Virtuality (TV film)

Virtuality

Virtuálna realita

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2009, 87 min

Uvítal bych to jako seriál? Pravděpodobně ano. Otázkou je, za jak dlouho by se mi zprotivil formát reality show a zda by seriál pokračoval spíše na straně přemýšlivého Star Treku nebo zda by sklouzl do vesmírného Beverly Hills. Potenciál by to mělo na obě strany. Hlavnímu představiteli jsem bohužel moc nebaštil toho spirituálního vizionáře (třeba na rozdíl od perfektního Gaie Baltara z BSG).(24.1.2013)

• Malarkey

Reality show je pro mě v současnosti pojem, po kterém mám husinu, kdykoliv ho někde vidím. Nejenom, že jsem tím vším přežranej, ale prostě už toho mám neuvěřitelně plné zuby. A co si pak mám myslet o tom, když něco takového zkouší tvůrci zkombinovat se sci-fi právě ve Virtuality. Tenhle film jsem dal vlastně jenom kvůli tomu, že je to Sci-Fi. Dlouho jsem se na žádné z vesmíru nepodíval. A musím říct, že mě nasralo už jenom to, jak je to natočené. No, tak, co jsem taky měl čekat jinýho.(11.10.2012)

Škoda, že zůstalo jen u pilotu. Na 2.str., jak zde někteří píší, otázkou je, za jak dlouho by se mi ten koncept zprotivil. Ale určitě bych šel do toho. Obsazení v poho a vyzdvihl bych hudbu, která je pro mě prostě supr. Duo skladatelek (to se tak často nevidí) dokázalo, že jejich score k Heroes, nebyla náhoda. P.s. rozhodně preferuji scény mimo VR, než v ní.(6.6.2020)

Zajímavé scífko s příchutí westernu, detektivky, TV reality show a 'virtuálního realismu'. Pamatuju si, že po prvním zhlédnutí jsem kdysi litoval, že z tohohle pilotu nakonec seriál nevznikl. Při druhém sledování jsem si teď zase celou dobu říkal, jak jsem mohl tehdy něčeho takového litovat - iritovaly mě všechny mužské postavy (ty ženské jsou fajn), štvala mě nervní kamera a typicky televizněseriálové kecy. Ale je tam i dost zajímavých i vizuálně pěkných momentů a konec se mi opět hodně líbil, takže jsem teď opět zklamaný z toho, že nevím jak to bude (jak to mělo) pokračovat dál, kdo je vrah, jestli vůbec je nějaký vrah, kdo je onen tajemný doktor vstupující do snů, jestli 'matka' Jane zešílí stejně jako 'otec' Hal ve Space Odyssey a hlavně jestli se dva sladcí homokosmonauti spolu vezmou a nebo budou žít v hříchu až k Epsilonu Eridani. Nejlepší okamžik celého filmu je ale každopádně krátká "japonská" virtuální poprocková pecka od Kerry Bishé, jejíž dva díly jsem si už před lety spojil dohromady, měl ji dlouho jako vyzvánění na mobil, no a k tomuhle vyzvánění se teď zase asi na čas vrátím...(21.3.2017)

Tenhle pilotni dil rozhodne nadchl, osobně tedy velice doufám, že se bude točit seriál. Je to podstavené na podobném principu jako Defying Gravity, po všech stránkách Virtuality trochu klopýtá, ale mystery stránku má promyšlenou o trochu lépe. Mno jsem zvědav, zajiímavých sci fi seriálů je jako šafránu a tohle se jeví jako dobré osvěžení. Kromě efektů které mi nepříjdou nijak extra, mě tohle dílo ale docela zaujalo. Mám ovšem pocit, že vše zkončí velkým zjištěním kdy posádka zjistí, že vlastně vše je jenom virtuální realita a oni sami si hoví pěkně v teplíčku doma. Můžu se mýlit ale tohle nutkání to trošku sráží, takže dám nakonec hodně silné tři hvězdy.(8.9.2009)