Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

BS

Moje první pořádná zkušenost s jihokorejským filmem a hned takovýhle těžký kalibr. Film jsem dokoukal před několika málo okmažiky a nevím co říct, možná...po technické stránce je film na vynikající úrovni, kamera, střih, hudba, žádné rušivé momenty, zpomalený záběr sedne, prostě extratřída, dál tu mámě samotný obssah, čistou romantiku, která se změní v nelítostné drama! Chybělo málo a brečel jsem. Po druhém zhlédnutí sem snížil o jednu, film trochu ztrácí dech v druhé polovině... Bohužel :( ()

Thommie

Emoce vykřesané z jednoho lidského příběhu. Kolika lidem se stalo tohle nebo něco podobného? Myslím, že jich není málo. Ten příběh je vpodstatě obyčejný. Řekněme si upřímě, co nás na tom tak dojímá? Ten příběh? To snad ne, tohle přece slyšíte dnes a denně. Spousta dvojic není "ideálních". Ale na tomto nás dojaly ty potoky slz, které od poloviny nekonečně a nepřetržitě plynou. Naprosté citové vydírání, zabalené do takového hávu, že je stěží rozpoznatelné. Ale neodiskutovatelné. Ten film nemá jinou myšlenku, než dojmout diváky, což je dost málo podle mě. Sice jsem se ani moc nenudil, což dotěď nedovedu pochopit, protože to bylo hodinu a půl naprosto o ničem. Chápu, že tam musel být konstrast, ale ten se defacto nakonec nekonal. Příběh plynul a naprosto mě míjel. Na provedení si sice nemůžu stěžovat, ale jak říká Marius, jediný plus jsou herecké výkony. ()

terunka003

Romantické, dramatické, emoční, pohádkové × trochu natažené. Korejci prostě umí točit romanticko-dramatické filmy. Tenhle byl obvzlášť povedený. Jen byl asi moc natažený, hlavně ten konec, nebo nebyl? Každopádně bylo po první hodině filmu jasné, že děj je až moc šťastný na to, aby takhle skončil. Slzy tečou už když opustíme doktorovu kancelář. Opravdu podařená emoční scéna byla na místě odpalovny. Film vás pohladí, pobaví, rozněžní a v závěru má i nějakou naději. "Když zmizí paměť, zmizí i duše." ()

uhlajz

Silný příběh a silné 4*. Asi jsem neměl koukat na director´s cut, protože mi to přišlo trochu rozvleklý. My sassy girl na mě zapůsobila o něco víc. Ye-jin Son je ale rozkošná:-) ()

VittaBella

Nádhera! Při sledování tohoto snímku jsem měla pocit, že jsem se ocitla v jiné filmové dimenzi. Nikdy mi scény nepřipadaly jako krásné obrázky, které by se obešly i beze slov; jakoby každý záběr naplňovala ta nejčistší láska mezi hlavními představiteli. Nejsem zrovna romantik, ale tenhle příběh je tak přirozeně dojemný a smutný, že si musí každého podmanit... ()

neoBlast

[Čtvrté zhlédnutí; vždy DC] Těžko mohu popsat pocit v hrudní části, který mám vždy při sledování A Moment to Remember. Je to snímek kde mi přijde kompozice záběrů (výrazné využívání hloubky ostrosti kameramanem), jednoduchá hudba, každá vyřčená věta absolutně geniální, promyšlená a smysluplná. Typově přesně obsazení Woo-sung Jung a Ye-jin Son odvádějí vrchol svého herectví a osudy těchto postav již nikdy ve svých filmografiích nepřekonají. A už jsem zmínil, že u toho ostudně řvu jako želva? Pokaždé! 95 % ()

