Dvanásti starostlivo vybraní a vycvičení astronauti sa vydajú na desaťročnú cestu vesmírom ku vzdialenému planetárnemu systému Epsilon Eridani. Ich úlohou je objaviť a preskúmať ďalšiu obývateľnú slnečnú sústavu. Aby posádka, vyčerpaná izoláciou v hlbinách vesmíru a pomaly plynúcim časom, ľahšie znášala dlhú misiu, vesmírná loď Phaeton je vybavená systémom virtuálnej reality. Vďaka nemu si dvanásti astronauti môžu vytvárať svoje vlastné súkromné svety, stýkať sa s rôznymi virtuálnymi osobami a prežívať s nimi zaujímavé dobrodružstvá. Lenže jedného dňa začne prístroj zlyhávať a posádka lode Phaeton, tak ako aj osud ich cieľovej planéty, sa ocitnú v ohrození. Zistia, že niekto nahral do počítača vírus, ktorý napadol aj ich vlastné myslenie a ohrozuje bezpečnosť lode. A jeden z nich je pravdepodobne zradca, sabotér a vrah, ktorý chce zničiť celú misiu. Navyše, všetci špeciálne vybraní vedci majú veľmi komplikované a výbušné povahy, takže situácia na palube sa už onedlho stane kritickou... (oficiální text distributora)

Epco

Prostredie virtuálnej reality ponúka nepreberné množstvo situácii, prostredí a dejových kľučiek. V pilote ostáva trestuhodne nevyužité a dej sa skôr zameriava na spriaznenosť s fenoménom reality show. Čo je podľa mňa hlavný mínus celého pilotu. A tak isto je to aj dôvod prečo ma vôbec nemrzí ža ostalo len neho. ()

numan

Defying Gravity 2 - bohatší o virtuální svět, jehož prolínání s realitou se tu stalo hlavní dějovou linií. Ale opět stejný problém jako u DG, takovou posádku by mohl vypustit do vesmíru jenom televizní scénárista nebo magor. Její genderová a rasová vyrovnanost je až k smíchu, přestože tu jaksi chybí čistý afroameričan. Místo toho ovšem tvůrci na členy posádky vesmírné expedice nominovali páreček gayů se specializací na vaření a zástupce velitele na invalidním vozíku - o klasickém milostném trojúhelníku nemluvě, bez toho se filmová kosmická loď v jednadvacátém století zřejmě neobejde. Celý tento gulášek je zabalen do celofánu reality show (představa, že komerční TV budou spolufinancovat kosmický program, je děsivě ujetá :o)) kterou přímo z paluby korábu moderuje místní IT odbornice, která podle všeho touží být asijskou rockovou zpěvačkou. Lodní psycholog je pak současně i producentem show. Uffffffffffffffffffffff........ Snaha o co největší televizní koláče sledovanosti tu tedy nejen čiší z každé minuty, ale navíc se stává i součástí děje. Navzdory všem těmhle nesmyslům a handicapům se na pilota dalo koukat, takže doufejme, že seriál nakonec někdo zatáhne. Pak možná naše čivy potěží každé 3 minuty nějaký hezký reklamní product placement, třebas skafandry od adidasu. :oD Mmch přijde mi dost děsné, k čemu se dneska musí autor sci-fi snížit, aby měl šanci, že jeho dílo některý z těch mediálních molochů akceptuje. Kdyby se objevil skutečně vynikající scénář, našel by se vůbec někdo, kdo by ho zafinancoval a protlačil? Obávám se, že ne - a pokud přece jenom, asi by při realizaci dostal pěkně za uši. Kam asi tak může vést fakt, že všechno je nastavené tak, aby výsledek pobrala co největší masa diváků? Odpověděl bych si sám, ale nechci být už zase vulgární. ()

Antonymi

Zajímavý nápad, který mohl být ještě zajímavější seriál, bohužel se to zaseklo u pilotu, který je zbytečně dlouhý. ()

as-minor odpad!

Vôbec ma to spojenie reality show a sci-fi neoslnilo. Zo subjektívneho pohľadu ani nerozumiem tomu, kto si bol ochotný pozrieť celý kinematografický snímok. Postrádalo to akýkoľvek moment silnejšieho napätia, ktorý by ma udržal pri televíznej obrazovke. Nijaká atmosféra, nevýrazné postavy, nezaujímavý scenár so slabými dialógmi a nezáživná réžia ma prinútila ukončiť premietanie, zabudnúť naň a už sa k nemu nevracať. ()

kriplozoik

Podle mě nedokončené dílečko, jako by utnuté v tom nejlepším; jehož režisér jako by váhal, co jím chce vlastně říct. Dokážu si představit, že jako detektivku z uzavřeného prostoru vesmírného plavidla budoucnosti (pokud by bylo rozehrané až do konce) bych si to užil mnohem víc. ()

P/\/EL

Tak mě napadá, že lety do vesmíru byly odjakživa tak trochu reality show, o sledovanost šlo kolikrát víc než o vědu, lidé se posílali na Měsíc, ale po několika misích zájem veřejnosti opadal, stálo to mnoho peněz, pak se na Měsíc létat přestalo, dnes jsou lety do vesmíru přecijen více věda než politika. No a chápu, že taková mise k hvězdě by musela být neskutečně drahá, ale zase chtít po posádce, aby byla více konfliktní, tak sakra, jsou to astronauti nebo herci nebo se mají mezi sebou více pošťuchovat, vydrží spolu ale 10 let?! Konflikty přirozeně jsou, je to seriál, realističtější by to nebylo zajímavé, jasně..astronauti jsou to prostě seriálovitý, moc všechno prožívaj, to se vyskytuje v tolika scifi.Technická stránka pilotu není příliš oslnivá, koukám se na scifi, protože mám rád vědu, techniku, design, takže jadernej pohon podle starýho konceptu Orion je zajmavej, celkový technický zpracování je slušný, design neni ale bůhvíjak oslnivej, herci docela dobrý, charaktery postav celkem zajmavý, jo, pestrá kombinace, vozičkáři, jo v tom jistá originalita spočívá...jinak mám nakoukaný stovky epizod všelijakejch Star Treků, Next Generation, Voyager, epizod se simulátorem, kdy se vyskytla chyba v programu, bylo mnoho..no a tady se vyskytuje celkem zajímavej šotek....jo a na Defying Gravity jsem taky koukal...no, nakonec mě to celkem bavilo, škoda, že se seriál nerozjel, ikdyž nevím, jak moc by další epizody byly překvapivé...Vesmírná odyssea apod., kdoví, co měli tvůrci seriálu v plánu... ()