Sběratel kostí

• Irsko

• Nový Zéland

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 1999, 114 min

Poměrně rozporuplný film. Na jednu stranu tu máme hodně sympatické postavy, ovšem samotná krimi zápletka není vystavěna úplně nejpoutavěji a film se příliš táhne na to, aby dokázal plně zaujmout. Vrah je navíc prakticky neodhadnutelný a divák během vyšetřování nemá šanci tvořit si teorie dopředu, což je škoda.(22.5.2016)

Pokud nemáte možnost zhlédnout tento film v originálním znění, pokuste se vyhnout dabované verzi Novy. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že snižuje výsledný dojem (terminologií ČSFD) minimálně o jednu hvězdičku. Což je velká škoda absolvovat, poněvadž se jedná o velice zajímavý thriller se skvělým obsazením. Angelina Jolie představující nezkušenou a řadovou policistku rozehraje společně s charismatickým Denzelem Washingtonem hru plnou záhad, hlavolamů a překvapení. Mimochodem, vzhledem k postavě, kterou zde Denzel hraje, lze zachytit nezpochybnitelný herecký um tohoto opáleného štramáka. Prvkem rozptýlení je El Bunda (Ed O´Neill), zjevivší se v seriózní filmové roli.(29.1.2011)

Toto je thriller, ktory som si cele roky plietol s inym thrillerom ZBERATEL BOZKOV (1997) s Morganom Freemanom, ale tym, ze som si teraz pozrel Zberatela kosti, si tieto dva filmy uz snad pliest nebudem. Ako aj uzivatelka Madison, aj ja mam rad tieto kriminalne thrillery podobne filmom MLCANIE JAHNIAT (1991) alebo SEDEM (1995), len mnohe dalsie thrillery sa uz tymto klenotom nedokazu vyrovnat. Atmosfera temneho New Yorku s neznamym vrahom, ktory unasal ludi a viditelne si s Denzelom a s Angelinou zahraval, kedze zamerne tam nechaval stopy alebo dokazne materialy - ludske kosti bola celkom napinava a kedykolvek mohol ten vrah Angelinu bez problemov zabit. Zaver bol aspon pre mna prekvapivy, pretoze som pocital s tym, ze to bude uplne iny vrah. ________ Denzel Washington - (Lincoln Rhyme) +++ Angelina Jolie - (Amelia Donaghy) +++ Queen Latifah - (Thelma) +++ Michael Rooker - (Kapitán Howard Cheney) +++ Michael McGlone - (Detectív Kenny Solomon) +++ Luis Guzmán - (Eddie Ortiz) +++ Leland Orser - (Richard Thompson) +++ Ed O'Neill - (Detectív Paulie Sellitto) +++(29.1.2012)

Mám ráda thrillery a mám ráda Denzela Washingtona, takže z mé strany se žádné zklamání konat snad ani nemohlo. Po celý film jsem se dobře bavila, zůstávala v příjemném napětí. Knihu jsem zatím nečetla, nemám tedy srovnání s předlohou a možná je to dobře. Kvalitu "Seven" film sice nemá - v tomto směru chybí hloubka, atmosféra (respektive ne tak dokonalá atmosféra), pořádná pointa... a škodí i hollywoodský konec, ale nemůžu si pomoct: mně se "Sběratel kostí" líbil. 80%(4.11.2008)

Veľmi kvalitný film. Skvelé obsadenie, super výkony Denzela Washingtona a Angeliny Jolie, neobyčajná téma, bezchybne natočené, perfektná myšlienka, výborná hudba, dostatok napätia, premyslený a vtipný scenár ... Celkovo filmu podľa môjho nič nechýbalo. Tento film mám veľmi rád. Je napínavý, chvíľami pre niekoho nechutný, ale proste veľmi dobrý thriller.(16.1.2015)