marvan

Dva překrásní mladí lidé se rozhodnou navzdory sociálním rozdílům spojit svou špičkovou genetickou výbavu. Ona je zhýčkaná dcerunka nechutně bohatého kapitalisty, on chudý tesař, ačkoli bych oběma věřil spíš kariéru v modelingu. Pro zvýšení srdceryvnosti trpí dívenka Alzheimerem, velmi vhodně zvolenou nemocí, neb je prosta jakýkoli nechutných vedlejších projevů a dá se tedy u toho hezky slzet dojetím. Ale co kdyby byli oba oškliví a ona místo Alzheimera měla boční vývod? To by teprv byla romance! ()

lennyd

Potkali se jednoho dne v obchodě, a už toto setkání v obou zanechalo nezapomenutelnou vzpomínku. I když každý z nich pochází z úplně jiné sociální vrstvy, a jejich vztahu nepřejí ani její rodiče, ani kamarádky, i přes všechny tyto rozdíly je jasné, že jeden byl stvořen pro druhého. Ale osud dokáže být velmi krutý, a jediným tahem štětce slibně se rozvíjející vztah dvou mladých lidí přetrhat. Ale láska dokáže být silnější, nebo ne? ... Tento film má jednu velkou nevýhodu, a tou je, že mám hodně hluboko v paměti podobně (ne-li úplně stejně) laděný Zápisník jedné lásky, který mne oslovil přece jen o chloupek více (a o chloupek dřív). Takže jsem celou zápletku víceméně očekával, a tudíž mne film tolik nezasáhl (ano, taky jsem při závěrečné scéně v obchodě nějakou tu slzu uronil, ale v americké "verzi" jich bylo víc). Chválím herecké výkony obou hlavních hrdinů - i když mi většinou v asijských filmech herci splývají, tak zde oba dva byli natolik výrazné osobnosti, že si je splést nešlo. Také chválím příjemnou hudbu (věřím že je poslouchatelná i samostatně), nicméně ke korejskému filmu bych si představoval něco korejštějšího. Ale kritika stranou - Moment to Remember mne určitě překvapil, potěšil a řadí se k mým nezapomenutelným filmům.. ()

Javad

Ak čírou náhodou čítaš tento komentár a o tomto filme nič ešte nevieš, tak ti poradím: nič o ňom ani nezisťuj, pretože každá aj tá najmenšia informácia by ti mohla skaziť krásny filmový zážitok... ()

Maki89

takéto filmy robia česť romantickým filmom.. nie tie americké bullshity, ktoré chrlí na nás hollywood jeden za druhým... herecké výkony na vynikajúcej úrovni... príbeh pekný a veľmi smutný.. hudobný doprovod výborný... odkladám si do zbierky na ďalšie pozretia... 9/10 ()

danoo

Žiadne slová nedokážu dokonale vystihnúť nehu a krásu zachytenú v tomto filme. Presnejšie ide o radosť, ktorú cítime po zistení, že sme konečne našli spriaznenú dušu a bolesť z poznania, že sa nám rozplýva pred očami. Režisér k tomu primerane dávkuje i humor a pocit sladkosti z dvorenia, ktorý tak chýba v mnohých súčasných filmoch. Španielske ľúbostné piesne v prvej polovici zasa vytvárajú hravú atmosféru vytvárajúcu spojenie s druhou, srdcervúcou časťou. Rezultát je tak krásnosmutný, avšak bez akejkoľvek sentimentality. ()

rockwoman

"Odpuštění je obětování malého kousku srdce na oltář svojí nenávisti." ...A proto užívejme si každého dne, netrapme se zbytečnostmi, važme si zdraví a maličkostí, které jsou viditelné jen a pouze srdcem. ()

elanius

(105/2015) / Z komentárov je vidieť ako moc diváci prepadli tomuto filmu. Ja mám ale pocit, že film je mierne nadhodnotený. Unikátny je v tom, ako sa jednoznačne koncentruje na romantickú líniu dvojice a tomu podriaďuje všetko. Problém je, že chvíľami som bol presne týmto vytrhnutý z pozornosti, tým pocitom ako moc tu niekto chce vyšťaviť emócie na maximum a to aj tými najjednoduchšími gýčovitými spôsobmi. Diváci proste filmu odpustili viac ako je bežné, možno aj tým nepatrným exotickým nádychom. Pretože aj keď film je z Južnej Kórei, drží sa docela štandardných postupov, a nemyslím si, že v Hollywoode nevznikli porovnateľné romantické filmy. Výborná je ale určite je hlavná dvojica, skvelý obaja herci, krásne zapadli do štýlu filmu a bola radosť sa na ich scény pozerať. Škoda hudby, ktorá je proste hrozná a chvíľami robí z filmu nefalšovanú telenovelu. A Moment to Remember je pekný, žánrový film, ktorý je povinnosť pre každého romantika, ale pocit, že sledujem výnimočnú kinematografiu sa jednoducho nedostavil. (7/10) ()

Brandon

Právě jsem byl katapultován rychlostí světla do filmového nebe. Nebe plného silných, ale krásných emocí, bez jakýchkoliv lží, malicherností, pýchy, hlouposti, nenávisti a zloby. ()

Moogwi

Při svých ohodnocených 1499 filmech jsem si řekl že tu kulatou patnáctistovku oslavím nějakým vyjímečným filmem, na který jsem se už dlouho těšil, no a volba nakonec padla docela jednoznačně na moment to remember, a po shlédnutí můžu říct, že jsem za to rád :) ()

dANo

Po čase som opäť vstúpil do kórejských romantických vôd a nesmierne a dosť dlho som sa na tento film tešil, lebo som mal trochu problém nájsť k nemu vhodné titulky... Nakoniec som sa dočkal, dokonca sa mi dostala "do rúk" Director's cut verzia, ktorá je o pol hodiny dlhšia, čo v konečnom dôsledku vôbec nebolo na škodu. Film je totiž prvotriedna filmarina, so skvelou hudbou, hereckými výkonmi a samozrejme silným príbehom. Aj keď musím priznať, že stredná tretina filmu nebola taká úchvatná ako prvá a hlavne posledná. Slzy sa objavili aj v mojich očiach a vôbec sa za to nehanbím :o). Pritom sa však nedá povedať, že by tvorcovia diváka nejako citovo vydierali, práve naopak - dokázali podať ľudské nešťastie takým spôsobom, že som nakoniec bol rád, že to tak skončilo, ako to skončilo. Ozaj nezabudnuteľný zážitok! ()

Tomesh

Poslední dobou se mi stávají zajímavé náhody. Třetí film v řadě ve třech dnech, který se má cosi společného se svými dvěma předchůdci. První jsem označil odpadem, druhý nebyl vůbec špatný, ale až tento je dokonalý. Možná jednou napíšu ještě něco víc, ale teď jsem absolutně rozstřelenej! ()

Millanium

Po slabším začátku se z filmu vyklubalo něco neuvěřitelného. Rozhodně se nejedná o žádný Hollywoodský kýč, ale dojemný příběh beroucí přímo za srdce. 90% ()

skretik

Práve som si všimla, že som videla "director's cut", takže hodnotím túto verziu. 1. polovica bola na asi 7*... 2. polovica mi naozaj veľmi pripomenula The Notebook. Práve som sa pozrela na roky oboch filmov a je naozaj prekvapivé, že ten istý rok. Tým pádom, s čistým svedomím dávam 5*. Príbeh je oproti Notebooku pre mňa vykreslený lepšie. Retrospektíva mi v tomto prípade až tak nesedela. A určite je to obohatené tou 1. polovicou príbehu (v Notebooku človek veľmi dlho tuší, tu veľmi dlho netuší). Dojemný film plný pekných myšlienok. Krásne je zobrazený priebeh toho jej stavu ("Young-mine, milujem ťa")... (snažila som sa čo najmenej spoilerovo). Možno pre niekoho gýč, pre mňa rozhodne nie... A aby som nezabudla, úžasné herecké výkony (na všetky strany, človek cítil tie emócie aj cez tú blbú obrazovku, verne zahrané naozaj ťažké scény...) a krásna hudba. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz