Resident Evil: Zánik

• Německo

Resident Evil: Zánik

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Austrálie / Německo / USA, 2007, 95 min

Po poriadne béčkovej, ale aj tak zábavnej dvojke sa séria opäť vracia k v rámci možností serióznejšiemu štýlu, pričom tentoraz navyše pribrala plnohodnotný postapokalyptický žáner, pripomínajúci svet Mad Maxa a pre ten mám slabosť. Preto mi ani nevadí, že univerzum samotného Resident Evil ide trochu do úzadia, čo vidno hlavne na deji a tak prednosť má putovanie skupiny ľudí, hľadanie zásob a preživších a snaha získať aspoň nejakú nádej pre lepší život. Ale predsa len sa nájde aj dostatok nových prvkov a celá línia v podzemnom výskumnom centre Umbrelly je tiež pomerne zaujímavá. No aj keď ma celkovo film baví, predsa len ma po jednej stránke aj sklamal, počtom skutočne zapamätaniahodných scén, ktorých je tu z pôvodnej trilógie najmenej, ale keďže tých kladov je tu dosť, stále je to vydarená zábava. A jedným z tých kladov je aj obsadenie, Milla Jovovich tu má už síce niekedy dosť prehnané schopnosti, ale predsa len práve tu mi je najsympatickejšia z celej série, taká prirodzená drsniačka, opäť nechýba môj obľúbený Oded Fehr a hlavné trio z predchádzajúceho dielu síce opustila Sienna Guillory, ale Ali Larter je adekvátna náhrada. No ani tie zvyšné postavy nie sú najhoršie a vyhovoval mi aj charizmatický hlavný záporák Iain Glen. Ale trochu rozporuplne na mňa pôsobí akcia, nájdu sa tu štyri dlhšie akčné sekvencie, ktoré sú dosť rozmanité a aj technicky kvalitne prevedené, len jednoducho mne sa vlastne skutočne páčila len scéna s útokom množstva zombií, ktorú by som kľudne označil za najlepšiu akčnú scénu celej série a to pobehovanie Milly s dvomi mačetami som si skutočne užíval. Ten zvyšok síce nebol zlý, ale jednoducho to vôbec nie je môj štýl, akčné scény so zvieratami moc nemusím a finálne súboje tejto série ma tiež nechávajú chladnými, mňa tie bitky s mutantami vôbec nebavia. A tak som si skôr užil také maličkosti ako výbuch kamiónu alebo pekný spomalený záber s vrtuľníkom. Ale aj celkovo mi to režijne a technicky príde ako najkvalitnejší diel celej série, nechýba tu pekný vizuál, atmosféra, slušné efekty a ešte aj skvelý soundtrack. Práve v tomto diele si hudbu vychutnávam najviac. Takže keby tu bolo viac akčných scén so zombiami, bol by práve tento tretí diel pre mňa najlepší z celej série, takto sa tým predchádzajúcim skôr vyrovnáva, ale keďže tie sa mi dosť páčili, tak to rozhodne nie je žiadna hanba. 79%(12.8.2011)

Dovolím si tvrdiť, že Resident Evil 3 je najlepším dielom celej série. To sa stáva zriedkavo, aby pokračovanie predčilo predchádzajúce diely. Mne osobne sa i jednička celkom pozdávala (***), kdežto dvojka bola hodne slabá (**). Trojka je veľmi dobre natočená, má zaujímavý scenár, v ktorom vidím skrytý odkaz na legendárny Mad Max, dobrí herci, skvelé efekty, plno zombíkov... I keď mne skôr sedia menej akčné zombie horrory. No rešpektujem fakt, že tento film vychádza z video hry a preto k nemu tá akčnosť iste patrí. ****(23.1.2008)

Zdá se, že tento film vyřešil otázku kdo bude na planetě zemi zabíjet zombiky. Samozřejmě ne každej má předpoklady a nebo čas. Takže si to projdeme kdo připadal do úvahy a má na to se zombíkům postavit a nakopat jim prdel. Kandidát číslo 1 - Já. Já můžu všechno, ale nemám čas, chlastám . Kandidát číslo 2 - POMO - poradil si z CSFD, poradil by si i ze zombíkama, ale nemá čas, shání reklamu na CSFD. Kanidát číslo 3 - George Bush - má Condoleezu Rice, ale nemá čas, chytá Usamu. Kandidát číslo 4 - Klaus - všemu rozumí, všechno umí a vždy má pravdu, ale nemá čas, dohaduje se s pánem bohem, kdo je lepší. Takže každýmu, trošku logicky uvažujímu člověku zbude jediny jméno - Milla Jovovich - je to fotomodelka a to je ta prává kvalifikace pro zabíjení zombiků.(23.11.2007)

T-virus nebyl zničen. Země pomalu, ale jistě spěla ke svému zániku. Na řadě je Projekt Alice a ochočování…. PŘÍBĚH:***přeživší utíkají před nemrtvými, vědci zkoumají jak dál. Tvář NO FUTURE zasazené do sluncem se třpytící pouště filmu sluší. Jen strašlivě zmutovaný Dr. Isaacs je zbytečný. / HUMOR:**pár celkem solidních hlášek. Stačí./ AKCE: ****jde se hned na věc, dobrej zvuk a hudba. Postupně se to stává celkem stereotypní záležitostí, ale trochu oživení přinášejí zombie zvířata. Naštěstí také Milla projevuje kapku fantasie./ NAPĚTÍ:***dobrá hudba odvede v zombie hororech mnoho práce. Osamělí lidé v opuštěných objektech a zvířata – to je ta lepší část. Ostatní je normální s minimem překvapení./ Sympatické dílko, ke kterému se zřejmě zase někdy vrátím.(26.4.2008)

Soundtrack Charlie Clouser: 1. Main Title - Charlie Clouser ,2. Stupid Crazy - Shadows Fall ,3. I'm So Sick - Flyleaf vs. The Legion of Doom ,4. My World - Emigrate ,5. Duality - Bayside ,6. Losing - Charlie Clouser ,7. One Love - Aiden vs. The Legion of Doom ,8. Deathcar - Fightstar ,9. I, Suicide - Throwdown ,10. White Rabbit - Collide ,11. Paralyzed - Chimaira ,12. Laser Tunnel - Charlie Clouser ,13. Asleep on the Frontlines - The Bled ,14. Catch Me - City Sleeps ,15. Contagious - Searchlight ,16. Scenotaph - Emanuel ,17. Sixth of June - It Dies Today ,18. Wrecking Itself Taking You With Me - Poison the Well ,19. Convoy - Charlie Clouser ,(14.5.2011)

• - Do některých kin byly zasílány kopie filmu pod krycím názvem "Raccoon City", což je město, ve kterém se děj odehrává v prvních dvou dílech filmové série a téměř ve všech hrách, které byly pod nálepkou Resident Evil vydány. (viperblade)

• - Ve scéně z Tokia si můžeme všimnout nápisu Zatoichi Square, což poukazuje na v Japonsku veleznámou postavu filmového kung-fu. (Othello)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 124. (Zdroj: ČSFD.cz)