Slunce vychládá, na Zemi vládne krutá zima a lidé se snaží zachránit. Před sedmi lety byla ke Slunci vypuštěna první kosmická loď Ikaros I, která se měla pokusit Slunce opět rozžhavit, mise ale ztroskotala. Nyní tedy letí k dříve zářivé hvězdě druhý Ikaros s osmičlennou posádkou a hvězdnou bombou, jejíž vypuštění má Slunce znovu zažehnout... Fyzik Capa se ještě předtím, než se loď ocitne v mrtvé zóně, loučí se svou rodinou na Zemi a slibuje, že posádka udělá pro záchranu života na Zemi všechno. Členové posádky během letu přemýšlejí, co zničilo Ikaros I. Pak náhle loď zachytí signál z vesmíru: patří právě zmizelé kosmické lodi. Ikaros II může buď proletět kolem, nebo změnit kurz a stále ještě existující loď navštívit, aby případně získal druhou hvězdnou bombu, která by zvýšila šance na úspěch. Capa, kterého kapitán Kaneda pověří rozhodnutím, nakonec přikáže změnit kurz. Další člen posádky Trey ale není dost pozorný a zapomene přednastavit štíty. Ty se porouchají a způsobí nehodu, která se naštěstí obejde bez ztrát na životech. Štíty je ale třeba opravit zvenčí. Do prostoru vychází kapitán Kaneda a Capa. Vzniknou problémy a kapitán posílá Capu dovnitř. Sám štíty opraví, ale zahyne při tom... Brzy se ale objeví další problém: začne hořet kyslíková zahrada, která je nakonec zničena výbuchem, aby se požár nerozšířil. Ukazuje se, že pro sedm lidí není na lodi pro cestu ke Slunci a zpět dost kyslíku, tři lidé jsou „navíc“... Mezitím se loď přiblíží k Ikaru I a čtyři mužští členové posádky ho prohledávají. Brzy pochopí, že loď její posádka zničila úmyslně – byla to sabotáž. Posádka se rozhodla zadanou misi nesplnit. Navíc se ukáže, že chybí palubní počítač. Nebude tedy možno použít její náklad... Mezitím se Ikaros II od Ikara I oddělí a obě ženy, které zůstaly na palubě druhé lodi – Cassie a Corazonová – se pokoušejí dostat kolegy rychle zpět. Muži mají ale jen jeden skafandr, který dostane Capa. Psychiatr doktor Searle se obětuje, aby se zbývající tři mohli vrátit na palubu. Někdo totiž zničil poklop, který on musí otevřít ručně... (TV Prima)

GreatestFan

DB to udělal parádně!!! dlemého vkusu jedno z nejlepších sci-fi co jsem zatím viděl a to snad po všech stránkách!!! a není nic co bych vytknul, ikdyž něco ale nevím co tomu chybělo. palec nahoru. // viděno 1X 20. Prosince. 2013 ()

mazadlo

Tento film pro mě prostě není filmem ale životním posláním, fylosofií, přesvědčením a vším čím život nazývám. Skvělé spojení pohyblivých obrázků a hudby mě prostě posadí na zadek vždycky když to vidím. ()

H4ku11

Cillianovmu Capovi som to celé veľmi žral a hlavne vďaka nemu som mal z toho taký dobrý zážitok. Podobné záchrany sme už videli, ale tunajšie zábery na Slnko a soundtrack úžas!! ()

Movie Gourmet

Jedná se hlavně o vizuální podívanou, která je podbarvená působivým soundtrackem. Nevím přesně čím to je, ale jedná se o film, ke kterému má smysl se vracet... Asi tak poslední čtvrtina i samotný závěr filmu je sice poněkud kontroverzní, ale i tak. Verdikt: 3* a 75 %. ()

Nethar

Atmosférické sci-fi bez většího množství vysokorozpočtových scén a s tou správnou hudbou. Moc jsem nečekal a byl jsem příjemně překvapen. Škoda pár nelogičností v ději, hlavně v chování počítače. Jinak mě to bavilo a až na některé závěrečné minuty je to přesně ten typ sci-fi, který můžu. ()

Sochorisko

Ze začátku slibně rozvíjející scifi se zvrtne v absolutní fantasmagorii s nadpřirozenými bytostmi a nevysvětlitelnými přeživšími, navíc náhody, které se na lodi dějí vznikají jaksi v přímém sledu a nesouvisejí spolu. Člověk je od poloviny filmu maten digitálními triky, které zbytečně ničí celkovou atmosfér. Zase na druhou stranu první polovina filmu se scénou "nabíjení člověka energií ze slunce" v čele, je naprosto originální a zaslouží si proto tento film hodnotit 3 hvězdičkami. Ve scifi filmech sme zatím ničili planety, ničili komety možná i ničili hvězdy ale že bychom se hvězdu snažili nastartovat, to je myslím originální. Ještěže tam byl Evans, jinak by to asi vypadalo ještě strašidelněji.. ()

filipvrbik

Bráchovi k jedenadvacátým narozeninám.Achjo , asi nejhorší co jsem kdy v kině viděl a to miluju scifi. Ne todle se nepovedlo, naštěstí se to bráchovi líbilo (ještěže tak). Viděno v kině 20% ()

Ollie235

Totální úlet, který kvůli neskutečně pitomému scénáři (!) nedokáže vytěžit ani z dobrého vizuálu, soundtracku či místy opravdu skvělé atmosféry. Už začátek dost napověděl, že se mi film nejspíš nebude líbit, ale chtěl jsem dát Boyleovi šanci - jeho předchozí počiny totiž skutečně stojí za to. Výsledkem je ale obrovské zklamání. Přes nepříliš zajímavý námět, nelogické chování postav a opravdu stupidní konec jsem se přenést prostě nezvládl a víc než slabé 2* z toho nevytřískám, ať se snažím jakkoliv. ()

Cement73

Námet skvelý, spracovanie na veľmi slušnej úrovni... Chcelo to len trochu lepšie efekty a bolo by to psycho Sci-Fi na 5* ()

bobstock

Exoticky nadpozemské pasáže při záchraně stydnoucí koule jménem Země..na přelet Merkuru z takové blízkosti nikdy nezapomenu! 90% ()

Emo-haunter

V podstatě souhlasím s komentářem POMO. Doopravdy příliš nízkorozpočtový film, kde to jde hodně vidět, postavy s nulovým charakterem, které jdou jen jako ovce na porážku a žádná ze smrtí vás ani trochu nedojme, v podstatě scény jsou udělané jen pro to, abychom viděli umírat jednoho po druhém. Kamera rovněž nic moc a ten přeživší z Icara 1 byl za mě totální fail. Hodně slabé tři hvězdičky... ()

Oralfabet

Čistě jako audiovizuální zážitek je to fakt bomba, po technické stránce není absolutně co vytknout, vypadá to skvěle, hudba je nádherně atmosférická... Já osobně měl chvílemi problém orientovat se v dění, což ale dává smysl, jelikož jsem nikdy nebyl součástí mise na záchranu slunce, tudíž se nemůžu chytat stejně jako kdybych koukal dejme tomu na hořkou komedii o dvacetiletém zhulenci s nejasnou představou o vlastní budoucnosti. Ten poněkud zvláštní směr, jímž se to vydalo ke konci, mi narozdíl od mnohých zdejších komentátorů vůbec nevadil, naopak jsem ho celkem uvítal. Někdy to budu muset dát znova a snad to ocením ještě o něco víc. Danny Boyle ale každopádně asi fakt dokáže natočit cokoliv. 8/10 ()

Martinius

film, ktoreho nazov evokuje skor prostriedok na cistenie riadu, sa pekne zacina i rozbieha. zaujimava je aj idea filmu, priblizit sa s vesmirnou lodou k slnku, co bol doteraz vo sfere sci-fi pomerne neprebadany horizont. hlavnym hrdinom pribehu sa tak opravnene ocita stredobod nasej sustavy, jeho krasna, nesmierna a az spiritualne zobrazena ziara podfarbena vybornou hudobnou kulisou a zufala snaha o jeho zachranu a tym o zachranu celeho ludstva. aj napriek tomu, ze z astrofyzikalneho hladiska nam slnko zacne umierat az o par miliard rokov, taku dobu sa ale reziserovi zjavne cakat nechcelo, preto si ju nalezite skratil. niekde v polovici filmu vsak nastava zlom. z impresivneho a poeticky putaveho filmu sa stava film schaoseny. pribehu dochadza dych a tvorcom fantazia. vznika akesi nehomogenna koktejlova emulzia povodne zaujimavej vedeckej fikcie, thrilleru a nevydareneho hororu. pekne posobive zabery sa menia na splet rychlych roztrasenych a nedokoncenych sekvencii, pricom divak nenadobudne dojem, ze by sa malo jednat o umelecky zamer, ale ze kameraman od polovice filmu zapasil s plnym mechurom. mnohe krcovite, polovicate a macossky odbavene sceny ci zapletky len dalej rozdrobuju film, beru mu atmosferu a okradaju ho o celistvost. clovek by sa tak chcel dozvediet viac o sialenom kapitanovi, o myslienkovych pochodoch psychologa ci viacej rozvinut stretnutie s ikarom 1. ergo: cela druha polovica filmu posobi improvizovane zlatana a odflaknuta. ani vyber hercov nie je stastny, okrem sympatickeho cliffa curtisa nepresvedcil nikto, skutocnost, ze kapitan zahynie v slnecnej ziare vami ani nehne a hlavny hrdina posobi ako praktikant pred diplomovkou a nie ako spickovy vedec. sunshine nie je ani ryba, ani rak. ani votrelec a ani solaris. zostava preto len konstatovat, ze keby sa reziser nesnazil posobit tak demonstrativne neamericky, mohol byt sunshine profesionalnejsi, prirodzenejsi i celkovo originalnejsi. ()

newt17

Mohl bych tady pochválit tisíc věcí. Zkrátím to. Nenapadá mě, co bych vytknul. Jediná věc, která mě vyrušila od dokonalého zážitku, byl při finále filmu můj příliš plný močový měchýř. Bravo, pane Boyle. ()

siRka

Prvni hodina je nuda na usnuti, zaver to nastesti trosku zlepsi, i presto se nejedna o neco co bych jeste nekdy musel videt. ()

Britští záporáci ztratí jizvy

Britští záporáci ztratí jizvy

02.12.2018

S poněkud zvláštní novinkou přišel minulý týden Britský filmový institut (BFI). Organizace stojící například za snímky Králova řeč, Sunshine nebo 28 dní poté oznámila, že přestane podporovat filmy,… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace