Na první díly to nemá, ale pořád naprosto skvělá zábavá, prokládaná akcí, která je taky dobře udělaná. Mel Gibson je jako obvykle skvělej stejně tak i Danny Glover, Joe Pesci byl v druhým dílu o trošku lepší, ale rozhodně se tady neztratí a Lea Getze by nikdo asi líp nezahrál. Mezi ně se ve třetím díle vloží ještě Rene Russo a stvoří se tak hlavní čteveřice, která hýbá filmem. Co se týče příběhu tak ten už je slabší, ale zaručeně pobaví a ani nedává moc příležitostí aby se divák nudil. Tahle krimi komediální série, je jednou z nej sérií, které byly natočeny a jsou to taky o moje nejoblíbenější filmy(5.11.2005)

Majsterka kung fu Renné Russo, paradoxne komický ksicht gangstera Joea ako pekelne štipľavé okorenenie a nakoniec bizarné duo Mel - Danny, ktoré môžu v rámci žánru predbehnúť iba ,,bayovskí bad boys." Akcia odtrhnutá z reťaze, skvelí herci, slušná hudba a hojná dávka primitívne úžasného humoru... čo viac si priať?(14.11.2008)

Opäť neodolateľná časť skvelej série, plná akcie a hlavne skvelých hlášok. Nie často sa stáva, že filmová dvojica dokáže vymačkať zo svojich postáv všetko a udržať filmovú dokonalosť v štyroch pokračovaniach. Trošku mi tu však vadila až prílišná náhodovosť a ani Rene Russo mi s Riggsom tiež nejak nešla dokopy. 90%.(19.6.2006)

Nejslabší díl série a může za to hlavně nevýrazný záporák. Nevím co si tvůrci mysleli, ale po tvrďácích jako pan Joshua či Adolf působí tenhle strašně obyčejnsky, ještě že ve čtyřce přišel Jet Li. Celkově mi tenhle díl přišel i méně akční a zvlášť v prostředku je to spíš dost rozpačitej rodinnej film než akční nářez. Rene Russo mohla dostat radikálně míň prostoru, protože při těch jejích bitkách jsem fakt trpěl, takováhle parodie na kopy se jen tak nevidí. Zato Gibson a Glover jsou furt stejně hustý a Joe Pesci je tu opravdu vtipnej, až na to že s blonďatejma vlasama a náušnicí vypadá jak pasák. Možná se zdá že strašně kritizuju, ale bavilo mě to.(6.5.2006)

,,Co řekne Leo Getz, není žádnej kec." No to určitě ne. Zřejmě nejvtipnější díl série, který se dá už právoplatně nazvat komedií, a to sakra dobrou! Už první scéna naznačuje, v jakém duchu se ponese celý film - tedy ve vtipném a výbušném. Riggs a Murtaugh se vrací, aby zničili, co se dá, postříleli, koho můžou a vypouštěli skvělé hlášky. Navíc se mi hodně líbila píseň ze začátku filmu (ne že by Jingle Bells z jedničky byly špatné, to ani omylem, vtipnou originalitu je nutno vždy ocenit). Skvělý film, ke kterému se rád vracím.(26.5.2011)

• - Jedná se o jediný díl, kdy záporáci nevtrhnou do Murtaughova domu a neohrožují jeho rodinu. (Bauer)

• - Policista, který říká na adresu Murtaugha a Riggse po zničení radnice v Orlandu „Bravo!“ byl starosta Orlanda Bill Frederick. (HellFire)

• - I v tomto díle se objevil Riggsův pes Sam, ale do finální verze se nedostal. (tequilla)