Sběratel kostí

• USA The Bone Collector (více)
Trailer

Co znamenají komplikované a záhadné symboly, které nechává masový vrah vedle zohavených těl svých obětí? Obyčejná newyorská policistka Amelia Donaghyová (Angelina Jolie) si na dalším místě činu počíná tak šikovně, že je přidělena k ruce prvotřídního detektiva Lincolna Rhymea (Denzel Washington). Autor slavné knihy o ohledávání místa činu byl špičkovým vyšetřovatelem, ale následkem tragické nehody ochrnul na celé tělo. Bývalí kolegové používají jeho prvotřídní analytické schopnosti pouze v nejnutnějších případech. A přesně takový právě nastal, protože na rafinovanou hru zvráceného psychopata jsou obyčejní newyorští detektivové krátcí. Lincoln a Amelia spolu vytvoří nesourodý, ale překvapivě efektivní vyšetřovací tým, který začne masovému vrahovi brzy šlapat na paty... (oficiální text distributora)

Trailer

T2

Rozpočet $73miliónovTržby USA $66,518,655Tržby Celosvetovo $151,493,655║ na thriller dosť slušné čísla _Režisérsky štýl Phillipa Noyce my vždy sedel a pri tomto prípade tomu nie je ináč. Kriminálny príbeh s dávkou tajomna je tak prešpikovaní, že s nášho pohľadu pozorovateľa treba ostražito striehnuť a lámať si hlavu nad podstrčenými dôkazmi spolu s dvojicou pátracích detektívov v podaní Denzel Washington a Angelina Jolie. Gradácia deja trvá až do konca a vyvrcholenie snímky len môže nakoniec uspokojiť chúťky po poriadnom thrillery aký dosť citeľne po filme Sedem na trhu chýbal. Zberateľa kostí som našťastie videl v kine a o to pocit z filmu je umocnenejší, bol to zážitok, dosť hustý na atmosféru. /videl v kine: 95%/ ()

Fr

Místo činu bylo ,,nahráno“, vrah nám chce něco říct... PŘÍBĚH:**** bez dlouhých caviků se jde na věc. Skládačkový krimi thriller (jako puzzle) – to všichni známe, to už každý viděl. Tento je však podařený. Zejména právě příběh, výborný zvuk a D.Washington mají zásluhu na tom, že nemusíte přemýšlet, jestli A. Jolie získává vaše sympatie postavou, rolí nebo dokonce herectvím./ HUMOR: 0 – co by mělo být na úchylným vrahovi k smíchu./ AKCE: 0 – není to akční film, ale závěrečný (neobvyklý) souboj je velmi zajímavý./ NAPĚTÍ:**** už jen analýzy ochrnutého D.W.(který ač nehybný, předčí mnoho hýbajících se) v sobě mají zajímavý náboj. Dále ohledávání míst činu a skládání mozaiky má dle mého výbornou atmosféru. Tím je tedy jasné, že napětí si drží celý film. A se závěrem se stupňuje. Pokud tedy chcete. ()

tron

„Berte to od neho ako kompliment.“ Megaúspech MLČANIA JAHNIAT spustil v Hollywoode vlnu serial killer. Zrazu chcelo mať každé štúdio svoju dvojicu nesúrodých hrdinov (najlepšie detektívov, ale nie je povinnosť) idúcich po sériovom vrahovi. Bohužiaľ, ako to už chodí, kvalita postupne klesala. Najskôr prišli špičkové napodobeniny (SEDEM, ZBERATEĽ BOZKOV). Potom o dosť vypĺznutejšie, ale stále teoreticky pomerne kvalitné kópie (VRAŽDY PODĽA PREDLOHY). A dokončili to mizerné kusy (SLEDUJE ŤA VRAH). Prepad kvality bol taký horúci, že ak aj producenti dali zelenú projektu so sériovým vrahom, príbeh nebol postavený ani tak na pátraní po zabijakovi, ale skôr sa tento šialenec stával zvrhlým ústredným hrdinom (PARFUM: PRÍBEH VRAHA, HANNIBAL). ZBERATEĽ KOSTÍ nie je úplne mizerný... ale nemá k tomu ďaleko. Vďaka zlovestnej atmosfére, ukazujúcej obľúbený New York z odvrátenej stránky, sa mu sčasti darí držať divákovu pozornosť. Atmosféra je skutočne prekrásne temná, miestami možnože už až extrémne temná, ale páčilo s ami to. Bohužiaľ, scenár je mimoriadne zlý; ak je niečo otrasnejšie, ako nudné vraždy a trápny vrah, potom už iba záverečné odhalenie jeho identity a motivácie (+ posledné sekundy, ktoré museli vypadnúť z iného filmu a nikto si to v strižni nevšimol). A ruku na srdce, netradičné duo ochrnutý Denzel Washington/Angelina Jolie je natoľko nesúrodé, až to vadí. ()

Gemini

Ach jo, další převedení knihy do filmu, které nemá šanci dosáhnout kvalit svojí předlohy.....Bohužel vám nemůžu říct, kdo byl vrahem v knize, jen můžu říct, že zápletka románu Jefferyho Deavera byla tak nějak "logičtější" - vrah chtěl motivovat hlavního hrdinu, který ve svém stavu ztratil veškerou chuť a sílu do života. I výkon mladé Angeliny stojí za vidění - alespoň herecky. Ode mě 60%. ()

Radyo

Vlna kritiky, která se proti tomuhle snímku zvedla po jeho uvedení do kin, se mi naštěstí vyhnula, takže jsem si tento thriller mohl vychutnat bez nějakých přehnaných očekávání a bez emocí. Určitě nejde o žádné převratné dílo, ale myslím si, že kritici tvůrcům trochu ukřivdili, a že ten film zase takový průšvih není. ()

• Když Amélie skočila do vody zachránit starce a dívku, skákala Angelina ve skutečnosti do vyhřívaného bazénu, obsahující barvivo, aby voda vypadala jako mořská. (PußyMagnet)
  • Paulie Sellitto (Ed O'Neill) nosí hodinky značky TAG Heuer Kirium Quartz a Richard Thompson (Leland Orser) nosí Casio DB-34. (dyfur)