Reklama

Reklama

Cole Young je bojovník MMA, který je zvyklý se doslova živit bojem. Neví však nic o dračím tetování, s nímž se narodil, o svém původu ani o tom, proč císař Vnějšího světa Shang Tsung poslal svého nejlepšího zabijáka, ledového nindžu Sub-Zera, aby ho zajal. Cole se bojí o svou rodinu, a tak uposlechne radu velitele speciálních jednotek Jaxe a vydá se hledat Sonju Bladeovou. Pátrání ho zavede do chrámu ochránce Země Lorda Raidena, který poskytuje útočiště všem duším s dračím znamením. Tam Cole začne trénovat se zkušenými světovými šampiony Liu Kangem, Kung Laem a žoldákem Kanem, aby se připravil na epický souboj s nepřáteli Vnějšího světa. V sázce je totiž osud celého vesmíru... (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (571)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Mortal Kombat má dvě tváře, tvář seriózně se tvářícího filmu a tu, kde se hraje na notu odkazů a fan-servisu. A jakkoliv jsem žádný herní díl nehrál, mám to příběhové pozadí rád a poslední dva filmy mají příběhové scény zcela na úrovni filmové produkce, takže mě neskutečně bavilo těch pár odkazů a rozhodně ne jen hlášky jednotlivých bojovníků, ale třebas i takové podkopávání nohou, u kterého jsem se smál jako už dlouho ne. Přestože někteří herci nemají ve svých postavách zrovna moc charismatu, snaží se tvůrci jim dát dost prostoru a daří se jim prokreslit jejich charakter, bohužel se ale tahle péče vůbec nedostává těm na straně těch "zlých," kdy se jedná jen anonymní sbírku mlátiček a boxerských pytlů, u kterých často ani nezazní jména, což je škoda, protože Outworld jako celek nabízí spoustu příležitostí pro dobré příběhy. Filmařsky je to fajn, nejsou ty sice žádné extrémně originální choreografie, ale pro běžného diváka, co neujíždí na akčních asijských bojovkách, to bude dostatečně zábavné. Celé by to vyznělo mnohem lépe s lepší hudbou, spoustu scén by dokázala vhodně zvolený doprovod vytáhnout na nový level a scéna s nejlepší atmosférou je ta, kdy zazní základní tóny Techno Syndrome (ano, ta klasická písnička má jiné jméno, než Mortal Kombat, teď jsem to zjistil, tak si můžu hrát na chytráka). Ona ta písnička tedy zazní na konci také, ale v tak odpudivé podobě, že ji považuji za ohavnou herezi bez duše, která si zaslouží pohřbít někam hluboko a do případného pokračování se vykašlat na trendy v elektronické hudbě a narvat tam třeba elektrické kytary pro madafaka powefull scény, nebo orchestr pro ty dramatické. “They spelled it wrong” ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Režisérův dravý režijní styl vyvolává neodbytnou otázku, jak by asi v jeho provedení dopadla filmová verze "Člověče, nezlob se".  Kdo si ještě dnes vzpomene na retro videohru Mortal Kombat, která svého času lámala rekordy a dočkala se v devadesátých letech minulého století dvou zfilmovaných verzí. Konflikt Pozemské říše a Vnějšího světa zajímá filmaře i dnes. A film i dobře vypadá. Přinejmenším dobrým počinem bylo schválit rating R, který se postaral o nemalou krvavost. Je fajn zjistit, že tažná lana, co hercům umožňují žádanou akrobacii,  jsou v permanenci i ve filmu z roku 2021. A bojová choreografie taktéž nepřekonává své dané standardy. Herecká čeládka se činí a je složena z herců, jejichž jména a vizáž jsou povědomá. Identifikace tamponů chtivé Jessicy McNamee je zřejmě největší akvizicí z hlediska spermicidních útoků pro sexuálně zahálející diváky. Udělat z ní akční herečku je poměrně dobrá idea. Mě ještě zaujala určitě parta záporáků, která je hodně svěží, zvláště zaujme Josh Lawson. A celkem zamrzelo, že některé výživné záporné figury dostaly menší prostor než by si zasloužily. Lewis Tan, sehrál hlavní roli, působil bolestně nudně. Film na mě působil coby sympatická pakárna, co je schopná se místy nebrat tolik vážně. Je zásluhou režiséra Simona McQuoida, že vyčpělému konceptu dodal zánovní lesk, nebál se jít naproti brutalitě a dokonce zavinil, že bych se případnému pokračování vůbec nebránil. 8/10 ()

Reklama

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Nový Mortal Kombat je pro mě zatím největším guilty-pleasure tohoto roku. Nemůžu říct, že bych někdy byl fanouškem herní série, přesto jsem jí na filmovém plátně vždy přál nějaké zadostiučinění, které s devadesátkovou hollywoodskou kravinou od Paula W.S. Andersona a tím edwoodovsky otřesným pokračováním Johna R. Leonettiho rozhodně nepřišlo. Ale teď je konečně tady. Vlastně si neumím představit, jak by to šlo udělat líp - minimálně ne o moc. Má to samozřejmě svoje chyby a mohl bych je jmenovat, ale přece se nebudu mstít filmu, který mě svým klukovským přístupem a kreativní akcí tak dobře bavil.  Blbinka se srdcem jednou za čas neuškodí. Pokračování sem a co nejdřív! ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„ZDÁ SE, ŽE NAPŘÍČ DĚJINAMI RŮZNÉ KULTURY PO CELÉM SVĚTĚ MLUVÍ O JAKÉMSI VELKÉM TURNAJI. PODLE MÉHO VÝZKUMU EXISTUJÍ SVĚTY A DRUHY, O JEJICHŽ EXISTENCI ANI NEVÍME…“ /// Podotýkám, že nejsem nijak zasaženej (ani postiženej) herní klasikou, ale ani Andersonovým filmem. Možná proto mě to celkem baví… Nejdřív mi udělal radost Hirojuki Sanada (takhle si tě chlape pamatuju!). Pak je celkem efektní ten „mrznoucí“ sráč… prostě jednoduchej příběh s perfektníma soubojema, kterým vévodí dokonalý CGI! Víc vod toho nemá smysl čekat. A ani chtít! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vím kdo je Johnny Cage. 2.) Vždycky, když se jdu rvát… celej se změním!. /// Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ***** NAPĚTÍ * ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Tak prrr, kokůtci! Zas takový Mentál wombat to rozhodně nebyl. Ano, trochu to doprasili obsazením několika těžce ochrnutých a dost nesympatických kataristů – lejzroko je slizký megatrapák, kungpao vrhač klobouků otřesný kožený jeliman a ten ťamanský prkenný hromosvod s ledkami v očích je přeci bůh, a jako takový by měl být polyglot, čili dost nechápu, proč ho nechali mluvit jako Syřana na imigračním v Doveru, a nikoliv třeba plynule a nesměšně džaponsky jako Honzu Hašišáka – bere se to trochu moc seriózně a mohlo to být temnější. Nicméně jinak jde o vinně potěšující, vizuálně uspokojivou a konečně solidně krvavou neškodnou pičovinku, zcela v souladu s kultovní hrou i s, na svou dobu sqostnou, původní filmovou verzí z roku 95. Kdo čeká od filmu podle počítačové hry, v níž se bez jakýchkoliv serepetiček prostě jen imrvére vzájemně kungfí různí mutanti, nějakou užvaněnou uspávačku od Třesoštěpa či palčivou Sofoklovinu s filosoficko incestním přesahem, ať si místo toho raději narve do prdele kaktus a pustí popkulturně rakovinotvorné Assvenžry nebo plyn. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (33)

  • Scénárista Greg Russo na svém Twitteru oznámil, že ve filmu jsou takzvané fatality, tedy zakončovací útoky. Můžeme tak slyšet a vidět praskání kostí, drcení orgánů a další brutální požkození pro těla, tak jak to známe z herní série „Mortal Kombat“. Proto není divu, že film má R rating a mohou ho tak vidět osoby starší 17 let. (3T)
  • Zbraň, kterou používá Hanzo Hasashi / Scorpion (Hiroyuki Sanada), je kunai, který byl ve středověku užíván japonskými rolníky jako víceúčelový nástroj. (NiWi)

Související novinky

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (více)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (více)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (více)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (více)

Reklama

Reklama