Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ****

  Konečně Rene Russo! Tedy ne že by v prvních dvou dílech scházela, ale tady je prostě nepostradatelná. Takhle se rozvíjí příběh postavy filmové ságy;) Kvalita maličko, maličko nižší než u prvních dvou částí, ale není to už prostě ono. Jenže i tak stojí vysoko nad počiny typu Neprůstřelný se Sandlerem a Wayansem...(13.8.2005)

 • H34D
  *****

  Smrtonosná zbraň 3 je snad nejhravějším a celkově mým druhým nejoblíbenějším dílem série. Humor je zde všude a přitom absurdity nepůsobí stupidně. Riggs a Murtaugh jsou definitivně nejlepší policejní dvojka filmového plátna. Nejen, že jsou skvěle sehraní, neváhají pro "hloupost" druhého nasadit krk, ale nebojí se ani ztropit si z druhého pořádný žert. Zkrátka jiskří to, má to grády a parádní atmosféru raných 90. let. 9/10(14.7.2008)

 • korbitch22
  ****

  Bezpochyb nejslabší díl celé série a může za to hned několik faktorů,prvním je zapojení ´´drsné´´ policistky do příběhu,tudíž dvojice Gibson/Glover tu nejsou spolu tolik,co bych si přál.Scény s Murtaughovým rozervaným duchem po zastřelení 15tiletého gangstera mě spíš od děje vždycky ruší.3jce se musí nechat pár scén,ať už je to počáteční demolice,nebo působivá honička,ale hodně scén bych vypustil a vůbec to je takové ne Smrtonosné,přesto pořád výborný akčňák,který ovšem pro mě zůstal kdysi za očekáváním. 75%(6.3.2012)

 • lamps
  *****

  Jasně, už to postrádá ten temný cynismus a vyváženost předchozích dílů a hláškující Joe Pesci se bude leckomu jevit jako úplně zbytečná postava, ale já tuhle sérii i její hrdiny prostě nehorázně žeru. Líbí se mi, jak se vztahy mezi postavami neustále rozvíjí a přesahují z filmu do filmu, a přímo zbožňuju pošťuchování a hecování ústřední dvojky, které je právě tady dovedeno na vrcholek představitelné "buddy" zábavy (tady a samozřejmě v Posledním skautovi, který na vrcholku ještě vztyčil stožár a výš už nikdo nikdy nevystoupá). Ukrutně vtipná dialogová smršť nebere konce, Rene Russo skvěle zapadá a posouvá Riggsův charakter zase o kousek dál, detektivní linie se protíná s tou osobní nenuceně a hladce a když chce film ve stylu svých předchůdců dočasně potemnit, funguje to (a dává tím náležitý prostor i skvělému Gloverovi). A i ten Pesci je koneckonců opět hodně zábavnej... Srdcovka.(12.5.2018)

 • boshke
  *****

  Už jsem si vážně myslel, že scénáristé jsou tak krutí, že Riggsovi zabijou třetí ženskou. Naštěstí jí přibalili dvě neprůstřelné vesty, než ji nechali odprásknout... Už jen ta úvodní bombová scéna mne naprosto odrovnala. Pro mne nejlepší díl. Kolik je takových sérií, které si po první tři díly drží tak vysokou úroveň? Jsem zvědav na čtyřku... 100%(17.9.2011)

 • - Rozestavěné domy byly ve skutečnosti součástí projektu na výstavbu domů „pro boháče,“ na který však nezbyly peníze. Štáb dostal povolení k filmování pod podmínkou, že nakonec vše srovná se zemí. (HellFire)

 • - Jediný díl ze série, kde Roger Murtaugh (Danny Glover) nezakroutí svoji hlavou předem než na někoho vystřelí. (tequilla)

 • - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna potitulková scéna. (Makky)