Resident Evil: Zánik

• Německo

Resident Evil: Zánik

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Austrálie / Německo / USA, 2007, 95 min

Scénáři tentokrát bylo věnovánu více času a tak se nemusíme obávat většího množství vaty a zbytečných patetických keců, Mulcahy naopak zajišťuje, že se budete velmi dobře bavit a akci si náležitě užívat. Jednoznačně nejlepší film ze série a pokud se stejný tým vrhne i na čtyřku (závěr k ní přímo odkazuje), už se začínám těšit. 7/10(2.10.2007)

Zánik pouze potvrzuje smutný fakt, že žánr zombie hororu poslední dobou nenabízí žádnou invenci a každý snímek z tohoto soudku donekonečna předvádí stále samé fígle. Nepopírám, že poušťní záběry nebo útok nemrtvého ptactva na konvoj přeživších mají jistou dynamiku, klasicky šroubované dialogy a ryze béčkoidní děj však v zápětí ničí jakoukoliv snahu. Trojka sice překonala Apokalypsu, ve vodách průměru ji ovšem na vlásku drží jen božská Milla:) (viděno v kině) 50%(25.9.2007)

.. alebo Alica v ríši Zombie. Nezvyklé a naozaj mnou neočakávané zlepšenie voči predchádzajúcemu dielu, vďaka ktorému som takmer zavrhol túto impozantnú zombie ságu, ktorá začala tak sľubne. Keby som mal hodnotiť zlepšenie, čo sa scenára týka, asi by som podvihol hodnotenie len o nejakých päť percent. To čo si ale získalo moju pozornosť, bolo rýchle presvedčenie diváka hneď od začiatku, že tentokrát už nepôjde o žiadne zbytočné naťahovanie, a zbytočne zdĺhavý príbeh, ale že prázdne miesta, kde sa scenár nemá šancu chytiť, radšej tvorcovia vyplnia krvilačnou akciou, ktorej sa nebudete vedieť nabažiť, samozrejme pokiaľ vám práve po tom srdce piští. Veľmi oceňujem fakt absencie sentimentálnych scén. Hrôzostrašných a nechutných scén bolo pomenej, od strachu som netuhol, skôr som si vychutnával dobre natočenú a prehľadnú akciu a skvelú prácu kamery. 75%.(5.5.2009)

RESIDENT EVIL: ZÁNIK je hravější, masivně kompaktnější a stylovější než všechny předchozí díly. Výborný scénář Andersona (Hitchcock birds), temná atmosféra Mulcahyo a Milla je pořád zatraceně sexy. Můj třetí nejoblíbenější zombie film po Úsvitu mrtvých a nejlepším zombie snímkem REC.(22.11.2012)

Ale no ták, POMO, každá nemůže býti Pamelou.. :-D. Ale teď k filmu..NÁŘEZ! Tvůrci si uvědomily chybu předchozího dílu a teď my, jakožto diváci, jsme se dočkali satisfakce v podobě Extinction. Lekačky přesně tam, kde jsou, mají být, což znamená že fungují. Ali Larter (Niki/Jessica z Heroes) více než zdatně sekunduje Mille a o této herečce jistě ještě uslyšíme. A Milla? Dle mého nezklamala a odvedla svou práci dokonale, a proto doufám že otevřený konec, (který byl skutečně zajímavý), znamená, že se můžeme těšit na ještě lepší díl! Hned po jedničce nejlepší Resident Evil.(13.1.2008)

• - Stavební technici byli povinni nosit u sebe nouzové balíčky proti dehydrataci a žáru. (Amplifier)

• - Film uzavírá první filmovou trilogii postavenou na počítačové hře. (Othello)

• - Dva velké zahnuté nože v rukou Alice (Milla Jovovich) jsou tradiční nepálské zbraně a zároveň i nářadí. Nepálci je však nikdy nepoužívají v páru. (Siriuss)