Sběratel kostí

• Nový Zéland

• Austrálie

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 1999, 114 min

not bad. pokud pomineme nekolik scenaristovych mozkovych kratasu (ktere by mozna svou intenzitou zabily laboratorni krysu, ale my je radeji prejdeme decentnim mlcenim) a nechtene usmevnych okamziku, vyjde nam prekvapive napinavy thriller s tradicne vybornym denzelem a otresnym koncem - vrah je v zaveru skutecne uderny jako dlouholety kurak opia a blbejsi motiv jste nevymysleli ani pri omlouvani pozdni dochazky na zakladce. takhle to snad joe dever nenapsal...(7.2.2006)

Ještě než Angelina pořádně nastartovala svou slávu TOMB RAIDEREM a Oscarem za výkon v NARUŠENÍ, natočila s Denzelem tenhle průměrný thriller podle bestselleru Jeffreyho Deavera s ne úplně marným scénářem a atmosférou a řadou známých jmen a tváří ve vedlejších rolích (Latifah, Rooker, Guzmán, O´Neill). Pozdější SBĚRATEL ŽIVOTů, který s tímhle souvisí jen žánrově, je o ligu horší.(15.5.2018)

Ach jo, další převedení knihy do filmu, které nemá šanci dosáhnout kvalit svojí předlohy.....Bohužel vám nemůžu říct, kdo byl vrahem v knize, jen můžu říct, že zápletka románu Jefferyho Deavera byla tak nějak "logičtější" - vrah chtěl motivovat hlavního hrdinu, který ve svém stavu ztratil veškerou chuť a sílu do života. I výkon mladé Angeliny stojí za vidění - alespoň herecky. Ode mě 60%.(17.3.2003)

.. aneb s Denzelem Washingtonem v posteli. Solidní hereckou výzvu (thriller sehrát z postele) tenhle černošský filmový oblíbenec ustál se ctí, Angelina mu slušně sekundovala a hlavně sbírala zkušenosti a ostřílený Phillip Vysoká hra patriotů Noyce vybral pochmurné newyorské lokace, takže tahle detektivní rutina nakonec dosáhne víc než průměrných čísel. Ale teď si dejme mistrovských Sedm smrtelných hříchů.(25.7.2014)

Tenhle rejža točí samé průměrné filmy. Snaha o to vyrovnat se Jehňátkům a Sedm, ale nějak to pokulhává ve všech směrech. Napětí sem tam ano, ale dle mě ničím extra výjimečné. Herci taky zrovna nepředvádějí svoje nejlepší výkony a celkově se to tak nějak táhne. Způsoby smrti zajímavé...nebo spíš ta pointa JAK jsou kopčený. Ale na konci zbytečně moc mrtvol. Škoda.(25.2.2010)

• - Thelma, kterou hrála Queen Latifah, byl podle knižní předlohy muž jménem Thom. (PußyMagnet)

• - Když Amélie skočila do vody zachránit starce a dívku, skákala Angelina ve skutečnosti do vyhřívaného bazénu, obsahující barvivo, aby voda vypadala jako mořská. (PußyMagnet)

• - Režisér filmu Phillip Noyce je muž, který si prohlíží knihy v knihkupectví, když Angelina Jolie vstoupí. (PußyMagnet)