Nastal konec světa. Pokusný T-virus, vyrobený společností Umbrella, byl vypuštěn do světa a proměnil jeho obyvatelstvo v hordu potácejících se zombie, které mají v oblibě maso. Protože ve městech není bezpečno, dávají Carlos Oliviera a L.J. dohromady skupinku přeživších, mezi nimiž jsou i nováčci Claire, K-Mart a sestra Betty, a vydávají se na cesty. Přesunují se v ozbrojeném konvoji po opuštěných pouštních dálnicích. Hledají další svého druhu – ty, kteří přežili, nenakažené. Nacházejí ale ty, kterých je v pouštích plno: nemrtvé. A budou potřebovat spousty zbraní, tisíce nábojů a pár plamenometů, aby se ubránili. Pod opuštěným vysílačem v Nevadě se ukrývají špičkové kanceláře a laboratoře společnosti Umbrella. Dr. Isaacs, který má neustálý přístup ke špionážnímu satelitu, sleduje pouť konvoje, ale hledá přitom osobu, která je nejen klíčová pro vznik léku, ale také ztělesňuje vše, o co se experimenty společnosti Umbrella pokoušely. Tou osobou je Alice. Alice byla kdysi držena společností Umbrella a podrobena biogenním experimentům, následkem kterých získala nadlidskou sílu, zostřené smysly a zvýšenou obratnost. Ačkoliv se její mutace každou minutou zhoršují, sleduje Alice konvoj a ochraňuje ho v naději, že se jí nějak podaří doprovodit ho do bezpečí. Konvoj zamíří na Aljašku, která slibuje poslední možnost útěku před nemrtvými, ale předtím se musí zastavit v Las Vegas, aby doplnil zásoby paliva, a snažit se neupoutat na sebe pozornost firmy Umbrella. Alice se nezastaví, dokud společnost funguje. Boj teprve začíná... (oficiální text distributora)

Blue.Shark

Pro mě trochu zklamání. Po skvělé jedničce jsem čekal ještě lepší dvojku - nestalo se. Po dvojce jsem čekal trojku, co aspoň napraví pověst sérii - nestalo se. Kde je všechna ta atmosféra z původního Resident Evil? Tam si alespoň člověk nebyl tak moc jistý, že kam Milla Jovovich vkráčí, tam budou mít uklízečky hodně práce. A co teprve závěr filmu? Chlapík šel do hospody, kde vrchní točí štamgastům T-virus a trochu přebral? To je prostě divné. Když už v prvním díle T-virus udělá z člověka hladovou mrtvolu, myslím, že by se toho další díly měly držet. Prostě...divný film s ne moc dobrou atmosférou. ()

fshrbeny

Zajímavé ztvárnění postapokalyptického světa, které mi ale neovokuje moc hru samotnou (maximálně trochu její pátý díl). Některé scény výborné (havrani, Las Vegas) jiné dost slabé (souboj na konci je dost odfláknutý), ale tak pořád je to lepší než dobrák Nemesis z Apokalypsy. ()

M1k9

V rámci žánru výborné. Napínavé a adrenalinové. Na první pohled béčko, avšak celkový dojem je o stupeň výše. Kvalitami dá se říct Extinction konkuruje prvnímu dílu a to už je co říct. 6/10 ()

RomeroIsGod

Vydařený pokračování nabitý jedničky a slabší dvojky. Milla je pořád kousek, digitální havrani povedený a ta akce ve Vegas je přímo ukázková. Nadopovaný zombíci jsou dobrá volba. Poctivejch 75% a určitě si to dám znova. ()

Erik7595

Pre mňa rozhodne najlepší diel. Hororovej atmosféry stiesnených priestorov v podzemí centrály Umbrelly pobudlo, vynahrádza to ale prostredie, v ktorom sa film väčšinu času odohráva, to navodzuje filmu skvelú postapokalyptickú atmosféru. To bolo z hľadiska tvorcov rozhodne dobrým ťahom, zmena prostredia a hlavne zobrazenie púštneho Las Vegas im mimoriadne vyšlo, akčné scény so zombíkmi skvelé a Milla Jovovich ako vždy je správne chrumkavá a túto akčnú rolu a celkový charakter akčnej hrdinky jej neskutočne žeriem, neviem si už predstaviť nikoho iného v tejto roli . 5***** ()

Antaeus

A za 4, nech to para tlačí! Jasné, blbostí je tu ako pripomienok pravičiarov ku sociálnej reforme. Napríklad "hičkokovská" scéna je takmer celá jeden veľký lapsus. Ako príklad spomeniem pasáž, kde sa vtáci dobýjajú cez čelné sklo autobusu, zatiaľ čo jeho zadné dvere sú dokorán a nevinné duše pohodlne preskakujú na druhé auto, pričom obe vozidlá stoja na mieste. A ak aj niektorý z vtáčích zombí ajnštajnov zaútočí na niektorého z potknuvších sa nešťastníkov, učiní tak takmer výlučne na vlastnú päsť, aj keď ďalšie tisíce jeho kompádres lietajú nad bojiskom v horzivých kruhoch a mocným škrekom ho podporujú, namiesto aby sa zniesli o 15 metrov nižšie a proste sa nažrali. A tak ďalej a tak ďalej. Tiež zombíci nám vymäkli. Stačí im podrezať hrdlo, dekapitácia už nie je nutná. Hrdinovia, naopak, vytuhli. Na likvidáciu jedného je nutno použiť tak pol tucta nemŕtvych. Čo síce početný nepomer síl tým pádom mierne vyrovná, ale divák zároveň stráca napätie o zdravie či nebodaj život niektorého z hrdinov, pokiaľ má v blízkosti trápnych 4-5 zombíc (áno, verte či nie, zombíci majú aj samice. To aby sme z požierania sveta nevinili furt len chlapov). Čo tu máme ďalej? V repertoári nápadov nechýbajú paranormálne aktivity, konšpirácie, satelity, klony, streľba, výbuchy a, samozrejme, o stošesť mutujúci hlavný pošuk. Ale je to všetko zmiešané do príjemného koktejlíku, ktorý rozhodne zabaví. A aby som nezabudol: vyzdvihujem fajn postapo atmosféru. Tá sa vskutku vydarila. Záver sa, pravdaže, nesie v duchu tradícií celej série. Tak, to je nateraz všetko. Vďaka každému, kto sa úspešne prehrýzol.. Teda prečítal až sem a rozhodne sa aj na základe môjho slohu investovať necelých 100 minút svojho života do pocitu, že aj keď je prakticky z celej planéty už iba púšť, nádej predsa len umiera posledná. Čiže osamote.. ()

Echelon1

Po jednotke a dvojke dosť sklz, ale môj dojem určite kazí dosť aj prenesenie diania do púšte, čo je pre mňa vždy najmenej atraktívne prostredie. Finálne monštrum tiež dosť nevyužité a príde tam dané len tak, aby sa nepovedalo. A koniec s klonmi, no, nemám rád myšlienku klonov, ruší sa tak podstata človeka. :-) Jill nám vystriedala Claire Redfield, mala by mať ale podľa hry vlasy viac do červenej farby. ()

Ulrich

Nuda. Ač filmařsky Zánik převyšuje své dva předchůdce, co naplat, když se tam nic moc zábavnýho neděje. Milla to sice táhne, ale nemá dost cool scén, kdy může ukázat trochu více (nebo lepší) akce. V trailerech navíc vypadala o sto procent rajcovněji, nevím čím to je. Asi podprsenku odložila, jen aby diváky nalákala do kina :-) ()

Cartman

V tomto žánru schroupnu hodně, takže i třetí díl mě uspokojil, i když vzhledem k předchozím je tu drobátko klesající úroveň. Milerád si ho obstarám na DVD k předchozím dílům na dlouhé zimní večery. ()

Carbo

Na zatím poslední Resident Evil jsem pohlížel s despektem po minulém dílu, jsem rád že jsem se zmýlil. ()

Šmoula

Jako jednička, dvojka tak i trojka stála za starou belu. Nějak nemám sílu to ani komentovat, všema 3 dílama filmu jsem akorád ztratil čas. 50% ()

Košoun

Nuda, nuda, nuda. S původní herní sérií už to nemá pranic společného. Mila je prkená jako vždy, mnohem víc se mi líbilo akční pobíhání ve dvojce, než nudné pasáže - ježdění pouští a klábosení. Hlavně už žádný další RE! ()

Dogmeat

Některé pasáže filmu by byly sotva za 2 hvězdičky a některé naopak za 4. Nejhorší je ta spousta logických trhlin. U jedničky byly aspoň trochu maskovány, ale tady to nikdo neřešil. ()

Mat21

Máte-li rádi střílení zombíků, pak tenhle film je určen právě pro Vás. Jen doporučuji, vypněte mozek a oddávejte se čistokrevné akci v režii Milli Jovovich. Některé bojové záběry jsou opravdu fascinující a vše vygraduje vyhozením cisterny s naftou do povětří společně se stovkami zombíků. ║21.12.2008║ ()

Mania

Co to bylo? To bylo jednoduše špatně. I když těžko se dalo někam lépe propracovat po druhém díle. Ale tohle bylo prostě špatně! Krásná byla scéna s ptákama, stejně tak s ohnivou Millou. Ještě zajímavé bylo 'učení' zabíjení vylepšených zombíků. Ale ten konec, to jsem už nerozdýchala. Všeho moc škodí. Po celém shlédnutí všech dílů, musím však říct, že to přeci jen bylo o něco lepší než dvojka. ()

Morico

Mnohem lepší než Apocalypse a uvažuju nad tim, jestli to nebylo lepší než díl první, ale obojí má něco... v jedničce lepší pohyb nemrtvých v Extinctionu lepší masky a lepší Milla. Zasazení do postapokalyptickýho pouštního prostředí se mi taky hodně líbilo. ()

KOZEL84

No tak zatím teda jasně nejlepší díl.Sice pořád béčko jako hrom,ale ty dvě nudné debility předtím převyšuje dvojnásobně.A taky sou tady nejhezčí holky (Spencer Locke) ;-).Po tomhle se na 4.díl i celkem těším. ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)

Snyderova armáda (ne)mrtvých

Snyderova armáda (ne)mrtvých

28.03.2007

Třístovka se vesele prosekává k 200-miliónové hranici v tržbách z amerických kin (celosvětově už tuto hranici dávno pokořila a je po posledním víkendu na slušných 250 milionech) a filmové weby se… (více)