Po dlouho trvajících válkách se Federace a Klingonská říše připravují na mírový summit. Je to možná poslední šance na mír mezi odvěkými rivaly. Kapitán Kirk a jeho posádka jsou pověřeni uvítáním nejvyššího kancléře Klingonů. Poté, co je vesmírná loď Klingonů záhadně zničena a kancléř zavražděn, je to Kirk, kdo se stává hlavním podezřelým. Každý ví, že ta "zviřata" nenáviděl a že jim nikdy neodpustil smrt svého syna. Kapitán Kirk a posádka lodi Enterprise čelí prozatím své největší hrozbě. Musí očistit své jméno, najít opravdové viníky a zabránit tak všezničující válce. (oficiální text distributora)

Trinculo

Zde se pomalu přehupují Star Treky do nové éry, která je míň sexistická (machistická), méně čistě bílá a dává možnost odlišnostem. Klingoni (díky rostoucí popularitě) jsou zde již plnohodnotnou civilizací, která má své vlastní zvyky, stálou zálibu v červeném světle a vášeň pro pozemského Hamleta. "TaH pagh, taHbe" se zde říká nejen pro události v ději, ale v kontextu Star Trekovské série samotné. ()

AxusNalim

Poslední film o důchodcích z původního Star Treku bych možná hodnotil líp, kdybych ho neslyšel se strašlivým (a bohužel asi jediným existujícím) dabingem, kde všechny mužské role mluvilo 6 lidí, z nichž 3 se střídali na Scottovi! ()

kishi_SO

"Druha hvezda vpravo a porad rovne". Tato politicka verzia Star Treku nudi asi rovnako ako rokovanie parlementu ci v poslaneckom bufete sa maju predavat zuvacky bez cukru alebo s nim! Pravda sa priznam ze poslednych 20 minut vyzaralo konecne na nejaku akciu a trestanecky asteroid sa mi tiez pozdaval ale nic to nemeni na fakte ze je to poriadna nuda (pre tych, ktori nemaju stredne meno TREK). ()

Ziriath

Přestože ST filmy(až na Khanův hněv) s původní i TNG posádkou nejsou zrovna můj šálek čaje, tak tenhle se mi líbil, protože ukončení služby mých oblíbenců pojmuli decentně a koneckonců, po pátém filmu to chtělo ukázat Star trek v lepším světle. Začáteční titulky, v nihž se vystřídalo celé spektrum barev, mě ale docela vyděsily. Dobrá byla ta část, kde na klingonské lodi vylétla gravitace, protože to jsem dosud ve ST neviděla. Celý film a prostředí byly poněkud tmavé jako v Khanově hněvu(asi z důvodu stejného režiséra). Líbilo se mi, jak Spock vzal iniciativu na vyšetřování případu a jak spolupracoval s Valeris (mimochodem skvělá postava, i přes její poněkud podivný vzhled- zajímalo by mě,co měla za motivaci, že do té zrady šla). Docela zastiňoval Kirka, u kterýho bych si skoro nevšimla, že tam vůbec byl. A přišlo mi, že konec svojí služby na Entrprajs a vyšší věk bere paradoxně poněkud hůře, než zbytek posádky- zajímalo by mě, jestli to jeho pití v modré sklenici byl jenom nějaký čaj, nebo změnil svůj názor na alkohol. Celý ten film ale poněkud shazuje hodně špatný český dabing (nevím, proč narozdíl od seriálu a ostatních filmů Spocka dabuje Henry z M*A*S*H*e (nevzpomenu si teď jak se ten dabér jmenuje, ale ten hlas se prostě k němu vůbec nehodí)), a v případě ostatních není poznat, kdo vlastně mluví a 'klingonština' mi zněla taky dabovaně a tedy hodně nepodařeně. Taky by mě zajímalo, co vlastně u toho klingonského soudu dělal Worf. Vypadal jako Worf, jmenoval se Worf a hrál ho ten samý herec, ale o sedmdesát let dříve? Klingonský gulag (reference na konec SSSR?) byl taky dobrý, a zdá se, že režisér má kromě tmy zálibu v růžové s modrou- stejné barevné schéma, jako u Mutara Nebula. Další plus u mě mají za klingonského psa. Mnoha lidem se sice nelíbí, ale mně náhodou jo. ()

