Street Kings

• Česko Králové ulice (festivalový název) (více)

Tom Ludlow, detektiv mravnostního oddělení, dopadne korejské pedofily a osvobodí unesené nezletilé dívky. Díky tomu je jeho šéf Wander povýšen, což kapitán pro vnitřní záležitosti policie James Biggs nenese dobře. Okamžitě se pouští do vyšetřování Tomova zásahu. Vypadá to, že Biggse na Toma poslal jeho bývalý parťák Washington, s kterým se Tom rozešel ve zlém. Šéf Wander však za Tomem stojí, je rozhodnutý ho z maléru dostat. Tom ale nejedná pokaždé jen tak, jak nařizují předpisy, umí své pozice zneužít a v tom je problém. Tom si to chce s Washingtonem vyříkat, proto ho sleduje. Muž vstoupí do obchodu, jenže ten zrovna v tu chvíli přepadnou dva ozbrojení muži. Tom se snaží Washingtona přesvědčit, že hrozí nebezpečí, ale ten si myslí, že ho chce Tom zabít. Nastane pravá řež a Washington je při nastalé přestřelce zabit. Na první pohled to na všechny působí jako vyřizování osobních účtů a bohužel to tak vypadá i podle záběrů z bezpečnostních kamer. Šéf chce celou záležitost zamést pod stůl a poradí Tomovi, aby záznam ukradl. Problém se díky tomu sice podaří vyžehlit, nicméně Tom je pro jistotu uklizen na administrativní oddělení stížností... (TV Nova)

da_silva

WOW! Řádně stylová a drsná jízda! Ayer dělá sice furt to samý, ale zatim to pořád stačí, i když od začátku přesně víte jak to dopadne. Standartní příběh + kopa slavnejch herců + skvěle natočená akce v interiérech (zejména úvodní korejskej shootout) se rovná kopec zábavy, takže se na film určitě ještě minimálně jednou podívám a doufám že mě nebudou drobný plot holes bít do očí ještě víc. Líbilo se mi že ač má film dost známejch jmen tak každej v něm dostal dost prostoru - teda nepřesvědčivej Diskant Evans ho dostal možná až moc a Hugh Laurie je ze všech na plátně suverénně nejmíň (no skoro nejmíň, ve jménech vysoko psanej hiphopa Common je na plátně asi minutu, což je ale dobře :) ). Keanu je drsňák od začátku do konce a Forest Whitaker byl dechberoucí! Vážne bych se ho nebál nominovat na oscara za vedlejší roli, protoze co na plátně předvádí, to je famozní - i když kdyby na to tlačil jen o malinko víc tak už přehrává. Poctivý 4 hvězdy. ()

Andre.w

Film od Davida Ayera je podobný jeho poměrně nedávnému Harsh Times. Korupce a svinstvo v L.A. kam se podíváš. Nicméně tady se zaměřuje na jedhoho hlavního hrdinu, kterej se ze sněhurky promění po vraždě svýho bejvalýho parťáka na šípkovou růženku s devítkou. Film končí happyendem jak už to v pohádkách bejvá a smrtí zlé královny (v tomto případě krále). Všichni herci hrajou tím stylem, který je pro ně charakteristický. Keanu labilního a životem unavenýho jedince, Forest vizionáře a megalomaniaka a Hugh zase cynickýho vtipálka. Jednorázovka na zabití večera. Toť vše. ()

gpx

Po delší době film, kde mi Keanu Reeves nepřipadal topornej. Film Street Kings je dobrá kriminálka s celkem depresivním koncem. ()

Groower

Velmi slušná kriminálka. Zpočátku lehce nepřehledné, ale časem se to zlepší. Moc se mi líbil velmi drsnej Reeves. ()

Pepe1783

Hodně předvídatelný děj, ale dobře se na to dívá a nenudí. Training day to není, ale i tak nadprůměrný film. ()

david666

Obsazení velice slušné, avšak nic moc z toho tvůrci nevytřískali. Standartní krimi, kde člověk neví, kdo je na čí straně a kde všichni od někoho nebo něco "berou". Navíc jsem rozřešení příběhu a kdo za čím stojí prohlédl asi tak po ca 30 minutách a to jsem se vůbec nenamáhal. Což není moc dobrá vizitka dramatu obecně. ()

Dexter666

Vysoko nadpriemerná vyvražďovačka, ktorá vsádza čisto na akciu. Brnkanie na city alebo nôtu morálky tu moc nehľadajte. Ayer používa opakovaný vizuál ako v Training Day, film má spád, prekvapenia sa asi pozorný divák nedočká. Film typu "videl som, bolo to dobré, ale neobohatilo ma to." ()

RomaS

Reeves trochu jinak než ho známe, ale jenom v tom pozitivním smyslu. Celým filmem proletí jako řízená střela, která s jistotou zasáhne pořádně prohnilý a tak trošku předpokládatelný cíl. Policejní thriller o úplatných poldech u kterého se určitě nebudete nudit. ()

Chopper

David Ayer urobil dalsi dobry kus prace...........herecke obsadenie sa mi tiez pacilo.....jasne film bol preplneny uz stokrat videnymi vecami a bolo to cele predvidatelne ale aj tak mal nieco do seba......mne sa pacia filmy z prostredia drsnej ulice a zlych policajtov tak preto **** ()

sebuLba

Keanu Reeves chlastá, střílí a všechny fuckuje. Naposledy mi Reeves takhle líbil v Constantinovi kdy se také s ničím nepáral. Potěší Whitaker a i v menší roličce už asi navždy spjatí seriálový Dr.House alias Hugh Laurie. Suma sumárum 70% slušná kriminálka na páteční večer ovšem nic víc, nic míň. ()

pegg

Průměrný akční film. Nic víc. Možná posledních 20 minut kdy nastane zajímavej obrat stojí za zmínku, ale to už tady bylo hodněkrát a přijde mi to jako klišé. 65% ()

vofo

Tenhle film rozhodně nemá úžasnej scénař. Je v něm hodně krát viděné téma. Tak jak to, že 4 hvězdy? Pevná režie Davida Ayera se skvělým ansáblem herců z toho dělá zajímavou záležitost. ()

m3p

Na výborné krimi málo zapletené, na výborný thriller málo napínavé, na segalovku málo drsné, tak z každého rožka troška. Celé je to postavené na scénari a Keanovi akého sme posiaľ nepoznali. ()

Ruadek

Pěkná práce na hodně omýlané téma korupce mezi policisty. Výborní herci, slušný spád a celkově kvalitní podívaná. Už Harsh Times dávalo vědět o talentovaném režisérovi, zde jen potvrzuje sám sebe. Jen tak dál. :) 4.7.2O1O ()

brodži

Akční drama o poldovi ze kterého dělá někdo blbce. Keanu Reeves nesnáší svého bývalého parťáka Washingtona zato, že donáší. Washington je zabit a Ludlow (Reeves) pátrá. Jak odhaluje špínu tím více se film stává živější, akčnější a někdy i trochu dramatický. Má to spád a také náboj. Herci mi tam opravdu seděli. Dokonce i Hugh Laurie, kterého znám jen jako nesympatického DR. House mi tam seděl. Pojetí celého filmu mělo tedy doopravdy spád, akci, drama, napětí. Nechybí tomu nic. Celé to snad jen kazí fakt, že takových filmů kdy je dobrý polda vláčen špínou a pátrá po pravdě na vlastní pěst je opravdu spousta. Ale i tak mě to doopravdy bavilo 5* ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Sandra a Forest – posily pro Slye

Sandra a Forest – posily pro Slye

30.12.2008

Jméno Sandra Bullock nám chlapům většinou oživí bolestivé vzpomínky na ten večer, kdy jsme s našimi holkami museli zajít do kina na nějaký ten Sandřin slaďák (konec konců, zvěčnil to Kevin Williamson… (více)