Resident Evil: Zánik

• Německo

Resident Evil: Zánik

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Austrálie / Německo / USA, 2007, 95 min

Nebudu zastírat, že sem čekal ještě o trochu víc, přinejmenším svižnější děj, ale ten postapokalyptickej svět je skvělej, něco ve styl mad maxe 2,3 a hlavní hrdinka Alice v podobě Milli Jovovich je opět skvělá, dokonce oproti oboum předchozím dílům je tady ještě nabouchanější a její vostrý komba sou daleko nadupanější a to ani nemluvim o tom, že tady hojně využívá takový jako mačety a brokárnu a když už jako se fakt nic neděje, tak se dá zase aspoň koukat na ní, to se neokouká. Nicméně si myslim, že se děj dal ještě zesvižnit a bojový scény ještě trochu vylepšít, občas mi Milla přišla trochu neohrabaná, ale zase na druhou stranu se jinak v soubojích orinetuje už fakt skvěle a zombáky kosí libově. Škoda jen zavěrečnýho duelu s doktůrkem, kterej fakt za moc nestojí(1.11.2007)

Scénáři tentokrát bylo věnovánu více času a tak se nemusíme obávat většího množství vaty a zbytečných patetických keců, Mulcahy naopak zajišťuje, že se budete velmi dobře bavit a akci si náležitě užívat. Jednoznačně nejlepší film ze série a pokud se stejný tým vrhne i na čtyřku (závěr k ní přímo odkazuje), už se začínám těšit. 7/10(2.10.2007)

Bál jsem se moc, čekal jsem podobnou kravinu jako RE2, ale dočkal jsem se lepšího průměru srovnatelného s prvním dílem, Milla je čím dál víc killer-machine a docela se změnila, už určitě není tak sexy jako v jedničce. Scénář není žádné veledílo a má slabší chvilky, ale co příjemně se na to dívá a rychle to utíká, nejlepší scéna jednoznačně nakažené vrány…7/10*(15.3.2008)

Nejlepší díl z celé série. Jiné zasazení, jiný přístup a konečně to natočil režisér, který mě svým dílem velice zaujal. Skvělé souboje Milly Jovovich se stovkami zombíků a jejich efektní zabíjení, to je Zánik. Opět se vrací postavy, opět přibývají noví, opět někteří umírají, v tomhle se to neliší. Těším se na další díl...84%(16.9.2012)

.. alebo Alica v ríši Zombie. Nezvyklé a naozaj mnou neočakávané zlepšenie voči predchádzajúcemu dielu, vďaka ktorému som takmer zavrhol túto impozantnú zombie ságu, ktorá začala tak sľubne. Keby som mal hodnotiť zlepšenie, čo sa scenára týka, asi by som podvihol hodnotenie len o nejakých päť percent. To čo si ale získalo moju pozornosť, bolo rýchle presvedčenie diváka hneď od začiatku, že tentokrát už nepôjde o žiadne zbytočné naťahovanie, a zbytočne zdĺhavý príbeh, ale že prázdne miesta, kde sa scenár nemá šancu chytiť, radšej tvorcovia vyplnia krvilačnou akciou, ktorej sa nebudete vedieť nabažiť, samozrejme pokiaľ vám práve po tom srdce piští. Veľmi oceňujem fakt absencie sentimentálnych scén. Hrôzostrašných a nechutných scén bolo pomenej, od strachu som netuhol, skôr som si vychutnával dobre natočenú a prehľadnú akciu a skvelú prácu kamery. 75%.(5.5.2009)

• - Pri scéne útoku havranov boli len dva živé havrany. Zbytok havranov zaobstarali špeciálne efekty. (ladko)

• - Ve scéně z Tokia si můžeme všimnout nápisu Zatoichi Square, což poukazuje na v Japonsku veleznámou postavu filmového kung-fu. (Othello)

• - Alice (Milla Jovovich) nosí hodinky značky Timex Ironman. (dyfur)