Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

montel

Policista Ben Richards (Arnold Schwarzenegger) je křivě obviněn z brutálního masakru několika desítek civilistů. Je uvězněn v pracovním táboře ze kterého společně s několika spoluvězni utíká. Po několika dnech jsou všichni dopadeni a nasazeni do brutální televizní show, ve které musí bojovat o holý život...Klasika 80. let, která v dnešní době ztrácí jakoukoli logiku, ale stále dobře pobaví. Navíc v dětství patřil Běžící muž mezi mé oblíbené filmy a tak i z nostalgie trošičku přidávám. Škoda že lovci nedostali více prostoru, mohla to být větší zábava. 70% ()

Mangus

Neopodstatnené zlé komentáre niektorých prítomných nechápem, veď sú to osemdesiate roky, takto sa vtedy točilo, aspoň dosť často, inak myšlienka je celkom v pohode. Ak chcete hovoriť o myšlienke, tak si kuknite Gladiátora, je to totiž fakt dosť podobné. Neprávom odsúdený hodený do arény, nejde sa ho nijak zbaviť, nech robí ten hore (Cézar alebo televízny manažér) čokoľvek, nech mu tam pošle kohokoľvek, a nakoniec sa ľudu otvoria oči, začnú fandiť hlavnému hrdinovi a stáva sa z toho boj o niečo viac ako o život, o slobodu ľudu. Tieto dva filmy od seba delí samozrejme dosť veľká priepasť, hlavne čo sa týka lacného a slabého prevedenie v podaní Running Man, ale na odpad ani 1/2 hviezdy to nevidím. A zbytočne brutálne?? You must be kidding me. Total Recall nebol krvavý? Predátor nebol krvavý? 6/10 ()

Fenk

Božský Arnie trefil dobře mířenou placírkou knížku od Kinga a těch několik stránek, co se vrátilo zpět na zem, umě převedl do filmového polotovaru (80ti%ního) Hutchův parťák. Je to brutálně primitivní, zvráceně zábavné a hlavně to má atmosféru. ()

naytsirk

Netušil jsem, že Running man je na motivy Kingova díla. A musím říct, že kniha je opravdu parádní.... Film patří spíše k tomu slabšímu, co Arnold ve svém nejproduktivnějším období natočil… ()

Jevablo

Přes přítomnost Arnieho je to prostě béčkovej film, v němž by hlavní roli mohl hrát Dolph Lundgren a nic by se nestalo. ()

Labacan

Stephen King by sa v hrobe obracal, keby bol mŕtvy.. Moja obľúbená kniha a kto ju čítal, nemôže dať viac ako 2 hviezdy... ()

RavenSpector

Jeden ze stěžejních filmů mého dětství. Jedno video na celé vesnici a my ho měli půjčené na celý víkend. Hurá na burzu pro videokazety s au, au, střílej, střílej dabingem a celý víkend čuměli na jeden hit za druhým. Running man mě v paměti utkvěl dodnes. Takže pro vzpomínku čtyři hvězdičky. Mimochodem knížka je mnohem drsnější a temnější a zajímavější. Někdo by se toho měl chopit a natočit to znovu, ale podle předlohy. Žádný total feccal na druhou. Ten totiž celkem slušně posrali. ()

Sakashi

Krásná kniha ale film za moc nestál. Prostředí budoucnosti a celková vize se mi relativně líbila, na 87 rok slušně ztvárněná ale vadil mi Schwarzenegger..s jiným hercem v hl. roli mohl film dopadnout o mnoho lépe. Hlavní tahák filmu byl jeho největší slabinou. ()

ajaxx

Doufám, že srdce milovníků tohoto filmu neutrpí, když jsem musel snížit hodnocení o jednu hvězdu. Do jisté chvíle jsem tenhle film měl docela rád, byl originální, měl spád, akci i několik úsměvných momentů. Jenže ouha, přečetl jsem si originální Kingovu předlohu a celý dojem je pryč. Kdyby náhodou někdy někdo chtěl filmovat skutečný originál a držel se ho, bude to trhák jako pra.e!! Ta ponurá atmosféra, docela obyčejný příběh o inteligentním muži, který nemá moc co ztratit, o pomstě... hltal jsem knihu jedním dechem, napnutý jsem byl jak kšandy a když skončila poslední stránka, věděl jsem, že si to budu chtít přečíst znovu. Sním o tom, že se najde režisér, který odvede skvělou práci tak, jak byla napsána Bachmanem/ Kingem, protože tenhle film s tím má pramálo společného. ()

malyLibor

Arnold dokázal i z takových filmů udělat koukatelnou zábavu. Je to sice podprůměr, dal bych tak 50%, ale za Arnolda přidám hvězdu a za vzpomínku na první promítání druhou.... takže nezaslouženě, ale 4 * (kdyby se hodnotil jen Arnoldův výkon, dal bych hvězd 5!) ()

Mr.Hackels

Je to téměř 30 let od vzniku a tak bych k tomu měl přihlédnout. Ale i tak to bylo téměř nekoukatelné. Casting na ty lovce snad musel dělat někdo se vzděláním z pomocné školy. Celkové nahánění Arnieho je spíš komické než napínavé. Kdybych tu měl vypisovat všechny zápory, strávím u toho nezasloužené množství času. 15% ()

Alsafi odpad!

Tak to pardon, ale tohle opravdu ne. Z Kingovy předlohy zůstalo tak maximálně jméno pro hlavního hrdinu a z brilantního psychologického hororu, který mi nedovolil přestat číst, se stal podivuhodný akční paskvil, jenž má ke knize asi tak daleko jako já k letu na Proximu Centauri. ()

van Lumineux

Čekal jsem více dystopicky a vizuálně bladerunnerovsky laděnou scifi, dostal jsem lehký satirický akčňák na hranici sebeparodie s obepnutými elastickými obleky. Chvílemi směšné, chvílemi super. Zajímavé je, že film pod zvětšovacím sklem kritizuje něco, čeho je vlastně sám součastí, protože lze jen těžko tvrdit, že sám nestaví na požitku z násilí (byť hraného) a na něm stojící části filmového průmyslu. Zato ve filmu jsou diváci lačnící po krvi běžících mužů vykresleni jako opovrženíhodná a zmanipulovaná chátra, nevědomá pravého stavu věci, tj. heroických činů Arnieho. -SPOILER- Když ke konci všechna lež praskne a happy end diváky (ty ve filmu) postaví do jiné pozice, film nijak zvlášť neřeší fakt, že jsou to pořád stejní fanatici a poskoci, jen začali velebit někoho jiného. -KONEC SPOILERU- Jinak se mi to se všemi rozpačitými hláškami řečenými srandovním přízvukem líbilo, děj v dobré tradici schématu hrdina vs. záporák umí vtáhnout a nabízí ztotožnění i zadostiučení. Měl jsem rád dva Arnieho sidekicky a všechny narážky na jó hrozně vyhrocenou neonovou totalitu budoucnosti, jak reality show Running Man funguje víceméně na politickou objednávku filmové obdoby ministerstva spravedlnosti. Prostě příjemné béčko, pokud vás neuráží cíleně jednoduché dějové schéma; mimochodem nás nemine ani konfrontace německého a španělského přízvuku. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

16.03.2021

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)