Animatrix: Druhá renesance 2. část

• USA The Animatrix: The Second Renaissance Part 2 (více)
všechny plakáty

Uprostřed prohrávané války se stroji musel člověk učinit rozhodnutí. Ze všech darů, kterými bylo lidstvo obdarováno, se stalo světlo darem nejpostradatelnějším. Jelikož stroje fungovaly především na sluneční energii, rozhodli se lidé zakrýt slunce neprostupným černým mračnem, které mělo pokrýt celý svět. Začínalo být nepsaným pravidlem, že lidé v krizi dělají špatná rozhodnutí. Stroje totiž tah předvídaly a dokázaly se se ztrátou sluneční energie vyrovnat... Dokázaly ji nahradit... Nahradit námi... (3DD!3)

stepankoby1

Jedna z nejvypjatějších válek, kterou jsme kdy měli tu čest na plátně vidět. Přesně něco takového jsem čekal a nedostal od Teminator: Salvation. ()

Dimo

Úchvatné dokončení samokritického a hodně znepokojivého prvního dílu. Víme, "jak to bylo a co se stalo", nuže názor na podílu viny je na divákovi. Velice zdařilé a nepostradatelná část celého projektu Matrix. ()

Barak

Tam, kde jsme skončili v jedničce, pokračuje dvojka. V druhé části jsme zavedeni přímo na bitevní pole, do války mezi lidi a stroje. Stroj zabijí lidi, člověk zabijí stroje.. do toho rychlá "matrixovská hudba" a všichni se řežou. Samotný příběh nám toho moc neřekne (to musíte zabrousit k části číslo jedna), ale přecejen je to součástí Druhé renesance.... ()

Hever

Tak toto je jednoznačně nejlepší animatrix. Nesmírně působivé ztvárnění historie matrixu vás zaujme nejen grafickým zpracováním, ale i hloubkou sdělení. Na pozadí ztvárnění černé minulosti matrixu se rýsuje poselství o tom, že historie se opakuje, a lidé by si na to měli dávat sakra pozor. ()

Dexter666

Second Renaissance nádherne dokresľuje Morpheovo rozprávanie z "jednotky". Pre fanúšika, ktorý ešte nezhliadol Reloaded bolo toto ako balzám pre dušu. Vysvetlenie, čo sa stalo v minulosti - ako to celé vlastne začalo? Ako ďaleko sa človek dostal, kým započal jeho konflikt so strojmi a prečo sa tak vlastne stalo? Odpovede na tieto otázky prináša ani nie 20-minútové dychberúce (scéna s diečatkom na konci je veľmi silná) rozprávanie. ()

ill Nino

Druhá renesance (jak první tak druhá část) je nejlepší a nejpovedenější ze všech....Jelikož mi to ukázalo, jak to celé započalo a byl jsem omámen genialitou a takové vizuální stránkou (mám slabost pro anime :) ) není jiná možnost než za 5* ()