Ve filmu Hostel II sledujeme tři mladé Američanky, které pod vedením exotické a okouzlující známé z Evropy vydávají z Říma na společný víkendový výlet do lázní s příslibem odpočinku, zotavení a posílení svých přátelských pout. Najdou dívky to, co hledají? Nebo se staly obětí klamu, následkem kterého se z nich stanou pouhé loutky v rukou úchylných a privilegovaných lidí z celého světa, kteří na stejné místo cestují potají za účelem ukojení svých příšerných potřeb a tužeb? (oficiální text distributora)

Janek

Jedničku jsem neviděl a ani ji vidět nechci. Na toto jsem šel v rámci půlnočních filmů na festivalu a musím říct, že jsem neusnul. Své to splnilo a navíc si myslím, že film má dokonce (a říká se mi to těžko), celkem solidní herecké výkony (a tím myslím hlavně dva hlavní vrahy), to co tu předvedl seriálový Sentinel mě docela překvapilo a Rogera Barta je myslím pro takovéto filmy škoda, protože jde o opravdu velmi dobrého herce (velmi mě překvapil v Producentech, kde odehrál naprosto ďábelsky roli homosexuála). Občas jsem se dokonce přistihl, že jsem se upřímně zasmál. No ale to už jsem chválil moc - jinak je to prostě béčkový horor, který se chvílemi snaží o něco víc (viz dlouhá scéna se slovenskou písní "Synečku", kdy se hlavní protagonisti chystají na mord.), ale bohužel přes kvalitu této sekvence se sem tato scéna spíše nehodí, protože přece jenom jde o "Grindhouse", o pokleslý horor. Češi se musí smát, když jsou Vary znázorněny coby Rusko, nebo když je parta mladých cikánů v titulkách jako "chlapci se žvýkačkami". Nevím do jaké míry to myslíí Roth vážně, ale já si myslím, že si snad dělá prdel a proto dám 50%. Ovšem podruhé bych se na to už nepodíval. ()

SOLOM.

No a mě se zase dvojka líbí víc než jednička. Asi je to tím, že tady hrajou pěkné herečky a jejich masakr se mi líbil mnohem víc, stejně jako sežrané koule. To co mi na prvním dílu vadilo, tady jsem byl schopný odpustit. Taky bych si chtěl dát někdy krvavou sprchu...mňam mňam ()

eraserhead666

Dvojka Hostelu má přesně to, co chybělo prvnímu dílu, jakousi hloubku v podobě příběhu či alespoň nějakého pozadí všech zúčastněných postav. Jedničce zcela chyběl příběh, byla to jen bezduchá rubanice. Jenže dvojce zase chybí ta krvavost. Jako samostatný film by to snad i obstálo, ale jako pokračování bezduché gore řezničiny (i když s tím velebením bych to nepřeháněl), už to dost kulhá. Velice mě potěšil nastíněný pohled z druhé strany, tedy nejen ze strany obětí, ale i vrahů, trochu větší náhled do zločinecké organizace a návrat těch malých spratků. Kdyby se z prvního Hostelu vzalo to gore a z tohoto ta větší dějovost, příběh a vykreslení postav, byl by z toho minimálně 60% film. Takhle těch 60% nedosahuje ani jeden, ale dvojka se mi líbila trochu více. 2,5* Více na mém blogu: www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz. ()

claudel

Eli Roth natočil jako přes kopírák ten samý film s malými odlišnostmi, hlavní hrdiny - mladé muže vyměnil za pohledné dívky a Jana Vlasáka nahradil Milan Kňažko. Kupodivu mi dvojka nepřipadla tak příšerná, nesnesitelná a nudná jako jednička. Jen doufám, že Eli Roth se do České republiky už nikdy nevrátí. ()

ARI50

Další nálož úchylné krve, čeká na zase dobrá zábava. Dostáváme větší dávku mučení, úchylné ženy s kosou takže za mě jenom dobře že pokračováni vzniklo. ()

Jenda

Dvojka mi přijde mnohem zábavnější než jednička. Dostal jsem to, co jsem chtěl: Drsňáka Kňažka a mrtvou Bijou. Jako plus beru fotbálek, Čachtickou paní, popravu cikáněte (non racial), Richarda Burgiho... Nevim, jak by se na tomhle filmu projevil lepší scénář (!!!), možná vyplněním hluchých míst a neklišoidním koncem. ()

Bauer

Neuvěřitelné, po docela ubohé jedničče je zde dvojka, která je minimálně o 40% lepší než jednička. Samozřejmně, scénář je stejný jako v předchozím díle ale jednoznačně to má lepší dialogy a hlavně tedy je to mnohem svižnější a rozhodně to má tedy lepší atmosféru a to tak, že už od první minuty.Z hereckých výkonů mně velice překvapil Milan Kňažko, kterého znám pouze ze seriálu Ulice, a jeho výkon je skvělý a především je nuvěřitelně cool. Dále mně potěšili dva znamí herci ( s oběma jsme se mohli nedávno setkat v seriálu Zoufalé manželky ) Richard Burgi a Roger Bart, kteří v rolích zabijáku jsou velmi dobří. Krvavých scén je zde docela málo ale když už tam nějaké jsou, tak jsou docela dobře brutální a dobře natočeny. Jediné co mi tedy velmi vadilo, byli opět malí cikáni v dětském gangu, protože působí velmi směšně. Takže doufám, že Eli Roth brzy přijde s Hostelem 3, jelikož já ( pokud bude ) se na to dost těším! ()

ancientone odpad!

Kým som kydal na prvý diel, nevedel som, kam až Eli doputuje s dvojkou. Prekonať toto dielko vo faktore trápnosti musí byť riadna fuška. Zo začiatku sa už-už zdalo, že z HOSTELu bude nakoniec Posledné kupé naľavo (Kde sa asi Roth inšpiroval?) hehe. Jediná svetlá stránka dvojky, okrem Hannibal Lecterovskej/ Dahmerovksje scény, poprípade ešte pasáži á la Báthoryová je, že hádže lepšie svetlo na jednotku. Očakával som, že o nebude nič extra, ale toto bol pád do obzvlášť nezáživnej stoky. ()

MáŠa

V rámci žánru bych možná uvažoval i nad 3 hvězdama, protože jsem viděl kupu horších filmů tohoto typu a nějak to hodnocení musím mezi ně pěkně rozvrhnout. Udělané to není špatně, jen vývoj postav není úplně uvěřitelný. Takže takový průměr mezi filmy, co se snaží děsit uřezáváním různých částí těl. Nehledě na žánr bych pak dal asi 2 hvězdy. ()

oLí odpad!

1/10 Tyjo, jak já byl vyděšenej !!! Úplně šokován !!! Elimu bych dal jednu radu. Kdyby měl zas jednou někdy v budoucnu zálusk nás něčím znechutit a natočit lepší horor, pardon, vlastně exploitation horor ( čau Hellblazer ), tak ať vyrazí k nám do Oustí. Určitě by sem trefil, už to tady v naší zemi úchyláček malej trochu zná, když tu natáčel tenhle film. Klíč k překonání jeho životního díla je prostej a vyšel by ho na pár babek. Pozvali bychom ho se šášou k nám domů, někdy před desátou večerní v pracovní den a trochu ohulili domácí kino, tak na padesátku, začneme třeba písní Když jsou doma galeje ( a Eli by měl soundtrack hotovej ). Zhasne se. Světlo vydává jen monitor a malá lampička na čtení vedle postele otočená ke zdi ( tu žvejkačku bych z ní odlepil, to by se Elimu ve filmu rozhodně nelíbilo, potrpí si na nejmenší maličkosti, není přeci žádnej igelit ale skillovej rejža ). Noc se posunula k jedenácté a hudba ustala. Je ticho, ozvučení obstarává jen má letitá komunistická lednička pamatujíc ještě osmdesátá léta, vydává strašidelné zvuky a Renda ( náš králík ) mi hryže kabel od mý MX518 za patnáct stovek, také nepříjemné znění pro uši. Napětí by se dalo opravdu krájet. Diváci budou pouze čekat, co se stane. Budou vědět, že se přihodí něco hrozivého, něco expoitation !!! Že to fakt někdo hrubě vodnese, na plakátu ( na kterej se mimochodem nesmějí dívat lidé pod 18 let, je totiž úplně exploitejšn ) bude přeci napsáno „FROM DIRECTOR ELI ROTH“. Vypětím si okoušou nehty tak intenzivně, že někteří z nich ani neví, že už jsou u druhého článku prostředníčku na pravé ruce. Z ničeho nic, jako blesk z čistého nebe, se ozývá strašlivá rána a diváci vyskočí ze sedaček ! Něžné dívky odvrátí zrak a skloní hlavu na rámě svého milého. Ten je ujistí, že se ještě nic nepřihodilo, že se jen opět zapla ta stará lednice, kerá přes Michala Davida nebyla předtím díkybohu slyšet. Některým povolí nervy a odejdou z kina, jiné odveze erzeta, ti silnější sledují dále, stékající pot po čele je však nemine. Klepou se jak já, když jsem chtěl onehdá na střední poprvé oslovit svou, v té době ještě neznámou, nastávající a milovanou ( ahoj Šári ). Eli si s divákem umí pohrát. Toto byl, dámy a pánové, manévr zkušeného režiséra. Vše do nejmenšího detailu promyšlené s jediným cílem. A to, aby se z kina odcházelo se zážitkem, který doposud nikdo neznal. Omyl ! Žádná úleva. Deset vteřin ( aby se zkrátila stopáž ) po rozjetí ledničky se v osudných 23:02 rozklepou skleničky jako při zemětřesení a ozve se zlověstné bouchání na dveře. Elimu půjčím kameru a on na ní nasadí nějakej svůj filtr ( jediný, co si do Ústí doveze, fakt za to ušetří a bude to trhák ), na kterým makal deset let. Cameron se svou novou technologií prostě hadr. Pomalým krokem s roztřesenou kamerou se vydá zjistit, co je příčinou onoho příšerného bouchání. Další diváci to nevydrží a jdou se nervama vyblinkat na WC. Eli už se se snímacím přístrojem v ruce blíží k dubovým dveřím, jenž pod silným boucháním již brzy vypadnou z pantů. Eli sahá na kliku, otevírá dveře. Heuréka ! Je to čuník ? Je to zlobr ? Strašidlo z půdy ? Ať tak či onak, svěrače povolí každému a diváci se prostě poserou. Kdo ještě má co zvracet, použije krabičku od popcornu, jiní zůstávají proti své vůli nehybně zaražení v sedačce, i když by chtěli okamžitě zdrhnout. Mezitím Eli Roth stojí ve dveřích tváří v tvář neznámé bytosti, která je asi o půl metru vyšší a o metr širší, než je on sám. Jde z ní opravdu děs běs exploitation. Aby ho tenhle projekt fakt moc nestál, přijmu roli osvětlovače s baterkou z kola v ruce. Šárka už volá ambulanci. Na rozdíl od diváků a Eliho my dva víme, co příjde. Nestvůra promluví: „Ty doprdele nevíš, kolik je hodin ? To je už počtvrtý tenhle tejden ty vole, tohle bylo naposled, je Ti to jasný ?“. Nápřah pravačkou, Eli dostává hrubě do držky. Bytost se otočí a tajemně odchází po chodbě dolů se schodů. Skleničky v bytě se opět zatřásly, i chudák Renda se musí držet svých milovaných kabelů, aby nenadskakoval. Jdu zavřít dveře a volám „Už se to nebude opakovat paní sousedko, po desáté vždy ztlumím, slibuju, dám si pozor, dobrou noc a ať se Vám zítra v práci líbí“. Žádnej happyend, Eli je v komatu. Houkání záchranky sílí, pomoc se blíží, titulky ani bejt nemusej, Eli si všechno obstará a já, na rozdíl od pár našich českých herců, nemusím být podepsán pode vším, kde se na pět vteřin objeví můj obličej. Ani jako tvůrce charakterů tam bejt napsanej nemusím, moje masérka dveří není vycucaná z prstu, je to skvělá asi pětadvacetiletá něžná žena a na tom nic nezmění ani fakt, že vypadá na pětačtyřicet, na dívku oplývá trochu hlubším hlasem, má exoftalmus srovnatelný se Stevem Buscemim, nesdílí mou zálibu v nočním poslechu kvalitní hudby a přítel jí nejspíš do ranní kávy z neznámých důvodů přidává testosteron. Jestli chodí na zdejší databázi, tak se to příště všechno asi obejde bez ťukání mám pocit. () (méně) (více)

Morholt

Oproti předchozímu dílu vcelku koukatelné a to především díky příjemnějšímu hereckému obsazení, ale kardinální hovadinou to zůstává i nadále. Američanky jsou tak pořád důvěřivými krávami, klišé o východní Evropě mají i nadále obludné rozměry a gore samo o sobě film neudělá, kor když ho v tomto případě zase není tolik. Nicméně rozesmějou černohumorné vložky s malými cikáňaty a do určité míry i nekompromisní Kňažko. A tak si závěrem s miniromáky zakřičím "Děvky!!!". :D 30% ()

Richie666

Je až neuvěřitelné, jak moc nebylo Elimu Rothovi a všem dalším tvůrcům blbé, natočit znovu úplně to stejné. Ale o to tak nejde... Existují spousty jiných filmů, ve kterých se divákovi dostane brutálních gore efektů a zároveň i dobrého scénáře, hrůzy a atmosféry. Tady ne. Hostel II sází na komerční úspěch prvního dílu a věrně jej kopíruje od A do Z, včetně anglicky mluvících cikánů. Co v jedničce bylo plusem, z dvojky dělá stupidní frašku. Kouzlo nečekaného je pryč, vražedné scény postrádají invenci i napětí a pár záběrů jako například na gumovou nohu jakoby byla bez kůže, tím mě opravdu nikdo nenadchne. Herci to zahráli, škoda jen, že neměli příliš co a k hudbě se raději vyjadřovat nebudu, jelikož bych musel volit neslušné výrazy... Co naplat, jedinými klady filmu je ultra klišoidních prvních pět minut, bathory scéna a dalo by se říct i konec - SPOILER- mučená oběť si nechá nad prdel vykérovat psa a jde na dožínky vraždit sekerou jako z Asterixe. "Cool". Nevím, jak moc vážně to všechno Eli Roth myslí, ale nakopat do koulí by mu určitě prospělo a Vám ostatním, kteří zvažujete návštěvu kina, bych raději doporučil výstavu The Bodies. ()

Khalesi

Zaujímalo by ma, koľko toho Kňažko vyhulil, že kývol na takúto vtákovinu. No kanibal bol okúzľujúci a scéna s penisom skvelá. Inak ďalší americký béčkový pokus o horor. ()

Tommassi3

"Počkej !! Nebyla na Slovensku nějaká válka ??" Dotaz stejně zhovadilý jako celý tenhle sequel, co ukazuje, zač je toho na Slovensku lobta, v němž jako by se křečovitě snaživý Eli "čím větší rozpočet, tím větší šmíra" Roth, který dokazuje snad jen nakolik má nakoukán fantastický původní biják The Wicker Man, snažil překonat sám sebe.. Zoufalý film snažící se šokovat coby neujasněný patvar, a to i v rámci hororových subžánrů.. Snad jen škoda Milana Kňažka a tradičně i Liliany Malkiny v těch kratičkých rolích.. ()

Litsarch

Nebudem si nic namlouvat, nebylo to lepší než jednička. Začalo to sice slibně, ale pak to stejně jako jednička sklouzlo do doprovování se z místa A do místa B, jen s tím rozdílem, že 3 kluky jsme vyměnily za 3 holky a bary se sexem za karneval. V Hostelu podle všeho milují Pulp Fiction, jelikož jim tam v TV zase běží a slečny Bravě říkají vesnice. Ono v poměru třeba s NY jim to tak připadat i může. Oproti prvnímu se dočkáme menšího gore festivalu, on totiž celkově je film spíše thrillerovějšího rázu, ale aspoň Elite Hunting zlepšili zákaznický servis a továrničku si lépe zabezpečili. Ale abych Hostelu 2 jen nekřivdil. Odkaz na kněžnu Čachtickou jsem velice ocenil a naprosto skvěle se povedl. Ta scéna je sexy a krvavá. Sama kněžna by záviděla! Kanibalistická večeře byla skvělý nápad a potkali se zde i kamarádi ze Zoufalek. Roger Bart a Richard Burgi. A stejně jako v Zoufalkách je Burgi frajírek, který se ve vteřině změní v ubrečenou máničku a Bart ustrašenec, ze kterého se vyklube maniak. Při jeho "Já jsem silnej! Jsem hotovej Herkules!" jsem se ho až bál. :D Ale stejně mu to bylo prd platné. Atmosféra filmu oproti prvnímu dílu značně poklesla a nejlepší herecký výkon nakonec předvedla Lauren German. Ta holka v tom byznysu umí chodit sakra! A za závěrečný, naprosto ujetý fotbálek místního dětského gangu byl nádhernou tečkou za Hostelem 2! Leč na ****, jako jednička, u mě nedosáhl. ()

Hismael

Druhý díl je určitě lepší než první, ale prakticky jsou si dost podobný. Hlavní tři mužské postavy zde nahrazují ženy. Celé je to vzhledově na lepší úrovni než první díl a přibylo více dialogů. Druhé pokračování nepřináší žádné novinky, nebo nějaké zajímavé nápady do světa hororů, ale s tím málem co má, pracuje celkem dobře. ()

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (více)

Cesta časem, rozvod, zombies a Hobit

Cesta časem, rozvod, zombies a Hobit

29.11.2006

Tak jako minulý týden, i tato středa je mimořádně plodná. Filmových novinek se urodilo tolik, že je prakticky nemožné vybrat mezi nimi tu nejlepší a nejzajímavější - a mě tedy nezbývá nic jiného, než… (více)