Resident Evil: Zánik

• Německo

Resident Evil: Zánik

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Austrálie / Německo / USA, 2007, 95 min

RESIDENT EVIL: ZÁNIK je hravější, masivně kompaktnější a stylovější než všechny předchozí díly. Výborný scénář Andersona (Hitchcock birds), temná atmosféra Mulcahyo a Milla je pořád zatraceně sexy. Můj třetí nejoblíbenější zombie film po Úsvitu mrtvých a nejlepším zombie snímkem REC.(22.11.2012)

Bál jsem se moc, čekal jsem podobnou kravinu jako RE2, ale dočkal jsem se lepšího průměru srovnatelného s prvním dílem, Milla je čím dál víc killer-machine a docela se změnila, už určitě není tak sexy jako v jedničce. Scénář není žádné veledílo a má slabší chvilky, ale co příjemně se na to dívá a rychle to utíká, nejlepší scéna jednoznačně nakažené vrány…7/10*(15.3.2008)

Neuvěřitelné. Pokračování průměrného prvního dílu a odpadového druhého je perfektní zombie akce. I když zombie tu paradoxně moc nejsou. Tenhle díl se věnuje hlavně příběhu a snaží hledat nové a originální prvky. Mila je dobrá jako nikdy a scéna s hejnem ptáků je opravdu vydařená. Dáky tomuhle dílu možná i odpustím předchozí dva. Není to ideální, ale je to alespoň snesitelné 70%(7.9.2008)

T-virus nebyl zničen. Země pomalu, ale jistě spěla ke svému zániku. Na řadě je Projekt Alice a ochočování…. PŘÍBĚH:***přeživší utíkají před nemrtvými, vědci zkoumají jak dál. Tvář NO FUTURE zasazené do sluncem se třpytící pouště filmu sluší. Jen strašlivě zmutovaný Dr. Isaacs je zbytečný. / HUMOR:**pár celkem solidních hlášek. Stačí./ AKCE: ****jde se hned na věc, dobrej zvuk a hudba. Postupně se to stává celkem stereotypní záležitostí, ale trochu oživení přinášejí zombie zvířata. Naštěstí také Milla projevuje kapku fantasie./ NAPĚTÍ:***dobrá hudba odvede v zombie hororech mnoho práce. Osamělí lidé v opuštěných objektech a zvířata – to je ta lepší část. Ostatní je normální s minimem překvapení./ Sympatické dílko, ke kterému se zřejmě zase někdy vrátím.(26.4.2008)

Okouzlující Milla Jovovich se oděla do postapokalyptických podvazků, zahalila se pouštním pláštěm, zpoza vosího pasu tasila dva nepálské nože a v scenérii silně připomínající Šíleného Maxe se jala efektně podřezávat hybridní krky zmutovaných klátivců za vydatné pomoci svých paranormálních schopností a Mulcahyho zpomalovaček. Ano, tak přesně této situace se dočkáte, když si ale nejdříve počkáte a překlenete úvodní nepříliš dynamicky vyváženou půlhodinu. Jistě, spatříte v ní podzemní laboratoř, nad jejímž stropem postávají tisíce obětí T-viru, z prvního dílu se vrátí pejsci, před nimiž by se podělal i Kerberos a přiletí hejno nemrtvých vran, dychtících po Vašem sklivci, zároveň ale tyto krasopisné scény ruší kaňky v podobě pomalejších pasáží, představování nezajímavých postav nebo oposlouchaných dialogů. Zbylé dvě třetiny jsou však čistokrevná akce, navíc mnohdy opravdu luxusně a efektně podaná. Pokud jste si mysleli, že tímto dílem vše končí, neznáte dnešní Hollywood. Tvůrci totiž přišli s působivě otevřeným koncem, který se mně (jako obdivovateli božské Milly) hodně líbil. Celkově slušná jízda nehostinným světem plným lekaček, demolicí mozkoven hnusných zombíků a kamerových filtrů písečných barev. 70% P.s.: "Koupím do sbírky Alicino propocené tílko... Zn: Už mám Nevěstiny spoďáry:)" 146 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(13.11.2007)

• - Valná většina natáčení probíhala v oblasti Mexicali, kde teplota dosahovala až k hodnotám kolem 55°C. Natáčelo se od 17. května do 22. srpna 2006. (Amplifier)

• - Alice (Milla Jovovich) nosí hodinky značky Timex Ironman. (dyfur)

• - Vrány sedící na elektrickém vedení a útočící ve velkých počtech mají být poctou Hitchockovým Ptákům. (Othello)