Etherium

Reparát za Poslednú hranicu, Výborné, Masky- wau, Atmosféra- wau, Postavy už dokonale poznáme a tu sa to ešte pekne dopĺňa. Obed s Klingonmi bol dokonale vypaplaný, do detailu natočený, napätie len tak sršalo a to ja veľmi rád. ()

rigby

Bombastická výprava známá z minulého dílu je pryč, rovněž tak exteriéry. Návrat k osvědčené úsporné televizní klasice. Bohužel příběh je velmi mělký a vlastně se po celou dobu téměř nic neděje. A pokud ano, je to nepřesvědčivé a předem odhadnutelné klišé. Těžce vydřené tři hvězdičky... ()

PeteBuck

Tento film dávam na úroveň dvojky a štvorky. Čiže moje najobľúbenejšie diely. Pôvodná posádka predsa len odišla tak, ako sa patrí. Týmto podareným snímkom. Napätie, akcia, záhada, humor. Nicholas Meyer opäť zaválel. Naozaj pecka. Všetko funguje, dej má spád, herci hrajú, čo to dá, kostýmy, efekty, masky, hudba, všetko skvelé, dobre zamiešané a vyvrcholí to parádnym koncom. Takto má vyzerať film, ktorý má na sebe značku Star Trek. ()

Scaevola

Sledoval jsem původní filmy v značně přeházeném pořadí, pročež mi tento jediný zbyl jako poslední, což možná zkresluje mé vnímání. Je jasně patrné, že docházejí nápady i vůle, které jsou nahrazovány velkými zvraty ve fikčním světě a nepředpokládanou krvavostí (byť jde o jakousi sirupovitou růžovou brečku). Celou dobu jsem měl pocit, že tímhle počinem hodlali tvůrci dát sbohem starým pořádkům - přece jen kdesi "vedle" již pluje Picard -, a proto vytáhli dlouho uložené finální příběhové kličky. Jistě, je to stále klasiký Star Trek, ale ona přehnanost ve všech vrstvách tento díl nadala jakousi podivnou exklusivností. Překvapivě jsem byl spokojen. (I když to většinou nedělám, mimochodem varuji, že jsem narazil na velmi zvláštní český dabing, v němž z původního osazení zůstal zachován pouze samotný Kirk. Pozor na to, je to šok a nikoli příjemný!) ()

p.a.douch

Velmi slušný film s původní posádkou, perfektní závěr jejích dobrodružství. Dějově mě to plně vyhovuje, prostředí zajímavé. Záporní hrdinové velmi dobří (hlavně na straně Klingonů). I přes zjevné stáří takřka celé původní posádky to všichni zvládli. Vždyť některým už bylo sedmdesát!! Docela dobře to funguje i jako taková detektivka z prostředí Star Treku. Za mě velmi slušných 80 %. ()

Mr.Dark

Ja prostě nemůžů dát jinak,než pět hvězdiček.Jsem Trekkies,budu a zůstanu.Dokonce jsem si sehnal Hamleta v Klingonštině…ale zas tak dobrý jak řikal kancléř Gorkon není.Klasický StarTrek se vším všudy.Vtipné hlášky,vážný podtext,Kirk,Spock,Klingoni sražení na kolena výbuchem měsíce Praxis…..co si můžu víc přát… Lidi co je pro ně StarTrek,partou ušatců s paprskomety,nemůžou hodnotit…pro ostatní povinnost… ()

gonzo

Výborný Star Trek! Viděno střízlivýma očima a s odstupem. Zápletka: mírová konference mezi Klingony a Federací je narušena atentátem na klingonskou delegaci. Zatímco neprávem odsouzený Kirk se snaží utéct z ledového vězení, Spock musí vést takřka detektivní pátrání po pravých atentátnících, kteří si přejí rozpoutat finální válku mezi Klingony a lidmi. V tomto filmu je vše, co mám na Star Treku rád - klingoni, bitvy, triky, naivita, Spock, Kirk a hlavně humor! Jestli mám vypíchnout jednu jedinou věc, pak vyhrává skvělý záporák (plešatý Klingon!!) v podání legendárního Christophera Plummera (z poslední doby třeba Inside Man). "To be or not to be!". ()

