Dvanásti starostlivo vybraní a vycvičení astronauti sa vydajú na desaťročnú cestu vesmírom ku vzdialenému planetárnemu systému Epsilon Eridani. Ich úlohou je objaviť a preskúmať ďalšiu obývateľnú slnečnú sústavu. Aby posádka, vyčerpaná izoláciou v hlbinách vesmíru a pomaly plynúcim časom, ľahšie znášala dlhú misiu, vesmírná loď Phaeton je vybavená systémom virtuálnej reality. Vďaka nemu si dvanásti astronauti môžu vytvárať svoje vlastné súkromné svety, stýkať sa s rôznymi virtuálnymi osobami a prežívať s nimi zaujímavé dobrodružstvá. Lenže jedného dňa začne prístroj zlyhávať a posádka lode Phaeton, tak ako aj osud ich cieľovej planéty, sa ocitnú v ohrození. Zistia, že niekto nahral do počítača vírus, ktorý napadol aj ich vlastné myslenie a ohrozuje bezpečnosť lode. A jeden z nich je pravdepodobne zradca, sabotér a vrah, ktorý chce zničiť celú misiu. Navyše, všetci špeciálne vybraní vedci majú veľmi komplikované a výbušné povahy, takže situácia na palube sa už onedlho stane kritickou... (oficiální text distributora)

Yuriko

Velmi dobré dílko, které by si zasloužilo pokračování. Různorodá posádka vesmírné lodi, co uniká ve volném čase do virtuální reality, kde se objeví závažná "chyba". Hm takový seriál bych si nechala líbit. Celé se to odehrává ve stylu drsnějšího "Big Brother" s hlavní otázkou: je tohle skutečnost nebo ne? Ke konci mi to připomnělo Třinácté patro. Myslím, že 4* jsou zaslouženě. ()

Ceberus

Uvítal bych to jako seriál? Pravděpodobně ano. Otázkou je, za jak dlouho by se mi zprotivil formát reality show a zda by seriál pokračoval spíše na straně přemýšlivého Star Treku nebo zda by sklouzl do vesmírného Beverly Hills. Potenciál by to mělo na obě strany. Hlavnímu představiteli jsem bohužel moc nebaštil toho spirituálního vizionáře (třeba na rozdíl od perfektního Gaie Baltara z BSG). ()

huligang

hmm tak ak sa toto nebude dalej tocit, uz fakt nechapem...jasne,ze z casti "vykradacka" ale potencial to ma slusny...kocky su vrhnute.... ()

dacek

Trochu rozporuplná záležistost, ale stejně se mi to líbilo. Seriál by měl určitě co nabídnout a mohl dopadnout velmi dobře, ale mohl dopadnout i špatně. To se už bohužel nedozvíme. Ale díky sympatickému obsazení a možná trochu ohrané, ale přesto nenudící zápletce, je to pro mě nadprůměr. Jenom ten nápad s reality show byl trochu divný a nejsem si jistý co by se z toho vyklubalo. Kdyby seriál vznikl, možná by nebyl tak úspěšný jako Ztraceni či Hrdinové, ale dalo by se na to určitě dívat. ()

MindTuber

Na rozdíl od ostatních mně na Virtuality nevadil ani tak formát reality show, který jsem totálně vyignoroval. Více mi vadil táhnoucí se děj, který se nikam nevyvíjel, jen občas přišel s nějakou rádoby znepokojující vsuvkou, tak aby najednou došlo k totálnímu zvratu v podobě otočení chování hlavní postavy, která záhy SPOILER skape, aby se zase záhy znovu zapochybovalo, jestli to bylo doopravdy KONEC SPOILERU. Ten závěr jsem vůbec nechytnul, možná potom co už jsem přestal dávat pozor, protože mě film nebavil. Myslím, že je to škoda, protože téma by zajímavé bylo, ale rozhodně jinak uchopené a jinak zpracované. Lepší dvě. ()

Elegnor

Zajímavý dílko, drsnej kapitán (zvlášť ta jeho psychologická proměna), roztomilá Sienna a vcelku originální (v rámci možností) příběh.. Ale jestli to má být start seriálu, tak se vážně moc a moc obávám, možná dokonce bojím.. Radši bych to viděl jako o hodinu delší film, ale nedokážu si to představit jako seriál.. Nebo přesnějš každá ze spousty variant, co si dokážu představit, neni ani trochu zábavná nebo zajímavá, přijde mi, že tim pouze dokážou zabít motiv, kterej tady z potu a krve vytvořili.. Navíc idea seriálu, natáčenýho, jako by to byla reality show, mi docela vadí a odpuzuje mě víc než samotná reality show.. Ale pominu-li tenhle fatální nedostatek, pořád to mělo svým způsobem něco do sebe.. Vážně škoda že se to jako film neuzavřelo.. 3.5* ()

jafuska

ne tak tento film mě fakt nezaujal, nejsem příznivcem jakési virtuality a představivostí, než je realita, navíc tohle je fakt přitažené za vlasy, ani konec nemůže vytáhnout film na víc hvězdiček, postrádá to veškerou originalitu, nápad, děj, a vše dohromady, sci- fi žánry fakt nemusím, ()

