Reklama

Reklama

Sběratel kostí

  • USA The Bone Collector (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Policejní vyšetřovatel Lincoln Rhyme, autor několika knih o skutečných kriminálních případech, je už čtyři roky ochrnutý. Starají se o něj ošetřovatelka Thelma a technik Richard Thompson. Rhyme může pohybovat pouze ústy a jedním prstem, jimiž ovládá počítače. Ví, že nemá šanci na vyléčení, a právě chce spáchat sebevraždu, když ho detektiv Paulie Sellitto požádá o pomoc. Mladá policistka Amelie Donaghyová z oddělení kriminality mládeže pořídí na místě nálezu mrtvého muže fotodokumentaci a zachytí několik věcí, které tu vrah záměrně odložil. Lincoln Rhyme na fotografiích odhalí vrahův vzkaz, který má při správné analýze napovědět policii, kdy a kde dojde k další vraždě. Prosadí, aby byla k případu přidělena Amelie, navzdory jejímu odporu k vyšetřování vražd. Přestože vrahův vzkaz rozluští, přijde policie pozdě. Šéf oddělení vražd není spokojen s probíhajícím vyšetřováním a Rhyma i Amelii odvolá. Dívce se však podaří ukrást důkazy, zajištěné na místě činu, a Rhyme pokračuje v pátrání. Nechá si vyhledat podobné případy a zjistí, že se násilník pokoušel komunikovat s policií už dřív, jeho vzkazy však Cheney nedokázal „přečíst“. Vrah, vydávající se za taxikáře, vezme na nádraží do vozu starého muže s malou vnučkou a cestou zastřelí policistu, který ho staví pro dopravní přestupek. Rhyme rozluští další vzkaz a Amelie na místě, které určil, opravdu nalezne unesenou dvojici. Starý muž je sice již mrtev, dívenku však zachrání. Navíc najde další stopy a pochopí, že na řadě má být Rhyme. Spěchá k němu, ale vrah má náskok. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (416)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Vlna kritiky, která se proti tomuhle snímku zvedla po jeho uvedení do kin, se mi naštěstí vyhnula, takže jsem si tento thriller mohl vychutnat bez nějakých přehnaných očekávání a bez emocí. Určitě nejde o žádné převratné dílo, ale myslím si, že kritici tvůrcům trochu ukřivdili, a že ten film zase takový průšvih není. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Ach jo, další převedení knihy do filmu, které nemá šanci dosáhnout kvalit svojí předlohy.....Bohužel vám nemůžu říct, kdo byl vrahem v knize, jen můžu říct, že zápletka románu Jefferyho Deavera byla tak nějak "logičtější" - vrah chtěl motivovat hlavního hrdinu, který ve svém stavu ztratil veškerou chuť a sílu do života. I výkon mladé Angeliny stojí za vidění - alespoň herecky. Ode mě 60%. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $73miliónovTržby USA $66,518,655Tržby Celosvetovo $151,493,655║ na thriller dosť slušné čísla _Režisérsky štýl Phillipa Noyce my vždy sedel a pri tomto prípade tomu nie je ináč. Kriminálny príbeh s dávkou tajomna je tak prešpikovaní, že s nášho pohľadu pozorovateľa treba ostražito striehnuť a lámať si hlavu nad podstrčenými dôkazmi spolu s dvojicou pátracích detektívov v podaní Denzel Washington a Angelina Jolie. Gradácia deja trvá až do konca a vyvrcholenie snímky len môže nakoniec uspokojiť chúťky po poriadnom thrillery aký dosť citeľne po filme Sedem na trhu chýbal. Zberateľa kostí som našťastie videl v kine a o to pocit z filmu je umocnenejší, bol to zážitok, dosť hustý na atmosféru. /videl v kine: 95%/ ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Místo činu bylo ,,nahráno“, vrah nám chce něco říct... PŘÍBĚH:**** bez dlouhých caviků se jde na věc. Skládačkový krimi thriller (jako puzzle) – to všichni známe, to už každý viděl. Tento je však podařený. Zejména právě příběh, výborný zvuk a D.Washington mají zásluhu na tom, že nemusíte přemýšlet, jestli A. Jolie získává vaše sympatie postavou, rolí nebo dokonce herectvím./ HUMOR: 0 – co by mělo být na úchylným vrahovi k smíchu./ AKCE: 0 – není to akční film, ale závěrečný (neobvyklý) souboj je velmi zajímavý./ NAPĚTÍ:**** už jen analýzy ochrnutého D.W.(který ač nehybný, předčí mnoho hýbajících se) v sobě mají zajímavý náboj. Dále ohledávání míst činu a skládání mozaiky má dle mého výbornou atmosféru. Tím je tedy jasné, že napětí si drží celý film. A se závěrem se stupňuje. Pokud tedy chcete. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Berte to ako kompliment.“ Megaúspech MLČANIA JAHNIAT spustil v Hollywoode vlnu serial killer. Zrazu chcelo mať každé štúdio dvojicu nesúrodých hrdinov (najlepšie detektívov, ale nie je povinnosť) idúcich po sériovom vrahovi. Bohužiaľ, kvalita postupne klesala. Najskôr prišli špičkové napodobeniny (SEDEM, ZBERATEĽ BOZKOV). Potom o dosť vypĺznutejšie, ale stále teoreticky pomerne kvalitné kópie (VRAŽDY PODĽA PREDLOHY). A dokončili to mizerné kusy (SLEDUJE ŤA VRAH). Prepad kvality bol taký horúci, že ak aj producenti dali zelenú projektu so sériovým vrahom, príbeh nebol postavený ani tak na pátraní po zabijakovi, ale skôr sa tento šialenec stával zvrhlým ústredným hrdinom (PARFUM: PRÍBEH VRAHA, HANNIBAL). ZBERATEĽ KOSTÍ nie je úplne zlý, ale nie je ani prehnane dobrý. Vďaka zlovestnej atmosfére, ukazujúcej obľúbený New York z odvrátenej stránky, sa mu sčasti darí držať divákovu pozornosť. Atmosféra je skutočne prekrásne temná, miestami možnože už až extrémne temná, ale páčilo sa mi to. Žiaľ, scenár je mizerný. Ak je niečo otrasnejšie, ako nudné vraždy a trápny vrah, potom už iba záverečné odhalenie jeho identity a motivácie (+ posledné sekundy, ktoré museli vypadnúť z iného filmu a nikto si to v strižni nevšimol). A ruku na srdce, netradičné duo ochrnutý Denzel Washington/Angelina Jolie je natoľko nesúrodé, až to vadí. Divákom sa to ale celkom páčilo; snímku s rozumným rozpočtom 73 miliónov obdarovali solídnou celosvetovou tržbou 151. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (12)

  • Paulie Sellitto (Ed O'Neill) nosí hodinky značky TAG Heuer Kirium Quartz a Richard Thompson (Leland Orser) nosí Casio DB-34. (dyfur)
  • Natáčení probíhalo v New Yorku. (reich)
  • Když Amelia (Angelina Jolie) skočí do vody, aby zachránila starce a dívku, tak herečka ve skutečnosti skákala do vyhřívaného bazénu, do kterého bylo přidáno rostlinné barvivo, aby voda vypadala jako mořská. (PußyMagnet)

Reklama

Reklama