Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

Arehanah

Tohle mi nedělejte. Ještě půl hodiny po skončení tohoto nádherného snímku jsem tupě zírala na obrazovku. Tak jemné, tak smutné, tak křehké...tak..."Odpuštění je jen obětování malého kousku srdce na oltář nenávisti " 100% ()

RyxiraAmy

Je to skvělý film, opravdu. Dokonalý na všech stránkách scénáře. A co je to hlavní - nepodbízí se a citové vydírání se nekoná. Donutí člověka k zamyšlení. Uvědomila jsem si, že jsem zdravá a šťastná a nic víc nemůžu chtít. Jen ten pocit nebyl tak silný, jak sliboval obsah a komentáře. ()

laurence

Asi škoda, že jsem se díval na Director's cut, protože ta první hodina, než vlastně začala samotná zápletka, byla vyloženě nudná. Pak přijde nečekaný zvrat, ale hlavně nečekané ždímání emocí, které si Korejci opravdu užili. Je to tragédie nad tragédii, až jsem měl na konci filmu pocit, jako by mi právě teď umřela maminka. ()

Mr_Corny

Silný príbeh plávajúci v omáčke časoprázdna s príchuťou nudnosti. Celý film by sa vošiel aj do hodiny, max. hodiny a pol. Posledná scéna v obchode bola z celého filmu asi najsilnejšia a prebila tie momenty, kedy som si hovoril "kedy už bude konečne koniec?" ()

SuzieS

Opravdu mistrovsky udělaný film. Líbí se mi, jak se postavy vyvíjí, jak na sebe vzájemně působí. Vše je naprosto uvěřitelné, plynulé a po skončení snímku jsem měla pocit, jako bych sledovala životy opravdových lidí, kteří bydlí naproti přes ulici a ke kterým již mám nějakou citovou vazbu. Především však musím vyzdvihnout herecké výkony, naprosto nechápu, jak mě dokázal rozplakat muž, který má vlasy shrnuté v čele, brýle na očích a jen trochu cuká bradou. Fascinující. Vytkla bych snad jenom to, že je to místy už trošičku moc "tlačení na pilu", ale ono to zase ani jinak udělat nejde. ()

joejoe

Film mi odporučil brat a keď som to zapol bol som skeptický, hneď som tušil čo sa deje, typický drsňák ktorý to nemal ľahké ale pritom sa snaží vypracovať, pre mňa cliche , rebel ktorý si získa srdce peknej pipky (?). Potom som začal niečo tušiť a už keď som vedel, že sa mýlim a všetko malo výjsť na povrch tak som stopol film a povedal som si "Všeko, naozaj všetko len toto nie;nie;nie" Potom nasledovala chlapská slza a ďalšia polka filmu kde som dúfal, že pravá láska zanechá spomienku veľmi hlboko. ()

Spoiler

A sakra! Jak tak pročítám komentáře, tak jsme na tom všichni stejně, film bude doznívat ještě dlouho a já poslední půlhodinu viděl dost rozmazaně, ale to asi všichni, kteří mají srdce, nemám pravdu? Ye-jin Son je úžasná a okouzlující. ()

RoseThrone

První hodina je nekonečná. Nechápete, co na tom filmu všichni mají. A pak pochopíte. Zbytek filmu probrečíte a plechovka Coca-Coly už pro Vás nikdy nebude stejná. ()

Blejzr

tohle je neco neuveritelneho.. jako staci to videt jednou.. uplne to cloveka znici, ale je to pritom tak nadherne.. no brecel jsem snad hodinu v kuse :D Koukat se na to v 18ti letech a jeste 3 kluci.. zajimava volba :D :D ()

Soupalka

Pokud má někdo aspoň trochu rád romantické filmy, tento film jej nemůže nikdy zklamat. Bez ohledu na svou délku má každý záběr pod kontrolou a každá scéna je opodstatněná. Jeden z mála romantických filmů, který strašně dojímá, aniž by se divák cítil programově citově vydírán. Scénář zároveň dobře pracuje se společenským rozdílem hlavních protagonistů, aniž by to působilo jako obvyklá levná opora pro osvěžení příběhu. Existuje i turecký remake Evim sensin z roku 2012, který se také docela povedl. ()

ZetDaElO

Vynikajúco spracovaný romantický film, ktorý je napriek svojej dramatickosti krásnym zobrazením lásky. Herecké výkony oboch hlavných predstaviteľov sú výnimočné. ()

warha

Tohle je/byl emoční masakr. Při sledování jsem použil víc kapesníčků než při měsíční sledování porna. ()

Kecana

Jedno velké Ach... I když jsem byla varována předem, slzy jsem stejně nezadržela. Nic netlačí na pilu, všechny emoce přijdou tak krásně nenuceně. A závěr tomu dodal tu pomyslnou třešničku na dort. Hlavních postav mi bylo do jisté míry líto, na druhou stranu jsem jim záviděla. 9/10 ()

Talita1

Romantický film o láske dievčaťa, ktoré prežilo rozchod a cestu jej skríži sympatický mladík. Nakoniec sa z neho vykľuje zamestnanec jej otca. Po svadbe oboch mladých však vznikne iný problém. Ale láska musí zdolávať prekážky. Hlavné postavy sú sympatické, zápletka je uveriteľná. Pre milovníkov romantiky. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz