Výpravný historický film kanadského režiséra Jena-Marca Valléea sleduje první roky vlády královny Viktorie, která nastoupila na britský trůn v pouhých osmnácti letech. Mladičká panovnice si musí vybojovat své místo v rámci zkostnatělého systému a emancipovat se jak ve vztahu k vlivným politikům své doby, tak ve sféře soukromé ve vztahu k panovačné matce a jejímu ctižádostivému tajemníkovi lordovi Conroyovi. V prostředí plném intrik nachází tolik potřebnou oporu ve vztahu k princi Albertovi. Viktorii ztvárnila Emily Bluntová, která byla za svůj výkon nominována na prestižní Zlatý glóbus, prince Alberta hraje Rupert Friend. Ve vedlejších rolích obrazově i technicky dokonale zpracované podívané se představují Jim Broadbent, Mark Strong, Paul Bettany a Miranda Richardson. Snímek získal celou řadu cen, včetně Oskara za nejlepší kostýmy. (Česká televize)

misterz

Milé prekvapenie. Veľmi príjemnou a romantickou formou natočené úvodné obdobie predlhej vlády kráľovnej Viktórie, ktorú si tu zahrala čarovne prekrásna Emily Blunt. Už len kvôli nej a jej výkonu si tento film červené čísla rozhodne zaslúži. Musím pochváliť aj Ruperta Frienda, ktorý sa mi do postavy princa Alberta typovo náramne hodil. K tomu pekná kamera a výprava, viac nie je treba písať - jasný nadpriemer a ďalšia výborná historická romantika. 80/100 ()

HoneyBunny

Mladá Viktorie je zajímavá filmová postavička. Holka, která má šťávu a kteoru je radost na plátně sledovat. A když tahle slečna potká svého prince Alberta (s rozkošným německým přízvukem), je vám jasné, že tohle jsou dvě polovičky, které se hledaly a měly by být spolu. Tolik k filmu. Nedoporučuji si hledat, jak vztahl Viktorie a Alberta vypadal doopravdy, protože byste mohli být zklamaní. Prostě tenhle film berte jako historickou romanťárnu. Nic víc než potěšeníčko pro vyprahlé srdéčko. ()

Anderton

Prvá polovica sa zaoberá najmä nezrozumiteľnými politickými pletkami, tá druhá je tak trochu gýčová červená knižnica. Je to škoda, pretože sa film akoby dobrovoľne zriekol vyšších ambícií ako len žiadosti o obdiv akademikov nad kostýmami a výpravou. Osobne by som vzhľadom na záverečné konštatovanie, že sa Viktória s manželom zaujímali o vedu a techniku privítal nejakú tú dejovú líniu aj v tomto smere a možno aj celý film. Predsa v každom podobne ladenom filme máme najmä dvorné intrigy a už ma táto jednotvárnosť žánru prestáva baviť. ()

Dzeyna

No nevím, přišlo mi to trochu o ničem. A královna Viktorie v podání Emily Blunt mi neseděla vůbec, i když jí mám hodně ráda. Celé to bylo až příliš hrané a vůbec ne realistické. Mužské zastoupení se svých rolí ujalo více než dobře, do to bych vůbec nemluvila a byl na ně i skvělý pohled. Ovšem, hodně mi tam toho chybělo. ()

teutates

Politicko - romantická "srajda"... nič čo by sa extra vrilo do pamäte (samozrejme niečo o Viktórií, o ktorej som vedel doposiaľ prd), ale ani nič obzvlášť otravné. Historická dráma o mladej slečne, ktorá sa dostane k moci no a učí sa na vlastných chybách... pekné oblečky, nadýchane vlásky, dotiahnuté korzety... rozprávka na dobrú noc. 6/10 ()

Ant

Vynikající drama s talentovanou sbírkou herců. O téhle královně jsem dřív věděla akorát to, že je podle ní pojmenována jedna éra, takže jsem si zase jednou rozšířila obzory. Propracovaná výprava a dobová hudba filmu dodávají na realističnosti. Největší výhodou jsou ale určitě herci. Emily Blunt a Rupert Friend byli do svých rolí vybráni dokonale. Na konci filmu jsem měla trochu dojem, že se dívám na pohádku. 4,5* ()

Eawy

Tak pri tomto filme si človek povie jediné, to bol ale super manžel. No vážne. Ale k filmu, je to naozaj pekný príbeh zahraný neokukanými hercami. A to je asi hlavný dôvod prečo sa mi film páčil. Okrem toho má znesiteľnú dĺžku na historický film, ktorý je viac životopisný ako akýkoľvek iný. Je to naozaj veľmi príjemný príbeh s nádherným koncom a Paulom Bethanym, ktorý mi troška pripomenul jednu postavu zo seriálu http://www.csfd.cz/film/83340-napoleon/ Pekné. 90% ()

eLeR

Láska skoro ako z rozprávky, či to bolo naozaj tak, nám neradno súdiť, ale aj na wiki písali, že to bolo presne tak. Už dávno mi takto rýchlo neušiel film ... výborné herecké duo, krásna hudba a kostýmy. Vskutku pekná hodina dejepisu. ()

Lenny.M

Čekala jsem všechno možné, jen tohle ne. Oboum hlavním hercům role náramně sedla, Emily by si zasloužila nějaké to ocenění. Námět krásný, naučný, skvěle natočený, žádné nudné chvilky, na které jsme už zvyklí. Nebýt pohádkového konce, ale na můj vkus nějakého dramatičtějšího, dávám 5*. Úprava: za trailer o hvězdičku nahoru, krása, když si na film vzpomenu. ()

iamek

Slušné drama se skvělým obsazením a ůžasnou Emily Hunt, která právem byla za svůj výkon nominována na Zlatý glóbus. I když tenhly styl filmů moc nemusím nadchlo mě krásné prostředí, lokace, hudba a kostýmy. ()

mat.ilda

Malá okružní jízda mladým viktoriánským obdobím je poučná pro turisty z jiných století a ještě potěší oko estéta, ucho milovníka Strausse, Schuberta i Handela a kdo ještě vlastní duši romantika, sedl si do správného kočáru. Příjemný historický kousek, co neotráví, Emily Blunt není chvályhodně za krasavici, ovšem jako panovnice má svou důstojnost a v nekrálovských chvílích je půvabná jak porcelánová panenka, Paul Bettany ve svém přirozeném projevu rozsvítil každou scénu, ve které se zjevil, obavy byly z Ruperta Frienda, který u mě rozhodně neaspiruje na titul "Muž roku 2009" (ani 2010, 2011, 2012......∞ ), ale v roli okouzleného Alberta byl natolik milý, že jsem o něm nakonec ani nevěděla:-). ()

Stanislaus

Po zhlédnutí tohoto snímku mám velice smíšené pocity. Tak moc jsem se těšil až ho uvidím, že jsem nejspíš čekal něco, čehož se mi však v celkovém výsledku nedostalo a na řadu přišlo malé zklamání. Stopáž filmu je přijatelná, kostýmy nádherné a velkolepé a celý film doprovází nepřeslechnutelná hudební stránka. Žel bohu pro mě jsem viděl již nadabovanou verzi a jak už to bývá Češi v těchto vodách przní jak jen to jde. Proto nemůžu řádně hodnotit scénář, který byl zkreslený. Herecké obsazení bylo příjemné - oblíbenkyně Miranda Richardson s přesvědčivou Emily Blunt. Celkové hodnocení je na rozhraní 3* a 4*, ale jelikož se jedná o můj šálek kávy v podobě dobového dramatu oděného do překrásných kostýmů a účesů, tak si přidám. ()

Flakotaso

Vizuálně téměř dokonalý film, avšak bez duše. K čemu pak jsou lahodné přechody kamery, když jsem u obou hlavních postav vyloženě cítil, jak si v hlavě přehrávají scénář-tak a ted se na sebe usmějeme, ted si pohlédneme do očí, vezmem se za ruku...všechno je až příliš chtěné, neobsahující skutečné emoce. Další věc, když už se máme na představitelku Viktorie dívat celé dvě hodiny, mohl rejža vybrat nějakou hezčí herečku. Navíc je to celé neuvěřitelně růžovoučké-ihned se zamilují, princ hrdinně zachrání královnu před kulkou, z údajného hada-ministra se vyklube dobrák od kosti...na tohle už dneska není nikdo zvědavý. Tři hvězdy za kameru, Bettanyho a Zadok the Priest od Handela. ()

Jinny

Mladá Viktorie se dlouho rozhoduje, jestli a za koho se vdá, potom si vybere, přijde zamilost, pak první neshody a nakonec usmíření. Spoiler? Těžko.Tenhle film je slušně natočené kostýmní drama, které ale skutečný příběh Viktorie a Alberta cukruje pro potěšení divaček. Nečekejte víc než historickou romanci, která vás emocionálně nerozruší. Potěšil mě především zajímavý part Alberta jako osoby, co stojí vedle trůnu, což je samozřejmě obvyklá ženská role. ()

HellFire

Nemůžu si pomoct, ale tahle doba mi vůbec nesedí. Všechny ty paruky, oblečky, chování, domluvená manželství a kdo ví co ještě... to je pořádná nuda. ()

Sofia

Z nádherných kostýmů přechází zrak (zvláště Viktoriiny šaty s růžemi na korunovačním plese byly opravdu úžasné) a u příběhu si přijde na své každá romantická duše se sklonem k historii. Herecké obsazení bylo vybráno výborně, i ve vedlejších rolích (mě zaujal především Jim Broadbent jako král William). Pohádka, na kterou se moc hezky kouká. ()

bouncer

Zdařilé kostýmní historické drama s prvky romance i komedie. Ústřední postavy jsou opravdu skvěle vyobrazeny a zahrány. Precizní vizuální a technické provedení a solidní dějové zpracování Viktoriina života v období nástupu na trůn. Možná jen trochu úlet vpodobě zpočátku rychlého střihu ve stylu akčních filmů - behěm několika vteřin se střídají lokace s přesnými textovými údaji o místě a čase a to s přesností na minuty. Ale to už je jen takové hnidopišství. ()

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (více)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky