Pouliční nepokoje, všudypřítomná policejní korupce a nechvalně proslulé války gangů. V takovém prostředí se odehrává syrový a nemilosrdný příběh o policajtovi a bývalém členovi gangu v jedné osobě, který se teď musí během jediného dne rozhodnout mezi svým svědomím a loajalitou. Armando Sancho (Clifton Collins, Jr.) byl v pouhých 28 letech naverbován do tajné jednotky policejního oddělení v Los Angeles, aby pomohl v boji se zákeřnými gangy. Své zkušenosti ze života na ulici teď využívá proti těm, které přísahal ochraňovat. Se svým parťákem Salimem Adelem (Cuba Gooding, Jr.) udržují pořádek v ulicích Los Angeles jediným způsobem, který znají - silou. Ale není nic nebezpečnějšího než gangster s odznakem. A když se tihle dva dostanou pod palbu, jen jeden z toho vyjde živý. (oficiální text distributora)

rt12

Zamotaný, komplikovaný film, by sám o sobě byl za Tři. Za výkony herců a samotný námět musím přidat * ()

SonG

Rozpoluplný film, který ve mě zanechal nejednoznačný pocit. Na kladné straně stojí podle mě dobré herecké výkony, poutavý příběh a hudba. Ale komplikovanost děje, mírné nesrovnalosti a v některých částech hodně nudné, to vše je pro mne jen nakonec průměr. ()

bogomira

Scéna s ruskou ruletou je vážně něco. U mě přihodila jednu hvězdu v hodnocení. Do tý doby to sice slušně svištělo kupředu, ale bylo to dost zmatený a člověk má honičku, aby stíhal všechny souvislosti. Collinse juniora už jsem viděl, ale tentokrát se mi konečně dostal do zornýho pole. Na toho kluka bacha! ()

Aelita

Film, který nějak zapadl, ačkoliv nabízí vše, co patří k tématu policie-gangy-korupce-parťáctví, a má stylové a moderní zpracování. Vlastně jsem se na něj začala dívat právě kvůli formě, ale ani obsah mne nakonec nezklamal. Příčina zapadnutí podle mne tkví v hereckém obsazení - černoši a latinoameričané u bělochů zřejmě moc netáhnou, ač všichni táhnou za jeden provaz ve světě, kde konkurenční boj přiostřuje, protože lidí je jednoduše příliš moc. "Nenadávej na hráče, nadávej na hru, brácho. Pravidla znáš." V globalizovaném světě, kde všichni znají všechny a zároveň nikdo nezná nikoho, se nějak porouchal mechanismus her s nenulovým součtem (viz vězňovo dilema) a ztratilo efekt altruistické trestání. "Být altruistický a spolupracovat může být pro altruistu velmi nevýhodné. Přesto většina z nás jak v životě, tak v pokusných situacích altruisty jsme. Proč? Kromě altruistického odměňování za spolupráci a dodržování sociálních norem nás k tomu nutí altruistické trestání. Co to je? Někteří lidé trestají podrazáky i černé pasažéry i tehdy, když se jich to přímo netýká a když musejí sami něco obětovat." Jak řekl jeden z hrdinů filmu "Zločin je snadný, když nedodržujete pravidla." Místo zákona přicházejí vlastní pravidla, která stanoví ti, kdo má moc. "S mocí přišla zodpovědnost, se zodpovědností přišla příležitost a s příležitostí přišla korupce. Bylo to jako epidemie - všichni se nakazili." Ano, všichni děláme, co můžeme, v dobrém světě. Děláme, co můžeme, ve špatném světě. Děláme, co můžeme. ()

JohnSmith

Los Angeles není jen Hollywood nebo Beverly Hills.Drsný poldové z protigangový jednotky jsou vlastně sami pěkný vejrostkové.Pokérovaný od hlavy k patě,sjetý po koksu,s pestrou minulostí.Takový poldy na plátně nebo v telce moc často nevídáme,takže kdo si oblíbil Training Day nebo Harsh Times,bude spokojenej i se Špínou ()

silent cut

Znova už to vidět nepotřebuju, ale to neznamená, že to byl špatnej film... Naopak... Syrový a Cool...Jde to vůbec skloubit?...A jak se mám tvářit na lekačky jako vystřižené z japonských hororů??? DOPRDELE NEGŘE CO TO MÁ KURVA ZNAMENAT? A co tam dělá wyclef a ten indián z black eyed peas??? Co říct na občas poněkud přehnané brnkání na sociální strunu... Hip Hop, Breakdance, Bouchačky, Roštěnky, Niggaz, Pigz, Dickz a znova hip hop... Je to takovej krvavej dortík pejska a kočičky, kde si každý najde něco, ale kdybyste chtěli pátrat hlouběji...radši ne... Nejlepší Gangsta Hip Hopový Klip, který můžete na svém DVD vidět. Pro milovníky MTV Glitrů povinnost... PS. nezapomeňte na bonusy - smrt čivavy tam bejt měla... ()

Balu...

