Animatrix: Druhá renesance 2. část

• USA The Animatrix: The Second Renaissance Part 2 (více)
všechny plakáty

Uprostřed prohrávané války se stroji musel člověk učinit rozhodnutí. Ze všech darů, kterými bylo lidstvo obdarováno, se stalo světlo darem nejpostradatelnějším. Jelikož stroje fungovaly především na sluneční energii, rozhodli se lidé zakrýt slunce neprostupným černým mračnem, které mělo pokrýt celý svět. Začínalo být nepsaným pravidlem, že lidé v krizi dělají špatná rozhodnutí. Stroje totiž tah předvídaly a dokázaly se se ztrátou sluneční energie vyrovnat... Dokázaly ji nahradit... Nahradit námi... (3DD!3)

klerik

Vzbura strojov, kde som to už počul, hehe. Je rozdiel, keď sa vo filme rozpráva o niečom, čo nie je originále, ako keď sa na to pozeráte... Ale po druhom pozretí predsa len dávam dávam 4... ()

ScarPoul

Jeden z najsilnejších príbehov. Tá miera úzkosti, ktorá ma obklopila počas sledovania bola zároveň tou emóciou, ktorá ma neskutočne potešila. Sila príbehu v značnej miere spočíva v jednoduchosti aj keď aj v tomto prípade platí, že všetko je to o detailoch. Dokonalé vykreslenie konca a apokalypsy. Skvelé prepojenie s prvým filmom a hlavne je to funkčné aj ako samostatný príbeh. Jeden s top príbehov s Animatrixu. ()

PauloZ

Druhá část je apokalyptická jako blázen. Ukrutná, drsná a doufejme, že tak někdy doopravdy nedopadnem. Líbila se mě o krapet víc jak part 1. Každopádně jsou obě části solidní a bez sebe by nefungovaly. ()

dawe04

Téměř stejně výborné jako první část, více se tady ale filozofuje a příběh začíná být zbytečně víc lineárnější. ()

MartinNDL

Naprosto zasloužených sto procent. A to nejen pro to, že lidi prohráli. Hezčí a silnější zpodobnění vzniku Matrixu s tolika emocema si v animaci nedovedu představit. Upřímně, nevěřil jsem, že to bude tak dobré. ()

tomeek

Stačí jenom abych si vzpomenul na scénu apokalyptického robo-jezdce podkreslenou skladbou od Overseer (tady) a naskočí mi husí kůže. ()

filmmovier

Druhá část Druhé renesance je na rozdíl od první malinko slabší, ale jen nepatrně. Jinak samozřejmě platí to samé - jedna z nejlepších sci-fi zápletek vůbec, celé je to krásně odvyprávěné a jako bonus je to luxusně zanimováno. Klenot Matrixovského světa. 90%. ()

T-enter

Jak tu již jiní psali, toto je nejlepší dvojdíl celého Animatrixu. A budu se opakovat, když pochválím absolutně propracovaný scénář tohoto kratičkého minifilmu, který v sobě skrývá spoustu point, z nichž nejvýznamější je pointa náboženská a vědecká. (pouze kopíruji komentář k první části) ()

lennyd

Válka mezi lidmi a stroji pokračuje. A lidé, jak mají ve zvyku, přijdou na "finální řešení strojového problému". Zatáhnou oblohu, čímž odříznou stroje od zdroje energie, Slunce. Ale tím si sami podepíší ortel nad svými životy, stroje brzy najdou alternativní zdroj energie - a to právě z lidských těl ... Tak toto byla bezkonkurenční bomba. Ať již vlastní boje mezi lidmi nebo stroji, nebo ona beznaděj, která pro mně (jako zástupce lidského druhu) z filmu čišela. To, o čem jste při filmovém Matrixu, jen přemýšleli - je tu dovysvětleno. Opět škoda trochu jednodušší animace - ale to je všechno tím, že vizuální bombu tvůrci Animatrixu vypustili hned na začátku... ()

Madadajo

Odhlédnu-li od všech výhrad vůči první části, druhá by pak mohla být i hodnotitelná. "Final solution - destroy the sky" je pojato velmi apokalypticky, což plně vyhovuje "reálnému světu" Matrix filmů. A doslova mě nadchly některé symboly a parafráze, například robot držící v ruce lebku a pokládající otázku... (není tam vyslovena, ale je tam:) nebo v zákopech chodící postava s televizí na vozíku a kázající svou modlitbu (notně připomínající ježíše Krista). ()