JasonV

Posádka zložená z lám, kriplov a buzerantov má zachrániť svet? WTF? Našťastie posledné zábery dávajú tušiť, že všetko to môže byť ešte úplne ináč. ()

Weirdman

Zaujímavé skĺbenie rôznych vecí, ale spraviť z toho seriál keď už pilotný film samotný pôsobí príliš naťahovane pri stopáži 90 minút? To teda nie. Mali z toho spraviť psychologiky nabúšenú minisériu a bolo by super. Takto z toho bude len výkrik do prázdna alebo seriál bez svetlej budúcnosti... (▼) ()

J.Mayen odpad!

56%? Zase jsem tady někomu skočil na špek. Film je tak strašně nudný, postavy nepřehledný, a není to vůbec nic co by mě dokázalo něčím zaujmout. Samou nudou už jsem se spíš věnoval mobilu, a z celé té mojí ignorace mě dokázali probrat až konečné titulky. Opravdu “skvělý” sci-fičko. ()

BranoZ

Mix filmu Sunshine s Vesmírmou odysseou + Matrix/holopaluba Star Treku + TV show, kde hlavnou cenou je záchrana ľudstva. Je škoda, že aspoň miniséria nebude, takýchto seriálov veľa nebýva. Potenciál to určite malo. ()

mFranta

Je to tak na pomezí 3-4 hvězdiček. Ale protože studio neumožnilo rozjezd seriálu, tak dávám 4. Námět rozhodně zajímavý, i když co se týká rekvizit apod., tak tvůrci dosti rabovali v jiných scifárnách (hlavně v 2001: Vesmírná odyssea). ()

david666

Napětí ve filmu postupně graduje a atmosféra vesmírné lodi je taky slušná. Škoda jen, že konec je takový nijaký - prostě se nedozvíte nic - nebo mi něco uniklo? ()

bezprezdivky

Zápletka a děj velmi zajímavé, stejně jako nápaditý konec. Nápadité skloubení sci-fi, reality show a psycho trhilleru. Velké mínus představuje casting, neboť ten sjíždí politickou korektnost až na dřeň; takže kdo všechno se nevydal do vesmíru jako - černoška a asiat (ti spolu chodí), dva homosexuálové (ti spolu také chodí) a dokonce vozíčkář (ten nechodí); počet mužů a žen jsem nekontroloval, ale určitě bude genderově vyrovnaný. ()

gpx

Kdyby tam bylo víc toho sci-fi, nemělo by to chybu. Takhle se to jen omezuje na minidramata jednotlivých postav letících kamsi. ()

svist10

Hodina keců o ničem s občasným zábleskem atmosféry a poslední půlhodina napěchovaná dějem až po okraj. Jelikož pilot bývá obyčejně na českých stanicích rozdělen do dvou dílů, pravděpodobně bych po shlédnutí prvního další moc nevyhledával. Přeci jen, na pořady typu Vyvolení a Big brother mám vyloženě alergii. Triky jsou slušivé a herecké výkony sympaticky minimalistické. Nekoná se žádné osudové přehrávání, spíš naopak. Tak civilní výkony jsem už dlouho neviděl. Pokud vznikne seriál, budu na něj zvědavý. I na to, jestli se podaří udržet hvězdnou sestavu jak před kamerou, tak za kamerou. Takže zpátky k pilotu. Po únavných prvních dvou třetinách by to bylo málem na odpad, ty dvě stars jsou za velmi povedené finále. ()

Naranyan

Velice dobrý základ pro seriál. Stejně tak ale stačilo přidat maličko stopáže a vše vyřešit v rámci jednoho filmu. Jistě, jde o to, jak hlubokou psychologickou pitvu postav autoři chystali, hádám, že pro seriál hodně. Až na "přerod" kapitána, kerý jsem vyrozumněl jakožto prakticky okamžitý nevidím nikde žádný zásadní problém a rozhodně mohu pochválit technickou stránku věci. Velmi mě zajímá, jaký ortel tedy bude nad Virtuality vyřčen. Když né seriál, rozhodně bych uvítal druhý, případně i třetí díl. ()