Resident Evil: Zánik

Resident Evil: Zánik

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Austrálie / Německo / USA, 2007, 95 min

• H34D

Resident Evil: Extinction je na jednu stranu slušně technicky zpracovaný (zpomalené záběry, nálet ptáků apod.), nabízí středně velkou dávku akce a hromadu klasických zombíků, bohužel na stranu druhou nenabízí nic nového, jedná se o prosté, mizerným scénářem podepřené, vykrádání úspěšnějších zombie filmů (Úsvit mrtvých). Nedokázal jsem pořádně proniknout do atmosféry, ani si užít závěrečný souboj proti jakémusi bosovi, jenž mě zanechal totálně chladným. Holt i když to nebyla vyloženě nuda, musím hodnotit přísněji, neboť v dnešní době by se snímky neměly omezovat na pouhé vykrádání a béčkovou, bezduchou akci, které jsme si mohli užít už mnohem dříve a v lepším podání. 5/10(26.4.2008)

• Gimli

Obyčejná zombie střílečka bez špetky invence. Věci tisíckrát viděné jsou tu zase. Čtvrtý díl snad nebude potřeba. Jen jediná věc mě zaujala. Byl to Oded Fehr. Už v Sommersových Mumiích mi tenhle hezoun neseděl. A tady jsem přišel na to proč. On prostě neumí hrát.(31.8.2008)

• Viktooorka

Jsem silná sebevědomá žena, která umí zkrotit smečku psů, usmažit havrany a porcovat zombíky. Jistě by o sobě řekla Alice a já ji to brát nebudu, páč to jediné dělá z Resident Evilu koukatelnou podívanou. Na rozdíl od dvojky to má atmosféru s postapokalyptickým nádechem, kdy ani moc nekazí dojem krásně namalované a namakeupované tvářičky hlavních aktérek, ale prostě si nemůžu pomoc, já ty filmy o zombíkách opravdu nemusím. I když je pravda, že kolem nich se děj už prakticky netočí. Díky několika povedeným scénám a konci si nemusím nadávat, že jsem dobrovolně trpěla u ksichtů nemrtvých a u příběhu, který nechápu.(16.10.2010)

Potřetí jiný režisér, potřetí jiný přístup. Andersonův videoherní look a Wittovu okázalou onanii nad vlastním klipem vystřídala Mulcahyho poctivá řemeslná práce s postapokalyptickým světem, který se sice svou intenzitou nemůže rovnat Romerovým předkům, ale potěší nevtíravým nadhledem čistého béčka, která spoléhá na přímý děj bez komplikovaných vazeb na společnost Umbrella, svižnou akci se sympaticky okatými počítačovými triky (nálet ptáků) a solidní práci s hororovým napětím (závěr). Milla je stále tuhá jako prkno, které má na hrudníku, ale zbytek to docela slušně vynahrazuje, takže sem tam probleskne i sympatická hláška či řádné drsná póza. Příjemný oldskůl, který mě překvapivě natěšil na čtvrtý díl.(3.11.2007)

Bál jsem se moc, čekal jsem podobnou kravinu jako RE2, ale dočkal jsem se lepšího průměru srovnatelného s prvním dílem, Milla je čím dál víc killer-machine a docela se změnila, už určitě není tak sexy jako v jedničce. Scénář není žádné veledílo a má slabší chvilky, ale co příjemně se na to dívá a rychle to utíká, nejlepší scéna jednoznačně nakažené vrány…7/10*(15.3.2008)

• - V jednom z prvních trailerů zahní i písnička od The Crystal Method - "I Know It's You". Milla Jovovich před třemi lety pro tuto píseň nazpívala vokály. (viperblade)

• - Pri scéne útoku havranov boli len dva živé havrany. Zbytok havranov zaobstarali špeciálne efekty. (ladko)

• - Meteorologická stanice byla umístěna na dně vyschlého jezera La Pinata. (Amplifier)