Horákovi

Komedie / Rodinný
Česko, (2006–2007)

Igor Bareš, Lucie Benešová, Hana Vagnerová, Jan Hraběta, Jakub Chromeček, Jan Komínek, Marek Zeman, Mariana Prachařová, Ctirad Götz, Nela Boudová (více)

Série(2) / Epizody(39)

Jan a Lucie spolu v období dospívání chodili, ale když dosáhli plnoletosti, tak se vydal každý svou cestou. Lucie odjela do Brna, vdala se tam, měla dvě dcery a dosáhla více než dobré životní úrovně. Přesto však nebyla šťastná a rozhodla se rozvést. Jan nikdy ze čtvrti, kde od mládí žil, neodešel. Před pěti lety ovdověl a od té doby se musí sám starat o své tři syny. Jan a Lucie se náhodou po letech setkají. Oba cítí, že láska mezi nimi nikdy nevyprchala, a tak se rozhodnou společně vytvořit novou rodinu. Svatba je výchozím bodem, který otevírá příběh celého seriálu. Na obřadu a hostině se seznámíme se všemi hlavními i vedlejšími protagonisty. Jako jsou Janovi synové. Nejstarší Tomáš, který má do dospělosti už jen krůček. Prostřední Ondřej je rozený rošťák a nejmladší Kuba zatím vše pozoruje ze své dětské perspektivy. Je tu i Janův bratr Stanislav, který spolu s Janem provozuje malou rodinou hospůdku U Horáků, kde mají ty nejlepší pivní klobásky. Vedle Lucie stojí její dvě dcery Tereza a Eva. Evě chybí jen o něco málo větší krůček do dospělosti než Tomášovi. Mladší Tereza je zapřísáhlou vegetariánkou a ochránkyní zvířat. A nesmíme zapomenout na Zdenu, matku Lucie, která je stejně jako její dcera dámou z dobré rodiny. Tedy z „lepší“, než je ta Janova... alespoň z jejího pohledu. Každý z následujících dílů je vždy otevřen vnitřním komentářem nejmladšího z Janových synů Kuby. (Česká televize)

freddy

Super český moderní rodinný seriál, který u nás dlouho chyběl. Je zde citelná láska stejně jako nevraživost, porozumění stzejně jako nepochopení, humor stejně jako vážné situace. Prostě seriál, který se mi líbí a z nějž jsem si nenechal ujít ještě ani jediný díl a dokonce jsem mu poslal asi pět hlasů do TýTý a budu pro něj hlasovat znovu. Nechápu, jak se Horákovi mohou někomu nelíbit, já je považuji za vtipný, humorný a moderní český seriál. A nestydím se za své hodnocení, protože tento seriál vážně mám rád a otevřeně se hlásím k jeho pravidelným divákům... ()

Ded@M@tes

Zdařilý seriál, sice někdy klopýtá, ale dost mne bavilo toto dílo sledovat. Vtipných scén je tu opravdu dost, co mne občas nenatchlo, byly výstupy dětí ( herecké výkony ), ale na to sem přimhouřil oči. Jeden z lepších českých seriálů. / Viděné epizody z 1-2 série *39.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 6/10 ) ()

lenuse

Tak jsem viděla jeden díl. Prostě se mi nechtělo dneska číst titulky ani si lámat hlavu z cizím jazykem, tak jsem vzala za vděk českým seriálem na české televizi. Nechápu, kde se tu vzal ten žánr Drama... Snad sitcom. Ale vtipný to taky nebylo. Herci vyslovovali s příšernou dikcí, všichni byli neskutečně prkenní. A toho slibovaného sexu tam taky moc nebylo. :-)))) No, příště raději nebudu líná a pustím si raději nějaký ten otitulkovaný film. :-)))) ()

Hrabka

Poměrně vydařený seriál, který jsem jeden čas sledoval. Myslím že to byla druhá série, která mě docela bavila a dalo se na to koukat. ()

paascha

Už se to blíží, ale stále ještě nelze říci:" Horákovi, co to je?" Brzy to bude jen zapomenutá položka ve filmografii jinak ucházejícího Bareše ()

Stegr

60% - Fakt se mi tam líbila Hana Vagnerová, což může mít vliv na mé hodnocení. :) Ne, vážně, bylo to celkem v pohodě, žádná sláva, ale koukatelné to bylo... ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 4/10 Efekty 1/10/// +první pořádná česká situační komedie -nejsem si jist zda i další části budou tak zábavné a co nám scénáristé připraví.../// Po příběhové stránce krásný případ jak dát dohromady rodinu, která bude čítat 7 členů. Kromě rodičů a vedlejších postav se zde nachází tři kluci (cca 20, 12 a 9 let) z otcovi strany a 2 holky (cca 18 a 12) ze strany protějšku. A teď si dejte tyhle dvě nesourodé skupinky sourozenců k sobě a vznikne nespočet komických situací. Seriál dále těží z prostředí fotbalu, školy, rodinné hospůdky...a já si tak říkám, jak jsem rád, že vznikl konečně seriál (sit-com) z tradičního českého prostředí. Svým zpracováním trošku připomíná seriál Krok za krokem, je vystaven očividně z dekorací a i tak působí. Jinak trošku nechápu zařazení seriálu jako drama, ale možná se bude děj dále odvíjet tímto směrem. Celkově jsem po prvním díle velmi potěšen a dobře jsem se u sledování celých 50 min bavil, proto nechápu hodnocení "odpad" od 4 uživatelů z 6, to asi jen z principu a možná i já změním názor, každopádně tomu dávám šanci./// Celkem 54%/// ()

Ruut odpad!

Tak přesně takhle by se to nemělo dělta. Názorný přehled všech možných nešvarů a zlozvyků, kterým je potřeba se vyhnout při tvorbě dobrého sitkomu. Hodně špatný pokus o českou verzi Krok za Krokem. Jenom ehm tak trochu s křížkem po funuse. Zhruba o 15 let. ()

Adam Bernau odpad!

Lze hodnotit seriál na základě dvou nesouvislých desetivteřinových útržků? Pokud jde o český seriál z tohoto tisíciletí, tak lze. Bohužel to jejich rotující autoři asi nikdy nepochopí. ()

DJ Obelix

Musim rici, ze se mi serialy z produkce "Dramedy Productions" zacinaji docela zamlouvat. Redakce byla na ceske pomery nadprumer a Horakovi si ty 3 hvezdy take zaslouzi - a za nejake dily mozna i 4. Ocenuji jednu originalni vec - Jak v serialu Redakce, tak i zde vystupuje postava "Mrazka", ktera je defacto naprosto stejnym charakterem v obou serialech, coz pusobi zajimave a neotrele a predevsim vtipne... EDIT FOR ALLAN: Ono to tak uplne "nase" neni, kdyz se podivas na zaverecne titulky, tak serial je vytvoren podle spanelskeho "Los Serrano (ci nejak podobne)" - Dramedy productions se zrejme hojne inspiruje v teto zemi, protoze i redakce vychazela ze spanelskeho originalu. ()

kingik

Pro mě to není dobře odvedená práce. Pár dílů se povedlo, ale na prstech mačetou pohmožděné ruky by se daly spočítat. Herci dost herecky tápou a na vině je hlavně dost bídný scénář a ani režie se příliš nevytáhla. Sitcomy prostě naši tvůrci neumějí. ()

InJo

Moje guilty pleasure. Po prvním díle jsem tomu moc šancí nedával, ale po třech dílech se mi to začíná docela zamlouvat... Taková trochu nadsazená pohodička, která s přehledem strčí do kapsy rádoby vážné slátaniny typu Ordinace v růžové zahradě. A přitom vážnější dějové linky (především vztah nejstarších nevlastních sourozenců) se tu také najdou (a nejsou nesnesitelné). Jediné, co mě vážně irituje (kromě klasicky podprůměrné formální stránky, samozřejmě), jsou někteří přehrávající (trapní) herci (největší peklo nastává ve chvílích, v nichž se po dětských představitelích požaduje seriózní a emocionálně zabarvené vystupování). Ovšem na druhou stranu je to někdy tak neuvěřitelně debilní, že se u toho prostě nejde neutřískat smíchy (pochopitelně nechtěně). 50 % ()

Fingon

Nejsem seriálový typ a předhánění našich televizí na podzim 2006 která z nich uvede víc nových seriálů mne nechává dost chladným, ale po shlédnutí prvních dvou dílů musím říct, že to není tak hrozné jak jsem se bál. Bareše mám rád a jeho donucování záchodovou štětkou je vrcholný moment českého komediálního seriálu... ()