Lehce zmatené; trochu šokující a na 110% ´mothafakin´ americké.. Divoký scénář jednoho dne ve službě dvou zkorumpovaných policistů, kteří mají svůj den. Co mě na snímku scházelo byla atmosféra; abych navázal na Faye: Jako mrtvej to vidíš všechno mnohem jasnějc. ()

Lookass

Vizuálne pôsobivá krimi dráma, ktorá sa priživuje na pár rokov staršom Fuquovom Training day. Gooding trhá rekordy v používaní slova fuck a Collins sa snaží vysporiadať s morálnou dilemou. Inak to je celkom pekne natočené, vidieť že strihač má napozeraného Tonyho Scotta.. - 6/10 ()

Paity

Třebaže Cubu Gooding Juniora můžu, tohle mi teda silně nesedlo. To si nemůžu pomoct, ale nechápu, co tímhle chtěl básník říci. ()

kwoky

Prirovnal bych to k Training day. Bohuzel tady je na muj vkus moc "hustonegerskych" reci a drogy jsou neco jako susenky se kteryma muzete obchodovat kdekoliv. Nikdo neni uplne zly ani hodny. A bohuzel pro me, zadna postava nema jasny nazor. Vsechno je jakoby zamlzene a zaver to ma trochu rozseknout, ale bylo to az moc prekombinovane. Herci se snazili, akorat Cuba to obcas prehanel. Rad bych, kdybyste k filmu pripsali "sci-fi", protoze v takovemhle svete zit fakt nechci. A pokud mam hodnotit uplne subjektivne (podle dojmu na konci filmu), tak se mi to vlastne vubec nelibilo. ()

Dr Lizal

Mě se to líbilo....takový Training Day s hororovými prvky. Cuba v roli Salima mi silně připomínal Denzela jako Alonsa, a Clifton v roli Sancha byl dost podobný Ethanovi v roli Hoyta ( s tím rozdílem že se povaha jejich postav změnila z drsňáka na dobráka resp. z dobráka na drsňáka). Režijně určitě životní počin pana Fischera a děj rozhodně nenudil. 75 % ()

Tomyš

Skutečně v mnohém se dají najít potřeby srovnávat s Training Day (5*), ale je také pravda, že tenhle film je ve srovnání s Training Day slabší. Ale vůbec není špatný, jednak mám rád příběhy amerických poldů cinknuté náznakem reality. Opět charakterizuju film podle toho, jak mě zaujme, a tenhle zaujal. Cuba Gooding Jr. navíc tady předvádí životní výkon, záporáci mu jdou daleko lépe než klaďasové. Proto hvězda navíc. ()

Va55ago

Uplne uzasny snimek, zezacatku sem vubec nejak nechapal o co vlastne jde, ale nakonci sem vse pochopil. Oba jr. hrajou jak o zivot. Jeste pul hodiny po filmu sem jenom tak sedel a cucel na "mrtvej" monitor ... ()

DHDV

Dejte dobrému režisérovy špatný scénář a dokáže vytěžit alespoň nějakou tu kvalitu. Dejte špatnému režisérovy špatný scenář a vznikne vám pokus o reálné drama s názvem Špína. Bohužel, ani dobří herci nazachrání špatný film… a ty náznaky filozofie….. ()

10Domik10

Kopírka mnoha filmov s podobným ak nie rovnakým námetom, patriaca do slabšieho spektra toho čo môže tento žáner ponúknuť. Nič neprekvapí, nič nenadchne, nič nezabaví.... adrenalín na nulovom bode. ()

john.h

Tak dalo se to. Ústřední dvojka byli spíš takový, jak by řekl Wolf, dvě paka. Ale jinak jsem měl po konci filmu pocit, že v Los Angeles bych tedy nakonec moc žít nechtěl. Černá děcka prodávající bouchačky, na diskotékách černoši hrající si u gogo tanečnice se stříbrnym vypimpovaným Desert Eaglem a úchylný mexikánci, kteří hrají Ruskou ruletu verze 2.0, baví se u divadla, kde hrají slepé děti převlečené za smrty a za neúspěch neváhají pobodat a zabít vlastního člověka. Takhle vypadalo Los Angeles v tomto filmu. Jo ještě bych zapomněl na slizkého policajta ztvárněného Colem Hauserem, který podobné typy zahrát umí. Jedna z věcí, co mi dost vadila, byly ty divné lekačky v podobě vidin a traumatu "hodného" poldy. Také úplný závěr s duchem a jeho poslední hláškou byl trochu mimo. Jinak docela solidní nadprůměr. Dávám tak 75 procent. ()

MaxPower

Celý film se odehrává ve svižném tempu, takže sem se vůbec nenudil. Nic nového to sice není a trochu mi to připomínalo Crash, ale je to kvalitní film a zaslouží si 80%. A Cuba předvádí asi svůj zatím nejlepší výkon. ()