Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

Wolvie

Průzračně čistá romantika.Nemám tušení,jak tvůrci dokázali při tak velké koncentraci kýče natočit film,který nepůsobí ani trochu pateticky,ale je jen a pouze krásný a úžasně dojemný.Jestli máte pocit,že jste u filmů zapomněli plakat,pusťte si Moment to Remember.Je to sázka na jistotu. ()

Colleague

Jsem hrozně vděčný těmto stránkám, protože bez nich nevím, jestli bych o Nae meori sogui jiugae vůbec někdy zavadil. Každopádně u mě trhl film hned 3 rekordy . Je to lepší romantika než Láska nebeská, smutnější než Návrat do Cold Mountain a Ye-jin Son se mi líbila, jak zahrála, ještě víc než Maryl Streep v Sophiině volbě. Navíc hrozně příjemná změna v záplavě filmů z USA. Pro nás Evropany má ještě kouzlo ta asijská kultura, jiná gesta, intonace hlasu, herečky mají velká černá kukadla, trochu jiné vlasy atd. Nádhera 100% ()

RedDuck

Tuctový námět rozvlečený do dlouhé stopáže s žánrovou hudbou a klišé. Kdyby to bylo od Američanů nebo Němců tak to tady asi všichni strháte a vzývané klady se přetaví v zápory. Nessun dorma a podobný operní odrhovačky maj na mě emocionální dopad, ale nemusím u toho mít muskající se modely. Chce to nějaký zvrat vedoucí k emocím, nikoliv žebrání o ně. Film si přesto zaslouží dobré hodnocení díky technickému zpracování, řemeslnosti herců a příjemné civilní atmosféře. ()

Pauliii

Romantické drama, na které se jen tak nezapomíná. Vryje se hluboko nejen do paměti, ale i do srdce jako stopa andělsky čistá, která přináší ještě čistší lásku dvou obyčejných, ale přeci tak ohromně silných, bytostí. Tento film zanechává dojem, zvláště, když Choi Chul-soo řekne Kim Su-jin na závěr, který je velkolepý: Sarang heyo. Krása. ()

manhamaya

Předtím, než jsem viděla film, četla jsem si mnohé komentáře ostatních o silných emocí doprovázené slzami při shlédnutí filmu a říkala si: "Herdek, mě, aby nějaký romantický film rozbrečel? Nevěřím. Ten tedy musím vidět! Určitě musí být většina komentujících až moc přecitlivělá." Zpočátku mě film příliš nechytil, přišel mi zvláštní, aby se tímto stylem do sebe dva lidé zamilovali - no, ale kdoví, jak to chodí v Koreji, že :). Ale později mě natolik pohltil, tolik mi dal a tak moc mě dojal až k slzám, že jsem pak nemohla v noci spát. Tento film dokáže proměnit vaši vnitřní tvrdost, lhostejnost a probudit vaše hluboké vnitřní emoce, o kterých nemáte nyní ani ponětí. Obohatí vás natolik, jak žádný jiný film. Víc nemusím říkat, sám film k vám nezapomenutelně promluví. ()

Eluin

Poměrně známý korejský snímek jsem shlédl v režisérské verzi, díky čemuž jsem zkoušel tipovat která scéna patří mezi tu cca půlhodinku, jež se nakonec ve verzi pro kina neobjevila. Mám několik vážných kandidátů. Film jako takový je v podstatě romancí mezi majetkově nerovným párem, což není nic nového pod sluncem. ON a ONA (korejská jména si ke své škodě takřka nikdy nepamatuji) se do sebe kuriozně zamilují a plánují společný život. Svět ve filmu ovšem není tak idylický, jak by se snad zprvu mohlo zdát. Zápletka tedy působí poměrně tuctově a z velké části v podstatě i je, co však film vynáší mezi (patrně) nejlepší jihokorejské snímky poslední dekády, je jeho provedení, které veškeré emoce "ždímá až na kost" (a to prosím neberte nikterak pejorativně). Druhá polovina filmu rozhodně není nic pro emocionálně slabé povahy, doporučuji vybavit se potřebným počtem papírových kapesníčků. Trochu mě na filmu iritovala hudba, zejména ta, u níž jsou uvedeny (v mé verzi) české titulky, ale není to zase nic tak hrůzostrašného a své místo ve filmu má. Herecké výkony se mi těžko hodnotí, protože obecně u asijských herců mám trochu problém s jejich prací s mimikou, nicméně obě hlavní postavy působily velmi uvěřitelně a věrohodně. Film je celkově dost soudržný a technicky vybroušený k velmi pěknému pokoukání. Více než 2 hodiny strávené u tohoto filmu nepovažuji za promarněný čas, pokud se Vám třeba líbí filmu typu americké Love Story, tak je sledování "A moment to remember" doslova povinností. ()

JankaJBLK

Tento film bol KRÁSNY, nemám rada tie gýčové romantické filmy (Pilcher, Steelovú) ale tento ma dostal. Prekvapil ma, nemyslela som si, že bude fakt taký dobrý. Nie je romantika ako romantika...Žiaľ slzám sa nedalo ubrániť, aj keď som sa snažila. Vážne krásny film, nepamätám sa, že by američania natočili takto romantický a pekný film zároveň... ()

Doomedx

No, vsechno uz bylo sepsano v komentarich nade mnou popr. pode mnou a jen bych se opakoval. Bylo mi jasne ze se ma jednat o smutny romanticky film.. jenze ja odolaval docela dlouho, az to "nebe" me trosicku dostalo do kolen, uznavam. Nejvetsi problem celeho snimku je nejspis jeho stopaz, ale ja si to prijemne uzival a nenudil jsem se ani minutu. Po skonceni jsem se asi jako vetsina lidi krapet zamyslel nad svym zivotem a podekoval v duchu, ze je zatim docela "v poradku" v ramci mezi. Jsem zvedavej jak pohnojí remake tento rok. 85% ()

Evander

Nevím jestli ještě někdy budu mít nervy na to, nechat se takto emočně ždímat, ale tentokráte je to plný počet. Neuvěřitelně silné téma, skvěle zahrané a navíc opět fantastická Ye-jin Son. Závěrečná půl hodina v Director's cut je však pouze pro otrlé, je to čiré týrání lidské duše. ()

kubka4

Přemýšlím, co bych napsal... Mám v hlavě tolik myšlenek, ale jak je vyjádřit? Pravděpodobně to bude nejsnazší jedním otřepaným klišé: "Nemám slov!" Pocity z tohohoto filmu jsou naprosto nepopsatelné. Tak moc v tak málu... Na tohle stupnice prostě nestačí... Naprosto souhlasím se vším, co napsala Pethushka a Renton. Čtete mi z duše... Jestli někdo tvrdí, že ví, co je to dobrý film, a neviděl A Moment to Remember, tak neví zhola nic... ()

Rathalos

Musim sa pridat k vacsine,aj keby som nechcel,lebo tak krasny a zaroven smutny film sa len tak nevidi,prva polovica bola cisto romanticka,prve stretnutie,laska a vsetky tie pekne veci okolo toho,ved to kazdy pozna,ta cast na mna nejako extra nezaposobila,ale co clovek vidi v druhej polovici,tej dramatickej,to uz so mnou zamavalo a nenechalo ma chladnym,vsetko to bolo este okorenene vybornymi hereckymi vykonmi i hudbou,ktora bola bozska a herecka Ye-jin Son je nadherna zena,normalne som sa zamiloval do nej,cize Juzna Korea ako vacsinou si zasluzi plne hodnotenie...:-) ()

Gixian

Osobně jsem shlédl director's cut verzi, a musím říct, že její stopáž mi přišla příliš dlouhá. Hlavní problém jsem měl ale se dvěma postavami (abych moc nespoileroval, budu mlžit: jedna hází jeden filozofický citát za druhým, a všechny mi přišli nezajímavé a trapné, a druhá říká zlé zprávy s iracionálním, podivně radostným úšklebkem). Chápu že mezi mnou a korejci je silná kulturní bariéra, že mají jiné zvyky, jiné myšlení (například, že se hlavní hrdinka v 27 letech chová naivně jak na 14, hold se to v tamnější silně patriarchální společnosti asi nosí), ale tyto dvě postavy na mě byly příliš nereálné, a kazily mi požitek z filmu. Vedlejším problémem pak bylo, že režie zcela prvoplánově a průhledně věnovala speciální záběry citátům a detailům, na které se film později odkazoval, a to tak okatě, že jste vždy hned věděli, že za hodinu se s touto věcí znovu setkáte. I přes tyto problémy to ale byl krásný doják, silně emocionálně nabitá podívaná, která není dokonalá, rozhodně se však dá doporučit. Tři a půl hvězdičky. ()

Blaogranas

Po druhém shlédnutí ještě emotivnější než napoprvé. Nechápu, jak jsem tehdy mohl dát jen 4*. Takže musím přidat tu pátou, i když i ta je málo. Tenhle film je dokonalost sama a nemá jedinou chybu. Jestli si něco zaslouží čistých 100%, tak je to právě A moment to Remember. Nemá smysl se nějak rozepisovat, je to dokonalé, nenapodobitelné, ... ()

TylerGage

Film ,který podle mě nemá chybu. Když mladá a krásná dívka jako je Su-jin ztrácí paměť a nic si nepamatuje,tak to mě dostalo a musel jsem brečet.Její manžel a zároveň achitekt se to dozví a snaží se jí pomoc.Nejdříve jsem si řekl '' Ježiš korejská romantická dramata to bude hrůza'' ,ale mile mě to překvapilo. Půl filmu jsem probrečel a proto tento film patří v mém profilu mezi nezapomenutelné filmy. ()

Yojimbo

Krásný film. A ačkoliv námět k tomu přímo vybízí, nepůsobí ani moc sladkobolně. Skvělý divácký zážitek, skvělé filmové řemeslo! ()

K.a.r.i.n

Uznávám že to bylo poněkud prvoplánové, ale když ono to bylo tak krásně natočené... a oba hlavní představitelé mi byli od začátku sympatičtí (zvlášť Ye-jin Son). A po dlouhé době jsem si zase hezky pobrečela :) 90% ()

Lipi21

100% REŽIE / John H. Lee: ****** (jistě TOP TEN film, jedna z nejlepších režií vůbec - viz dodatek) KAMERA / Jun-gyu Lee: ***** SCÉNÁŘ / Yeong-ha Kim, John H. Lee: ****** (mistrovsky napsané) HERCI: ****** (neuvěřitelně přesvědčivé výkony Woo-sung Jung a Ye-jin Sona) HUDBA / Tae-won Kim: **** ________________________________________________________________________________________________ POPRVÉ, CO JSEM U FILMU URONIL SLZU ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz