Slunce vychládá, na Zemi vládne krutá zima a lidé se snaží zachránit. Před sedmi lety byla ke Slunci vypuštěna první kosmická loď Ikaros I, která se měla pokusit Slunce opět rozžhavit, mise ale ztroskotala. Nyní tedy letí k dříve zářivé hvězdě druhý Ikaros s osmičlennou posádkou a hvězdnou bombou, jejíž vypuštění má Slunce znovu zažehnout... Fyzik Capa se ještě předtím, než se loď ocitne v mrtvé zóně, loučí se svou rodinou na Zemi a slibuje, že posádka udělá pro záchranu života na Zemi všechno. Členové posádky během letu přemýšlejí, co zničilo Ikaros I. Pak náhle loď zachytí signál z vesmíru: patří právě zmizelé kosmické lodi. Ikaros II může buď proletět kolem, nebo změnit kurz a stále ještě existující loď navštívit, aby případně získal druhou hvězdnou bombu, která by zvýšila šance na úspěch. Capa, kterého kapitán Kaneda pověří rozhodnutím, nakonec přikáže změnit kurz. Další člen posádky Trey ale není dost pozorný a zapomene přednastavit štíty. Ty se porouchají a způsobí nehodu, která se naštěstí obejde bez ztrát na životech. Štíty je ale třeba opravit zvenčí. Do prostoru vychází kapitán Kaneda a Capa. Vzniknou problémy a kapitán posílá Capu dovnitř. Sám štíty opraví, ale zahyne při tom... Brzy se ale objeví další problém: začne hořet kyslíková zahrada, která je nakonec zničena výbuchem, aby se požár nerozšířil. Ukazuje se, že pro sedm lidí není na lodi pro cestu ke Slunci a zpět dost kyslíku, tři lidé jsou „navíc“... Mezitím se loď přiblíží k Ikaru I a čtyři mužští členové posádky ho prohledávají. Brzy pochopí, že loď její posádka zničila úmyslně – byla to sabotáž. Posádka se rozhodla zadanou misi nesplnit. Navíc se ukáže, že chybí palubní počítač. Nebude tedy možno použít její náklad... Mezitím se Ikaros II od Ikara I oddělí a obě ženy, které zůstaly na palubě druhé lodi – Cassie a Corazonová – se pokoušejí dostat kolegy rychle zpět. Muži mají ale jen jeden skafandr, který dostane Capa. Psychiatr doktor Searle se obětuje, aby se zbývající tři mohli vrátit na palubu. Někdo totiž zničil poklop, který on musí otevřít ručně... (TV Prima)

Kundivous odpad!

No to byla kun°°°ina. Film u kterého přeskakuji nudné scény si nic jiného než odpad nezaslouží. Namistrovanej sráč fyzik, kterýmu ještě teče mlíko po bradě. Spousta postav k ničemu. Příběh o ničem. Faktická přesnost úplně mimo. A ve finále pan škvarek na scéně. ()

mitles

Bolo to fajn, Jednu hviezdičku som ubral len za ten záver. Keby pán režisér urobil záver trochu zaujímavejším bolo by to za päť. ()

stuj

Skvělá atmosféra. I díky skvělému hudebnímu doprovodu. Škoda, že jsem neviděl v kině, tam musí film zapůsobit ještě víc. Zhlédnutí v r. 2021: Ano, původní komentář i po letech platí. Sice trošku haluz konec, ale to neva. ()

HerpaDerp

Celkom slušná jazde vesmírom. Po vizuálnej stránke úchvatné, scenérie slnka sú krásne a podarený je aj dizajn lodi. Herecký koncpet je tiež slušný, hlavne potešil Cillian Murphy, ktorý je naozaj dobrý herec a dúfam, že v budúcnosti ho uvidím v ďalších hlavných úlohách. Dej je taktiež dobrý a pekne sa odvíja, ale bohužial len do takých dvoch tretín. Záverečná tretina mi prišla dosť bludná a nezvládnutá. Taktiež mohli byť hlavné postavy viac rozpracované, nedozvieme sa totiž o nich skoro nič. Škoda, keby sa vychytalo zopár chýb mohlo ísť o nezabudnuteľný film. /75% ()

Filtthy

Musím se přiznat,že jsem od tohohle filmu moc nečekal a že se mi do něho ani moc nechtělo.Rozhodl jsem se na základě dobrých recenzí a co byl asi hlavní důvod,nejprve jsem slyšel soundtrack,který mě absolutně dostal(dodnes patří mezi můj top).Říkal jsem si,že když už film nebude nic moc,alespoň za hudbu to stojí.Od prvních minut mě ale tenhle počin vyvedl z omylu a já jsem doslova hltal každý záběr.Neoriginální a v podstatě i na hlavu postavený námět nahrazuje scénář,dobří herci,krásně hustá atmosféra a co především,vynikající režie.Věřím,že kdyby natočil každý druhý režisér film o tom,jak zhasíná slunce a parta astronautů jej letí pomocí nekleární nálože znovu rozehřát,dopadlo by to spíš trapně.Danny Boyle to ale zvládl s gracií.Chris Evans ukázal,že zvládne i jiné role,než mladistvé blbečky.Jedninou věc,kterou bych vytkl je nevysvětlení kapitána Icara 1.Jinak ale jeden z nej mých filmů!! ()

wairau

První polovinu filmu více než koukatelná záležitost. Všechno pěkně šlape, cesta za oživením umírající slunce pohltí a po vizuální stránce je radost se dívat. Bohužel, v půlce nastoupí na scénu Fredy Krueger, režisér si šlehne pořádnou dávku nějakého lektvaru a jde to z kopce. Takže bohužel, nejsem z Dannyho tak odvařenej, abych neřekl, že ten parádně rozjetej příběh pěkně zazdil a konec bylo jedno velké utrpení. ()

matkoslav1

Tak já tedy nevím... Dvě třetiny filmu dobré (ne excelentní, prostě dobré), poslední třetina hodně podprůměrná. A jak jsem se celou dobu na konec těšil, po něm jsem litoval, že jsem nešel spát dřív. Škoda. ()

burg

ÓÓ můj bože! Tak tohle je v poslední dekádě v mém žebříčku sci-fi rozhodně na prvním místě! TOLIK úžasných záběrů slunce, lodi, vesmíru a všech členů posádky jsem snad neviděl v žádném filmu. Celým filmem provází geniální soundtrack, který umí dát do svého filmu jen Danny. Jen ten dojem malinko kazí posledních 15 minut, vyvražďovačku bych si klidně odpustil. Jinak je Danny Boyle opravdu mistr ve svém oboru! ()

Sigma05

Ten obraz, ta hudba. Jeden z mála filmů, které jsem při domácí projekci rychle vypnul a při první příležitosti se běžel dodívat do kina. Celý film je stavěný na dojem, ne megalomanský a zaplacený, ale pomalu se vkrádající a zanechávající hlubokou stopu. Komorní atmosféra a prudce kontrastní interiéry rychle napoví, že něco bude špatně, a pak už to jede. Atmosféra houstne, strach se zhmotní a personifikuje v tu pravou chvíli a do závěrečných titulků jsem se nezbavil pocitu, že "všechno je špatně" a přitom se tiše a s úctou musel kochat až do konce. ()

martan1

Na tohle jsem byl hodně zvědavý, ale nakonec mě dost zklamalo, jak předvídatelný byl děj filmu. A konec teda taky nic moc. ()

luciluci

nebudem poukazovať na zjavné fyzikálne nezmysly, ktorých je v tomto filme požehnane. Je to film, nie prednáška z fyziky ani matematiky. Ale tie rozpory v deji, najmä čo sa týka plynutia času a miesta (obzvlášť nezosúladené ku koncu), tie si fakt mohli lepšie ustrážiť. Film mal celkom dobrý rozbeh (hoci trošku zbytočne dramatický), a zo začiatku to aj vyzeralo, že by to mohlo byť celkom dobré sci-fi o charakterovo zaujímavej posádke jednej vesmírnej lode. Ale potom sa to nejako zvrtlo a išlo to dole vodou. Posádku stíha jedna katastrofa za druhou, až si divák povie, že už tu chýba snáď len Replayovej votrelec. Koniec je zbytočne naťahovaný, dlhý a nejaký pomýlený. Škoda, škoda. ()

miamiamia

Napínavý a zábavný sci-fi thriller s bombastickými záběry slunce...pořád mi bylo horko! Jen velká velká škoda toho zmršeného konce, který mi otrávil celý požitek z filmu. ()

Montmorency

Moc tyhle kosmo sci-fi nemusím, ale tenhle film se mi líbil (naštěstí nejsem brouk pytlík a různé astro-fyzické, chemické či jiné nedostatky, které film opomíjí, mi jsou naprosto fuk:-), všechno klaplo, jak mělo - až na toho podivného psychopata, který dle mého názoru do filmu vůbec nepatřil a úplně narušil bezvadně fungující film... ()

supEnoc

Jeden z nejsilnějších filmovejch zážitků, vidět tohle na "Big Screen", neměl bych sílu odejít z kina. P.S. OST jsem měl po shlédnutí na loopu for weeks. ()

billcarson

Famózní soundtrack a bezkonkurenční bojovník Sanada. Krásná Byrne, která je místy naprosto úplně zcela mimo. Myšlenka na rescue world film vždy bude dokonale přitahovat většinu lidí a i mě se líbilo její pojetí. Nějaké podobnosti s horizontem událostí tu lze rovněž sledovat. K superscifi a špičce přece jenom chybí lépe zpracovaný konec filmu. ()

Britští záporáci ztratí jizvy

Britští záporáci ztratí jizvy

02.12.2018

S poněkud zvláštní novinkou přišel minulý týden Britský filmový institut (BFI). Organizace stojící například za snímky Králova řeč, Sunshine nebo 28 dní poté oznámila, že přestane podporovat filmy,… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace