Prostý kovář Balian potká svého otce, kterého ani nezná, a ten mu nabídne, aby s ním jel do Jeruzaléma. Balian sice nejdřív nechce, ale pak zabije kněze, který odmítá dopřát klid duši jeho ženy, která spáchala sebevraždu. Rozhodne se tedy následovat svého otce do Jeruzaléma, aby smyl hříchy své i své ženy... Balianův otec umírá, ještě předtím ale pasuje svého syna na rytíře a žádá po něm, aby byl čestný. Balian má brzy příležitost vyzkoušet svou čest. Stávající král Jeruzaléma umírá a chce, aby mu dál vládl rozumný člověk. A takového vidí právě v Balianovi a nabízí mu ruku své sestry, ve které našel zalíbení. Jenže za cenu smrti jejího manžela, což nemůže čestný muž dopustit. Netrvá dlouho a neutuchající rozepře mezi muslimy a křesťany vyústí ve válku o Jeruzalém... (TV Prima)

Rilian

Jako student historie k tomu řeknu jen to, že Balian z Ibelinu se asi teď pořádně otáčí v hrobě. To že ho dali dohromady s nevlastní dcerou jeho skutečné ženy by se mu předpokládám nelíbilo. A jenom dodatek. Balian z Ibelinu v Jeruzalémském království žil většinu svého života, měl bratra, nebyl nemanželský a už vůbec ne kovář. Byl to šlechtic nejvyššího možného stupně. Jinak by si určitě nevzal královnu vdovu... A u Hattínu mu mohlo být tak kolem 40. Ale i tak mě to celkem bavilo a vzhledem k tomu jak málo filmů z téhle doby vzniká musím dát tři hvězdy. A kdo je to sakra Tiberius? Ať sem se snažil sebevíc tahle postava nejspíš žila jenom v mozku pana Ridleyho. Mám pocit, že má znázorňovat Raymonda III. z Tripolisu, významnou postavu vlády Balduina IV. ()

stankub

Ridley Scott prostě umí, ať natočí cokoliv , vždy to má hlavu a patu, i když jsou jeho filmy poměrně dlouhé a náročné, ale mě to vůbec nevadí. ()

Kroupa

U Scotta (i Monahana, když už jsme u toho) je znát nějaká schizofrenie či co - v moderních filmech propracovává detaily s citem a úctyhodnou erudicí, v historických filmech se nechává strhnout k licencování, zkratkovitosti, klišé a snahy "zmodernizovat" vedení války (což je ve velkofilmech běžné alespoň od Statečného srdce) - nevěrohodným způsobem. Přesto to není tak křiklavé a většinou to nepřesahuje míru, kterou jsem ochoten bohorovně pominout. Ovšem bombardování Města a některé dalsí scény jsou na mě moc. I přesto jsem spokojen, protože od Gladiátora byl učiněn zásadní úkrok směrem k mému vkusu - méně opulence, klišé, lepší bonmoty, filozofický přesah a lidštější postavy. Bloom nezáří, čímž je pro mě věrohodnější (tedy až na jeho návrat do kovárny, který mi přijde k smíchu), a dává více vyniknout příběhu, který je pěkný, i když se dalo ve střižně zapracovat lépe. Jo a opět tu je vynucený a zbytečný souboj hlavních postav dobra a zla, ale není to takový kýč jako v G. ()

crozet

Výborná výprava a v rámci žánru "historický válečný film" ocenitelné ztvárnění obléhání středověkého města. A tak lze poměrně úspěšně snést obligátní antiscénář holywoodského velkofilmu. ()

M1k9

Paradoxně v době kdy na Orlanda začalo plivat nejvíce lidí přišla jeho největší role? Je to tak? :-) Nemyslím, že by zahrál nějak špatně, ale do takové role se vždycky hodí někdo charizmatičtější. No co, konečně změna. Více jsme si mohli vychutnat velkolepou výpravu. Je otázkou jak na tom kdo je s trpělivostí, když nemá tu svoji oblíbenou postavu. 5.5/10 ()

Kratoc

Takže si to shrneme: Orlando Bloom je fracek, který sprostě zavraždí (upálí) nevinného kněze a na následky jeho činu v první čtvrthodině filmu zemře minimálně dalších dvacet lidí. Tomu říkám prototyp kladného hrdiny. A to nemluvím o tom, že prostě Bloom může hrát možná tak prince v pohádkách České televize, ale jako akční hrdina? To opravdu ne. A navíc, sakra o čem ten film vlastně byl? ()

Murphy722

Špatná věc na tomto filmu byla jedině ta, že neuvedli hned pro všechny již režisérskou verzi. Na mnoho otázek Vám odpoví a ještě více Vás přikurtuje k židli. Setkal jsem se už s dosti názory po shlédnutí běžné verze s dosti negativními reakcemi. Nu ale po mém doporučení se podívat na verzi režisérskou mi pak každý dal za pravdu, že celý příběh dostal úplně jinší spád a doslova kolikrát i prkotiny, daly tomu všemu úplně jinší blištivý háv! ()

Eterninox

Učebnicový příklad toho, jak může špatně obsazená hlavní role zdegradovat jinak skvělý film. Nevadí, že příběh je mohutně výpravný, že scénografie je lahůdka pro oko, že soundtrack je opus magnum Harryho Gregsona-Williamse, nebo že vedlejší role na výbornou zastávají zvučná herecká jména. Stačí, když ústřední postavu ztvární Orlando Bloom, a filmový skvost je tatam. Bloomův extrémně jednotvárný herecký projev zabíjí pomalu každou scénu ve které se objeví, a navíc naprosto zbavuje pochopitelnosti některé klíčové momenty, které by v podání schopného herce mohly být materiálem pro zlatý fond filmu. *** Na Kingdom of Heaven je také pozoruhodné, do jaké míry film vylepšuje režisérská verze. Mnohem komplexněji jsou v ní například rozvity postavy princezny Sibilly a jejího syna (kteří v kinoverzi sloužili spíš jako kulisy) i malomocného krále (famózně zahraného Edwardem Nortonem). Celkově pak Director's Cut z filmu dělá méně "Gladiátora střiženého Pánem Prstenů“, a více úvahu nad rolí víry a náboženství v historii západního světa. Kterýkoliv studiový hlavoun, který tyhle scény nepustil do kina, by zasloužil o tu hlavu přijít. Kinoverze 75%, rozšířená verze 90%. ()

arcticsky

Kolikrát jsme to už viděli? Velkolepé, skvěle natočené bojové scény doprovázejí historicky i jinak naprosto dementní děj......ach, ten Hollywood! Velmi slabý průměr! ()

JK-Stinger

Solidní snímek z křižáckých dob Jeruzalémských, kde Orlando konečně vypadá jako chlap a ne jako elfí princezna, nebo pirátské štěně (nic proti, oboje mám rád, ale ani v jednom nepůsobil moc mužně). Slušný příběh, intriky, trochu nepochopená přehnaná hrdost a hlášky, které syn opakuje po otci ve větším počtu, než by se hodilo. Poslední dobývání ale mistrovsky zvládnuté a proto mohu jen doporučit. ()

Nolanofil

Mne sa páčila aj kino-verzia, ktorú sám Ridley Scott nazval trailer k predľženej verzií. A mal pravdu. Director's cut je u Kráľovstva nebeského nevyhnutnosťou. Je to perfektne zrekonštruovaná historická udalosť, v hollywoodskom balení ala Scott. Perfektné vo všetkých ohľadoch, od mohutnej výpravy až po prepracované postavy, so soundtrackom, ktorý si môžte púšťať furt dookola a nikdy neomrzí. Najlepší historický film. ()

Illy

S odstupem deseti let a po zhlédnutí režisérské verze zvedám hodnocení na 80%. Možná jsem před lety očekával něco jiného, možná jsem starší a hloupější, možná je to jen a pouze opravdu dobrý historický film. ()

petikacka

Tenhle film má velké štěstí, že jsem mu dala druhou šanci...Napoprvé jsem ho absolutně zavrhla kvůli tomu všudypřítomnému náboženství a bohu, úplně mě to vytočilo...Dala jsem si pár let...nabrala trochu nových zkušeností...vyklidnila jsem se...No a dneska ho MILUJU!!! ... Moje absolutní srdcovka...Ale bacha, nezačala jsem věřit v boha!...Akorát mě to už prostě neuráží...Ať si každý věří v co chce...Je to o toleranci...Za mě absolutních 100% ()

