Reklama

Reklama

Cole Young je bojovník MMA, zvyknutý sa doslova biť o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil. V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko. Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je totiž osud celého vesmíru... Dokáže Cole odomknúť vnútornú silu arcanu, aby zachránil svoju rodinu a zastavil Vonkajší svet raz a navždy? (Continental film)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (476)

verbal 

všechny recenze uživatele

Tak prrr, kokůtci! Zas takový Mentál wombat to rozhodně nebyl. Ano, trochu to doprasili obsazením několika těžce ochrnutých a dost nesympatických kataristů – lejzroko je slizký megatrapák, kungpao vrhač klobouků otřesný kožený jeliman a ten ťamanský prkenný hromosvod s ledkami v očích je přeci bůh, a jako takový by měl být polyglot, čili dost nechápu, proč ho nechali mluvit jako Syřana na imigračním v Doveru, a nikoliv třeba plynule a nesměšně džaponsky jako Honzu Hašišáka – bere se to trochu moc seriózně a mohlo to být temnější. Nicméně jinak jde o vinně potěšující, vizuálně uspokojivou a konečně solidně krvavou neškodnou pičovinku, zcela v souladu s kultovní hrou i s, na svou dobu sqostnou, původní filmovou verzí z roku 95. Kdo čeká od filmu podle počítačové hry, v níž se bez jakýchkoliv serepetiček prostě jen imrvére vzájemně kungfí různí mutanti, nějakou užvaněnou uspávačku od Třesoštěpa či palčivou Sofoklovinu s filosoficko incestním přesahem, ať si místo toho raději narve do prdele kaktus a pustí popkulturně rakovinotvorné Assvenžry nebo plyn. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Docela šaškárna teda. A tím vtipnější, čím víc se snaží tvářit vážně / drsně / osudově. Když si ty strašně zahrané postavy ve srandovních oblečcích začnou dávat do tlamy, tak to sledovat jde - tři hvězdy tedy chápu jako přilepšení v situaci, kdy moc velkých filmů stále ještě nevychází. Nicméně na nějakou vymazlenou choreografii soubojů zapomeňte, přišlo mi to dost obyčejné. Kdyby se toho ujal třeba Gareth Evans, bylo by to jinde. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„ZDÁ SE, ŽE NAPŘÍČ DĚJINAMI RŮZNÉ KULTURY PO CELÉM SVĚTĚ MLUVÍ O JAKÉMSI VELKÉM TURNAJI. PODLE MÉHO VÝZKUMU EXISTUJÍ SVĚTY A DRUHY, O JEJICHŽ EXISTENCI ANI NEVÍME…“ /// Podotýkám, že nejsem nijak zasaženej (ani postiženej) herní klasikou, ale ani Andersonovým filmem. Možná proto mě to celkem baví… Nejdřív mi udělal radost Hirojuki Sanada (takhle si tě chlape pamatuju!). Pak je celkem efektní ten „mrznoucí“ sráč… prostě jednoduchej příběh s perfektníma soubojema, kterým vévodí dokonalý CGI! Víc vod toho nemá smysl čekat. A ani chtít! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vím kdo je Johnny Cage. 2.) Vždycky, když se jdu rvát… celej se změním!. /// Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ***** NAPĚTÍ * ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $23,302,503Tržby Celosvetovo $51,102,503Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Ajáj ani na druhý krát nič zmysluplné neprišlo. A to ešte prvých desať minút si držalo nejakú tú ako takú "krvavú" úroveň znesiteľnosti pri účasti Hirojuki Sanadu ale potom nástup nových tvári to dáva razantne dolu na čistý banálny akčný výplach mozgu. Trpel som, zase. /40%/ ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Nevidět nový Mortal Kombat den po Nikdo, možná bych nebyl při jeho sledování tak otrávený. Přitom úvodní scéna je velmi dobrá. Obsahově sice rozdává karty špatně (namísto přímé vazby na hrdinu tu máme jen vzdálenou expozici, která následně motivuje maximálně padoucha), prostředí je ale skvělé, Hirojuki Sanada by mohl charisma rozdávat lopatou a akce je pětihvězdičková (a to včetně očekávaných fatalit). Jenže pak film přímo neuvěřitelně spadne. Skoro to působí dojmem, že úvod točil někdo jiný jako "proof of concept" pro studio, to na základě sekvence dalo zelenou celému filmu a tam už si nově najatý štáb nevěděl rady. Akce je mdlá, s mizerným střihem a nudnými arénami (dvorek u domku, skrýš, nějaká fabrika a aréna ve skalách, meh). Herci jsou až na zmíněného Sanadu do jednoho nezajímaví. Jedna věc je, že jim scénář předepisuje slabé dialogy a nablblý vývoj (hlavní hrdina vlastně nic nerozhodne a jediné skutečné vítězství v boji má proto, že se na jeho prohru manželka už nevydrží dívat a popadne sekeru). Ale i taková vděčná postava jako hajzlík Kano nefunguje, protože buď jeho vtípky zazdí režie nebo jsou hlášky na sílu tlačené. A vše ostatní se bere až komicky smrtelně vážně. Nechtěl jsem přímo srovnávat s verzí z roku 1995, protože vznikla v jiné době a do jisté míry i pro jiné publikum. Jenže ono se srovnání nelze vyhnout, když reboot vesměs kopíruje základní dějové schéma původního filmu. A zatímco v něm postavy správně vnímaly absurditu všeho, co se kolem nich děje a díky tomu mohly přirozeně na vývoj reagovat, nový film na tohle kašle a postavy tak nemají šanci skutečně ožít. Největší posun oproti 25 starému filmu je v tom, že nová verze nemá "dostatek slušnosti", aby na turnaj skutečně došlo - místo toho si postavy absurdně vymyslí, kdo se s kým kde utká a ejhle, mají štěstí a pěkně jim to vyjde. Uf. Byl jsem si jistý, že Monster Hunter bude nejhorší letošní adaptací videohry, ale Mortal Kombat se opravdu těsně dotáhl. Akce nezajímavá, herci nevýrazní, příběh o ničem. Sakra, ani hudba tu nepumpuje adrenalin do žil! Jen sem tam nějaká ta fatalitka, ty se povedly. Ale kvůli tomu člověk nemusí trávit dvě hodiny u televize, libovolné gameplay video z herní předlohy na YouTube nabízí na ploše dvou minut výživnější porci krvavé zábavy. 30% ()

Galerie (42)

Zajímavosti (32)

  • Podle Lewise Tana jsou fatality ve skutečnosti celkem příšerné a někdy se mu na natáčení dělalo nevolno. (Nathaniell)
  • Hiroyuki Sanada v rámci přípravy na roli Hanza Hasashiho / Scorpiona hrál hned několik dílů herní série. Podle svých slov sice prohrával jeden souboj za druhým, kvůli lepšímu porozumění příběhu a postav však nepřestával, a herní zážitek si dost užil. (NiWi)
  • „Mortal Kombat“ je série arkádových bojových počítačových her. Franšíza je proslulá svou vysokou úrovní krvavého násilí, hlavně při ukončování boje tzv. Fatalita. Za tento nepostradatelný element si „Mortal Kombat“ vysloužil coby první hra v historii označení Mature (M). První hra vyšla v roce 1991. (Mahriz)

Reklama

Reklama