poster

Virtuality (TV film)

 • Česko

  Na hraně ničeho

 • USA

  Virtuality

 • Slovensko

  Virtuálna realita

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2009, 87 min

 • Dubro
  ***

  Pre fanúšika sci-fi pohoda, no odporcu seriálov tento pilot akurát tak vytočí. Patrím do oboch skupín a Bergov pilot ma teda v pohode vytočil. Nepomohla ani konzumácia štyroch chmeľových Outlookov. Stačilo sa vykašlať na pilota, zabudnúť na seriál, nasypať viac peniažtekov a Sanšajn dvojka ako vyšitá. A tak rád by som dal štyri päťcípe!(1.5.2010)

 • 3 AM Code
  ***

  Zajimavy pilot serialu ktery pusobi trochu jako mix Apola 11, reality show a zkoumani hranic virtualni reality jako je to u spinn-off BSG "Caprica" - s nimz ma Virtuality mimo jine spolecne to, ze oba serialy maji za sebou zatim pouze pilot. Hodne prvku pusobi dost "tohle uz sem nekde videl", jako by to bylo (ono je) poslepovane z klise ktera patri k vyse zminenym zanrum. Pro me osobne je nejotravnejsi ta reality show perspektiva. Nicmene potencial bych tu videl, vse zalezi jakym smerem tvurci serial povedou a jestli budou mit dost dobrych napadu. A taky jestli jim studio vubec da sanci to ukazat..(28.6.2009)

 • Matrinx
  ****

  Virtuality má takový "nádech béčkovosti" takových filmů jako je například Mise na Mars. Dlouhá neakční cesta vesmírem, která má spasit lidstvo. Ale narozdíl od nich má velkého Ronalda D.Moorea, který má na svědomí jeden z nejlepších sci-fi seriálů vůbec - Battlestar Galacticy. Také má na svědomí její pilot, který se zdál některým z nás nudný(mě ne. Já se u BSG nikdy nenudil). Setkal jsem se s názorem, že tohle je nejnudnější sci-fi posledních let(no mohlo by být trochu živější). Moore to snad má v povaze. Vidím ve Virtuality pěkný potenciál, a věřím, že když Moore dostane šanci, tak to opět bude stát za to. Moore mě ještě nikdy nezklamal :) Čtyři hvězdy. Tohle prostě musí pokračovat :) Nemůžu se dočkat, až zjistím, kdo je ten padouch :)(1.7.2009)

 • honajz
  **

  Nemůžu si pomoct, tohle je jen vykrádačka - navíc těžce nepovedená - Defying Gravity. Kde jde DG do hloubky, o tom se tady jen kecá nebo se to povrchně spláchne. Styl reality show mi nevadil, ale vadila mi ta politická hyperkorektnost - na palubě je Asiat i černoška, Španěl, vozíčkář (!), dva homosexuálové, postižený Parkinsonem... Logická chyba v ději - v modulu virtuální reality je cizí hráč, chyba jak sviň, a nikdo to neřeší. U filmu je dobrá hudba, ale celé je to chladné jak poloprázdná lednička.(24.6.2010)

 • Radek99
  ****

  Tohle je asi běžná praxe západních televizí, pustit do oběhu pilotní díl seriálu, který ještě nebyl natočen, a čekat, s jakým ohlasem se pilot setká. V případě snímku Virtuality renomovaného režiséra Petera Berga by byla rozhodně škoda, kdyby zůstalo jen u tohoto zkušebního testu. Virtuality je skloubením několika fenoménů, které hýbou audiovizuálním děním poslední dekády - seriálová mánie je tu naroubována na fenomén reality show (naštěstí velmi vkusně a nerušivě), respektive hraní si na ni, odysea vesmírného plavidla poprvé opouštějící hranice Sluneční soustavy coby nejsledovanější televizní pořad logikou dnešního status quo realizovaný formátem reality show, to je celkem chytlavý (a hypoteticky uvěřitelný) model. Virtuality mi ze začátku evokovalo jednu z epizod Star Treku, později se ale tenhle dojem vytratil tím, jak tvůrci realizovali svou nikterak originální, ale přesto zajímavou představu o tom, jak bude vypadat televizní přenos z vesmírného plavidla. Uzavřený prostor vesmírné ubikace přímo asociuje analogii k uzavřenému prostoru televizní vily, která je prošpikovaná kamerami a z níž se pořizuje televizní magnet na diváky, ve Virtuality je ovšem pseudorealita dění ve vile obohacena dějovým obloukem a zakódovaným tajemstvím, které odkazuje k 2001: Vesmírné odysee Arthura Charlese Clarkea a v náznacích k počítači-umělé inteligenci Hall 9000. I když Virtuality není přímo objevením Ameriky, docela rád bych se někdy dozvěděl, jak pokračovaly osudy téhle vesmírné lodě... Podobné filmy a seriály: Defying Gravity(17.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace