Sběratel kostí

The Bone Collector

Zberateľ kostí

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1999, 114 min

Obstojný thriller, kde Washington v pyžamu hraje pouze ukazováčkem a hlavou, Angelina výjimečně nehraje tělem a M.Rooker dle nepsaných regulí podobných filmů svým tělem diváky naschvál klame. Ač Denzel skrytě toužil po euthanasii v podobě udušení mezi dvěma polštáři na hrudi Queen Latifah, jeho špinavé šlapky na bílých ponožkách mohou svádět k myšlence, že se ten syčák potajmu klidně producíroval po pokoji..(11.1.2010)

Samozrejme, ze to je slabej klon Sedm, ale porad to je na velice vysoke urovni. Nejvetsi problem filmu je podle me Denzel Washington. Ac to zahral dost dobre, a ten napad s genialnim flojdem co se nemuze hejbat a radi mladsi "kolegyni" je slusnej, tak to diky tomu ztraci dost napeti. Kdyz Angelina patra (btw hraje taky dobre) nekde na miste cinu, tak to je slusne napinavy jenze pak je strih na Washingtona jak ji rika co dal a vsechno napeti je v hajzlu. A navic zaverecna pointa je strasna ubohost. To uz bych si jako vraha dokazal predstavit Queen Latifah nez toho dementa. Ale ty vrazdy byli celkem slusne vychytany a navic potesi, ze se jim je nepodarilo zachranit, az na jednu. Slabsi 4*.(10.7.2005)

• Hejtmy

Slaboučkej film. Vztahy a motivace v okolí hlavního postižence nejsou nijak vysvětlený, to proč si najal na hledání důkazů zrovna Angelinu už vůbec ne. Přijít na místo činu, říct, že tam vidím velký hovno, a pak s brekem odejít bych uměl taky... Samotná krimi zápletka nestojí taky za nic, tuctovej masovej vrah, nic novýho. Herecky od Angeliny jako vždy nula, Denzel Washington se celou dobu tvářil, jako kdyby měl zrovna nějaký střevní problémy, na pohled nic příjemnýho. Přitom to mohla být docela zábava, kdyby to nebylo natočený tak konzervativně a neoriginálně. 40 %(16.8.2012)

• eraserhead666

Nemáte-li slabost pro tvář Angeliny Jolie, její postavu, krásně plné rty a její pokusy o herectví (jako já kdysi míval), tenhle film vám skoro nic nenabídne. Slabý odvar takových těch sedmičkových thrillerů, kde se skoro nic neděje a skončí to trapným koncem ve stylu: "Hele, a koho to vlastně nakonec necháme na závěr jako že dělat, všechny ty věci? Ty vole, já nevím, zkusíme tohohle, třeba to moc lidem nebude připadat blbý." Mě to blbý připadalo, stejně jako skoro celý film. * teda jen za tu Angelinu a mou někdejší (kdeže loňské sněhy jsou he, he) slabost pro ni.(28.11.2009)

Ma to dobrých hercov (Denzel Washington, Angelina Jolie),nápady a ostatné veci čo taký krimi/thriller potrebuje ale ta atmosféra filmu bola pre mňa dosť slabá.Až ku koncu filmu to bolo sakra napínavé.Celý film som len na to kukal a tu atmosféru som tam vôbec necítil.Až na ten koniec.Ale stále je to dobrý film. 80% - 4*(25.5.2010)

• - Spoiler: Mezi původní literární předlohou a filmem lze najít několik odlišností. Například hlavní postava Amelie Donaghyová (Angelina Jolie) se v knižní předloze jmenuje Amelie Sachsová. Druhá oběť je v knize zabita v 15:00, oproti tomu ve filmu je čas smrti v 16:00. (Panfilmex)

• - Angelina Jolie přiznala, že do filmu natáčela i nahé scény, ale režisér je nakonec nezakomponoval, protože údajně odtahují od příběhu. (PußyMagnet)

• - Režisér filmu Phillip Noyce je muž, který si prohlíží knihy v knihkupectví, když Angelina Jolie vstoupí. (PußyMagnet)