Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

Tuniak DF odpad!

Film som sa rozhodol kuknúť len pre to, lebo tam údajne mali byť Radioheadi... žial som ich nenašiel. Prvy diel som nevidel, ale nemam potrebu, pretože je úplne jasné o čo vo filme ide, ako pôjde a ako skončí. Tento film je sračka, zaberá na mojom disku 700MB, a preto som pre aspoň nejaké vnútorné uspokojenie daný priečinok premenoval na "Hrôzostrašne zlý film" (ešte pred tým než som ho videl). Film je o ničom, ale úplne... hlavná myšlienka rieši kvázi teeneagerskú otázku správneho výberu... čo? Pičovina. Sorry, ale tá krava Belle je jebnutá fuchtla bez duše, jej konanie je nie že emo, ale prijebané. Rozhovory sú zo začiatku vtipné, ale len do chvíľe, keď zistíte že "to myslí ako naozaj?". Režisér Weitz nerozmýšľal nad ničím, hádám ani nad tým, ako vytrieskať peniaze, pretože toto podľa mňa musí mať rada len veľmi úzka skupina ľudí... skutočne úzka... aj medzi emo ľudmi a milovníčkami riťe Patizóna veľmi úzučká skupinka. V mojom nie moc obľúbenom filme Páp prstenov: dve veže bola aspoň akcia, pre tých čo sa chcú pobaviť na efektoch a kurva-akcii... tuto bola len tá kurva, ani akcia, a efekty boli chabé, vĺčkovia-tĺčkovia vlniaci sa viac než postavičky z Pixaru. Posledná veta Patisona, pri ktorej som sa najprv ujebával jak zmyslov zbavený, potom som sa nahneval, nakoniec som obrazovku schoval pred ľudmi vo vlaku, z hanby že zistia, že som taku kokotinu kukal. PS: Ale po komentároch na csfd na trojku si ju asi kuknem, nie kvoli pozitívam, ale kvoli tým negatívam, či sa aspoň na tej trojke zasmejem z chuti nad stupiditou, a nie z nenávisti voči filmu samotnému. ()

vitac.

Velmi špatný a nudný film. Tu jednu hvězdičku dávám za pěknou hudbu a Kristen, víc pozitiv jsem nenašel. I ten minimální děj postrádá logiku. Typickým příkladem může být "akce kino" - když nad celou tou "zápletkou" okolo ní přemýšlím zpětně, tak to byla fakt síla a zvracení na záchodě možná měla být hodně mazaná sebereflexe nebo tak něco:) Akce je poskrovnu a nejvíc si tvůrci libují v dlouhých a stále se omílajících dialozích. Při nich máte dost času si opravdu detailně prohlédnout obličeje postav, neboť jsou to postavy přemýšlivé a dlouho jim trvá, než něco řeknou. Ve finále je ale asi budete v duchu úpěnlivě prosit, ať už raději neříkají nic... ()

ondey

Herecké výkony by si zasloužili někoho zfackovat :D nevím, jestli herce nebo režiséra, že to vůbec pustil ven. Tohle je parodie sama na sebe :D ()

ikilledjenny

Oh, come on. To jako fakt? Druhá knížka je o ničem, a je podle mě nejhorší, musím říct, že tahle natahovaná nuda je ještě horší. Z Edy je kotleťák. Měli vyměnit paní "scénaristku". ()

eredin odpad!

Naprosto nekoukatelné. Nuda k smrti. Nepochopitelně mizerný článek jinak snesitelné série (dalo se to čekat i v knižní verzi je druhá jednoznačně nejslabší). ()

Tominni

Druhý díl Twilight ságy se opravdu moc nepovedl. Ono už to pokračuje od prvního dílu, tedy nesympatická hrdinka, která se nedokáže vyrovnat s rozchodem s upírem, se upne na nového přítele, kterým je pro změnu vlkodlak a tak znovu řeší, zda držení za ruku je ok nebo ne, no, to mají náctiletí starosti.......Film jako z produkce Brava, který se opravdu těžko chápe. A jak říká upíří hrdina: " nikdy nevěř upírovi, věř mi". Nebo: "nikdy jsem neviděla většího idiota".....To by asi nejvíce vystihlo druhý díl. ()

Chinese Ashio odpad!

Mysleli si, že to vyžehlia obnaženou hrudou Taylora Lautnera? Prvých 5 minút to zaberalo a potom tam hodili Pattinsona (asi si mysleli, že vybrali väčší kaliber) a ja som otvárala ústa. Niežeby to bol nejaký skvostný pohľad, to rozhodne nie. Takže som si z tohto filmu odniesla dve obnažené hrude, ktoré chcem radšej zo svojej mysle vymazať. Odpad. :) ()

bodula odpad!

Odpad snad ani nepotřebuje komentáře a těžko se mi nacházejí slova. Stmívání, ač nudné, se ještě v kině dalo vydržet, ale Nový měsíc bych v kině nepřežila a doma jsem to dala s vypětím všech sil a monitor zachránilo jenom to, že si zrovna neplánuji koupit nový, zatím, pokud nebudu masochista a nepůjdu do dalšího dílu. Na ksichtech ústřední trojice by se otisk mé pěsti krásně vyjímal! ()

Lenii

Tak jako druhý díl v podobě knihy se mi líbil stokrát víc než film. Sama jsem prožívala zrovna v tu dobu něco podobného, (ovšem to nebyl upír, he).:-) Každopádně v knize je vše docela velmi pěkně popsáno a vystiženo, kdežto ve filmu?... To řvaní Belly ze spaní mi lezlo na nervy a skoro jsem se musela smát, stejně jako se smálo celé kino, když na plátně zrovna běžela scéna, kdy sedí Bella před oknem a kamera kolem ní krouží a postupně nám ubíhají měsíce. Hm, to bylo vážně trošku divný, ale já se nesmála. Osobně mě zpracování tohoto dílu zklamalo, ale zase ne tolik, abych na ságu zanevřela. Herce jsem si velice oblíbila a celý příběh a proto dávám 3 hvězdičky. 60% ()

Mire

Pozerám že pozitívnymi hodnoteniami sa to tu veľmi nehrnie. Nechcem šikať proti vetru, ale mne sa Nový mesiac páčil viac ako jednotka :) Možno preto že väčší priestor dostal aj ten vlkodlak. Mne to príde že to bolo trochu nakopnutejšie a zábavnejšie ako prvý diel. Avšak to by nebol Twilight keby sa tu aj tentoraz neobjavili rušivé aspekty. Konkrétne to zjavovanie sa Edwarda bolo zo začiatku možno aj smiešne ale neskôr už fakt otravné. Mne to ale stačí na to aby som prihodil ešte jednu hviezdu oproti jednotke. Hádam sa to ešte zlepší :) ()

MyrnaAlec

Kruciální otázka tohoto dílu je : upír nebo vlkodlak ? Vlkodlak/indián by byl emocionálně vyrovnanější partie, obzvlášť ještě s vlasy. Ale kdepak - zase vyhrál neduživý, sexu se štítící upír ! Jak je toto možné ? ()

VlastaFlaksa odpad!

Na další pokračování nemám chuť, čas ani náladu se koukat. A možná ani nervy. Je to ztráta času. Kristen Steward a Robert Pattinson se tváří stále stejně znuděně (a nejen v tomto filmu, mám dojem, že jejich obličeje mají jeden výraz pro všechny situace a emoce, nejspíš i v soukromém životě).Kromě toho podle knihy má být Edward "nadpozemsky krásný", takže naprosto nechápu, kdo a proč vybral Pattinsona. To byli při castingu všichni slepí? ()

anyonecek

2 hodiny tlachání do polštáře a sledování několika polonahých lidí jak skotačí u ohně. Příběh vůbec žádný, je to jako kdyby někdo vyndal scénář krávě z huby, který by byl rozkousaný a dochoval se jen úryvek a právě o tom úryvku je celý tenhle díl. Ta holka prostě nevý co chce a alespoň v tomhle připomíná realitu ;). ()

srncek

Najhoršie hodnotená časť ságy je paradoxne tou najkvalitnejšou, kde sa upustilo od kvanta pičovín a nie moc dobrých vedľajších postáv a dej sa viac venoval Belle a jej trápeniu, kde to KStew zahrala majstrovsky. Oproti jednotke, ktorá bola suverénne najslabšia, no zároveň najúspešnejšia, tu šla laťka hodne vysoko a v nasledujúcich dieloch sa ju ani v jednom nepodarilo prekonať. 92% ()

Pavoll odpad!

Nemôzem pochopiť ako sa na to môže niekto pozerať a ked som potom videl tržby myslel som že snivam. Už davno som nebol tak prekvapený ako pri tomto. Nedokážem si predstaviť ako by sa tento film dal ešte viac spackať. Chriss Weitz by sa mal isť liečiť. Ja by som sa na jeho mieste prepadol od hanby. Film som ani nedopozeral do konca, pretože sa mi chcelo plakať nad týmto "jedinečním výtvorom ľudskej fantázie", proste sa to nedalo. Podobne je to aj s dalšími časťami. ()

BadAs

ty vole to hodnocení nechápu..tenhle díl ma uplně nejlepší soundtrack ze všech dílů .-) a vlkodlaci jsou super .-) má to atmosféru asi je v modě nenavidět twilight pač je to pro holčičky? nebo co ? .-) ale tihle pozéři co tohle odsuzují sou horší než ranní masturbace mlade patnactky nad edwardem.- byl sem v kině a dobrý ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání