poster

Sběratel kostí

 • USA

  The Bone Collector

 • Kanada

  The Bone Collector

 • Kanada

  Le Désosseur

 • Slovensko

  Zberateľ kostí

 • Austrálie

  The Bone Collector

 • Velká Británie

  The Bone Collector

 • Irsko

  The Bone Collector

 • Nový Zéland

  The Bone Collector

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 1999, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  **

  „Berte to od neho ako kompliment.“ Megaúspech MLČANIA JAHNIAT spustil v Hollywoode vlnu serial killer. Zrazu chcelo mať každé štúdio svoju dvojicu nesúrodých hrdinov (najlepšie detektívov, ale nie je povinnosť) idúcich po sériovom vrahovi. Bohužiaľ, ako to už chodí, kvalita postupne klesala. Najskôr prišli špičkové napodobeniny (SEDEM, ZBERATEĽ BOZKOV). Potom o dosť vypĺznutejšie, ale stále teoreticky pomerne kvalitné kópie (VRAŽDY PODĽA PREDLOHY). A dokončili to mizerné kusy (SLEDUJE ŤA VRAH). Prepad kvality bol taký horúci, že ak aj producenti dali zelenú projektu so sériovým vrahom, príbeh nebol postavený ani tak na pátraní po zabijakovi, ale skôr sa tento šialenec stával zvrhlým ústredným hrdinom (PARFUM: PRÍBEH VRAHA, HANNIBAL). ZBERATEĽ KOSTÍ nie je úplne mizerný... ale nemá k tomu ďaleko. Vďaka zlovestnej atmosfére, ukazujúcej obľúbený New York z odvrátenej stránky, sa mu sčasti darí držať divákovu pozornosť. Bohužiaľ, scenár je mimoriadne zlý; ak je niečo otrasnejšie, ako nudné vraždy a trápny vrah, potom už iba záverečné odhalenie jeho identity a motivácie (+ posledné sekundy, ktoré museli vypadnúť z iného filmu a nikto si to v strižni nevšimol). A ruku na srdce, netradičné duo ochrnutý Denzel Washington/Angelina Jolie je natoľko nesúrodé, až to vadí.(3.5.2009)

 • martycross
  *****

  Podle mě podhodnocený film. Snad proto, že vznikl v dekádě vynikajícíh thrillerů jako je např. Sedm či Mlčení jehňátek. S postupem času však vyplývá na povrch jeho ojedinělá atmosféra a originální, velice zapamatovatelný děj podpořený zajímavým složením herců, který v tomto případě hraje do karet filmu. Správně to napsal uživatel DHDV, cituji: "v roce 1999 se ještě nevědělo jaká bída nastane v roce 2010 na filmy". V současné "tvorbě" kriminálních thrillerů tento film naprosto nekompromisně "vyčuhuje", a proto po jeho včerejším, opětovném zhlédnutí na TV NOVA zvedám jeho hodnocení z původních 4* na plný počet.(27.1.2011)

 • Radyo
  ***

  Vlna kritiky, která se proti tomuhle snímku zvedla po jeho uvedení do kin, se mi naštěstí vyhnula, takže jsem si tento thriller mohl vychutnat bez nějakých přehnaných očekávání a bez emocí. Určitě nejde o žádné převratné dílo, ale myslím si, že kritici tvůrcům trochu ukřivdili, a že ten film zase takový průšvih není.(23.7.2002)

 • Fallen_One
  ***

  Tenhle rejža točí samé průměrné filmy. Snaha o to vyrovnat se Jehňátkům a Sedm, ale nějak to pokulhává ve všech směrech. Napětí sem tam ano, ale dle mě ničím extra výjimečné. Herci taky zrovna nepředvádějí svoje nejlepší výkony a celkově se to tak nějak táhne. Způsoby smrti zajímavé...nebo spíš ta pointa JAK jsou kopčený. Ale na konci zbytečně moc mrtvol. Škoda.(25.2.2010)

 • Shit
  ****

  Skvělej thriller, kterej se snaží kopírovat slavnější film Sedm a to se mu asi 3/4 filmu celkem obstojně daří, jenže závěrečná pointa vraždy je přinejmenším tuctová a celý pátraní a vyšetřování, který probíhalo předtim se tim kazí a film zapadá do průměru normálních ne moc zajímavých thrillerů. Naštěstí to celý zachraňuje Denzel Washington, kterej ačkoliv je po celou dobu nehybnej a válí se jen na posteli s ultra kompem, tak zase předvádí jak skvělej herec to je a vpodstatě s jednim prstem táhne celej film a jenom občas mu vypomůže Angelina Jolie. Nebýt Sedm a dementního konce, tak by to byl určitě jeden z nejlepších thrillerů, takhle ztrácí originalitu, ale i tak je to výbornej film(7.7.2005)

 • Ed O'Neill

 • - Christopher Crowe pracoval na přepisování scénáře. (PußyMagnet)

 • - Spoiler: Aby zmátl publikum a zvýšil napětí, Michael Rooker hrál v několika scénách maskovaného vraha. (PußyMagnet)

 • - Když Amélie skočila do vody zachránit starce a dívku, skákala Angelina ve skutečnosti do vyhřívaného bazénu, obsahující barvivo, aby voda vypadala jako mořská. (PußyMagnet)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace