Resident Evil: Zánik

• Německo

Resident Evil: Zánik

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Austrálie / Německo / USA, 2007, 95 min

Nebudu zastírat, že sem čekal ještě o trochu víc, přinejmenším svižnější děj, ale ten postapokalyptickej svět je skvělej, něco ve styl mad maxe 2,3 a hlavní hrdinka Alice v podobě Milli Jovovich je opět skvělá, dokonce oproti oboum předchozím dílům je tady ještě nabouchanější a její vostrý komba sou daleko nadupanější a to ani nemluvim o tom, že tady hojně využívá takový jako mačety a brokárnu a když už jako se fakt nic neděje, tak se dá zase aspoň koukat na ní, to se neokouká. Nicméně si myslim, že se děj dal ještě zesvižnit a bojový scény ještě trochu vylepšít, občas mi Milla přišla trochu neohrabaná, ale zase na druhou stranu se jinak v soubojích orinetuje už fakt skvěle a zombáky kosí libově. Škoda jen zavěrečnýho duelu s doktůrkem, kterej fakt za moc nestojí(1.11.2007)

• Malarkey

Nejsem spokojený se zakončením, které zřejmě není zakončením zatím trilogie, která si stavěla na slušném příběhu a minimálně solidním podkladu ze hry, kde sice systematicky přebrala průběh, ale to nic nemění na tom, že akce je beztak požehnaně. Té v tomto díle jistě je dosti, jenže spíš monotónně než systematicky a hlavně přímočaře za jediným účelem. Zde nejde o příběh, s tím si autoři příliš nelámali hlavu. Zde se totiž jede podle hry, respektive podle herní předlohy, která určuje jedno: zabíjet, zabíjet, zabíjet. A kdyby jste koukali jenom na akční scény bylo by to vlastně jedno. I když beru v úvahu, že celý film je jedna velká nekončící akce, nemůžu říct, že by se mi film líbil. Akce se mi zdá přiliš digitální a co je hlavní oživlé mrtvoly už nejsou tak pěkné a pomalé jako v předešlých dílech. Mršky zmutovaly v takové prapodivné mutanty, což už je i na mně moc. Čtvrtý díl nejspíš půjde do extrémů, do takových jako se mi ani nikdy nesnilo. --- Já nemůžu zemřít Já jsem budoucnost! - Ne, ty jsi další z kreténů a oba tu zhebnem.(9.10.2007)

• Flipnic

Toto je naprostý brak, který doufám (!!) uzavírá celou trilogii. Další zprznění skvělé videohry do podoby filmu bych již snad neunesl. Film absolutně o ničem, snad 2/3 filmu se nic neděje, dvě větší akce, které jsou navíc klasicky "moderně" nechutně sestříhané, takže nevidíme, co se vlastně děje. Útoky zombíků jsou trapné, v podstatě jakákoliv absecne gore a napětí, naprosto trapný a ubohý výkon Milly Jovovich (kterou mám jinak velice rád) atd., atd. Jakýsi mix videohrení předlohy, postapokalyptického Mad Maxe a všeho, co tvůrcům přišlo pod ruku z desítek mnohem lepších "zombies filmů", zejména Romerovek. Opravdu slabota a nuda pro puberťáky ... Dokonce ani ty kozy tentokrát neukázala ... prostě hrůza ...(21.5.2008)

Rozhodně lepší jak dvojka a o něco slabší než jednička (kterou jsem si oblíbil). Mulcahy dovedl sérii do zdárného konce (?) a jeho film sráží k zemi pouze Andersonův nesmyslný scénář, který opět neviděl logiku ani z rychlíku. Milla se pro tuhle roli snad narodila a navíc jí tu skvěle doplňuje moje oblíbená seriálová kočka Ali Larter, jejíž úloha v příběhu ale ve výsledku vyzní na prázdno. Po technické stránce nemám Zániku, co vyčíst a musím vyzdvihnout i skvělou práci maskérů, protože ty zombies byly fakt cool. Nakonec jen doufám, že tvůrci budou mít trochu soudnost a dalšího RE se už nedočkáme. Sice se na to pořád dobře kouká, ale tři hvězdy takový kravině stačí.(15.6.2008)

V rámci série jednoznačně nejlepší díl a i mimo ni velmi silný nadprůměr. Russell Mulcahy je přesně tím, co série potřebovala od začátku. Tam, kde jednička byla nudná a dvojka dokonale pitomá, trojka je cool, napínavá, přehledná a přestože se nebere vážně, není přemrštěná nad rámec snesitelnosti). Rozhodně spokojenost.(19.11.2007)

• - Vedoucí kaskadérů Ricka Forsayethal si ve filmu zahrál tři různé postavy. (Amplifier)

• - První film série, který není vydán na VHS kazetách. (viperblade)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 124. (Zdroj: ČSFD.cz)