Resident Evil: Zánik

• Německo

Resident Evil: Zánik

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Austrálie / Německo / USA, 2007, 95 min

Scénáři tentokrát bylo věnovánu více času a tak se nemusíme obávat většího množství vaty a zbytečných patetických keců, Mulcahy naopak zajišťuje, že se budete velmi dobře bavit a akci si náležitě užívat. Jednoznačně nejlepší film ze série a pokud se stejný tým vrhne i na čtyřku (závěr k ní přímo odkazuje), už se začínám těšit. 7/10(2.10.2007)

Trojka znamená návrat série ze sraček. Nenáročný, ničím vychytralý postapokalyptický zombie horor, odehrávající se převážně v nyní pískem zavátých pláních na území USA. Skupina přeživších cestuje z místa na místo, snaží se přežít útoky nemrtvých (dojde i na zákeřný nálet zombí krkavců nebo čeho..), sehnat dostatek jídla a benzínu. Tak narazí na Milu a zaplete se s Umbrellou, zároveň se dozví o údajně dosud nenakažené zemi na Aljašce. Žádný zázrak, zdaleka nezapůsobilo jako jednička, ale zábava slušná.(23.8.2009)

Westernový kabát Mille sluší, stejně jako poušť celému filmu. Bitky byly hodně našláplý a Milla to s těma zahlejma nožema mega dávala. I ostatní hrdinové byli sympatičtí a prostě to odsejpalo parádně. Ze scény s ptákama by měl Hitchcock tříhodinovou erekci. Jedinou výtku mám k hlavnímu záporákovi, byl prostě to prostě vůl. Série Resident Evil je pro mě sérií zdařilou.(2.4.2008)

• Viktooorka

Jsem silná sebevědomá žena, která umí zkrotit smečku psů, usmažit havrany a porcovat zombíky. Jistě by o sobě řekla Alice a já ji to brát nebudu, páč to jediné dělá z Resident Evilu koukatelnou podívanou. Na rozdíl od dvojky to má atmosféru s postapokalyptickým nádechem, kdy ani moc nekazí dojem krásně namalované a namakeupované tvářičky hlavních aktérek, ale prostě si nemůžu pomoc, já ty filmy o zombíkách opravdu nemusím. I když je pravda, že kolem nich se děj už prakticky netočí. Díky několika povedeným scénám a konci si nemusím nadávat, že jsem dobrovolně trpěla u ksichtů nemrtvých a u příběhu, který nechápu.(16.10.2010)

Dovolím si tvrdiť, že Resident Evil 3 je najlepším dielom celej série. To sa stáva zriedkavo, aby pokračovanie predčilo predchádzajúce diely. Mne osobne sa i jednička celkom pozdávala (***), kdežto dvojka bola hodne slabá (**). Trojka je veľmi dobre natočená, má zaujímavý scenár, v ktorom vidím skrytý odkaz na legendárny Mad Max, dobrí herci, skvelé efekty, plno zombíkov... I keď mne skôr sedia menej akčné zombie horrory. No rešpektujem fakt, že tento film vychádza z video hry a preto k nemu tá akčnosť iste patrí. ****(23.1.2008)

• - Film sa nepremietal pre filmových kritikov, hlavne kvôli zlým kritikám u prvých dvoch filmov zo série Resident Evil. (ladko)

• - Alice (Milla Jovovich) se ukáže s brokovnicí Mossberg 590, ráže .12 gauge. (Zdroj: imfdb.org) (dc125)

• - V jednom z prvních trailerů zazní i písnička od The Crystal Method – „I Know It's You“. Milla Jovovich před třemi lety pro tuto píseň nazpívala vokály. (viperblade)