 3D (více)
USA, 1997, 194 min (Alternativní 187 min)

V dubnu 1912 vyrazila luxusní zaoceánská loď Titanic z Anglie na svou první, a bohužel i poslední plavbu. Své pasažéry ale do cíle cesty nikdy nedovezla – narazila na ledovec a klesla pod hladinu. Tím začalo drama největší námořní katastrofy v dějinách lidstva. V ledových vodách Atlantiku skončilo mnoho životů a osudů. Mezi nimi byla i jedna láska, která vlastně ani pořádně nezačala. Americký velkofilm v režii Jamese Camerona, oceněný jedenácti Oscary®, katapultoval mezi nejzářivější hvězdy Hollywoodu oba představitele hlavních rolí – Kate Winsletovou a Leonarda DiCapria. (Cinemax)

Ragdoll

Katastrofických filmů jsem viděl mnoho a dovolím si říci, že tenhle je z nich nejlepší. Cameron svou práci zná a je jeden z těch režisérů, kteří vždy vytvoří dech beroucí, téměř ze všech ohledů bezchybný megafilm a posunou tím laťku kinematografických možností o něco výše. Sice mne romantická aférka mezi Jackem a Rose, jež v podstatě snímek krmí až do osudné srážky (to jsou bezmála dvě hodiny) moc nedojala a nebyl jsem jeden z těch, kdo na konci lkali druhému na rameni, ale nevadilo mi jí sledovat. Režijní kvality poprvé zřetelně zpozorujeme ve chvíli, kdy se loď dotkne ledovce a dostaneme se do akční fáze plné výborných vizuálních triků, kde více než šedesáti minutové zachycení celé zkázy uteče opravdu rychle a divák již u obrazovky nemá problém s bdělostí. DiCaprio a Winslet, oba mladí a temperamentní a plní života své role zahráli fantasticky, pro mne zatím nejvíce uvěřitelná ukázka filmové lásky, ale jak říkám, finále mi nepřišlo zdaleka tolik smutné jako například ve Statečném Srdci. A Hornerův soundtrack je fenomenální! Ať už je takhle vysoký počet oskarových ocenění oprávněný nebo ne, stále se jedná o výjimečně povedené drama. Pokaždé, když Titanic běží v televizi, je pro mne jakýmsi rituálem obrazovku poslušně zapnout a ani mi nevadí český dabing, protože klasika je klasika a dokud se toho nechopí slavné hvězdy Ulice, zůstávám spokojen. ()

-Dawe-

Tento snímek se zapsal do historie filmů a už se na něj jen tak nezapomene. James Cameron je výborný režisér a tímhle filmem to potvrdil. Do detailu propracovaný a epický snímek, který vydělal neuvěřitelnou částku 1,843 000 000 $. ()

Mistickzz

Titanic bol v dectve jeden z mojich najobľúbenejších filmov, hlavne vďaka samotnému parníku a jeho ceste na dno oceánu. Práve táto posledná hodinka je aj dnes pre mňa 5 hviezdičková. Napínavá so skvelými hereckými výkonmi na čele s Leom DiCapriom a Kate Winslet, emocionálna a plná úžasnej hudby Jamesa Hornera. Samotné potopenie Titanicu je veľký vrchol tohto filmu, ktorý ma neomrzí asi nikdy. James Cameron to natočil parádne. Škoda len, že prvá polovička filmu ma nie až tak bavila, tá bola tak za 3*. Ale aj tak mám Titanic ako celok nesmierne rád a keď sa dá rád si ho pozriem. 84% ()

Jaccobos

Musím říct, že nejsilnější na Cameronově Titanicu je fakt, že všichni ví, že loď spjěje k jisté záhubě, k ledovci. Lidé si žijí, veselí, radují se ze života, který má během dvou hodin nabrat naprosto jiný spád. Tento kontrast je zde ještě stokrát zvýrazněn příběhem, který je do katastrofy zasazen. Chudý Jack a bohatá Rose prožívají tu zamilovanost, kdy už nejde jít výš a tento vrchol je v okamžiku vystřídán naprosto neuvěřitelnou skutečností - jejich loď snů začne klesat do studené smrti Atlantiku... Rozhodně nejde o nějaký složitý počin - je to krása jednoduchosti, mistrovsky napsaná, zahraná a zrežírovaná, ovšem s detaily, které se objevují jak ve scénáři, tak v nové 3D podobě. ()

ElizabethBay

Kdyby se nejednalo o tak velkolepé téma jako potopení Titanicu, tak by to byl romantický kýč, ze kterého by bolelo nejen srdce, ale i zuby. Ale protože Titanic je tak strašně silné téma a Cameron tak výborný režisér, tak film je podle mě jedním z lepších počinů kinematografie vůbec. Obsazení je vynikající, výprava dokonalá, režie naprosto puntíčkářská. Nemyslím, že by se někomu jinému mohlo podařit vměstnat snad všechny aspekty Titaniku do jednoho filmu. Cameron to dokázal. Krátce jen k 3D, pro mě to byla opravdu jen záminka vidět znovu tento film na filmovém plátně. Upřímně jsem 3D brýle vnímala vlastně jen tak, že mě příšerně tlačily a po více jak třech hodinách nasazených na vlastních dioptrických jsem si říkala, že si 3D mohli vlastně klidně odpustit a vypustit Titanic do kin jen tak ke stému výročí. ()

Flaveus

4 hvězdičky dávám zejména kvůli kvalitě zfilmování a perfektní práci Camerona, který způsobil, že se na tuhle kocábku už nikdy nezapomene. Samotný příběh a děj filmu na mě osobně až tolik nezapůsobil, ale to je jen můj osobní názor, každopádně filmovou kvalitou si 4 hvězdy zaslouží... ()

Indy

Titanic sa dokonale trafil do vkusu širokým masám a vznikol na dlhý čas komerčne najúspešnejší film, ktorý zdobí (podľa mňa právom) aj 11 sošiek Oscara. Že sa nejedná iba o film svojej doby dokazuje obnovená 3D premiéra, keď mimoamerické tržby zlomia hranicu 300 mil.$! Filmu sa možno dá vyčítať predvídateľnosť, čiernobiele postavy, ale je to zbytočné, pretože Cameronovi, ktorý tradične okrem réžie aj produkuje, strihá a píše scenár, sa podarilo absolútnu väčšinu filmových fanúšikov, vrátane mňa, namotať :) Fenomenálnemu úspechu filmu vďačíme aj za to, že mnoho ľudí sa vrátilo po rokoch späť do kina. Titanic určite zviditeľnil aj filmovú hudbu (Hornerova kompozícia je najpredávanejším soundtrackom všetkých čias) a 3D verzia sa v rámci možností celkom podarila. 10/10 ()

Chipsonator

Přemýšlím co originálního napsat. Ale nejspíš už nic originálního nevymyslím. Titanic je monumentální podívaná která má srdce. A tím srdcem jsou Jack a Rose. A už jenom kvůli jejich lásce stojí za to Titanic vidět. /96% ()

xaver

Profesionálně perfektně natočený snímek. Cameron měl obrovskou výhodu, proti svým předchůdcům, protože film točil poté, co již byl vrak Titaniku nalezen a prozkoumán. Z tohoto hlediska má jeho flm velkou hodnotu i jako dokumentární snímek. Nicméně upozaděním tragických událostí a spousty hitstorických a významných osobností, které se na Titaniku plavili, na úkor plochého až směšného a laciného milostného příběhu, hodně na kvalitě svého snímku ubral. Umělecky se tak dostal téměř na úroveň červené knihovny, nebo téměř sériově vyráběných romantických kravinek podle románu Rosamundy Pichlerové. Takže ty superhodnocení bych bral trochu s rezervou. Celkově to vidím na slušné tři hvězdičky. ()

jirijost

Titanic zná každý a měl by ho znát každý, pro mě je tenhle film úžasný a vždycky si ho musím po nějaké době připomenout. Přestože ho znám nazpaměť, pokaždé s napětím sleduji a nepřestává mě ten příběh uchvacovat. V první polovině nám film naservíruje krásný romantický příběh, který by jsme chtěli všichni sami zažít no a v té druhé, už to jde rychle, loď se potápí. Závěr s potopením je podle mě jedna z nejlépe zvládnutých scén v historii kinematografie. Mrazí z toho až po zádech a člověk nemůže nelitovat těch lidí co ta tenkrát bojovali o svůj život. ()

Kuny27

teda, nevím, co bych řekl, nechápu jak mi mohlo trvat 16 let, než jsem se na tenhle film podíval. Co mi to uteklo :( nedělejte stejnou chybu! velice dobrý film se skvělými herci. ()

KoRner

Svojho času som bol "pretitanicovaný" a "predicapriovaný", keďže tento film a jeho hrdinovia boli všade. Teraz však musím uznať Cameronové majstrovstvo a tiež výber hercov. S touto atmosférou sa v histórii môže merať len málo filmov, spolu s hudbou to proste diváka vtiahne na palubu a 3 hodiny nepustí. Dnes už absolútna klasika. ()

Billie777

Ani nejde napsat, jak nádherný film to je. Titanic jsem poprvé viděla jako malinká ale dodnes si pamatuju, jak jsem já, rodiče a sestra na konci plakaly. Tehdy jsem si myslela, že je to 100% podle skutečnosti a dvojice Rose a Jack skutečně existovala. Jak jsem pak byla zklamaná, když jsem zjistila, že ne. Nakonec ale takových romantických příběhů se na skutečném Titanicu určitě odehrálo spousty. Vždycky mě to fascinovalo. Vždycky jsem se chtěla potopit k vraku lodi. Film Titanic jsem za tu dobu viděla mnohokrát a pokaždé mě to dojalo. Kate Winslet se stala mojí oblíbenou herečkou a Leonardo DiCaprio mojí platonickou láskou (byla jsem do něj totální blázen, nevím, jestli spíš do něj nebo do Jacka ale naštěstí mě to už přešlo :)). První polovině filmu jsem se i zasmála, bylo tam hodně krásných a úsměvných scén, druhá polovina už byla čím dál tím smutnější a dojemnější. Na konci musí brečet opravdu každý. Strhující film. Lepší film o Titanicu už nikdo nikdy nenatočí. Tenhle je ten pravý! ()

adam9

Jeden z nejromantičtějších a nejvíce srdcervoucích zážitků, jaký jsem kdy mohl na stříbrném plátně zhlédnout. ()

Zagros

Jako mladší jsem se u Titaniku těšil, až se konečně začne potápět a nastane nějaká ta akce. Všechna romantika, která tomu předcházela, mě nebavila ani trochu. Teď s odstupem času dovedu pochopit obří úspěch filmu. Byla to zkrátka vrcholná filmařina přesně cílená na masy a zasáhnout se masy opravdu povedlo. Ač od začátku víme, že je to do nejmenších detailů promyšlené, aby to utáhlo téměř všechny, nezbývá než smeknout. Přesto nedokáži dát více než tři hvězdy, Titanik zkrátka není film pro mě. ()

Loki_Six

"I got everything I need right here with me. I got air in my lungs, a few blank sheets of paper. I mean, I love waking up in the morning not knowing what's gonna happen or, who I'm gonna meet, where I'm gonna wind up. Just the other night I was sleeping under a bridge and now here I am on the grandest ship in the world having champagne with you fine people. I figure life's a gift and I don't intend on wasting it. You don't know what hand you're gonna get dealt next. You learn to take life as it comes at you... to make each day count." ()

Vajonek

Tak jako je to taková hollywoodská pohádka se spoustou klišé a blbostí. Ale je takřka dokonale udělaná a moc moc hezká. I při opakovaném zhlédnutí. 90 %. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill