Po dlouho trvajících válkách se Federace a Klingonská říše připravují na mírový summit. Je to možná poslední šance na mír mezi odvěkými rivaly. Kapitán Kirk a jeho posádka jsou pověřeni uvítáním nejvyššího kancléře Klingonů. Poté, co je vesmírná loď Klingonů záhadně zničena a kancléř zavražděn, je to Kirk, kdo se stává hlavním podezřelým. Každý ví, že ta "zviřata" nenáviděl a že jim nikdy neodpustil smrt svého syna. Kapitán Kirk a posádka lodi Enterprise čelí prozatím své největší hrozbě. Musí očistit své jméno, najít opravdové viníky a zabránit tak všezničující válce. (oficiální text distributora)

Dinsberg

Nejlepší Star Trek s Kirkem. Spíše než o sci-fi se jedná o konspirační film. Vždy se při vyjednávání míru vynoří skupinka, ketré vyhovuje status quo. Děj tentokrát předčí efekty. Ještě musím zkouknout Novou generaci. ()

pekas

Nikdy mně první posádka nic moc neříkala. Ale měl jsem možnost si trochu doplnit vědomosti a podívat se na tento díl. A jaké to bylo překvapení! Kladné. Velice dobrý příběh, solidní délka, já se bavil výborně! Jasně, úplně celá pětka to není, ale 90% určitě. ()

MaxForValue

Spolu s Cestou domov najlepšie old-schoolové časti so starým obsadením, teda Nimoy, Shatner, Doohan, Kelley a ďalší. Skvele spracovaný námet, záhada, ktoroý sa rozplieta pomaly ako klbko nite, skvelé ženské postavy. Trochu ma mrzí absencia výraznejšieho záporného charakteru, niečo ako bol Khan. Ale nemôžem sa sťažovať. Ako záver jednej dlhej série nesmierne pôsobivé finále. ()

subic

Vypadá to, že jednání o míru s Klingony se tak nějak koplikuje a kapitán Jim Tiberius Kirk a doktor Leonard "kostra" McCoy se ocitne ve vězení, přesněji v dilithiových dolech kdesi v pr... Celkově poslední rozlučovací díl s Kirkovou posádkou je dost slabý až nedůstojně, po rozporuplné pětce není o moc lepší a hlavně, pětka i šestka vizuálně spadají tak na začátek osmdesátek. Zajímavost: Menší zajímavou roli si zde střihla Kim Cattrall jako vulkánský poručík Valeris na Enterprise. ()

mrclTV

Ďalší z návratov k pôvodnej zostave v Star Trek univerze je celkom solídny ST film. Má od všetkeho, čo robí dobrý ST film dobrým, niečo - politcký podtón a rokovania, tak akurát akcie, už tradičné súdne pojednávania, vyšetrovanie "zločinu" ako od Sherlocka, tajné sprisahania a celkom temného ducha. Čo je úplny opak toho, čo sme dostali od predchádzajúceho filmu so starou gardou. Pri sledovaní som bol svedkom niečoho, čo v ST filmoch nezažijem často - napätej, hutnej atmosféry. Popritom všetkom hlavný záporák vo veľkom cituje Shakespeara, má to jednoducho úroveň :D. A navyše ten ľúbezný symbolický záver sa len a len musel páčiť. Asi budem mierne nadhodnocovať, ale dám 4* - tu sa to patrí, aj keď by sa pri čistom hodnotení filmu asi hodilo dať skôr 3*. (Nakoniec mi nevadilo ani dosť jasné inšpirovanie sa studenou vojnou...) ()

Tominni

Po slabé pětce je Star Trek VI zpět ve velmi dobré formě. Přehledný příběh, příprava na mírový summit, narušená smrtí Klingona Gorkona, za což je odsouzen McCoy a Kirk, se kterými do nevypadá dobře. Pozitivem je i drsná vězeňská planeta. Tentokrát jsem se rozhodně nenudil. ()

Goodmen

Opět sudý díl lepší než ten lichý. Dobrý příběh, dobrá akce, opět skvělé hlášky a efekty opět o třídu výše. ()

Nekrofil

Star Trek VI je už druhý Star Trek film pod taktovkou Nicholasa Meyera (režisér Khanovho Hnevu) a na filme to je naozaj vidieť. Originálny a napínavý príbeh, skvelá réžia, dobré efekty (i na dnešné pomery) a solídne herecké výkony všetkých zúčastnených. Naozaj si neviem predstaviť lepšiu reparáciu po spackanom piatom filmovom Treku. Z mojej strany maximálna spokojnosť, jednoznačne 100%. ()

Weirdman

Najlepší a divácky najstráviteľnejší "Kirk" na záver. Škoda, že Meyer nemal na starosti aj niektorý z dielov 3,4 a 5... (▼) ()

Plague.

Stokrát lepší nežli film minulý, ale to toho o kvalitách filmu asi moc nevypoví. Tentokráte je film hodně laděný do detektivního příběhu (malé mínus) a hlavně představuje aktuální politické dění ve světě - konec studené války a pád Berlínské zdi (velké mínus). Je pravda, že bylo potřeba vstup Klingonského Impéria do Federace náležitě zfilmovat, forma se však podle mého příliš nepovedla. Asi nejhorším prvkem pak byl "ruský" gulag na Klingonské planetě. ()

Metal.God

Kim Cattrall, hrající poručíka Valeris, se do role Vulkánky vůbec nehodí. Nejlepší části filmu (Klingonský soud, gulag Rura Penthe) se odehrávají mimo Enterprise až na večeři s klingonským představenstvem. A ta není výborná jenom kvůli celé té atmosféře, ale i díky citování pozemské poezie generálem Changem a Kirkově narážce na Hitlera. Na stálé posádce lodi Enterprise je už velmi znatelné, že zestárla. Z nových postav se mi velmi líbila postava chameloida Martii, ale to především díky jeho/její rase. Příběh patří k těm lepším ze Star Trek vesmíru. ()

Stanmi

Po dvanácti letech a šesti filmech zakončili hrdinové z TOSu svou filmovou pouť a je třeba říct, že Neobjevená země je pro ně rozhodně důstojnou rozlučkou. Na režišérskou židli se vrátil Nicholas Meyer a vytasil se s příběhem, který bez problémů může konkurovat také Khanovu hněvu. Samotný příběh se točí kolem Klingonů, kteří chtějí uzavřít mír s Federací. Na summit s klingonským kancléřem je vyslána Enterprise v čele s Kirkem, který Klingony z osobních důvodů příliš nemiluje. Po summitu je však loď kancléře napadena a kancléř je zabit, takže Klingoni obviní Kirka a také doktora McCoye z vraždy a po odsouzení je pošlou na trestaneckou planetu. Spock a spol. se ihned vydají na jejich zachránu a také za odhalením pravých viníků...Příběh je dostatečně výživný, nabízí zajímavé nové postavy a především kvalitního záporáka v podání Christophera Plummera, mimo to masky i triky byly také na slušné úrovni, zkrátka solidně odvedená práce. Neobjevená země, tak také u mne potvrzuje zavedené pravidlo, že sudé startrekovské filmy s Kirkem a spol. patří do té kvalitnější poloviny jejich filmového univerza. ()

blondboss

Dôstojná rozlúčka s jednou generáciou Star Treku, ktorá sa azda najviac zapísala do dejín tohto kultu. Kapitán Kirk a jeho posádka bola predmetom remaku, preto možno hovoriť, že zrod Star Treku je práve u nich. Najviac som si ja osobne obľúbil Spocka. Česť jeho pamiatke. Dej tohto snímku zmysluplný, efekty na omnoho vyššej úrovni ako predošlé časti a pekne spravená rozlúčka z tohto filmu spravili nadpriemerný zážitok. Thanks, Mr. Roddenberry. 70 % ()

Lina

Zvláštní, že právě poslední díl je ten nejlepší. Solidní a dobře odvyprávěný příběh, dokonce opravdu vtipný. Skvělá je například večeře s Klingony včetně citátů a Kirkova závěrečného komentáře. Pana Spock opět používá svou dokonale neprůstřelnou logiku a Sulu velí vlastní lodi, takže záchranná mise může proběhnout se vším všudy. Každý přece ví, že hrdinové do důchodu jen tak neodcházejí. ()

Zemřel herec David Warner

05.02.2021

Seriálový Star Trek má první hvězdu

Seriálový Star Trek má první hvězdu

28.11.2016

Možná si pamatujete, že se na leden 2017 chystal nový startrekovský seriál, jemuž měl šéfovat Bryan Fuller (seriálový Hannibal). Třináctidílná první série Star Trek: Discovery nakonec odstartuje až v… (více)