Byli odsouzeni k trestu smrti, teď však dostávají možnost vybojovat si svůj život. Džungle jednoho tichomořského ostrova se stane záhy krvavým bojištěm. Tato drsná vybíjená má být prostředkována celému světu pomocí internetu. Nikdo ale netuší, že jeden z aktérů této plánované show je vycvičený člen amerického námořnictva... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Bobik9

Mám moc rád WWE a mám docela rád i WWE filmy. Nikdy to není nic náročného, je tam spousta akce, samý výboch, přestřelky, bitky a na odreagování to je dobrý. Tohle nebyla výjimky. Jakoby "kaldný" Stone Cold proti záporňákovi Vinnie Jonesovi. Oběma ta role sedla. Austina měli lidi rádi v ringu za jeho tvrdost a jakoby "správnost", v tomto filmu ej to střižené pro něj. No a ten vrtulník na konci?..No parádička. ()

JohnSmith

Jako nápad to rozhodně není špatnej,takoví trochu drsnější Vyvolení. Jen by to chtělo lepšího scénáristu a mnohem lepšího režiséra,který by tolik nezmatkoval a dokázal natočit pořádnou akci, páč když se člověk při akčním "nářetu" nudí,není to zcela úplně v pořádku ()

Danny F.

Dobrá akční podívana. Akce se drží v mezích, nic přehnaného a proto je možná tento film trochu poslabší, ale vyniká ve svižnějším tempu. Vcelku ucházející film. 60% ()

PanFilmov

Super akčný trhák, nedal mi celý čas pokoj a len s úžasom som pozeral, ako sa časom väzni ničili, ale už od začiatku mi bolo jasné kto bude víťaz, hneď ako som zbadal "Stona Colda" vedel som, že bude horúco a nesklamal ma, pekne to tam zavaril. ()

zdenny

Kromě toho, že měl film kvalitní námět, předestřel divákům i pár otázek. 1) Je-li humánní takto zacházet s vězni, byť jsou odsouzeni za velmi těžké zločiny. 2) Síla internetu, televize a médií vůbec. 3) Rostoucí popularita reality show. 4) Chuť lidí sledovat naživo drastické scény. Odpovědi: 1) Není. Mají si svůj trest odpykat v podmínkách úměrných jejich proviněním. O způsobu v tomto filmu by se dalo uvažovat za předpokladu, že by se odsouzenci přihlásili dobrovolně. Navíc zde byla zřejmá korupce v řídících funkcích věznic prakticky po celém světě. 2) Ta tady prostě je a existuje a nedá se s tím nic dělat. Jen je třeba jich (médií) užívat v rozumné mířě. Ale když ona to je tak silná zbraň. 3) Reality show jsou jen zinscenované děje, činnosti, interakce. A zde, kde to chvíli mohlo vypadat jako reality show skutečná, zjistíme, že vše je také zinscenováno a přeživší již dávno vybrán. Já říkám, zavřít lidi do jedné místnosti (nebo domu), prošpikovat to kamerami a jednoduše jen tak sledovat "jejich život", vůbec se do nich neplést - to by mohla být reality show, o jejímž zhlédnutí bych dokázal vážně uvažovat. 4) Bohužel je to tak. Mám na tento fenomén svůj názor, ale možná jej vyjádřím komentováním jiného filmu. Jinak - jsou odborné texty, vědecké studie atd., atd. A potom, hodně se o této problematice mluví i ve filmech a tyto nemusí být pro diváka nikterak náročné. ()

Spock

Velmi rozporuplný film, který vyniká svým námětem, ale jeho provedení je řekl bych hodně problematické. Hlavně toporní herci a několik dějových nelogičností. Dvě hvězdičky dávám zejména za morální inspiraci tohoto filmu a dva silné momenty, první když dva“hráči“ týrají zamilovaný pár zločinců a druhý, když si „vítěz“ soutěže vyřizuje své účty s realizačním týmem. Ve filmu je tak několik velmi silných morálních impulzů. Škoda jen, že je tvůrci neuchopili lépe. Otázka na závěr, dostal realizační tým, co si zasloužil? Ještě mě v této souvislosti napadla jedná skvělá hláška z filmu. „Jsem tady jenom kameraman. Tak si to natoč.“ Nikdo není jenom kameraman a nikdo není jenom divák. Vina má širší záběr a hlubší kořeny. ()

davidek

Určitě by se dal film trochu utnout. Myslím, že i o dvacet minut a nic by se nestalo. Stalo-ušetřil bych si 20 min na něco trochu lepšího. ()

Kali4

Steva Austina coby Stona Colda z WWF (a později WWE) jsem měl celkem rád, a tak jeho rozhodnutí věnovat se „profesionálnímu“ herectví vítám. A jak mám rád The Rocka, musím s politováním dodat, že Stone Cold hraje lépe. Nemohu si v tuto chvíli nevzpomenout na časy, kdy si to The Rock, Stone Cold a s nimi ještě Triple H rozdávali o titul šampiona WWE. Ale abych se vrátil k filmu – chaotický střih, sem tam nudné prodlevy a místy dost debilní scénář, ale jinak celkem zábava; kladem filmu je pak především herecké obsazení, tj. Austin, typický Vinnie Jones a stále sympatičtější Manu Bennett. A sexy ženy. ()

Kosmik 1

Lepší volbou by byla Pustina. Zde jen opět uvidíme ukázku všemožného utrpení a bolesti, jakou může člověk zažít. Bohužel není koho litovat ani komu fandit a to pak dělá z filmu nudnou podívanou. 50% ()

sellsakul

Celkom príjemná oddychovka s priemernými hereckými výkonmi. netreba tu rozmýšlať nad dejom, len čakať kto ďalší bude mrtvý. Dej je celkom predvídaťeľný, ale aj tak sa mi to v celku páčilo, takže 70%. ()

jefff

Přesně to co jsem od filmu očekával jsem s plnou parádou dostal. Více než solidní akční jízda z prostředí ultra-brutální internetové reality show. Herci nejsou zrovna oscarový, ale to je v Zabij nebo budeš zabit opravdu jedno. Můj čím dál tím větší oblíbenec Vinnie Jones zde vystupuje jako záporák-maniak, a hraje ho fakt cool. I hlavní hrdina Steve Austin, i když na můj vkus až příliš "hodný" , je fantastický. Souboje jsou akční, originální (někdy) i drsné. No...co víc si od filmu tohoto žánru přát, možná nějakou tu slečnu v rozervaných šatech, ale i toho se alespoň trošku nabažíte:-) 9/10 ()

BuryGol

Tohle nebylo ani tak Béčko, jako spíš Céčko. Nápad dobrej, zpracování kulhalo pořádně a celkově to je film, kterej historii nepíše. Ta poslední hvězdička je pro Vinnie Jonese, kterej opět zajrál ukázkovýho šílence. Ale je to škoda, ten film potenciál měl. ()

Soweek

3,5 za Vinnieho Jonese a jeho krásný britský přízvuk:-)) Jinak film na pobavení, doporučil bych ho na domácí kino v partě lidí stejného pohlaví a pěkně nahlas:-)) ()

Smileface

Hloupá nenapínavá řežba, která Stevu Austinovi dveře do filmového světa spíš zavřela než otevřela, tenhle chlápek se na herce opravdu nehodí. ()

Ploutev

Klasický akčnák kde se všichni pozabíjejí. A mě se to moc líbilo, skoro jsem dal 5*...no jo prostě mě takové filmy berou taky. ()

sedm.1

Pořád nemohu tak nějak pochopit,že nikdy nikoho nenapadlo(no,ono to možná někoho napadlo,ale nerealizovalo se to) dát dohromady ty největší mlátičky do jednoho snímku a udělat s nimi parádní akční jízdu.Se starou generací(Stallone,Schwarzenegger,Lundgren,van Damme) se to už nepovede asi určitě,ale nových drsných týpků je taky dost a Scottu Wiperovi se to skoro povedlo.Rozhodně šel na to z dobré strany.Kde vzít největší a nejdrsnější bijce?No jasně,v profiwreslingovém ringu.A to se povedlo na výbornou.Steve Austi a Nathan Jones jsou jedni z vůbec nejcharismatičtějších(pokud nepočítám The Rocka) a Vinnie Jones k nim nemá vzezřením ani chováním daleko.K nim přidáte ještě pár jiných nabušených gaunerů a drsných pohledných kočiček a stačí ještě vymyslet dobrou záminku pro jejich vybíjející se účast.I zde autoři The Condemned měli docela slušný nápad.No a už zbývá jen samotná realizace.A zde přichází kámen úrazu.Zabij,nebo budeš zabit je dle mého názoru naprosto promrskaná šance udělat s takovýmto obsazením,prostředím a nápadem něco opravdu velkého a neopakovatelného.Celý děj je neskutečně roztříštěn,souboje naprd nasnímaný,do očí bijící poselství je k posr..í,prostě to měl natočit někdo jiný,možná někdo zkušenější,možná někdo s větším odsupem,Scott Wiper to zkrátka ale nezvládl.Navíc mohl být film s takovými šílenci i mnohem drsnější a odvážnější.Nicméně,nechci aby vyznělo,že jde o špatný film.Je to nadupané,je to akční,je to výrazné a nenudící,jen z mého pohledu velmi promrhané. ()

Jednooký králem... akce

Jednooký králem... akce

22.03.2008

Režisér příjemně tradičního westernu 3:10 Vlak do Yumy James Mangold se z Divokého západu přesune do blízké budoucnosti a kolty vymění za tu nejšpičkovější bojovou techniku. V adaptaci komiksu… (více)