Animatrix: Druhá renesance 2. část

• USA The Animatrix: The Second Renaissance Part 2 (více)
všechny plakáty

Uprostřed prohrávané války se stroji musel člověk učinit rozhodnutí. Ze všech darů, kterými bylo lidstvo obdarováno, se stalo světlo darem nejpostradatelnějším. Jelikož stroje fungovaly především na sluneční energii, rozhodli se lidé zakrýt slunce neprostupným černým mračnem, které mělo pokrýt celý svět. Začínalo být nepsaným pravidlem, že lidé v krizi dělají špatná rozhodnutí. Stroje totiž tah předvídaly a dokázaly se se ztrátou sluneční energie vyrovnat... Dokázaly ji nahradit... Nahradit námi... (3DD!3)

Dromed

Oba díly jsou rozhodně nejlepší z Animetrixu. Pěkně nakreslené, výborný surový styl, muzika a hlavně příběh o tom jak to všechno vlastně začalo. ()

Maynard.

Ještě o kousek větší přísun informácí, které spolu s perfektní hudbou přináší pro mě nejlepš střípek z Animatrixu. Na konci se mi svíralo hrdlo, páč tolik utrpení a beznaděje v deseti minutách, to se vidí málokedy... Mimochodem o něčem podobným už dávno zpívala Anna K (a tak náááám náááám vzali nebe), takže by měla vlastnit většinu autorskách práv Matrixu :o). Každopádně se nad touto vidinou budoucnosti chce brečet. Páč esi to jednou dopadne takle... ()

Devilian

,,Rozhodně nejlepší část Animatrixu (= obě části Druhé Renesance). Geniálně zpracované. Ideoorgasmus. Cyberpunk miluju a tohle je věčná ,,vytoužená" vize takových bláznů jako já." - K druhé části prostě taky není co dodat. ()

BlackTom

Mám rád dokumenty a preto sa mi tento datadisk obzvlášť zamlouvá. Trocha mi síce vadí animácia na štýl starých anime, ale rád to prepáčim. ()

JamesSi

"A lidé se rozhodli zbavit stroje jeho největšího zdroje energie - Slunce". No tak to teda byl fakt stupidní plán. To už by snad bylo lepší odpálit všechno plutonium, aby neměli žádnou jadernou energii a aby lidstvo konečně spáchalo alespoň důstojnou sebevraždu. Proč vlastně s mašinami bojujeme? Nedali nám prostor k životu uvnitř virtuální reality, který není zase až tak špatný na to, že jsme se ke strojům chovali jako naprostí retardi? Ale proč ne, lepší se vrátit z virtuálního světa devadesátých let a žít v prachemzapadlé postnukleární díře. Tvl, Morfie ta modrá pilule byla snad lepší. Pojďme být všichni plešatí v mechanické děloze. ()

Anderas

Finální katarze a zúčtování s lidstvem. Ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si vzpomenu na heroické nadšení vyslanců země, kteří vypálili slunce, na zoufalý odboj lidských partizánů a na jakousi vyšší sílu, přesto člověkem stvořenou, která svého pána krutě ztrestala za jeho aroganci, krátkozrakost a neprávem nárokovanou všemocnost. Věru, zasloužil si to. ()

Mo.

"Kredibilita lidských společností padá jako kámen, zatímco akcie Zero-One stoupají." [--] Možná to nejlepší z Matrixu vůbec. ()

kwoky

Viděl jsem to už asi 15x a stejně se na to můžu dívat pořád dokola. Nejlepší a nejsilnější zážitek. Pochybuju, že mě ještě někdy něco dokáže takto zasáhnout. ()

Rozjimatel

Tretí diel rozmanitej a podmanivej zmesi krátkych filmov zo sveta Matrixu, nazvanej The Animatrix. Je vlastne takou zaujímavou prednáškou z histórie, ktorá predchádzala pôvodnému filmu a ktorá znamenala katastrofický scenár pre ľudí a mohutný rozmach strojov a umelej inteligencie.. Príliš sa mi však nepáči animácia, ktorá pôsobí akosi starodávne. ()

Yaan

Asi každý už někdy dumal nad tím, jak to vlastně s těmi stroji tenkrát bylo... Kdo zná R.U.R., neshledá se tu s ničím originálním (troufal bych si i říct, že Druhá renesance je pouhou akční kopií R.U.R.). Kdo nezná, musel po shlédnutí tří Matrixů s podobným scénářem také počítat. Z filosofického hlediska tak tyto dvě epizody Animatrixu pouze opakují myšlenky 80 let staré. Co se týče kontinuity příběhu Matrixu jako celku, docela jasně si vzpomínám na Morfeovu větu "...Už nevíme kdo zaútočil první. Jestli oni nebo nebo my." - na téhle nejistotě ohledně nedávné minulosti je kus kyberpunkové krásy, a je mi líto, tenhle 'Sionský archiv' mi do toho nějak nesedí... K hodnocení mi tak zbývá pár hezkých a originálních záběrů - *** ()

Luk Skywalker

Skvělé pokračování tohoto pro člověka jistě depresivního počinu aneb lidé dostali to, co si zasloužili. Kromě zpracování a scénáře bych zde vyzdvihl i hudební doprovod hlavně v závěru, je to prostě geniální. Tohle by snad mohlo mít i šest hvězd. Tohle už je opravdu o vzniku Matrixu plus to co tomu předcházelo. ()

Quipido

Pokud chcete vměstnant apokalypsu do dvacetiminutového animáku, mělo by to vypadat takto. A ještě krásně okořeněno několika nádhernými alegorickými obrazy (mechanický jezdec apokalypsy, jablko života...) a minimalistickou hudbou, která připomíná mého oblíbeného Philipa Glasse. ()