KiJi

Jdeme do finále. Ale pozor na velké spiknutí. Píše se rok 1991, Studená válka je na dobro zažehnána, SSSR se rozpadá a až tento rok zanikl úplně. A tak je třeba také udělat důstojnou tečku za Star Trekem… na mě tak tento díl působil. Mír Federace s Klingony bude přeci milníkem ve vesmírných dějinách. Ale mnoha by to udělalo čáru přes rozpočet, takže se mírová jednání snaží nabourat. Naštěstí je tu Kirk a jeho posádka, kteří odhalí spiklence na obou stranách, svedou osobní i hvězdné souboje a odvrátí totální válku. Opět si scénář pohrává s výborných dialogy, myslím, že hlášek je tu nejvíce a jsou nejlepší (narážky na Shakespeara nebo Hitlera nemají chybu). A hlavně nezničili Enterprise. ()

mine.slayer

Skvělé, skvělé jako by po předchozím díle posádka Enterprise nabrala nové síly a při hájení své cti odvedla tu nejlepší práci!! ()

Terminator666

Tento snímek se mi velice líbil, je plný napětí a nečekaných zvratů. Je velice zajímavé pozorovat jak se k mírovým myšlenkám staví klingoni a lidé. Film na mě působí dojmem, že je hodně ovlivněn událostmi v sovětském svazu, vzhledem k jeho roku vydání. Rozhodně bych film doporučil všem lidem, které znechutil předchozí díl. ()

Pythonator

Pro změnu taky jeden Star Trek, na který se dá podívat, aniž by jste usnuli nudou. Po čtverce je to asi druhý nejlepší s tou Kirkovou posádkou a zároveň jediný, na který se dá dívat i když nejste pošahaný Trekeeee. Pořád je to ale jenom průměrná sci-fi detektivka. STAR WARS RULES, Shit Trek fuckes. ()

jastrebok

Podle mého skromného názoru je tento díl Star Treku společně s dvojkou nejlepší filmovou inkarnací "staré" posádky Enterprise. Film je plný celkem průhledných alegorií, nicméně to vykupují napínavý příběh a poutavé akční scény. ()

the_weaver

To najlepšie na koniec↵  Vo všetkých ohľadoch veľkolepý film. Od vážnej a večne aktuálnej zápletky, za ktorú osobne ručí Spock ako autor námetu, cez pôsobivou muzikou podporenú vyšponovanú atmosféru, v ktorej Klingoni citujúci Shakespeara slúžia iba ako prirodzené odľahčenie napätej situácie až po impresívne nasnímané akčné scény bez servítkov, či skôr bez obväzov.↵  Vyšetrovanie zločinu tu je dôkladnejšie než v NCIS a oproti klingonskému súdnemu procesu bol monstrproces so Slánského skupinou len ochotníckym divadielkom. Nadbytočný bol akurát ten potlesk na záver, ktorý mali tvorcovia nechať radšej na divákov.↵  Good job, Mr. Spock! Určite si nemusíš sypať popol na hlavu. ()

Tomas.Abi

Napínavá trekovská detektivka se zákulisními politickými souboji. Charaktery postav jsou skvěle napsány a mají své vlastní cíle a důvody, proč je chtějí dosáhnout. Další přidanou hodnotou je i to, že se snaží Federace planet uzavřít mír s Klingonskou říší, takže sázky jsou vysoké a atmosféra je tak hustá, že by se dala krájet. ()

Zemřel herec David Warner

05.02.2021

Seriálový Star Trek má první hvězdu

Seriálový Star Trek má první hvězdu

28.11.2016

Možná si pamatujete, že se na leden 2017 chystal nový startrekovský seriál, jemuž měl šéfovat Bryan Fuller (seriálový Hannibal). Třináctidílná první série Star Trek: Discovery nakonec odstartuje až v… (více)