Sběratel kostí

• Nový Zéland

• Austrálie

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 1999, 114 min

Jasně, není to Se7en, se kterým to spousta lidí srovnává, Denzel Washington není Morgan Freeman a Angelina Jolie je v první řadě sexy kočka a až potom herečka. Ale atmosféru to má také vydařenou, ať si říká kdo chce co chce. Mně se to líbilo, mám prostě tyhle filmy rád a při jejich sledování nezkoumám a nepitvám nesmyslnosti nebo nelogičnosti v zápletce, ale skvěle relaxuju a bavím se. Ale na pathetické happyendy s uslzenými a rádoby významnými pohledy jsem tedy silně alergický, proto s odřenýma ušima za čtyři.(25.3.2013)

Námět a děj zajímavý, ale herecké výkony a scénář jsou naprostý průměr. S knižní předlohou se to nemůže rovnat, ale tak to povětšinou bývá. Srovnávat to proto nebudu. Napínavé to sice je, ale napodruhé už vás toho moc nezaujme. Výběr Angeliny Jolie a Denzela Washingtona byl asi dobrým tahem, ale jejich výkony mi připadaly jako kdyby byli po dlouhé narkóze. Naopak přehlédnout nešla Queen Latifah v roli ošetřovatelky a její smutný konec. Celý snímek vypadal tak nějak ospale, pochmurně. Nic výrazného, nic extrémního. Hudba taky taková všelijaká a nevýrazná. Zdaleka nejhorší to však taky nebylo, ale víckrát už to vidět nemusim.(5.4.2008)

Uspokojivý thriller, který díru do světa neudělá, ale svému žánru ani nepřináší žádnou hanbu. Jolie mi jako nervově nevyrovnaná policistka příliš neseděla a Washingtona v roli chladně inteligetního mrzáka bych taky na Oskara nenominovala, ale pro mne je to obstojný snímek, který si v nočních hodinách ráda vychutnám.(7.7.2005)

Sběratel Kostí se bude líbit těm, kterým se líbilo Sedm. Oba dva mají mnoho společného. 1 - V hlavních rolích vynikající herecké výkony. Zde to byl Denzel Washington a Angelina Jolie. 2 - Vrah se zde mihl ještě před rozuzlením. 3 - V hlavní roli černoch a běloch (teď si dělám srandu:)) Režisér odvedl vynikající práci a perfektně do všeho zapadá brilantní práce kameramana. Jednoznačně film doporučím každému, koho potkám. A film sledujte raději na lačno. Jídlo se v tomhle případě nevyplácí.(21.7.2005)

Priemerný thriller s atmosférou New Yorku z 90-tych rokov, kde detektívy nosili dlhé plášte, ktorým šéfoval tvrdohlavý a ambiciózny šéf, internet a domáce počítače boli v plienkach a kde filmový štáb mohol voľne natáčať v uliciach veľkomesta. Celkovo je príbeh štandardný a hlavného záporáka odhalíte v polke filmu vylučovacou metódou hoci jeho motiváciu vám musí odhaliť sám. Jolie je celkom sympatická a Washington ešte neskĺzaval k svojim v súčasnosti trom typickým výrazom tvare a to úsmev, smútok a poker face občas spojený s hnevom.(23.8.2014)

• - Spoiler: Identitu vraha je možné vidět ve zpravodajství. (PußyMagnet)

• - V románu Jefferyho Deavera, podle které byl film natočen, se postava Angeliny Jolie jmenovala Amelia Sachs a ne Amelia Donaghy. (PußyMagnet)

• - Spoiler: Mezi původní literární předlohou a filmem lze najít několik odlišností. Například hlavní postava Amelie Donaghyová (Angelina Jolie) se v knižní předloze jmenuje Amelie Sachsová. Druhá oběť je v knize zabita v 15:00, oproti tomu ve filmu je čas smrti v 16:00. (Panfilmex)