Sběratel kostí

• Irsko

• Nový Zéland

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 1999, 114 min

Takhle nějak si představuju famózní krimi-thriller. Noyce brilantně zakomponoval spoustu atributů potřebných k mému vychutnání. Neskutečně temná mysteriózní atmosféra, hudba s nádechem zlověstnosti a beznaděje a skvostný noční New York. Celý film zdobí i špetka hlubokých scén (pozorování sokola během záchvatu, prohlížení Lincova postiženého těla, hlazení po ruce apod.). Angelina Jolie umí hrát, když se jí chce a tady se jí chtělo hodně. Nevšední, inteligentní tajemné krimi, které má něco do sebe. 80%(14.11.2011)

Samozrejme, ze to je slabej klon Sedm, ale porad to je na velice vysoke urovni. Nejvetsi problem filmu je podle me Denzel Washington. Ac to zahral dost dobre, a ten napad s genialnim flojdem co se nemuze hejbat a radi mladsi "kolegyni" je slusnej, tak to diky tomu ztraci dost napeti. Kdyz Angelina patra (btw hraje taky dobre) nekde na miste cinu, tak to je slusne napinavy jenze pak je strih na Washingtona jak ji rika co dal a vsechno napeti je v hajzlu. A navic zaverecna pointa je strasna ubohost. To uz bych si jako vraha dokazal predstavit Queen Latifah nez toho dementa. Ale ty vrazdy byli celkem slusne vychytany a navic potesi, ze se jim je nepodarilo zachranit, az na jednu. Slabsi 4*.(10.7.2005)

Lincoln Rhyme si celé dny jen tak polehává na posteli, hypnotozuje svými kukadly monitor a přemýšlí o tom, jaké by to bylo krásné mít zase funkční dolní končetiny. Není však invalidou odevzdaně čekajícím na příchod smrťáka, nýbrž elitním vyšetřovatelem, jehož mozek je stále na výplatní listině policie. Ve městě právě řádí nebezpečný vrah, jehož stopu Rhyme sice zachytil, ale běžet po ní musí někdo jiný - policistka Amelia Donaghyová, která se jako jediná dokáže na místě činu rozhlížet očima nehybného myslitele.(8.9.2009)

• dyfur

....90-te roky - šlo sa na vlne rôznych filmov o masových vrahoch-toto však je slabšie po každej stránke.Od A.Jolie ako vyšetrujúcej policajtky po D.Wasingtona -nuž čo mal chudák hrať ked mu dali úlohu imobilného,paralyzovaného detektiva - ťažko niekto niečo vymyslí,keď môže len ksichtom hýbať....pozrieť sa dá i trocha napínavé to je ,ale žiadna sláva.Bez hviezdneho obsadenia by to bol len jeden diel napr.z NCIS.(4.2.2016)

Vlna kritiky, která se proti tomuhle snímku zvedla po jeho uvedení do kin, se mi naštěstí vyhnula, takže jsem si tento thriller mohl vychutnat bez nějakých přehnaných očekávání a bez emocí. Určitě nejde o žádné převratné dílo, ale myslím si, že kritici tvůrcům trochu ukřivdili, a že ten film zase takový průšvih není.(23.7.2002)

• - Spoiler: Mezi původní literární předlohou a filmem lze najít několik odlišností. Například hlavní postava Amelie Donaghyová (Angelina Jolie) se v knižní předloze jmenuje Amelie Sachsová. Druhá oběť je v knize zabita v 15:00, oproti tomu ve filmu je čas smrti v 16:00. (Panfilmex)

• - Spoiler: Identitu vraha je možné vidět ve zpravodajství. (PußyMagnet)

• - Režisér filmu Phillip Noyce je muž, který si prohlíží knihy v knihkupectví, když Angelina Jolie vstoupí. (PußyMagnet)