poster

Virtuality (TV film)

 • Česko

  Na hraně ničeho

 • USA

  Virtuality

 • Slovensko

  Virtuálna realita

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2009, 87 min

 • kaylin
  **

  Tohle sci-fi mě nijak základně nedostalo, a to vlastně už nápadem, který mě nějak moc nebavil. Virtuální realita je něco, co mě ve filmu moc nebaví. Je až moc snadné v ní ze všeho udělat něco jiného. To se tady projevilo a celkové vyznění snímku se mi moc nezamlouvalo. Stejně tak mě nedostaly scény z virtuální reality samotné.(26.11.2015)

 • Roman.Ticka
  ***

  Nevidím v tomhle zvláštním sci-fi ani tak další reality show, jako psychologický náhled do duší pilotů ve smyslu klaustrofobie. Nic jiného se ani v tolik let uzavřeném prostoru jednotvárného života uvnitř komunity o stejných lidech nemůže stát. Nebylo to špatné, ono udělat veledílo k zaujetí diváka uvnitř plechové krabice, není vůbec snadné. Jen mi není úplně jasná pointa. Buď má tragédie ukázat na cíl výpravy do neznáma ve smyslu nového vědění a přinášení obětí za každou cenu nebo složitěji jde o podnět k zamyšlení jak najít smysl života každý po svém a nebát se smrti jako jediné jistoty lidstva a východiska ze všeho.(10.11.2012)

 • Illy
  ****

  Trochu utahané na pilot, ale přeci nevyvraždíme půlku postav před seriálem, že? A ten prý nebude. Škoda, líbilo se mi to, a rád bych věděl kam se bude děj vyvíjet dál a hlavně co mise objeví. Myslím že výběr herců se velmi povedl, hudba skvělá a prostředí virtuální reality dává možnost k opravdu pěkné akci. Chci vííííc!!!(28.7.2009)

 • Scylla
  ****

  Z průzkumné cesty do vesmíru se stává nejsledovanější reality show na Zemi. Dvanáctičlenná posádka se musí vyrovnat s odloučením, samotou a napjatými vztahy mezi sebou samotnými (vše pod drobnohledem "BigBrother" kamer). Ve volném čase astronauti unikají do virtuálního světa, kde si spokojeně užívají až do chvíle, kdy se v programu objeví "chyba". Otázkou zůstává, kdo je za onu chybu zodpovědný... zahrává si s posádkou lodní počítač, nebo stojí za sabotáží někdo z pasažérů? To se dost možná nikdy nedozvíme, protože podle posledních informací to vypadá s realizací samotného seriálu bledě. Pomalejší rozjezd pilotu vynahradí silné finále a Ronald D. Moore by podle mě šanci zasloužil. Kdyby vznikl další kvalitní sci-fi seriál jako Battlestar Galactica, neměla bych nic proti.(28.6.2009)

 • Radek99
  ****

  Tohle je asi běžná praxe západních televizí, pustit do oběhu pilotní díl seriálu, který ještě nebyl natočen, a čekat, s jakým ohlasem se pilot setká. V případě snímku Virtuality renomovaného režiséra Petera Berga by byla rozhodně škoda, kdyby zůstalo jen u tohoto zkušebního testu. Virtuality je skloubením několika fenoménů, které hýbou audiovizuálním děním poslední dekády - seriálová mánie je tu naroubována na fenomén reality show (naštěstí velmi vkusně a nerušivě), respektive hraní si na ni, odysea vesmírného plavidla poprvé opouštějící hranice Sluneční soustavy coby nejsledovanější televizní pořad logikou dnešního status quo realizovaný formátem reality show, to je celkem chytlavý (a hypoteticky uvěřitelný) model. Virtuality mi ze začátku evokovalo jednu z epizod Star Treku, později se ale tenhle dojem vytratil tím, jak tvůrci realizovali svou nikterak originální, ale přesto zajímavou představu o tom, jak bude vypadat televizní přenos z vesmírného plavidla. Uzavřený prostor vesmírné ubikace přímo asociuje analogii k uzavřenému prostoru televizní vily, která je prošpikovaná kamerami a z níž se pořizuje televizní magnet na diváky, ve Virtuality je ovšem pseudorealita dění ve vile obohacena dějovým obloukem a zakódovaným tajemstvím, které odkazuje k 2001: Vesmírné odysee Arthura Charlese Clarkea a v náznacích k počítači-umělé inteligenci Hall 9000. I když Virtuality není přímo objevením Ameriky, docela rád bych se někdy dozvěděl, jak pokračovaly osudy téhle vesmírné lodě... Podobné filmy a seriály: Defying Gravity(17.5.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace