Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

MasterFil

Nejlepší romantický film, jaký jsem kdy viděl(moc jich nebylo). Krásně zahráno,citlivý a dramatický děj s více než vynikající kamerou.Jsem rád, že jsem sehnal director´s cut,protože to prostě stálo za to.Tímto kvalitním filmem jsem si opět potvrdil, že Korejské filmy jsou špičkový a patří mezi to nejlepší co dnes lze vidět.Nebudu tu rozepisovat příběh a postavy, nechci nic prozradit ale hlavně to nemá smysl, protože tento film se musí vidět-prožít, takže s chutí do toho..... ()

plooter

Zřejmě nejlepší korejský film, co jsem zatím měl možnost vidět. Herecké výkony, které jsem věřil, příběh, který dojal a obrovský konec. Něco podobného jsem podle názvu nečekal. ()

Matt2626

Tažko sa hľadajú slová ... snáď len: "Je Krásne Byť Milovaný" a "Najviac trpíme keď strácame lásku" Nemá cenu hovoriť o scéna ktoré berú dych a tlačia Vám do očí slzy, o skvelom precítení a brilantnom hereckom prevedení...Nevadilo mi ani originálne znenie bez dabingu či aspoň angličtiny. 120% to celé vystihuje. ()

rozum i cit

V první řadě nutno říci, že jsem viděla hned napoprvé director´s cut v původním znění a dívala jsem se na to o samotě, což je asi nejlepší. A délka byla podle mě akorát. Příběh tak prostý, postavy tak obyčejné, námět tak běžný, a právě proto tak skutečné a pravdivé. Film působí jaksi přirozeně a nenásilně, krystalicky čistě a plyne lehce jako jarní vánek, jemný dotek, který přesně odpovídá onomu vznešenému citu, o němž to celé je. Na začátku nijak zvlášť originální příběh o poněkud atypickém seznámení dvou rozdílných mladých lidí následovaném jízdou v poněkud atypickém dopravním prostředku a poněkud atypickým zasnoubením. Naivní holčička z dobré rodiny se zamiluje do mrzutého neotesance, jehož důvodem, jak posléze zjistíme, je nedostatek lásky v celém jeho dosavadním životě, a který až v druhé půlce filmu odhalí svůj pravý charakter, a sice že je opravdový chlap. Neplakala jsem, slzy jsem zadržela, byť to (zvlášť v některých okamžicích jako u dopisu na rozloučenou či na konci) byl velký výkon. Asi ani já jsem nikdy neočekávala onu poslední větu filmu toužebněji než zde. Právě tu, kterou lidé (a nejen ve filmech, ale i v životě) tak často mrhají, aniž by skutečně chápali její obsah. Vyslovit ji nahlas dřív, než bude pozdě, než někdo nám drahý odejde na druhý břeh, je pro nás nesmírně důležité. Vím to, bohužel, z vlastní životní zkušenosti. Proto nemohu souhlasit s nikým, kdo tvrdí, že tento snímek nemá happy-end. Má. A konec je přesně takový, jaký má být. Když ztrácíme rozum, neztrácíme i duši. Ta je věčná. Rozum může zmizet, ale láska nikoli. Je nezničitelná, protože nevychází z rozumu, ale z duše samotné. ()

27p16and41p6

Po shlédnutí jsem byla nadšená, že mě kamarádka, která mi film doporučila, nijak nespoilerovala. Přesto si myslím, že i při sebevětší snaze prozradit mi kvalitu snímku by můj zážitek neohrozila. Film sám je natolik dokonalý, že předčí všechna očekávání. Jedná se pro mě jak o herecký, tak scénáristický a režisérský koncert. Jeho schopnost dokonale zachytit prožitky hlavních hrdinů dokáže i lidem, kteří se v podobné životní situaci nikdy neocitli, nejen bezchybně odvyprávět příběh, ale i vtáhnout je a dát jim přímo pocítit, jaké by to bylo, kdyby podobné události sami zažili. Tento film mě prakticky na celý den odvařil natolik, že jsem nebyla schopná nad ničím jiným přemýšlet a pochybuju, že ho kdy byť jen částečně zapomenu. Jediná obtíž může spočívat v tom, že po tomto filmu se jen těžko hledá jiný alespoň přibližně stejně kvalitní. ()

petrxx

Jednoznačně nejlepší drama co jsem kdy viděl. Krásná kamera, perfektní muzika, výkony herců se mi též líbily. Ale co je nejdůležitější je, že po tomto filmu si sakra uvědomíte jak je důležité vážit si života a také to, že nic není samozřejmost. Tohle je perla kinematografie. ()

THORasgard

Dojemný příběh. Krásně zahrané příjemně civilní postavy. Velmi jednoduché. Citově vyděračské. Hrozně dlouhá dobrovolná depka. ()

olki

Skvělý film. Mnoho lidí mu zde vytýká zbytečnou sentimentalitu, ale...Film je smutný přiměřeně svému tématu. Láska jednoduše nikdy nemá dobrý konec. Dříve či později... Filmy ho mít mohou. U tohoto snímku je jen na vás, zda-li chcete po skončení plakat, nebo se jen chvíli sotva znatelně usmívat. Já zvolil druhou možnost. ()

marttul

....už je 15 minut po konci filmu a já stále žmoulám kapesníček...co by ne? Plakala jsem skoro celou půlku filmu...Krása, nádhera, dokonalost...nadpozemské.... ()

samoso

Život je je jako bonboniéra,nikdy nevíš,co ochutnáš. A osud je špinavá děvka, která nám nabídne nejlepší kousky které vzápětí zhořknou přívalem reality s pocitem, že nic není navždy, že láska chutná tím víc, čím je jí míň. Není dost hvězdiček na to, jak jak ocenit pocity, které mám bezprostředně po shlédnutí... ()

J!b

Hodně špatný! Patos se táhl celým filmem jak kemr po stěně koupelny v domově důchodců a konec v nedohlednu. Technicky i herecky dokonalé, ale děj snad mohl zasytit jen sebemrskače, maniodepresivní sebeukáječe či skalní fanoušky venezuelských telenovel. Toto je ta špatná strana mince jinak skvělé jihokorejské kinematografie. ()

lencok

Mám rada filmy, ktoré ma do ničoho nenútia. Proste ich pozeráte a zrazu ste v tom ... poznáte hrdinov, trápite sa s nimi, prežívate šťastie ... a keď film skončí, pre vás sa nekončí, pretože vás tak zasiahne, že ich osud sa týka aj vás. ()

Saprofag

Hihihihihi. Kdopak to tu brečí? Všichni. :D. No dobře všichni ne, ale skoro všichni. Jak už tu někdo napsal - "efektivní" - to teda opravdu je. Je to perfektně natočené atd. atd. Je to typická lulačka, ale mělo to něco do sebe. Konec jsem moc nežral, no ale to jsem já. Čím je to déle, co jsem to viděl, tím více si uvědomuji, jak mě to míjí. Nebrečel jsem, ale dělá mi radost, že u toho brečí spousta lidí :D. Jsem trochu škodolibý. Za tři kýble. Ani o slzu víc. ()

lapatata

První část filmu je vyloženě klasická romantická komedie po jihokorejsku, která pozvolna přechází v drama s naprosto vděčným a citově vydírajícím tématem. Jen málokdo nemůže podlehnout něčemu tak pohnutému jako je zde zachycený osud mladého člověka. ()

leopoldina

Tenhle film se musí vidět - od začátku až do konce. Neskutečně poutavé téma a emoce číší z každého záběru. Kvůli tomuto filmu jsem začla milovat jihokorejskou kinematografii. To bylo opravdu tak silné, že vás to pohltí a přejete si, aby to nikdy neskončilo. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz