Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

Anďa

Chcete-li vědět, co to znamená vztah, hledáte správně. Ve filmu naplněném hlubokým citem, který trvá, přestože vzpomínky pomíjí... Když zmizí paměť, zmizí i duše... Ale jsou věci, které zůstanou. ()

amebix

Prvé pozretie som sa ledva držal, druhé som ako tak mal pod kontrolou, a na tretí krát som sa dopohody rehotal na kamarátovi ktorý pozeral vedľa mňa so mnou. Ale skutočne silný film. A to že je to sladké alebo gýčové, to pri kórejských filmoch zatiaľ neberiem v úvahu. To sa im patrí vždy odpustiť, lebo to proste vedia! ()

Alwirian

Málokdo, kdo nezažil blízkého se stejným osudem, pochopí přetěžkou situaci obou hlavních hrdinů a jejich rodin. Za realističnost - 9,5/10. ()

bishi1

upřímně, vidět něco takového v podání evropské či americké kinematografie, asi by to na mě moc nezapůsobilo, prostě "zase ňáký romantický film", ale v korejském to kupodivu zafungovalo, ani nevím proč ... ()

skepticka

O láske, krásne, citlivo, dojímavo.Príbeh tak silný, že sa neobišiel bez slzičky:-) A to sa nepovažujem za romantičku.Viac nenapíšem-pozrite si ho. ()

Koreangirl

I přesto, že jsem tento film viděla v korejštině a bez titulků, tak jsem i přes jazykovou bariéru vycítila momenty, kdy se prostě slzy nedají zastavit. Spotřebovala jsem dva balíčky kapesníků. Dojalo mě, jak se jí snažil pomoct si všemožně vzpomenout a ona jen tušila že ho miluje. Ale ne.. zas asi budu brečet. ()

pazzini

Nádherný dojemný príbeh o poznaní, zabudnutí a vytriezvení... o uvedomení si samotnej podstaty života. Láska ja najkrajším darom ,, Sme v nebi? - Áno". Odpoveď, po ktorej zacítite zároveň pohladenie na duši a smútok s úsmevom na tvári. 100%. ()

tinss_18

Pri filmoch neplačem.. iba výnimočne..ale tu sa to proste nedalo zadržať. Posledných 10 minút filmu a plakala som aj ja. Skvelý film. Jediné čo trošku mi vadilo bola dĺžka, ale ináč oplatí sa pozrieť si to niekedy. ()

KraLuban

Absolutní romanticko - tragická pecka, u které budou s chutí brečet i chlapi. Krásný silný příběh vztahu, jež se ztrácí v nemoci hlavní hrdinky. Jedno oko nezůstane suché a docela určitě nezapomenete. I po letech vzpomínám, jak jsem brečel jako želva a vůbec se za to nestydím. 100% a nejlepší asijské melodrama (a že jsem jich viděl). ()

kikinozka

Viděl jsem jen director's cut, což se (na rozdíl od My Sassy Girl) nejspíše ukázalo jako chyba, chvílemi se totiž tento jinak vynikající film příliš vlekl. A to patřím k těm, kteří u filmů rozhodně nespěchají. Ovšem to, jak Korejci dokáží balancovat na hraně citového vydírání a přesto k němu nepřistoupit, by se mohlo vyučovat. ()

james11

Zase další film, co se těžko hodnotí. První půlka je fakt neskutečná nuda. Kdybych si u toho nehrál na mobilu, tak bych to asi nevydržel, ale pak se film přehoupl do druhé části a začalo to být konečně zajímavé. Poslední třetina je neskutečně dojemná a zasloužila by si klidně i 6 hvězd. I přestože mě první část neskutečně ale neskutečně nebavila, tak kvůli druhé půlce bych film jednoznačně doporučil. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz