"Tady je víc plastiky než má Cher. Takže stříhám červenej drát." (Roger Murtaugh začne s hrůzou v očích hulákat.) "Co je?" - "Před chvilkou jsi říkal modrej!" - "Říkal jsem modrej?" - "Riggsi, říkal jsi modrej!" - "Ne! Červenej. Rogere, můžeš to rozhodnout ty. Jestli chceš.” - "Rozhodnout? Jak mám vědět, co v kterým je?" Akční klasika - 99,9%. Hlášky: Martin Riggs: "Kouření mi pomáhá ze závislosti na psích sušenkách." Roger Murtaugh: "Jaká závislost na psích sušenkách?" Martin Riggs: "To víš, honil jsem v poslední době pár aut a když si zkusím zakousnout blechu na koulích, spadnu z gauče." / Lorna Coleová: "Jo, při menstruaci vždycky šílím." / Martin Riggs: "Nemůžu zastřelit psa. Člověka ano, ale psa ne." / Roger Murtaugh: "Jasan, Riggsi." Martin Riggs: "Jasan, Rogere." Roger Murtaugh: "O čem to sakra mluvíme?" Martin Riggs: "Jasan. Pět písmen. J - A - S - A - N." Roger Murtaugh: "No jo, jasan." / (Lorna Coleová se dívá na Riggsovo zranění na hlavě.) "Tohle škrábnutí?" - "Mně to přijde jako Grand Canyon." / Martin Riggs: "Řízl jsi se při holení?" Roger Murtaugh: "Jo." Martin Riggs: "Stará žiletka?" Roger Murtaugh: "Starej ksicht." / Martin Riggs: "Hele, já ti nemusím nic oznamovat miláčku. To je pravidlo ještě ze školky. Když ty mě nepodrbeš na zádech, nepodrbu ani já tebe." / "Podle toho, co jsem viděl v jejich záznamech, je jeden zkáza a druhý chaos." / Roger Murtaugh: "Nepotřebuju tvoji pomoc. Už od 30 se oblíkám sám." / Martin Riggs: "V normálním dni bych tě praštil do ksichtu. Dneska je normální den." / Leo Getz: "Chladne mi tělo. Necítím ho. Já určitě umřu. Chladne mi tělo...” Roger Murtaugh: "Leo! Ležíš na ledu.” / Leo Getz: "Ti doktoři jsou surovci. Nevíš, proč musí při střelným zranění dělat vyšetření konečníku? S teleskopem velkým, že by s ním dohlídli i na Venuši?" Martin Riggs: "Myslím, že toho ale moc neviděli." / Roger Murtaugh: "Kdy se konečně naučíš, že nemůžeš řešit všechno pěstma." Martin Riggs: "Pistoli jsem použít nemohl, bylo tam moc lidí."(26.4.2017)

Třetí díl je pořád velice dobrá zábava. Snad jen s tím rozdílem, že už tu není tolik akce, spíš humorných scének. Ty jsou jako vždy více než zdařilé. Jen když dojde na tu akci, nemohl jsem se zbavit dojmu, že tohle už jsme viděli v předchozích dílech. Honičky jsou skoro stejné, Riggs se pořád vrhá do stejně šílených akcí Všechno je to natočené skvěle, bavil jsem se. Ale škraloup už viděného mi trochu bránil film plně vychutnat. Kdybych neměl k celé původní trilogii úctu, asi bych použil sousloví „nastavovaná kaše“ (nechám si ho však až pro díl čtvrtý. Nejdůležitějším motivem už není Riggsovo milostné trápení, to tu ustupuje do pozadí. Významnější je tentokrát Murtaughův blížící se odchod do důchodu. S tím ve filmu přibylo i trochu toho sentimentu. Hned vedle něj kráčí rodinné hodnoty. Aby to nevyznělo jakože se mi tenhle film nelíbí – není to tak, jen preferuji díl druhý. Tahle trilogie byla nezvykle vyrovnaná, a rozhodně si v dnešní době zaslouží pozornost. Minimálně pro ty skvostné dialogy.(27.10.2005)

Opäť neodolateľná časť skvelej série, plná akcie a hlavne skvelých hlášok. Nie často sa stáva, že filmová dvojica dokáže vymačkať zo svojich postáv všetko a udržať filmovú dokonalosť v štyroch pokračovaniach. Trošku mi tu však vadila až prílišná náhodovosť a ani Rene Russo mi s Riggsom tiež nejak nešla dokopy. 90%.(19.6.2006)

Na první díly to nemá, ale pořád naprosto skvělá zábavá, prokládaná akcí, která je taky dobře udělaná. Mel Gibson je jako obvykle skvělej stejně tak i Danny Glover, Joe Pesci byl v druhým dílu o trošku lepší, ale rozhodně se tady neztratí a Lea Getze by nikdo asi líp nezahrál. Mezi ně se ve třetím díle vloží ještě Rene Russo a stvoří se tak hlavní čteveřice, která hýbá filmem. Co se týče příběhu tak ten už je slabší, ale zaručeně pobaví a ani nedává moc příležitostí aby se divák nudil. Tahle krimi komediální série, je jednou z nej sérií, které byly natočeny a jsou to taky o moje nejoblíbenější filmy(5.11.2005)

O něco slabší pokračování vynikající jedničky a ještě lepší dvojky. Ale opravdu slabší jen o málo (asi tak o půl hvězdičky). Že se ve filmu objevila Rene Russo je podle mě jen dobře, protože přinesla do filmu spoustu nových prvků (hlavně její intimní seznamování s Riggsem stojí za to :-)). Pořád klape všechno tak jak má Roger s Martinem jsou pořád stejně dobří, nechybí spostu akčních scén, humorných chvil (Roger s tlustou policistkou v antonu, stíhajícím zločince) a také vážných (Roger v sebeobraně zastřelí kamaráda svého syna). Nastávající čtyřka je přibližně na té samé úrovni.(1.11.2005)

• - Smitty (John Cenatiempo) má ve filmu zbraň Smith & Wesson Model 686 ráže .357 Magnum. (dc125)

• - Zabavený samopal, ktorý je vo filme označený ako MAC-10, je v skutočnosti Cobray M 11, veľmi verná kópia tohto samopalu. (Jello Biafra)

• - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 17 osob. (Kulmon)