Nastal konec světa. Pokusný T-virus, vyrobený společností Umbrella, byl vypuštěn do světa a proměnil jeho obyvatelstvo v hordu potácejících se zombie, které mají v oblibě maso. Protože ve městech není bezpečno, dávají Carlos Oliviera a L.J. dohromady skupinku přeživších, mezi nimiž jsou i nováčci Claire, K-Mart a sestra Betty, a vydávají se na cesty. Přesunují se v ozbrojeném konvoji po opuštěných pouštních dálnicích. Hledají další svého druhu – ty, kteří přežili, nenakažené. Nacházejí ale ty, kterých je v pouštích plno: nemrtvé. A budou potřebovat spousty zbraní, tisíce nábojů a pár plamenometů, aby se ubránili. Pod opuštěným vysílačem v Nevadě se ukrývají špičkové kanceláře a laboratoře společnosti Umbrella. Dr. Isaacs, který má neustálý přístup ke špionážnímu satelitu, sleduje pouť konvoje, ale hledá přitom osobu, která je nejen klíčová pro vznik léku, ale také ztělesňuje vše, o co se experimenty společnosti Umbrella pokoušely. Tou osobou je Alice. Alice byla kdysi držena společností Umbrella a podrobena biogenním experimentům, následkem kterých získala nadlidskou sílu, zostřené smysly a zvýšenou obratnost. Ačkoliv se její mutace každou minutou zhoršují, sleduje Alice konvoj a ochraňuje ho v naději, že se jí nějak podaří doprovodit ho do bezpečí. Konvoj zamíří na Aljašku, která slibuje poslední možnost útěku před nemrtvými, ale předtím se musí zastavit v Las Vegas, aby doplnil zásoby paliva, a snažit se neupoutat na sebe pozornost firmy Umbrella. Alice se nezastaví, dokud společnost funguje. Boj teprve začíná... (oficiální text distributora)

Amatér1921

Na tento film se nedívám jako na alternativu apokalypsy, ale jako na pokračování Resident evilu. Otřesné... naprostá scénaristická anarchie, která mě jako fandu prvního dílu uráží, ale to by bylo na déle. Hvězdičku za pěkné herečky. Věřím, že další pokračování nebude. ()

Zabuza

Po vydarenej jednotke, prišla pohroma v podobe Apocalypse a záver (ako je to vo väčšine trilógií) patril priemernému Extincion. Postapokaliptícký svet budúcnosti vykreslený v podobe pieskom pokrytého Las Vegas naháňal hrôzu viac ako steroidmi nadupaní zombíci. Avšak Alice nestratila nič na svojom šarme, v novom oblečku vyzerá opäť sexy a s nepálskymi nožmi kukri seká jedného zombíka za druhým. Je to proste žena do voza aj do koča. ()

Stanford

Tento film se mi velice líbil. Perfektní akce a krve tam taky nebylo málo. Je to natočené jiným stylem než první dva díly, ale je to super snímek. ()

Groower

Byl jsem docela příjemně překvapenej ,že to nebyla totalní hovadina. Líbil by se mi takovejhle "postapokalyptickej" film víc dotaženej s nějakym hustym příběhem. Ale nebylo to špatné. ()

redalert21

Prekvapeni jako svet, vsechny dily se mi libily ale toto sem necekal, po 1. nej dil, moc, moc, moc pekne. Milla hraje fakt dobre, jedine co ji chyby jsou prsa : ) ()

Šéf

Není to špatný, ale jakoby to skončilo dřív, než se to pořádně rozjede. Hlavní hrdinka chvíli jezdí postapokalyptickým světem, než si jí všimne zlý doktor, který z nějakého důvodu potřebuje její krev, a tak se jí neúspěšně pokusí chytit, čímž jí vytočí natolik, že ho sleduje do jeho podzemního doupěte, kde se z doktora mezitím stane zmutovaná příšera (hvězdička navíc), kterou hlavní hrdinka zabije a následuje polootevřený konec. Ne moc výživná chuťovka. ()

Steam

No sláva. Namiesto toho aby spravili film zameraný na hororové scény a prestrelky, vytvorili Superhero movie v ktorom je Jovovich hlavý superman ()

carAnthony

Je to môj druhý pozeraný RE. Prvú som videl jedničku ktorá bola zaujímavá. A teraz k trojke :) Ale vôbec vôbec sa mi ten film nechcelo pozerať pretože som nevidel dvojku a nechcel som mať Chaozz..... Nj to že tam hral Mike Epps či Ashanti ma prekvapilo ale väčšie prekvapenie je film aj keď som ho pozeral z donútenia bol naozaj dobrý a prekvapila ma Ali Larter, nie až tak hereckým umením ako bojovími scénami ktoré zvládla na 100%, Mike a Ashanti však nakoniec zomreli, tak ako aj hrdina Milly - Oded Fehr ktorý si v scéne s jointom v hube vychutnával svoju (a nielen svoju ale aj smrť Zombies) smrť... Film som pozeral preto lebo ho chcela vidieť mama, ktorá má rada klasiku, nie takéto voloviny tak nechápem prečo to chcela pozerať.......Jej sa na tom filme najviac páčila tá Saw hudba Charlieho Clousera, mne zas tí umierajúci zombies, Milla, Ali, Ash a Mike E :) //60%// ()

maniak.sused

Kto by povedal, že najlepší diel filmovej série môže byť aj tretí? Videoherný look je nahradený postapokalyptickou atmosférou vyprahnutej polopúšte, kde aj zombie zápletka funguje azda o niečo lepšie. Aj keď všetko je vec vkusu, podľa celkového hodnotenia je jasné, že je to v tomto prípade zmena k lepšiemu. A . . . . . . . scéna s havranmi! SCÉNA S HAVRANMI ! ! ! ! ! ()

Ace.A.T.L.

Tohleto joooo. Super atmosféra, super nápady, vtipný hlášky a perfektně se držíme zombie tématu. Myslím, že asi nejlepší díl. 4* jsou plně zasloužený. Za mě DOPORUČUJU. ()

DansteR

"We fought the infection. We survived the apocalypse. And now, we face extinction."...A Alice do třetice, film má větší spád než ty předchozí. Taktéž příbyly a zdokonalily se triky. Scény s havrany či boje v Las Vegas nemají chybu, bohužel to se nedá říct o tom posledním, takové monstrum mi příjde už trochu moc přitažené za vlasy :-(...Ovšem to je jen malá drobnost, na onom "kvalitním" přímém pokračování série Residentů. 65% PS: Ještě jedna maličkost, Alice odložila krátké červené šatičky, což je trochu škoda :-( ()

LeePriest

Tenhle Resident Evil se povedl. Oproti dvojce a čtyřce celkem výrazněji. Hudba velmi dobrá, atmosféra taky, kamera rozhodně lepší než v díle minulém a akce super, hlavně ke konci filmu. S tímto dílem velká spokojenost prakticky ve všech směrech. Kdyby ty méně povedené díly režíroval také Russell Mulcahy jako tenhle film, dopadly by určitě lépe. ()

kishi_SO

nadalej si to udrzuje svoju uroven. Treba absolutne nevnimat dialogy, ignorovat logicke myslenie a kludne Vam na relax postaci iba vidiet ako odpravia paru zombacov. ()

Scaevola

Zřejmě nejlepší díl série, pouštní exteriéry pomáhají alespoň ozvláštnit náladu mezi neustálým kosením mrtvých. ()

Dacsus

Tu váham medzi 4 a 5 hviezdami - lepšie ako jednotka, zo svojho žánru (oddychové postapo) jeden z naj flákov... ()

vika.evil

Jeden z mála povedených dílů celé série. Anderson si zaslouží pochvalu. Příběh zajímavý, potkáváme se z několika starými známými z předchozích filmů, ale nové tváře obstojně drží s nimi krok. Za mě 80/100 ()

Catella

Havrani a dobrmani jsou pěkný svině. Dávejte si na ně všichni pozor. Jsem nevěděla, že se můžou taky přeměnit na zombie :-O ještě že máme filmy. . Takže všichni povinně mrk na tenhle kousek, aby se vám pak při apokalypse nestalo, že vás sejme nějakej holub. ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)

Snyderova armáda (ne)mrtvých

Snyderova armáda (ne)mrtvých

28.03.2007

Třístovka se vesele prosekává k 200-miliónové hranici v tržbách z amerických kin (celosvětově už tuto hranici dávno pokořila a je po posledním víkendu na slušných 250 milionech) a filmové weby se… (více)