Emzet

Je mi vcelku jedno, zda Scott chtěl komentovat něco obecnějšího o lidské povaze či o (jím předpokládaném) naturelu předkládaných náboženství, či zda šlo jen o poněkud opožděný, koktavý pokus o odpověď na 11. září a americkou invazi do Iráku (byť bych čistě nezávazně řekl, že "B" je správně), protože nakonec jsem - a přiznávám to otevřeně - Království nebeské ani nedokázal dokončit, ani po třech měsících ne, a to ani onu vychvalovanou režisérskou edici s epickou stopáží, přestávkou a údajnou mnohem větší propracovaností (zasekl jsem se odhadem někde ve dvou třetinách). Myslím, že bych dokázal překousnout Scottovu vadnou ideologii, prezentující tmářské, pověrčivé, nenávistné křesťanství a barevný, oduševnělý a vznešený islám a jeho zmatené pokusy aplikovat to na sociopolitickou situaci raných let druhého tisíciletí. Dokázal bych překousnout ahistorismy (hlavně ve smýšlení téměř všech postav) a téměř do očí bijící logické blbosti (konečně to není věc, na niž kladu u uměleckých děl důraz primární). Ba dokonce bych pravděpodobně byl schopen akceptovat Blooma coby protagonistu (za mě opravdu nebyl tak špatný, jak se tvrdí). Ale tu ubíjející, zmateně se potácející nudu, která se snaží komentovat něco, co by raději komentovat neměla, tu vážně odpustit nemůžu. Scottovy filmy pro mě odjakživa byly na hod mincí - velké, skvělé věci se střídají s banálními, nudnými, rozpačitými. A je to snad jediný režisér, u něhož pořád ještě nedokážu porozumět a zanalyzovat, proč tomu tak je - co je onen klíč, ono "rule of thumb" které by mi napovědělo, do které roviny ten který výtvor bude patřit. Rozhodně ale díky tomuto filmu spolu s Thelmou a Luisou můžu říct, že postaví-li svou ideologii nad cokoliv jiného, půjde spíš o onen průšvih. Ta občasná vizuální přitažlivost a vcelku vkusná režie davových/bojových sekvencí, typická Eva Green či pouze hlasem hrající (a skvěle!) Norton na tom fakt nic nezmění. ()

JM87

Tady nejde dát míň jak plnej počet hvězdiček. Prostě poctivá filmařina z doby, kdy Ridley netočil sračky jako Prometheus. ()

Berry

Nikdy bych nevěřila, že to řeknu, ale z Orlanda Blooma se stává dobrý herec! A to dokonce herec, který s malou pomocí utáhne celý film... Království nebeské trochu připomíná např. Gladiátora nebo Troju, ale ani v jednou z těchto filmů nebyly tak skvělé a s přehledem natočené bitvy, jako právě tady. Je sice pravda, že v Gladiátorovi byl o něco lepší příběh, ale to nebrání Království nebeskému stát se jedním z nejlepších filmů Ridleyho Scoota (ostatně pro mě je Ridley asi jediný, kdo umí dělat pořádné a kvalitní historické snímky) . Za zmínku taky určitě stojí i další skvělé herecé výkony Evy Greenové, Jeremyho Ironse, Edwarda Nortona nebo Brendana Gleesona. ()

ddf76

Spis 4 1/2 kvuli preplacanym zaberum s digitalnimi triky. Tech zaberu je na muj vkus moc. Vyborny Edward Norton v roli krale Baldwina IV. Dalsi velmi dobre vykony podali David Thewlis v roli rytirskeho lekare a Ghassa Massoud v roli Saladina. Jako ateista film doporucuji :). ()

Pfff

Normálně už jsem na tom byla 2x a jsem maximálně spokojená! Dokonce mi to líbil víc než SW3,které jsem viděla o pár dní později. Orlando podle mě předvedl zatím svůj nej výkon! Film má spád! Ani chíli jsem se nenudila a dvě a půl hodiny mi uběhlo neuvěřitelně rychle! Co se týče vizuální stránky taky to nemá chybu..někomu možná bude vadit, ž eje to tak trochu ponuré..ale to "válečné filmy" bývají. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (více)

Posily pro Assassin’s Creed

Posily pro Assassin’s Creed

05.10.2015

Filmový příspěvek do herní série Assassin's Creed, na který dohlédne režisér Justin Kurzel (Macbeth), vypadá čím dál tím lépe. Michael Fassbender si v něm zahraje nového hrdinu Calluma Lynche, který… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze