"SO LONG AS I GET AN INVITE TO THE CASA DE MURTAUGH, I'M HAPPY!" -------- Páni, čím to je, že sa mi to progresívne páči viac a viac? Trojka viac ako dvojka a dvojka viac ako jednotka. Am I crazy? Najlepšia policajná dvojica je opäť späť, silnejšia, než kedykoľvek predtým. Dokonca aj blonďavý Joe, ktorý je pre mňa tým najlepším osviežením celej série. V treťom dieli sme taktiež dostali možnosť vychutnať si Rene Russo v plnom bojovom nasadení. Akčných scén s ňou mohlo byť viac. Rišo Donner nesklamal ani po tretí krát a znova servíruje už klasickú akčnú chuťovku. So záverečnou piesňou v titulkoch som chcel ísť na štyri hviezdičky, avšak zo solidarity k prvým dvom dielom zostávam na troch.(17.6.2017)

,,Co řekne Leo Getz, není žádnej kec." No to určitě ne. Zřejmě nejvtipnější díl série, který se dá už právoplatně nazvat komedií, a to sakra dobrou! Už první scéna naznačuje, v jakém duchu se ponese celý film - tedy ve vtipném a výbušném. Riggs a Murtaugh se vrací, aby zničili, co se dá, postříleli, koho můžou a vypouštěli skvělé hlášky. Navíc se mi hodně líbila píseň ze začátku filmu (ne že by Jingle Bells z jedničky byly špatné, to ani omylem, vtipnou originalitu je nutno vždy ocenit). Skvělý film, ke kterému se rád vracím.(26.5.2011)

Po dvoch pomerne temných a drsných dieloch, hlavne dvojke prichádza až moc uvoľnená a rodinne založená trojka, čo je určite skôr na škodu, ale predsa len si to stále drží slušnú úroveň. Zápletka už nie je tak atraktívna ako predtým, vlastne za celý čas som nedokázal získať pocit, že ide o niečo dôležité, aby som sa o postavy aj mohol obávať, toto je už skôr len v rámci možností štandardný prípad. Navyše je to dosť postavené na náhodách, tu sa hlavné postavy až príliš často nachádzajú práve tam, kde sa niečo stane, čo už pôsobí dosť umelo. Ale predsa len je to stále nadmieru svižná žánrová zábava s množstvom výborných scén a momentov, pričom rovnako ako predchádzajúce diely aj tento v záverečnej fáze vygraduje a tak ma to celkovo bavilo. Väčšina postáv zostala samozrejme totožná, duo Mel Gibson a Danny Glover je stále výborné, aj keď tu už neprejdú do drsného režimu a z nových postáv poteší Rene Russo, ktorej to síce v akcii vôbec nejde, ale inak ma bavila. Ale sklamaním sú záporáci, ktorí sú dosť nevýrazní a to platí aj o ich šéfovi. Trochu si pohoršila aj akcia, nielen, že jej je o niečo menej, ale ani typovo mi nesedela tak, ako napríklad v predchádzajúcom diely. Stále je veľkolepá, skvelo natočená a technicky prvotriedne zvládnutá, len sa až moc venuje automobilovým naháňačkám a tých pár prestreliek nie je až tak dobrých, ako boli predtým. A súboje tiež nemajú čím upútať, no na to som si v tejto sérii zvykol. Ale aj tak sa na ňu stále dobre pozerá, poteší úvodná efektná explózia, naháňačka na policajnej motorke alebo aj finále, v ktorom sa konečne aj trochu viac zabíja, ale predsa len je to najslabšie finále z celej série. Ale pochváliť musím humor, síce sa tu nenájdu až také nezabudnuteľné scény, aké ponúkla dvojka, ale celkovo mi príde trojka asi najzábavnejšia, tých výborných hlášok a dialógov je tu nespočet. A režijne ma síce mrzí, že trojka už ani na okamih neponúkla temnejšiu atmosféru, ako predchádzajúce diely, ale po ostatných stránkach je to stále vysoká kvalita. Takže z celej série je práve trojka asi najslabšia, ale aj tak je to stále slušná žánrová zábava so svižným tempom a skvelým humorom. 72%(3.2.2013)

• Lucasion

Nemůžu si pomoci, ale Trojka je nejhorší díl celé série. Nejen jako hodnotný pokračování, ale i jako akční komedie to je katastrofa. Po velmi povedeném začátku je po zbytek filmu nezajímavá zápletka. Za detektivama Riggsem ( Mel Gibson ) a Murtaughem ( Danny Glover ) celý film cupitá Leo ( Joe Pesci ). Postava je otravná a zbytečná. Na druhou stranu přibrali do týmu seržantku Lornu Coleovou ( Rene Russo ), která to kompensuje krásou, trefnými poznámkami a bojovým uměním. Pokračování opět ztratilo humor. Je to škoda, ale po uvodní scéně to byla nuda. Až na zajímavou scénu na hokejovém ledě. ( 40 procent )(2.9.2011)

Konečně Rene Russo! Tedy ne že by v prvních dvou dílech scházela, ale tady je prostě nepostradatelná. Takhle se rozvíjí příběh postavy filmové ságy;) Kvalita maličko, maličko nižší než u prvních dvou částí, ale není to už prostě ono. Jenže i tak stojí vysoko nad počiny typu Neprůstřelný se Sandlerem a Wayansem...(13.8.2005)

• - Policista, který říká na adresu Murtaugha a Riggse po zničení radnice v Orlandu „Bravo!“ byl starosta Orlanda Bill Frederick. (HellFire)

• - V scéne, keď Leo (Joe Pesci) príde na návštevu do nemocnice, má zafixovanú pravú ruku, aj keď bol postrelený do ľavej ruky. Po odchode a opätovnom príchode do nemocničnej izby má už opäť zafixovanú ľavú ruku. (ZetDaElO)

• - Úvodný song "It´s Probably me" vznikol v spolupráci Sting, Eric Clapton a Michael Kamen. (Jello Biafra)