Resident Evil: Zánik

Resident Evil: Zánik

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Austrálie / Německo / USA, 2007, 95 min

• Niktorius

Suchost hraničící s absolutní vyprahlostí - to jsou slova ve zkratce charakterizující očekávané pokračování Resident Evilu a vězte, že to neříkám jen kvůli Mad Maxovskému prostředí, do něhož zombíci i božská Milla ve třetím díle přesedlali. Andersonův scénář již není až tolik lobotomický jako v předešlé Apokalypse, i tak však úpím nad jeho obsahovou prázdnotou a minimálním tahem na bránu, potažmo diváka lačnícího po hororové řežbě. I veterán Russell Mulcahy odvádí svou režisérskou práci viditelně lépe než Alexander Wiit (který z předešlého dílu udělal nepřehledný onanistický chaos), ale výsledek je naprosto rutinní a značně omšelý. Ve filmu není přítomna jedina svěží, nedejbože inovativní scéna, veškeré postupy jsou odkoukané z jiných filmů a jak známo, kopie většinou nedosahují vybroušenosti originálů. Resident Evil: Zánik patří do bohužel početné rodiny sequelů, jež pro svou vlastní sérii nemají takřka žádný význam, neboť se v nich prakticky vůbec nic nestane. Jejich úkolem je jen držet fanoušky ve stavu nadrženosti na další pokračování a tahat z nich další a další peníze. Mám snad jásat nad skutečností, že je na kost vysužené nezáživné béčko přeci jen lepší, nežli splášková říčka, zastoupená Apokalypsou?(17.11.2007)

• monolog

Ouha. Tak tomuhle se říká odpad s.r.o. (sračka rozumem opuštěná). Zbožňuju filmy, kde biovirus měnící lidi i zvířata v zombie dokáže vysušit moře i oceány, zničit stromy a změnit svět ve vlastní zkurvenou karikaturu z animovabejch SF seriálů... (věřím, že jste poznali hlášku z DM - rád tam nakupuji :) ) To byl ale až druhej důvod k smíchu, co na mě v tomto Zániku zdravého rozumu čekal. Ten první byl, když Milla na začátku umřela. Nemám nic proti modelkám, který fušují do filmu, ale měly by se držet svýho V-nožkovýho žánru. Nulový příběh, hypercool look, neherecky toporné výkony, prakticky žádné propracování postav a trapné hlášky. Prostě scénář je jen jako plochá pastvina. Tráva, tráva, tráva a tráva... Jo a semtam taky uschlý list. Ne, abych jen nehanil, autoři scénáře umí opisovat opravdu dobře. Celé malé extempore s vojáky a vědci jakoby vypadlo z Dne mrtvých od Romera a to doslova a do písmene. Taky se sem dostala drobná nepovedená vsuvka s Ptáky. Milla si po postapokalyptickým světě jezdí perfektně upravená, s vytrhaným obočím, namalovanými rty (pro strejdu Příhodu) a vsadím se, že i tu čárku měla vyholenou (to jen tak pro sichr). Nejde ani tak o to, že tenhle film je hovadina. Horší je, že je nudný a předvídatelný. Konec je ale to nejstrašnější. Rvačka bez smyslu a důvodu, bez ladu a skladu, abychom nakonec zjistili, že Milla nejen neumře, ale ještě ji (jako ve Vetřelci 4) naklonovali asi tisíckrát... Prostě noční můra... A proto mám tak rád oplatky Mila. To se vždycky zakousnu, křupne to a... Milla stále kvoká, stále kvoká... Nic nevydrží déle...(20.5.2008)

Rozhodně lepší jak dvojka a o něco slabší než jednička (kterou jsem si oblíbil). Mulcahy dovedl sérii do zdárného konce (?) a jeho film sráží k zemi pouze Andersonův nesmyslný scénář, který opět neviděl logiku ani z rychlíku. Milla se pro tuhle roli snad narodila a navíc jí tu skvěle doplňuje moje oblíbená seriálová kočka Ali Larter, jejíž úloha v příběhu ale ve výsledku vyzní na prázdno. Po technické stránce nemám Zániku, co vyčíst a musím vyzdvihnout i skvělou práci maskérů, protože ty zombies byly fakt cool. Nakonec jen doufám, že tvůrci budou mít trochu soudnost a dalšího RE se už nedočkáme. Sice se na to pořád dobře kouká, ale tři hvězdy takový kravině stačí.(15.6.2008)

Bál jsem se moc, čekal jsem podobnou kravinu jako RE2, ale dočkal jsem se lepšího průměru srovnatelného s prvním dílem, Milla je čím dál víc killer-machine a docela se změnila, už určitě není tak sexy jako v jedničce. Scénář není žádné veledílo a má slabší chvilky, ale co příjemně se na to dívá a rychle to utíká, nejlepší scéna jednoznačně nakažené vrány…7/10*(15.3.2008)

Možno to nie je také cool ako Andersonova jednotka ani také akčné ako Wittova dvojka ale konečne to má tú správnu atmosféru odkazujúcu na hru a je to aj pekne napínavé. Hneď som si spomenul aké to bolo pri hre keď sa pomaličky otvárali dvere a s napätím som čakal čo je za nimi. Zlatíčka dobermani sa vrátili, vrany sú tiež parádne, zombíci sú konečne ako som si prestavoval a vôbec mi nevadilo že to nie sú len kymácajúce sa zdochliny ale dravé rýchle monštrá, a záverečná príšera mi tiež prišla podarená (veď ani v dvojke proti Nemesis som nemal výhrady). Takže ďalej tu máme charizmatického záporáka Dr. Isaacsa, stále tu je všemocná organizácia Umbrella, ktorá zostáva i naďalej zahalená poriadnym rúškom tajomstva a ako vidno ešte pre nás prichystá kopu prekvapení a Milla Jovovich je kategória sama o sebe. Bez nej si už žiadneho Residenta neviem predstaviť. Andersonov scenár netreba brať príliš vážne, ja ho absolútne kvitujem a dúfam že ostane scenáristom i ďalších pokračovaní. Čo ma trošku zarazilo boli Alicine výkopy ktoré my prišli trošku divne zostrihané ale stále je to pokrok oproti neprehľadnej dvojke a len malá chybička na kráse. Nie často sa stáva že tretia časť je najpodarenejšia.(3.10.2007)

• - Na plakátu k filmu má Alice (Milla Jovovich) dva samopaly Uzi, ale ve filmu je v ruce nemá ani jednou. (dc125)

• - Role Claire Redfield (Ali Larter) je zcela jiná, než ve hře. Zde vede konvoj lidí přes poušť kvůli přežití, ale ve hře je na misi, kde hledá svého ztraceného bratra, Chrise Redfielda. (viperblade)

• - Pri scéne útoku havranov boli len dva živé havrany. Zbytok havranov zaobstarali špeciálne efekty. (ladko)