Příběh vypráví o Anně a Marii Boleynových, které bojují o přízeň krále Jindřicha VIII. Dívky jsou svým ambiciózním otcem a intrikánským strýcem zapleteny do vysoké hry o moc. Pokud se stane jedna z nich královou milenkou, dostane se rodina Boleynových do přízně samotného krále. Pomocí intrik vmanipulují mladičkou Marii do vztahu se vznětlivým a přelétavým Jindřichem. Panovník se však naivní a oddané milenky brzy nabaží a obrátí svou pozornost k její starší sestře Anně. Ta ho svou inteligencí a šarmem okouzlí natolik, že se kvůli ní nezalekne náboženské reformy a ani založení nové anglikánské církve. Zamilovaná Marie se však nevzdává a mezi sestrami propukne boj o lásku a moc. Anna nakonec zvítězí nejen nad svou sestrou, ale i nad samotnou Kateřinou Aragonskou a stane se královnou Anglie, aniž by v tu chvíli tušila, jak krátká bude její vláda. (TV Nova)

Perr

Film nejvíce sráží scénář, který působí odbytým dojmem, problém bude hlavně v tom, že se snaží popsat poměrně dějově bohaté období v krátké stopáži, vše je pak hodně splašené a nezbývá čas na emoce a lepší vykreslení postav. V porovnání s Tudorovci film prohrává na celé čáře a to i v hereckých výkonech, které docela ušly. ()

Tamten

Příběh snažící se vycházet z historie asi nejvíc kazí dojem, že král takhle pitomý bít nemohl a že to tedy ve skutečnosti bylo asi malinko jinak. ()

Lenka0064

Neurazí, nenadchne. Celkově pěkný film, který divákovi ukáže, "jak to vlastně bylo"... takový slušný nadprůměr. ()

haWranka

No tak asi takhle - na zdejší hodnocení jsem nebrala ohledy, protože historický filmy (a zvlášť z týhle doby) já prostě zbožňuju. Bohužel, tenhle se i přes skvělý herecký výkony hlavních představitelek (a přes toho fešáka bráchu) nedokázal dostat výš, jak na průměr. Historický fakta byly místy pokřivený, výprava a kamera nestály za nic. A co mi neskutečně vadilo bylo nedotažení nakousnutých věcí (viz. odloučení od církve...) a naopak naprosto zbytečný scény (porody a to věčný objímání!). Abych nezapomněla, Mary byla nechutně hodňoučká, miloučká a podobně, a nedostatek citlivosti se projevil v tom, že jsem ani jednou neměla na krajíčku a já řvu u každý ptákoviny. Ne ne, víc jak za 2* to tentokrát nebude. ()

Tyna31

Tak tenhle film mě naprosto pohltil! Vždy mě zajímala postava Jindřicha VIII. a konečně jsem viděla i něco jiného než Tudorovce, kteří jsou sice vynikající, ale také rozvleklí. Teď nevím, kdo byl charizmatičtější, Eric Bana vs Jonathan Rhys Meyers...no dobře, možná Jonathan je výraznější král. Má oblíbená Natalie svoji roli zvládla výborně a při její popravě mi jí bylo až líto. Je to celkem ironie, král chtěl syna a na trůnu nakonec seděla dcera jeho popravené manželky. ()

Acrobat

Skor ako o vypravny film v style Stone alebo Scott, ide o naznacenie co mozno najviac verneho opisu historickych skutocnosti, s dorazom na intrigy, zrady, zakulisne tahy a motivy konania postav. Dolezitou sucastou je kvalitny scenar a snaha o vernost dobovym kulisam a kostymom. Film je tak skor vhodny pre pokojne zmyslajucih divakov, ktory uprednostuju scenar pred historickymi "sekackami". Ide o slusny film, ja vsak osobne potrebujem aj nejaku tu stredoveku akciu :). ()

Bludicka.Julie

Tak to prostě bylo a tak to v podstatě i je...Překvapila mě Johansson, poprvé jsme ji viděla v roli hodné naivky - docela rozdíl, když si vzpomenu na Matchpoint, ale že bych ji v kráse srovnávala s Portman, to teda ne! ()

loveless

Po zhlédnutí Tudorovců boužel takový značně chudý příbuzný. Sice velmi dobře obsazený film, ale to zřejmě není vše. Zpočátku se film táhne, poté zas běží jak splašený a tudíž je dost zmatený. Nezaujalo mě to. ()

BDMarty007

Historické drama, které je atraktivní a zábavné. Znalci historie by možná dokonce namítli, že je nemístně zjednodušující, ale ono by to jinak bylo na hodně tlustý román. Je to primárně příběh dvou žen, které postupně okouzlily jednoho muže a v konečném důsledku měly zásadně formativní vliv na historii. Skvěle obsazené, velmi výpravné. Natalie Portman i Scarlett Johansson hrají své, velmi rozdílné role opravdu skvěle. Nic intelektuálně hlubokého to není, ale je to velmi slušně a atraktivně natočený film, který se bude líbit většině žen i mužů. ()

Petulka88

Výborný historický film s hvězdným obsazením. V něm vyniká zejména Natalie Portman v roli Anny Boleynové. Vytknul bych snad jen to, že některé události jsou tu odvyprávěny stylem "letem světem" a několik historických nepřesností. Jinak velká spokojenost! ()

Lovec prasat

Historické události, které samy o sobě mohou kde komu přijít suchopárné, jsou zde podány s lehkostí a zručnou svižností. Tím hlavním však je herecký koncert bravurní ústřední trojky Bana, Portman, Johansson, z nichž zejména druhá zmíněná chce velmi očividně světu ukázat, že se i ona dokáže dotknout hereckého stropu. A daří se jí to. Celý článek zde. ()

Adiemus

Jak už napsal Matty, ten film nemá šťávu, stejně jako (kupodivu) nevýrazná Scarlett Jonahsson a chronicky nevýrazný Eric Bana. Miniroličky Eddieho Redmayna a Benedicta Cumberbatche to nezachrání. Jedna hvězda pro Natalii Portman, druhá za půvabné záběry scenérie. ()

007.

Jo jo, přízeň mocných je vrtkavá a někdy se o ní usilovat nevyplácí. Pěkná hudba kolem popravy Natalie Portman.75% ()

waska

Bohužel události které vyplynuly ze situace zůstaly v hodně utajeném pozadí a to je to co filmu škodí. Hlavní herci v pohodě, zvlášž Natalie je výtečná, ale nechat něco takového jako odklon Anglie od křesťanství jen jako zmínku je skoro trestuhodné. Zvlášť když za to může jedna ze sester Boylenových.. ()

Brinkley

Ale jo, ještě jednu hvězdu nakonec přihodím. Tuto elegantně obsazenou, uhlazenou historickou variaci na známé Henryovské téma jsem koneckonců dojela do samého konce i při druhé repríze. Byť by k tomu patrně nedošlo, nebýt mé lásky k ostrovní zemi, její historii a obdivu k dvěma krásným, talentovaným herečkám. A Eric Bana taky není k zahození.... Nemluvím ovšem o historických souvislostech (Mary měla do světice daleko a Anna samozřejmě nebyla tak jednoznačná bestie..... to by ovšem divácky tolik netáhlo). ()

bono22vox

Historická romance, která vás nepřibije do sedaček, ale ani nepřestane bavit. V konečném výsledku je to opravdu dobře natočená romance, se skvělou závěrečnou gradací, které kraluje především Natalie Portman... ()

dudo0606

Krutosť aristokracie, intrigy, pomstychtivosť, súrodenecká láska v rozpore s rozumným úsudkom ... výborný film, no treba sa na to naladiť lebo za iných okolností by ma to nemuselo baviť až tak. Spracované a odohrané výborne ale bezočivosť a žiadostivosť šľachty je až iritujúca. ()

mira.l

Na plný počet to nedosáhne, ale čtyři dám rád. Jak za celkové pojetí pěkně zpracovaného dramatu z přelomu 15. a 16. století, tak za hudbu, a především kostýmy a herecké výkony hlavních představitelek, Scarlett Johansson a Natalie Portman, která byla, řekl bych, přece jen o kousek výraznější než Scarlett. Děj tu je popsán a zhodnocen už mockrát, tak bych snad dodal jen: no, šlo to na anglickém královském dvoře velice svérázně, jeden den jseš králova milenka, druhý den králova žena a nedáš-li mu syna, třetí den si na tvůj krk brousí meč...I když ono nebylo celkem divu, ani jedno z Boleynovic děvčat nebylo zrovna svaté. Za všechny bych se podepsal třeba pod komentář uživatelky Viktooorka. Co na tom, že se to nedrží zcela do puntíku historických faktů? EDIT 17.2.2016 Po dalším shlédnutí na DVD rád přidávám na plný počet. Napodruhé jsem se v tom příběhu už tolik neztrácel a vychutnal si ho tak nějak víc naplno. Jak jsem už uvedl v komentáři po prvním kouknutí, ani jedno z děvčat sice asi nebylo zrovna vzorem morální čistoty, ale je taky pravda, že obě, jelikož žily době, ve které žily, a byly to "jen" ženy, tudíž tehdy "nástroj" na výrobu následníka trůnu, byly vlastně jenom figurkami v mnohem vyšší hře, o které samy vlastně nerozhodovaly a ani moc rozhodovat nemohly. No, Anne to rozjela do trochu vyšší hry než Mary a nevyplatilo se jí to. ()

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

03.07.2010

Žádný strach, nebude to ten, který nesnáší pavouky a pondělky, tudíž nevznikne bizarní komiksový crossover. Ale jak to vlastně bylo? Kandidátů byly davy. Od Josepha Gordona-Levitta (protože hrál v… (více)

Holky a tradiční britská romantika

Holky a tradiční britská romantika

13.05.2008

Ellen Page může zapomenout na volné, pohodlné ošacení, které nosila jako těhotná Juno. Brzy si navleče těsný korzet. Vydá se totiž do viktoriánského 19. století a stane se Janou Eyrovou, mladou… (více)

Scarlett přijde o hlavu

Scarlett přijde o hlavu

12.01.2008

Když chcete hezkou mladou herečku, která dobře vypadá v historickém kostýmu, zavoláte Keiru Knightley (viz trailer na její novinku The Duchess)... anebo Scarlett Johansson. Ta se brzy ukáže v… (více)