Inspektor Tarconi a Frank společně rybaří, když Tarconi dostane hlášení o muži, který prchá v Marseille policistům v černém audi. Do Francie přilétá zločinec Johnson a začíná vydírat ministra životního prostředí. K Frankovi domů skrz stěnu vlétne prchající černé audi s mužem, vykonávajícím práci kurýra, která byla původně určena právě Frankovi. Muž je odvezen do nemocnice a Frank ve voze najde dívku. Ta ho upozorní na náramek, který měl i odvezený muž – v určité vzdálenosti od vozu má náramek explodovat. To už ale Frank muži a záchranářům nestihne říct a sanitka vybuchne... Franka po návratu do domu překvapí muž a omráčí ho. Frank se pak probudí s náramkem na ruce ve zvláštní místnosti. Přichází Johnson a Frank je pod pohrůžkou zabití nucen přijmout práci předchozího muže. Jediné, co chce, je jet vlastním vozem. Dostává upravené audi, ve kterém čeká dívka z předchozího vozu, ona a dvě tašky mají být doručeny na místo určení. Inspektor zatím začíná vyšetřovat, kam zmizel Frank, a ministr řeší svůj problém s vydíráním. Při odvozu černého audi je muž s odtahovým vozem zastřelen a z vozu je ukraden navigační systém... Frank je na cestě s dívkou Valentinou a snaží se dopátrat, co je na místě, kam míří – v Budapešti. Policisté mezitím najdou svého zastřeleného kolegu s odtahovým vozem a inspektor si přehrává videozáznam, který je ukryt ve voze. U ministra jsou muži ze společnosti Eco Corp. Vydíraný ministr má této společnosti vyjít vstříc a má podepsat proclení jejich lodí. Nechává si den na prostudování materiálů. Muži, kteří vzali z audi navigační systém, hovoří s ministrem a jsou již na cestě do Budapešti, tam kam míří i Frank... Frank sjíždí z trasy a u kamaráda Otta se chce zbavit náramků. Sem ale přijíždí skupina mužů vyslaná Johnsonem, která má Franka navrátit na trasu, ať už po dobrém, anebo po zlém... (TV Prima)

malyLibor

Arx tenhle film nazval "oddychovka na jedno zkouknutí" a já s nm naprosto souhlasím. A víc jsem od toho ani nečekal. A musím říct, že jsem byl opět mile překvapen. Škoda, že občas po úderu tyčí přes hlavu neměl Frank aspoň malou modřinu... kdyby měl pár modřin a kdyby nebylo zázračné finty s nafukováním vaků na zavazadla vzduchem z pneumatik, určitě bych dal i 91% a 5 hvězdiček... Takto je to zas jen těch 71% jako předchozí díl... No, řekněme 75%, protože ta zrzka se mi docela líbila. ()

pedrosek

Večer jsem nevěděl na co se podívat a skončilo to ho u tohohle výtvoru s tím, že scénář psal Luc Besson. Většinu filmů dokoukám do konce v naději, že na konci to bude lepší. Nebylo! Když vytáhnul Audi A 8 z jezera za pomocí čtyř tašek naplněných vzduchem z pneumatik musel jsem si jít uvařit kafe. Chuckovi Norrisovi bych to všechno prominul, ale tohle nebyla ani legrace. Ta jedna hvězdička je za hlavního záporáka a to pěkný Audi. ()

Chlo0opek

Když člověk vezme akci s patřičnou nadsázkou, je z toho přesně takový akční humorný film, jaké mám rád. A Jason se na tuto roli báječně hodí:) S kamenou vážnou tváří provádí jednu akci za druhou, příběh svižně plyne a já se u toho dobře bavím až do konce. Jen u toho nesmí člověk moc přemýšlet a hledat v tom různé chybky:) ()

Pythonator

Ale tak byla to zábava, to se musí nechat. Stačilo vypnout mozek a nepřemýšlet nad tím, kde na to ten Luc Besson chodí. Nápad s bombou na ruce, která bouchne, když se kurýr vzdálí od auta je docela dobrý, ale ty akční scény kolem toho jsou natolik nadupané, že se tomu člověk musí zasmát. Statham je prostě něco jako Superman. Na filmu mě děsně vytáčela roztřepaná digitální kamera, která kazila zážitek z jinak choreograficky skvěle odvedených soubojů. Trend točit to z ruky je jistě výhodný a ušetří se spoustu peněz za stativy, ale kdo se na ten amatérsky rozklepaný obraz má dívat? ()

FilipVop

Naprosto nezajímavý příběh s ještě nezajímavější herečkou. Stathamovi souboje jsou nudnější než kdy dřív a hlavní záporák nemá co nabídnout. ()

as-minor

Bohužiaľ trend v podobe klesajúcej kvality stále pokračuje. Kuriér 3 je už pomerne „nemastnou-neslanou“ zlátaninou dvoch predchádzajúcich častí. Nehovorím, že sa na to nedá pozerať, to vôbec nie. Ale tvorcovia sa vôbec nesnažili obohatiť film kúskom invencie a vydať sa tak trochu iným smerom. Vo výsledku je z toho potom iba priemerná, prostoduchá akčná zábavka navyše s veľmi nesympatickou postavou, ktorú stvárňuje Natalya Rudakova. Tá je veľmi zle napísaná, pretože jej správanie a rozhodnutia sú niekedy až toxicky neznesiteľné. ()

Bohdy67

V podstatě o něco lepší jak dvojka, ale pořád vlastně příliš průměrný akčňák... Jednička byla zajímavá, relativně originální nápad s charizmatickým Jasonem... Zbytek už je typický pro druhé a třetí díly....V podstatě se opakující modus operandi s akčními scénami, v podstatě totožným dějem :) 52% ()

soukyd33

Uvidíme zde šílenou honičku o zásilku. Velká akce. Akční jízda. Prostorový zvuk 5.1, (starý dabing hlásí chyby, a ten nový je sice správný, ale špatný). Herecké výkony super. Herecké obsazení dobré. Scény TOP! Soundtrack 👍. Hvězdiček 4 ()

mocakardiak

Ta scéna na konci s vlakem je nejubožejší. Přece každý ví, že když se rozpojí souprava, tak celý vlak zastaví, protože unikne vzduch z hlavního potrubí. Tady si jedou vesele vagonky i vlak dále. Stupidní scéna. A že jich v tom filmu stupidních bylo.. ()

the_weaver

104 minutová výpravná akční reklama na Audi A8L W12, které by Němci snad mohli dodávat Ukrajině místo BVP Marder, jelikož bez poškrábání laku odolá palbě z ručních zbraní, prorazí každou bariéru, vydrží zběsilou jízdu v terénu a nezastaví jej ani utonutí. Víc nezastavitelný je už jen jeho řidič, který to Audi na kole dojede a patami prorazí stejné okno, které později odolá projektilům. A krom toho neozbrojený přemůže každou bandu zločinců bez ohledu na to, čím je vyzbrojená (a jak moc sa na něj mračí). Úsměvná je i zápletka, kterou tvůrci raději odhalí až v druhé půli filmu, neboť jinak by se diváci celý čas zamýšleli, zda tvůrci v souvislosti s Ukrajinou nikdy neslyšeli o korupci (nebo naopak věří, že Kaliňákovo tvrzení o neexistenci korupce na nejvyšších místech se vztahuje i na Ukrajinu). Nejmilejším momentem filmu ale je deklarace národního sebeuvědomění Ukrajiny z úst herečky ruského původu, a to rovných 5 let před tím, než to Ukrajinci demonstrovali na euromaidanu. A jestli Vám to stále nedocvaklo, tak za tím vším hledejte Luca Bessona. ()

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

19.05.2010

Chtěl bych být Luc Besson. Když mu padne do oka nějaký herec, řekne: „Hej, Roberte Marku Kamene, pojď sem, kámo, a spíchni mi zase scénář nějakého přímočarého akčňáku, abych mohl obsadit tu prima… (více)

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů